Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás tanulás mellett fórum

Gyermekvállalás tanulás mellett (beszélgetős fórum)


25. BBZS (válaszként erre: 8. - Grepike)
2009. szept. 15. 14:39

Szia!


Én a nyáron diplomáztam az ELTE-ÁJK-n levelezőn. Az első két félévet úgy csináltam, hogy dolgoztam, aztán a következő két félévben be se tudtam menni előadásra (2 hetente péntek-szombat), mert szeptember végén szültem, de nagyon rendes csoporttársaim voltak, mert minden anyagot küldtek. Csak vizsgáznom kellett menni, és csak a vizsganapokra hívtam segítséget, hogy vigyázzanak a gyerekre. Az utolsó két félévben már bejártam. Nem volt egyszerű nem tagadom, de én azt a taktikát választottam, hogy megpróbáltam minden tárggyal folyamatosan képben lenni és nem utolsó pillanatra hagyni az egyszeri elolvasást. Minden félévben volt 6 vizsgán, aztán szakdolgozat, védés, záróvizsgák. A gyerekem 20 hónapos volt, mikor az államvizsgára készültem, már én sajnáltam őt, hogy egész nap csak a járókában pörög, de mivel előtte nem volt ahhoz hozzászokva, hogy övé az egész lakás, így abban a tudatban játszotta ott végig a napot, hogy neki ez a helye. Én az éjszakai alvást többre értékelem, így mindig csak nappal próbáltam tanulni, és mellette a háztartást is ellátni. Utóbbi inkább megsínylette a vizsgaidőszakokat, mint bármi más. Sajnos most még gyúrok a nyelvvizsgára, de az már csak heti 4 óra angol, és az itthoni tanulás, előzőekhez képest semmiség.


Kitartást, menni fog!!!

24. gicus83 (válaszként erre: 23. - 37d1ef4390)
2009. szept. 15. 13:57
igen én állami ktsg-en tanulok!
2009. szept. 11. 13:57
Honan tudjátok a sulira összeszedni a pénzt?vagy állami költségen tanultok?
22. Grepike (válaszként erre: 21. - Gicus83)
2009. júl. 9. 14:31
Én is nagyon szeretek itt lakni! :)
2009. júl. 9. 13:26

igen ugyanúgy van,volt,hogy a nappalisokkal vizsgáztunk.nekünk összesen 1félévbe kb 6-8nap oktatás van de ez reggel 8tól este 6ig.Ki lehet purcanni.Nem is tudom,hogy fogom megoldani szeptemberbe a picivel!

Én Bp mellett lakom Biatorbágyon szóval ha megyünk akkor pesten is át kell utazni.kb.1,5 óra az út.

Az tök jó,hogy Gyöngyösi vagy.Nekem nagyon tetszik Gyöngyös,mindig beszélgettük a barátnőmmel,hogy szívesen laknék. Mikor konzultáció volt megszálltunk néniknél akik adtak ki szobát pár ezer forintért.Aztán volt,hogy 4körül eljöttünk a suliból és sétáltunk a városba.Vannak szép helyek!Na és azok a hegyek!!!:)

20. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 10. - Accb6cf2da)
2009. júl. 9. 12:57

Ha anya vagy, le a kalappal.

De ha nem!

A feleséged is ráért bulizni is?

Segítettél neki egyáltalán?

Milyen szakra jártál? Gondolom nem gyógyszerészre!

2009. júl. 9. 12:54
Én "csak" apa voltam mikor az első babánk született 2,5 éve, de akkoriban dolgoztam is meg nappalis is voltam kögáz szakon, szegeden. A feleségem infótanár. Nagyon nehéz volt és stresszes mindkettőnknek a terhességtől a diplomáig. Ez nem tesz jót a babának, úgyhogy nem ajánlom senkinek sem, ha van választási lehetőség. persze ki lehet bírni, ha nincs
18. Grepike (válaszként erre: 17. - Gicus83)
2009. júl. 8. 15:55

Neked azért nehezebb, levelezőn! Nálatok ugyanúgy vizsgaidőszak van, mint a nappalin, ugye?

Nos, nálunk nem! Nekünk leadnak két tantárgyat, aztán csak ezekből kell vizsgázni konzultáció után egy hónappal. Aztán leadnak még kettőt tárgyat és megint egy hónap tanuási idő, aztán vizsga. Tehát szerintem a mi rendszerünk könnyebb, jobban fel lehet a készülni két tárgya egy hónap alatt, mint ahogy nálatok van! (szerintem!)

Egyébként nekem az is könnyebbség, hogy én Gyöngyösön lakom - tehát nem kell órákat utazgatnom, mert 5 perc alatt fent vagyok a suliban- és ha riadó van, annyi idő alatt már itthon is vagyok:)

Mellesleg e két ok miatt választottam ezt a sulit (a vizsgák üteme és a közelség). :)

17. gicus83 (válaszként erre: 16. - Grepike)
2009. júl. 8. 09:10

nagyon ügyes vagy!Az én lányom januárban született és a 3.év 2.félévét én is vele kezdtem de ő egészen pici kora óta alig aludt.egyszerre kb 20perceket ,még belekezdeni se volt időm.Csak az este maradt de akkor meg olyan fáradt voltam,hogy volt,hogy elaludtam a könyv felett és azt álmodtam tanulok.:)

De mostanra talán már nála is kialakul a napirend és a következő félév már könnyebb lesz.

16. Grepike (válaszként erre: 14. - Gicus83)
2009. júl. 8. 07:30

Szia!

Nekem szerencsém volt a lányommal. Februárban született, így pont a második félévemet kezdtem vele. Az elején sokat aludt - volt időm tanulni! Szeptemberben, amikor pedig a harmadik félév következett, már "nagy" volt, (fél éves) és kialakult a napi rutin. Könnyedén be tudtam illeszteni a tanulást... igaz, volt, hogy trehányságból, lustaságból nem tanultam - de ez nem a Sára hibája, csakis az enyém!

Nem akarom, hogy dicsekvésnek hangozzon, de nekem sikerült: Baba, házimunka, tanulás... jah és mindeközben a férjemet sem hanyagoltam el, lásd: második gyerkőc :)

15. gicus83 (válaszként erre: 13. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 8. 06:50

Teljesen egyetértek,tapasztalat.Suli mellett nem tudsz 100%osan a gyerekre koncentrálni.mindig ott van a fejedbe tanulni kéne...

Szerintem is először tanulj aztán baba!

Először én is így terveztem,hogy majd a diplomaosztóra nagy pocakkal megyek csak nem így alakult!:)

14. gicus83 (válaszként erre: 12. - Grepike)
2009. júl. 8. 06:48

Szia!Hogy mik vannak!:)) Én a harmadikat fejeztem be kisebb nagyobb sikerrel,gazdálkodási és menedzsment szakos vagyok,levelezős.

Akkor te meg tudod nekem mondani, Ugye mikor nagyobb már könnyebb mellette tanulni vagy ne reménykedjek.Bár úgy vagyok ezt az egy évet még ha fát vágnak a hátamon akkor is :)

2009. júl. 7. 19:58
Én most fejeztem be egy tanfolyamot, három gyerek mellett! Hát nem volt könnyű, de megcsináltam! Tied a döntés, és nem szeretném ha valaki Nekem ugrana, de Én azt tanácsolom, ha nem sürgős a pici jövetele, akkor előbb csináld meg a sulit nyugisan, aztán 100 %-ig a babádra tudsz figyelni! Azok a pillanatok pótolhatatlanok!
12. Grepike (válaszként erre: 9. - Gicus83)
2009. júl. 7. 18:52
Én is Gyöngyösre járok! :) most fejeztem be a másodikat - távos vagyok és pénzügy számvitel szakos. Ste?
11. 37d1ef4390 (válaszként erre: 6. - Tappancsmama)
2009. júl. 7. 18:30
kertészeti főiskolára járok és van még két évem,mert később kezdtem.Nem vagyok terhes,csak nemrégiben felmerült a kérdés és a párom nagyon örülne neki.Lakhatnánk a szüleinél,van hely és lenne segítség is,csak nem tudom hogy elég lene e az ő keresete.Nem akarunk mindenáron gyereket,csak már nem tartanánk gondnak ha jönne.
2009. júl. 7. 13:48

Én is tapasztalatról beszélek:)

Igaz már régen volt, de én is gyerek, család, háztartás mellett jártam ki a főiskolát. Az utolsó évben már dolgoztam is:)

És mind e mellet mindent megtudtam csinálni még mellette, úgy ahogy írtam. Olvasás, bulizás, stb.

Nekem sem volt segítségem max. annyi, hogy amikor már ovis volt a gyerekem, elment érte anyósom.


Fogod bírni ne izgulj!

2009. júl. 7. 13:44

Szia.Én most vagyok 3.éves a Gyöngyösi főiskolán és januárba született meg a kislányom.A májusi vizsgaidőszak volt az első amit babával csináltam. Hát nem volt egy leányálom. Sajnos egész nap igényli a társaságom ha alszik ugye jön a házi munka és este pedig hulla vagyok.Azért pár vizsgát sikerült letenni de nem így terveztem!:)

Mivel szoptatok hiába vitte a párom sétálni meg hiába játszott vele 2óránként én kellettem.

Ha már nemcsak 1évem lenne én nem fogtam volna bele a tanulásba vagy nem vállaltam volna be a picurt.

Persze a leutazás is nagy munka a picivel és te is idegesebb vagy és ezt ő is érzi.Nekem volt,hogy a tejem is megcsappant.


Igaz vannak akik nevetve végig csináljak de én annyira nem nevettem.

2009. júl. 7. 13:43

Hozzá tartozik: szeptembertől két gyerek mellett kell kezdenem a félévet. Sára akkor lesz 19 hónapos, Maja pedig 3 hónapos.

Nagyon félek, hogy én sem fogom bírni!!!

2009. júl. 7. 13:42

Én most fejeztem be a fősulit, a gyerkőcöm 1 éves múlt amikor elkezdtem.

Nekem ment a tanulás, a vizsgák idején anyukám volt vele főleg, mert direkt olyan sulit választottam ami hozzájuk van közel, így ilyenkor oda utaztunk és nekem más gondom nem volt csak a tanulás.

Egyébént távoktatásra jártam tehát akkor tanultam amikor akartam. Én szépen beosztottam minden nap este amikor aludt a gyerkőc tanultam 1 v. 2 anyagot (attól függ, hogy melyik tantárgy volt, ha szerettem és könnyebb volt akkor többet, ha nehezebb akkor kevesebbet.)

Ha a vizsgák idején tudsz kire számítani akkor vágj bele.

6. tappancsmama (válaszként erre: 1. - 37d1ef4390)
2009. júl. 7. 13:38

Milyen suliba jársz?Mennyi van még hátra?Na és most terhes vagy,vagy csak gondolkoztok a gyerekvállaláson?


De én is csatlakozom az előttem szólóhoz.Szerintem is ha akarod meg tudod oldani a tanulást a gyerek mellett,csak nehéz lesz.De megoldható.

2009. júl. 7. 13:38

Szia!

A véleményem???

Tanulj! :)

Én az első lányomat részben azért vállaltam be, mert szeptembertől főiskolára akartam járni - és akkor még a kismamáknak nem kellett fizetniük (más kérdés, hogy kimaradtam a jóból, mégis fizetnem kell).

Szóval májusban teherbe estem, szeptemberben pedig kezdtem a főiskolát. Sára lányom most 17 hónapos, Maja pedig 1 hónapos. Már két évet elvégeztem a főiskolából és csak két vizsgát kellett halasztanom - ezt is azért, mert közben megszültem.

Nem mondhatom, hogy könnyű volt, sokat idegeskedtem, amikor nem maradt időm a tanulásra, de azért mindig sikerült levizsgáznom.

Sok türelem kell, kitartás és hogy ne szeress aludni! :) (általában este, vagy éjszaka tanultam, mikor a gyerkőc már elaludt)

2009. júl. 7. 13:37
Engem inkább tapasztalatok érdekelnének. Mert előttem kb még 7 év tanulás van, és addig szeretnék egy babót, egy évet pedig halasztanék a suliban. De hogyan lehet visszarázódni a tanulásba? Azt hallottam elég nehéz baba mellett tanulni....
2009. júl. 7. 13:36

Nekem gyermekem van,7 hónapos,de nem tudnék mellette tanulni.Egyszer már ezért meg kaptam a magamét,hogy azt bírjuk megcsinálni amit akarunk,de sztem ez nem minden esetben van így.Nekem itt kertes házban nincs segítségem semmiben és a gyerek elég jól leköti az időmet.Amikor meg alszik akkor azt se tudom hova kapjak a dolgommal.Este szinte bezuhanok az ágyba.

Szóval nekem nem menne,de minden tiszteletem azoké akinek sikerül.

2009. júl. 7. 13:35
Mindenki azt tudja megcsinálni, amit akar. Szerintem a család, gyerek, tanulás, olvasás, háztartás stb. nem zárja ki egymást. Ezt egyszerre is meg lehet csinálni:)
2009. júl. 7. 13:29
véleményekre vagyok kíváncsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook