Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy is van ez? Szomszédom felől paravánt szeretnék felrakatni, mert állandóan kukkol. Hány cm-re kell rakjam, hogy ne tudjon beperelni? fórum

Hogy is van ez? Szomszédom felől paravánt szeretnék felrakatni, mert állandóan kukkol. Hány cm-re kell rakjam, hogy ne tudjon beperelni? (tudásbázis kérdés)


19. csutika100 (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2009. júl. 8. 14:12
Az a hivatalos ami a bejelentett lakcim. Haolyam sarkon laksz szerintem mind a két kerités a tiéd.
2009. júl. 8. 10:20
Húzzatok nyugodtan paravánt. A barátnőmék is húztak, mivel a 80 éves szomszéd néni rendszeresen pucérkodott a saját udvarán. Mikor vendégek voltak elég kellemetlenül adta ki magát.A néni panasszal élt az önkormányzatnál, mondván hogy nem éri elég fény a kertjét. Kimentek, megnézték. Semmi gond nem volt belőle.
17. c62e5b7d24 (válaszként erre: 14. - 7934d1ac97)
2009. júl. 8. 07:37
Szerintem semmit nem tehet, de reméljük a lagjobbakat, biztos megbékél idővel. Mivel csak a paravánt húztátok oda és nem nyúltatok a kerítéséhez, szerintem sima ügy, nem köthetnek bele.
16. 7934d1ac97 (válaszként erre: 15. - Kedveske)
2009. júl. 7. 22:44
Köszönöm! Csak tudnám, hogy akkor mivel fenyegetőzik az öreg? Idegesít!!! :(
2009. júl. 7. 21:55

A párom utánanézett a kerítés témának, mert minket is érint. Szóval nekünk az építésügyi hatóságon a következő felvilágosítást adták:

1. a kerítés építése nem kötelező, és nem kötelezhető rá senki.

2. A szokás alapján többnyire a házad beépítésének vonalában kerítesz te, a másik oldalona szomszéd. A hátsó kerítés a szomszéddal megegygezve történik.

3. a kerítés építése 250 cm magasságig, nem engedély köteles, ettől kezdve, Te olyan kerítést építesz amilyet akarsz, mivel essmiféle előírás nem vonatkozik rá. (azért nyílván 220v-ot nem engedhetet bele, de ez nem ép ügy.)


A szomszédod, nem perelhet be, legfeljebb panasszal élhet az építésügyön, akik, ha jogos a panasz köteleznek az eredeti állapot helyreállítására, lebontatják a kerítést.

14. 7934d1ac97 (válaszként erre: 13. - C62e5b7d24)
2009. júl. 7. 20:35
Na figyi, az a kapu amihez hozza a postás a levelet, azzel szembe lévő (tehát nem mellette abalról vagy jobbról) hanem vele szembe lévő kerítés az amit végül is ma délután bevontak nekünk paravánnal, de az öreg nem akarta. Állítólag 250 cm-ig megtehetjük, de az öreg fenyegetőzik. Nem tudom mit tud tenni ellenünk.??
13. c62e5b7d24 (válaszként erre: 12. - Ritkó)
2009. júl. 7. 14:25
A volt főnököméknek volt sarkon a házuk. Emlékeim szerint az egész kerítést az utcafrontokon megcsinálták. Szerintem, ha két kapu van, az a kapu számít, amelyikhez a postás hozza a levelet, tehát a hivatalos lakcím. Ha abból néz az ember a kertjébe, a jobb keze felőli kerítés az övé és nem a szomszédé.
12. Ritkó (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2009. júl. 7. 14:05

Jaa azt nem mondtad, hogy sarki házban laksz :)

Szerintem a Te dolgod a kerítést megcsináltatni, nem pedig az önkormányzaté. Tied a ház, csináld is meg- mondanák. Bár nem biztos, tudja valaki hogy mi a helyzet a sarki házakkal? :)

11. Ritkó (válaszként erre: 9. - Hmv.)
2009. júl. 7. 14:02

Na én úgy belezavarodtam most akkor a kerítésekbe :) De szóval, ami nekünk jobboldalt van, az a eggyel lejjebb szomszédnak a baloldala :) De lényeg a lényeg, hogy mi csináltunk minden kerítést.

Egyet írtam akkor jó, hogy a hátsó az közös :)

10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - Hmv.)
2009. júl. 7. 13:46
de mi sarok ház vagyunk és két kapunk van most melyikbe álljak? és ahhol nincs szomszéd mert utca van akkor ott kié a kerítés az önkormányzaté? nekem ez bonyolult :S hol van a házamnak a szembe? az ahol utcafrontra néz két ablak mert hivatalosan ahhoz az utcához tartozunk, vagy az az oldal ahol a bejárati ajtó van?, mert hivatalosan ahhoz az utcához semmi közünk.
9. Hmv.
2009. júl. 7. 10:51

Ritkó és freddiekrueger válasza ellentmondó, de ez utóbbi mondja helyesen!

A jobboldali kerítés a miénk, a baloldali a szomszédé. A kert végén lévő pedig közös!


Nálunk mindkét szomszéd felől nekünk kellett nádat feltenni, mert egyik bennünket zavart, hisz ők nudisták, a másik szomszédot meg az zavarta, hogy mi átlátunk hozzájuk!

Hogy elejét vegyük e nézeteltéréseknek, nádszövettel borítottuk körbe a portánkat.

2009. júl. 7. 10:07

Igen úgy van, hogy ha megállsz a kapuban, akkor a jobboldali kerítés a szomszédé, a baloldalt a tied, hátul meg közös. A mi szomszédunk semmit se csinált, én meg már untam, hogy a drótkerítésen állandóan a képüket néztem ha kint voltunk az udvaron, úgyhogy mi csináltuk meg az Ő kerítését, palából, meg hátul is teljesen mi csináltuk meg, a szomszédok nem foglalkoztak ilyennel, hogy Ők megcsinálják.

MI úgy csináltuk a jobboldalt a kerítést, hogy a szomszéd házával egyvonalban. Megkérdeztük előtte persze, hogy megcsinálhatjuk-e, azt mondta, hogy igen, de Ő nem tud fizetni bele. Na mondom jólvan, a lényeg hogy készen lett.

A másik oldalt meg a kerítés egybe van az alsóépülettel, az téglából van, jó magas, nem látnak át a szomszédok. Persze az is baj volt nekik, kérdezték, hogy miért olyan magas? Mondtuk nekik azért, mert lehet még építünk oda valamit. Dehogy építünk, de nem akartuk azt mondtani, hogy azért olyan magas, hogy ne kukkoljanak át. Mindkét szomszédunk idősek már, szeretnek kukkolni, leskelődni.

7. c62e5b7d24 (válaszként erre: 6. - Ritamoto)
2009. júl. 7. 09:10

Hi-hi, ezt a kéményes összefüggést nem tudtam:) Mindenesetre ha a kapudban állsz és benézel, a jobb oldali a tiéd. A szomszédnak igaza van, a hátsó kerítés jobb fele a tiétek, a bal az övé. Sajna oda nem szerencsés futtatni, mert a növény ezt nem tudja és akkor lehet belőle baj. Talán a szomszéddal ki lehet egyezni.

Ismerősöm a bal kerítéstől 40 centire palából épített egy másik kerítést és azt futtatta be. A szomszéd nem tehetett ellene semmit, mert nem volt magasabb, mint a már meglévő.

2009. júl. 7. 08:36

Én úgy tudom, hogy a te kerítésed az, ami a kémény felőli oldalon van.Nálunk legalábbis így van.

Nálunk is ez a probléma, csak mi meg a hátsó szomszéddal vagyunk bajban, mert ott fele kerítés az övé, fele a miénk( mondjuk ezt ő mmondta, mikor ideköltöztünk).

Mi pl. borostyánt szeretnénk futtani, vagy vadszőlőt, de nem tudom , hogy ezt lehet -e?

2009. júl. 7. 08:27

Jobb oldal a keritésed. Nádat szoktak végigrakni a keritésen. Ezért nem szólhat. De ha az ö keritése azért kérdezd meg az önkormányzatot.

Azt hiszem építési osztály. Elég ha felhívod.

4. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Panka13)
2009. júl. 7. 08:23
Mert valami olyasmit tudunk, hogy állítólag el kell hagyni 40? cm-t hogy ne tudjon beperelni? Vagy mit? De ha a miénk a kerítés akkor nem kell elhagyni, hanem simán olyat építek amilyet akarok nem vagyunk vele tisztában, és jó lenne tudni.
2009. júl. 7. 08:10
Oda rakod ahová akarod! Miért perelne be???? Aki meg téglakerítést épít, pont a kukkolók miatt?!?
2009. júl. 7. 08:06
Igazából azt se tudom, hogy honnan kell nézzem, hogy jobbos vagy balos? HOgy az ő kerítése-e vagy a mienk? Most milyen irányból kell ezt nézni?
2009. júl. 7. 08:05
Hogy is van ez? Szomszédom felől paravánt szeretnék felrakatni, mert állandóan kukkol. Hány cm-re kell rakjam, hogy ne tudjon beperelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook