Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik Atkinseznek fórum

Akik Atkinseznek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
13235. subszi
2022. febr. 3. 15:22

Napsugár, hogy haladsz?

Egy hónap alatt lement nekem az atkins-szel 4,5 kg. Heti egyszer bűnözök egy nagy tábla Milkával. Tudom, ennél a diétánál nem szerencsés a ketózis miatt, de nem bánom, ha lassan fogyok.

13234. Napsugár8 (válaszként erre: 13232. - Subszi)
2022. jan. 5. 14:35
Én jelenleg a 8/16-ot csinálom. Most gyűjtök egy kis lelkierőt, külön kis papírra megcsinálom ismét a táblázatot magamnak, hogy melyik kaja, melyik GI %-os kategóriába tartozik. Csak elhatározás kérdése, és valójában akkor kell hozzákezdeni, amikor még télikabátos időszak van.
13233. Napsugár8 (válaszként erre: 13232. - Subszi)
2022. jan. 5. 08:14
Egy 6-8 kg-nak örülnék, és főleg, ha nem jojózna vissza, mert már évek óta ez megy. Akkor még mindig maradna kb. 5-6 kg tartalékom. Milyen magas??? Milyen alacsony! Valamikor másfél méter+6 cm voltam, egy idő óta vagy én mentem összébb, vagy a polcok, stb. mennek fölfelé. :))
13232. subszi (válaszként erre: 13231. - Napsugár8)
2022. jan. 4. 20:00

Nagyon részletesen, jól leírtad. A linket megnyitottam, áfutottam és lementettem, most atkinsezem, de a későbbiekben van rá esély, hogy komolyabban átrágom magam rajta.

Hány kiló fogyásnak örülnél nyárig? Milyen magas vagy?

13231. Napsugár8
2022. jan. 4. 14:29
Meglehet, hogy ismét nekiveselkedek. Néhány kilócska tavaszig lemenne, nem is ártana. Kacérkodok a gondolattal.
13230. Napsugár8 (válaszként erre: 13229. - Napsugár8)
2022. jan. 4. 14:27

Az általunk leginkább használt, ismert, fogyasztott ételek besorolása:


1-30 % = Alacsony GI

- Húsok: sovány sertés, sovány marha, birka, csirke, pulyka, hal, gépsonka és sonka-szalámik

- Zöldségek: káposzta, karfiol, brokkoli, tökfélék, padlizsán, uborka, paprika, paradicsom, zöldbab, fokhagyma, vöröshagyma, petrezselyem, gomba

- Gyümölcsök: alma, grapefruit, eper, málna, cseresznye,

- Tejtermékek: sovány, illetve zsírszegény (max. 12 %-os) tej, tejföl, túró, sajt, joghurt, kefír, tojás fehérje


31-60 % Közepes GI %-os:

- Húsok: belsőségek, virsli,

(De: kenőmájas, krumpli sütve-főzve = 61-100 % között!!!)

- Zöldségek: kukorica, száraz bab, lencse, sárga borsó, sárga répa, dió

- Gyümölcsök: aszalt gyümölcsök, őszibarack, sárga dinnye, sárgarépa, banán

- Tejtermékek: 20 %-os tejtermékek, egész tojás

- Kenyérfélék: rozskenyér, teljes kiőrlésű kenyerek, péksütemények, zabkorpa, zabpehely

- Magvak: bulgur, kuszkusz, szója, árpagyöngy (=gersli)

(De: a köles, és a puffasztott rizs = 61-100 %!!!)

13229. Napsugár8 (válaszként erre: 13228. - Napsugár8)
2022. jan. 4. 14:13

Itt a lényeg:

És a súlykontroll, vagyis a GI-diéta.

Alacsony GI: 1-30 %

Közepes GI: 30-60 %

Magas GI: 60-100 %


Az eredeti besorolás szerint:

Alacsony GI 0-55 %

Közepes GI 56-80 %

Magas GI 81-100 %

A Súlykontroll általi fogyás éppen azon alapon, hogy korábban meghúzza az egyes kategóriák közötti határvonalat, szigorúbbra veszi az egyes kategóriákat.


A diéta egyes szakaszai:

I. szakasz napjainak száma, ha a tervezett fogyás:

1-4 kg = 10 nap

5-10 kg = 9 nap

11-15 kg = 8 nap

15 kg felett = 7 nap


- I. szakasz: ráhangolódás: Lehetőleg csak az alacsony GI %-os kajákat, de a határt meghúzva az 1-30 %.

- II. szakasz, a tényleges fogyás, amíg a vágyott súlyt elérjük:

- napi 2 étkezés kizárólag alacsony, 1 étkezés lehet közepes GI-s kaja. Legjobb, ha a Tízórai, Uzsonna és a Vacsi lenne 1-30 között, és az ebédnél egy valami a 31-60 % között.

- III. Visszavezető szakasz:

- az eddigi két 1-30 % közötti kajából még egy lehet közepes, és minden 3.-ik napon egy kajálásnál lehet valamit a magas %-ból = 60-100 közül enni.

De: ha a II. szakasz több hónapos volt, akkor a magas %-os kajából először csak havonta 1x, majd havonta 3x, és csak utána térjünk át a heti 1x fogyasztott magas GI-s kajákra.


Így csak fokozatosan szoktatjuk hozzá a szervezetet azokhoz a kajákhoz, amelyeket eddig igen korlátozottan, vagy egyáltalán nem fogyasztottunk. Ezzel elkerüljük a jojó-hatást.

Persze tudni kell, ha teljesen visszatérünk ahhoz az étkezési formához, azokhoz az ételekhez, amelyekből a szervezetünk az úszógumit összerakta, akkor hamarosan ismét szép kis körgyűrű közepén találhatjuk magunkat. Tehát ésszel és mértékkel!!!


Majd most még kikeresem azt a felsorolást, hogy az egyes kategóriákhoz mely étel-alapanyagokat sorol be, vagyis ha saját magad főzöl és nem a minta-étrend alapján étkezel, akkor is könnyen tudjunk tájékozódni.

13228. Napsugár8 (válaszként erre: 13227. - Subszi)
2022. jan. 4. 12:01

Amit találtál, az a net-ről leszedett receptek, kifejezetten erre a célra összeállítva.

Önmagában az egész kúra 3 szakaszból áll, és mindenki önmaga határozza meg, az egyes szakaszokat mennyi időre = mennyi súlycsökkentésre tervezi... és hogy az egyes GI-%-ok közé melyik ételféleségek tartoznak...

Szóval mindezek az infók egy másik (zárt) naplómban vannak.

Most a Súlykontroll c. könyv linkjét rakom fel ide, és görgess le benne kb. a közepére, ahol indul a lényeg


[link]


De abba a bizonyos zárt naplómba ami a lényeg, külön kiírtam, majd délután bemásolom ide neked azt is.

13227. subszi (válaszként erre: 13225. - Napsugár8)
2022. jan. 3. 20:41
Megnèztem a naplódban a diétát. Ch-szegény az is, csak valamivel többet enged, és jó, hogy sok zöldséget tartalmaz. Az atkins 2. szakaszában jók is lehetnek a receptjeid, tetszenek, szépen összegyűjtötted, és tuti finomak. :)
13226. subszi (válaszként erre: 13225. - Napsugár8)
2022. jan. 3. 12:20

Régen csináltam kétszer, sosem ettem olyan egészségesen, mint akkor. Csak 5-6 kilót kellett leadnom, azt sikerült.

2 hét szigorú csak, de pár nap után már nincs is éhségérzet. A közérzetem is jó mellette, teli voltam energiával. Almával fogom emelni a ch-t, azt is reggel eszem majd.

Változatosan, finom ételeket lehet készíteni. Atkins mellett jöttem rá arra is, hogy tojásból milyen sok fèle ételt lehet csinálni! :) Gombából, húsból, sajtból is. És fincsi deszerteket.

Most a cigileszokás miatt híztam (nem vékonyan kezdtem azt sem).

Első cél 10 kg, jó lenne áprilisig aztán még pár kiló leadásának örülnék nyárig. (177/88 vagyok, 80 fölött egyszer voltam eddig a 40 évem alatt, szóval ez most nagyon nem tetszik.)

Ha nem titkos a naplód, beleolvasok még ma. :)

13225. Napsugár8 (válaszként erre: 13224. - Subszi)
2022. jan. 3. 11:19

Ebbe a diétába nem mertem belefogni, mert túlságosan drasztikusnak tartom a ch-megvonást.

Éppen most délelőtt olvastam át a korábbi naplómat, amit a Súlykontroll, azaz GI-diéta szerint írogattam. Talán ismét bele kellene fognom.

Neked hogyan sikerült ezt a kemény diétát csinálnod?

13224. subszi
2022. jan. 2. 21:16

Sziasztok!

Régen voltam aktív tagja ennek a fórumnak (nem ezzel a névvel, ezzel csak egyszer írtam :) ).

Van valaki, aki csinálja ezt a diétát, és akivel tapasztalatokat cserélhetünk itt?

13223. vigike
2017. jan. 25. 19:42

Sziasztok! Látom halott ez a fórum...

Én nem Atkinsezem viszont szívesen fogadnék tanácsokat fehérjefogyasztással kapcsolatban. Bevált, finom, ehető, jó ízű receptek, ötletek érdekelnek.

A ch-t igyekszem lefaragni de emelnem kéne a fehérjebevitelemet.

13222. debgabo (válaszként erre: 13221. - BellaSophia)
2016. okt. 30. 17:15
Szép napot mindenkinek!Holnap kezdek etkinsezni 😊34 éves vagyok 3-rom gyerkőc anyukàja!11 a lànyom,a nagyobbik fiam 3.5 éves a kissebbik 14 hónapos lesz 😊!Minden tanàcsot szívesen fogadok!!Van mit leadni....
2016. okt. 10. 11:08

Írok még, hátha valaki rátalál:)

2 hét után 4 kilónál tartok. Lehetne jobb is, de igyekeznem kell, hogy türelmes legyek, mert néha idegfeszítő volt, hogy ne pattanjak mérlegre. Gyertek, legyünk már többen fogyózók!

2016. okt. 6. 11:12

Én atkinsezem:)) nem először láttam hozzá, de most talán haladok végre. Esetleg, ha van aki idemerészkedik jelentkezzen!!

Jó lenne, ha többen bátoríthatnánk egymást:)

13219. *Csajszi*
2016. máj. 4. 21:44
Senki nem Atkins-ezik manapsag? :O
13218. *Csajszi*
2016. febr. 15. 13:02

Sokszor elbenazom :(

Az a bajom, hogy hiaba elmeletileg nem szamolunk kaloriat atkinsban, azert a megkotesek (sajt, tejszin stb) nyilvan a kaloriabevitelt korlatozzak. Pld napi 45 ml tejszin engedelyezett, na az nem sok.

De mostmar kimerek reggel 30ml-t, azt kicsit felhigitom, igy kv-ba, teaba beosztom, 150 kcal, nem sok.

Szerencsere en nem vagyok gyumolcsos, nem mondom, h nem szeretem oket, de kinlodas nelkul letudok mondani roluk.

Egyebkent mindegy, mert ha nem is fogyok, akkor is igy eszek, minden mastol szenved a gyomrom.

13217. Anikó-70
2016. febr. 13. 09:44
Nekem volt egy stagnálás. Aztán meg a gyümölcsöket bevontam már két hét után, nekem az volt az első csoport. Nagyon hiányzott már, ez bizonyára lassított kicsit. Tanakodtam is mivel folytassam. Végül egy hasonlót, a lowcarb alapjait választottam,a megengedett gyümölcsöket itt ehetem, és közben tartok heti kettő gyümölcsnapot is. Azokon a napokon mindenféle gyümölcsöt megeszek, ha jólesne, de törekszem a megengedettből válogatni. Azért banán is lecsúszik a salátában. Így tartok most durván egy hónap után 4 kilónál. Persze a gyümölcsnapos változat még friss, csak egy hete csinálom így. Ma gyümölcsnap, így szerintem reggelre meglesz az 5. kiló is. Egy két mozgás is volt már, de a stabil 68 kiló volt a határ, amikor kötelező lesz mozognom. Jövő hét folyamán szerintem meglesz a stabilizálódás is.
13216. Anikó-70
2016. febr. 13. 09:37
És milyen eredménnyel?
13215. *Csajszi* (válaszként erre: 13214. - Anikó-70)
2016. febr. 5. 11:31
En csendben csinalom :)
13214. Anikó-70
2016. febr. 5. 09:46
elfogytunk?
13213. *Csajszi* (válaszként erre: 13212. - Anikó-70)
2016. jan. 30. 14:51

Szia, a 3 kilo nagyon jó eredmeny, foleg, hogy viszonylag keveset kell leadnod.

Nezted mar a paleo etrendet? Hasonlo az atkins-hez de engedekenyebb kicsit. Az is nagyon jó diéta, jot tesz az egeszsegnek is.

Ketogen dietaban lehet jo zsirokat is fogyasztani, nem feltetlen kolbaszbol vagy tepertobol lehet a sok zsirt bevinni, en pld viszonylag sok diofeleket eszeket, salatat is szeretem olivaolajjal, a 'zsemlemre' jo adag vajat teszek stb stb. Es egyre több neves professzor / kutatas végre ki meri mondani, hogy a zsirszegeny dietak nem jok, a zsir nem ellenseg, ellenben a cukor az. Igy a gyumolcs is csak limitalva ajanlott - ezt epp a napokban hallottam a tv-ben.

13212. Anikó-70
2016. jan. 30. 13:24
Lassan letelik a két hetem. Pontosabban kedden reggel. Ezért nézegetem, hogyan tovább. Nekem a gyümölcs nélküliség nehéz, ezért kacsintgatok más diéták felé is. Pl most a zóna is érdekel, illetve esetleg a régen használt Dukan is. A ketogén a sok zsír miatt nem túl egészséges szerintem, az Atkins meg a gyümihiány miatt, még gondolkodom kicsit a folytatáson. Olyat akarok ami eredményes, és egészséges is, és be tudom tartani. Még az is lehet, hogy egy saját ötvözettel folytatom, beindításnak mindenképpen jó ötlet volt az Atkins. Bűnöztem is kicsit, mert ettem túrót. Meg egyik nap egy kis túrótortát és kis sütit, kolléganőm szülinapján. Volt is egy kicsi stagnálás a fogyásban, de ma reggelre mivel utána visszatértem a szabályokhoz, minden visszaállt. Most 12 nap után tartok 3 kiló mínusznál. Összesen 12 kilót akarok fogyni, ezért ennek én most örülök.
13211. *Csajszi* (válaszként erre: 13210. - 5c8cba5b90)
2016. jan. 29. 19:09
50gr ch nem olyan keves, abba keves gyumolcs is belefer (leginkabb bogyos gyumik - szeder, eper, malna ilyesmi, esetleg egy kisebb alma / korte, ha nem is naponta. Persze aki 'nem tud gyumolcs nelkul elni' annak nem valo a ketogen dieta, de amugy nagyon jol tarthato es tenyleg jo hatassal van az egeszsegre is.
13210. 5c8cba5b90 (válaszként erre: 13209. - Anikó-70)
2016. jan. 28. 18:33

Igen, ismerem, tanultam róla, de ugy tudom, hogy a ciklikus ketogén csak sportolóknálc vagy nagyobb izomzattal rendelkezöknél hozott nagyobb eredmény, jelentös tulsulynál nem igazán vezetett eredményre.

A sima ketogén viszont nagyon sok betegségre gyógyír. Pl. Epilepsziás gyerekeket is gyogyitanak vele.

Hasonloan müködik mint az atkins 1. Fazisa. Napi 50 gr ch engedélyezett, magas zsir fogyasztás, kevés fehérje. Itt már nincsenek gyümölcsök se igazán amik fogyaszthatoak.

13209. Anikó-70 (válaszként erre: 13208. - 5c8cba5b90)
2016. jan. 28. 18:17
Régen centizgettem én is. Most kedvem sem volt, meg ha az elejétől nem tettem, mostmár nem akarom, marad a mérlegelés. Ismeritek a ketogén és a ciklikus ketogén diétát?
13208. 5c8cba5b90 (válaszként erre: 13207. - *Csajszi*)
2016. jan. 28. 17:25
Bizony én mindig kinzom magam mert direkt a legvastagabb részeket találom meg a testemen es a legvastagabb részeket centizem. Na de nem ám minden nap 😀 Elég heti 1-szer is böven. Számomra ez ad valos képet önmagam alakulásárol! 😊
13207. *Csajszi* (válaszként erre: 13206. - Anikó-70)
2016. jan. 28. 11:14

Mas a mikor csodatermekek eladoi centiznek elotte-utana, meg mas mikor magad centized. En mikor centizek mindig a legnagyobb szamot jegyzem le, magamnak nem hazudok, nincs ertelme. Igy eleg jol lathato a fogyas centikben.

De egyebkent igazad van, mindenki ellenorizze ugy a fogyast, ahogy a legjobb neki :)

13206. Anikó-70 (válaszként erre: 13204. - 5c8cba5b90)
2016. jan. 28. 09:56
Ja és most Atkins idején meg pláne mérek, mert motivál a haladás. A centizésnek sem látnám több értelmét, mert az is elég szubjektív, lehet egy kicsit följebb vagy lejjebb mér az ember, és máris más adat jön ki. Voltam én már többféle csodaszeren fogyizni, ahol mértek előtte és utána, de a mérés mindig azt mutatta hogy fogytam...persze a ruháimon nem éreztem, meg az én méréseimmel, szóval nekem ez sem tuti módszer. Én azt mondom, kinek mi válik be, azzal ellenőrizze a fogyást.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook