Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kettlebell edzés fórum

Kettlebell edzés (beszélgetős fórum)


1 2 3
74. OGGY79 (válaszként erre: 72. - Vranicska)
2014. márc. 11. 17:04

Én 7. hónapja járok edzésre, nagyon szeretem. Mindíg várom Tominál az edzéseket itt Bp-n.


Most tervezek venni egy 24 kilós súlyt. 16 kilóssal kezdtem, 20al dolgozom most is, otthonra már 24et veszek [remélem a héten]és sokáig jó lesz.


Kondi gép van a pinyómban, de nem igazán járok le edzeni egyedül.


Dohányzást letettem 100 kilósan 2012ben; 107ig híztam, DE 104 kilósan kezdtem, most 98 vagyok, fogyózni nem igazán, este nem eszek (annyi CH-t)


Igaz ebben a hónapban már vettem fehérje port és csak az edzések után szoktam betolni 25-30g-t, illetve előtte L-carnitint

73. Icus
2014. jan. 10. 16:09
Én sajnos most "pihenőn" vagyok december eleje óta. Most másodikán volt egy porcleszakadás miatti artoskópiám. Remélem pár hét múlva már mehet edzeni.
2013. dec. 10. 10:02

Valaki jár kettlebell edzésre?

Megoszthanánk a tapaszatalatokat, edzésterveket!

71. Icus
2013. szept. 18. 09:46
Két napja volt az első teljes TGU-m ! 8 kilóssal. Még mindig izomláz van a faromban és a combomban. A TGU-nál nagyon kell koncentrálni és, hogy végig szabályos legyek, minden izmom feszüljön. Nehéz. Nekem, ahogy én gondolom, azért nehezebb, mert "mozgok". Fekvésből felállás és vissza, több mozgássorból tevődik össze a gyakorlat, de nagyon jól megmozgat mindent. Nem is csináltunk most mást, csak 3 gyakorlat sort. Snach 12-essel, létrában6-10db-ig. Katonai nyomás 8-sal 6-10-ig és TGU 3-3db a nyolcassal... Igencsak elfáradtam a végére... Ültem csak egy ideig bambán és bámultam magam elé, mire rászántam magam egy nyújtásra :D
2013. szept. 3. 21:04
Mármint Dunaújvárosiak a srácok :)
69. Storcz (válaszként erre: 68. - Icus)
2013. júl. 31. 13:18
Nem is vonom kétségbe a fegyenc edzés hatékonyságát.Csupán nem vagyok a művelője.Nekem erre tökéletes a kettlebell mint edzés.Bár nem tartom kizártnak, hogy belekóstolok valamikor.A gyakorlatok kivitelezésére nekem is több energiám megy el néha mint a gyakorlatra magára.Hiába nem vagyok még eléggé gyakorlott :-D
68. Icus (válaszként erre: 66. - Storcz)
2013. júl. 31. 11:22
Azért, ha nézed a videókat a fegyencedzésről, látszik, hogy akik ezt művelik igencsak alacsony zsírszázalékkal rendelkeznek :)
67. Icus (válaszként erre: 66. - Storcz)
2013. júl. 31. 11:21

Ha otthon vagy a kondiban végzem a gyakorlatokat én is db-számra csinálom. pl. 8 kilóssal, úgy csinálom a kehelyguggolást, hogy minden másodikra fejfelé nyomom kétkézzel a bellt, és ez 1db, ebből 10. 12kilósból csak 8db-ot simán 16 kilósból már csak 6-ot. A harmadik sorozatnál már rohadtul kell figyelnem, hogy "ne essem össze", azaz, szabályos legyen minden :)

Edzővel más, ő hajt és rám szól, ha nem szabályosan csinálok valamit. Míg amikor egyedül vagyok, nem biztos, hogy észre veszem a hibáimat :( Ezért egyedül csak azokat csinálom, amit még a harmadik sorozatnál is biztosan szabályosan tudok végezni :)

66. Storcz (válaszként erre: 65. - Icus)
2013. júl. 31. 09:09
A fegyenc edzést nézegettem én is de igazándiból nem tudtam bele kezdeni mert fogalmam sincs hogy smint megy....irány nélkül neg nem akartam belekezdeni.belben meg darabszámba megyek.az idő mérést se tudtam értelmesen megoldani.Viszont így is húzós edzést sikerül összehoznom.
65. Icus
2013. júl. 30. 07:32
Most nem db-számra, hanem időre edzünk. pl. félperc szumo, 10másodperc szünet, aztán 5-10 katonai nyomás (kétkezes, súlytól függ a db szám), 10 másodperc szünet és félperc testkörül. 1-2 perc szünet és ezt ismételjük még kétszer. Mi általában 3*3-as sorozatokban dolgozunk. Félperc snach, aztán fejkörüli(hello)5-10db, aztán 5-10 darab tricepsz gyakorlat( Fejfölé nyomom a súlyt és összeszorítom a könyököm a füleimnél és hátra engedem a súlyt majd szorított könyökkel visszafej fölé. Mivel én formálódni és izmosodni akarok, mi nem csak bellezünk. Ferdepadozunk ahol kézi súllyal vagy tárcsással fekvenyomok tárogatok... Van olyan kis szerkezete, amit a bordásfalra tud akasztani, azon szoktam fekvőtámaszt csinálni, vagy háttal leengedem magam a két kezem közé... Na ezek nekem nagyon durva gyakorlatok még , sajnos... De, nagyon szeretem a saját testtel végzett gyakorlatokat, nekem nagyon tetszik a fegyenc edzés :)
64. Storcz (válaszként erre: 63. - Icus)
2013. júl. 29. 15:15
Pedig sztem a snach nehezebb mint a török.Sokkal intenzívebb.Nem sok gyakorlatot végzek, de azt próbálom magas számban.Egyenlőre az erő növelése a cél.A két bellel való edzés pedig még jóval odébb van.Ami még kimarad és ki is fog az a gugolás.:-DAmit próbálok minden széria közé bevinni az a felülés.Ti milyen gyakorlatokat szoktatok csinálni és milyen mennyiségben stb?
63. Icus (válaszként erre: 62. - Storcz)
2013. júl. 29. 09:55

Én sem a fogyás miatt kezdetem:) Vagyis azért... :) Epe műtétem után megváltoztak az étkezési "szokásaim" :) Ennek következtében 20kiló "leszaladt" 3 hónap alatt, úgy, hogy semmit sem tudtam sportolni. Viszont 46 évesen az "állagom" siralmasra változott. Én face-n olvastam egy cikket és nagyon megfogott. Edzőt kerestem. AHol az volt a kérésem, szeretném a logóbőrt izommal feltölteni és szeretnék feszesebb, erősebb lenni. Nem nulláról, hanem -100-ról kezdtünk az edzőmmel, most már fűz menjek el neki reklámnak, mert amennyit változtam nála január óta... Én imádok bellezni, hétvégén a 2db 8 kilósom mellé, megvettem a 12 kilóst is :)

A török felállás sajna még 8 kilóssal sem megy, azt fejlesztem folyamatosan. A snach a kedvencem, ahhoz pedig kell már a 12kilós ... :)

62. Storcz
2013. júl. 28. 01:48
Szép napot.Itt is örömmel olvasom, hogy kezdenek bele j?cskán ebbe a sportba.Jómagam is már csak otthon űzöm egy 24kg-os golyóval majd minden nap.Icus a swinget én se szeretem és szinte csak bemelegítésnek használom.Önállóan nem.Török millitary fürçsz ami nagyon sok.Igaz én erő növelés érdekçben.Megmondom őszintén az fogyás magyon nem érdekel.Nem is kísérem figyelemmel.2 szßmmal kissebb nadrágmçret kell.Max ennyiből.Viszont az állóképességem, és erőnlétem nagyon érezhető pedig csak fçl éve csinálom.Ebből mßsfél hónapja heti 5-6 szor.A legjobb sport amivel találkoztam.Otthon is könnyen motiváltá lehet tenni!:)
61. Icus
2013. júl. 26. 18:53
Ma 12kilóssal snach-eztem. Mit mondjak elég sűrű volt a levegő :) De, annál nagyobb a sikerélmény. A swing nem nagyon megy vele, de ebben közrejátszik, hogy nem szeretem a swinget :(
60. Icus
2013. júl. 19. 12:23
Sehol senki? :( Még mindig járok, mostmár hétvégén is van rá igényem és akkor egyedül nyomom a konditeremben. Szerintem függő lettem :)
59. Icus (válaszként erre: 58. - Krike74)
2013. febr. 18. 14:05

Én dunaújvárosi vagyok, itt nem találtam instruktort, kerestem a kettlebell oldalon. Nem igazán fogyni szeretnék, hanem izmosodni:) Feltölteni a börömet izommal:)és nem szteroidos izommal:)


Heti kétszer járok a sráchoz, 10 órán vagyok "túl", és nagyon szuper! Nagyon jól érzem magam, és z uram is észre vett már apró változásokat. Más a testtartásom, a fenekem nem olyan "lötyi"mint volt a combom és a karom "izmosabb". Leginkább a combomon látszik:)

Bemelegítés általában, "lengyel box". 8,12, és 16 kilós súlyzókkal dolgozom, és mindig van Trx is. Súly nélkül kezdem a gyakorlatokat, próbálom utánozni a mozdulatot amit mutat, aztán 8kilós súllyal, ha sikerül:) A szumo guggolás megy 16-tal, míg a malom(ha, jól emlkszem a névre, amikor 1kézzel kiemelem a súlyt, elfordulok, alányomom a csípőt és ellentétes írányban lehajolok)8 kilóval is alíg. Főleg a bal kezem a gyenge:( Bizony amikor jobban "belelendülök" azért gyötör a hányinger, ilyenkor szólok és kicsit lazábbra vesszük a dolgokat. Én egyedül járok hozzá, állandóan nézi a mozgásomat, javítja a tartásomat, figyel... Úgy gondolom 3 hónap múlva csoportba is mehetek, ha indul .... :) De, most még nem...

Yotub-on láttam egy-két csoportos videót, na szánalmas. Előre bukik a térd, derékból emlnek vagy éppen karból emelnek lendület helyett. A testük nyeklik jobbra-balra, swingnél mint a hinta, úgy hintáznak a talpukkal...

58. Krike74 (válaszként erre: 57. - Icus)
2013. febr. 9. 10:24
Arra figyelj, figyeljetek, hogy csak szakértő instruktor mellett kezdjétek el. Ezt könnyű találni a kettlebell.hu oldalon, persze ha az adott településen van oktató. Fontos, hogy az első 3 hónap a tanulásé, a helyes gyakorlatkivitelezés tanulásáé. Eröltetni csak ésszerű keretek között szabad. Fogyni az elején nem fogsz, legalábbis mérleg szerint. Ez ne vessen vissza, mert a mérleg rosz tanácsadó, a túkör, és a centi mondja majd meg az igazat. Ha kérdése van bárkinek, írjon privit is nyugodtan, segítek, ha tudok.
57. Icus
2013. jan. 11. 05:00
Na ma négykor megyek, az első kettlebell órámra:) Nagy nehezen több ismerősön keresztül találtam egy srácot aki elvállalt. Ő nem tanít kettlebellt, hanem különböző küzdősportokat és önvédelmet, de ő is kettlebellezik és segít az alapokat elsajátítani:) Ha!!! sikerül:) Mondtam neki telefonban, nagyon sok jóra ne számítson:) 45 éves vagyok 100kiló, nem igazán ideális alany:) Nem rég fogytam egy műtét után 20 kilót és elég "lötyi" lettem :( Ezen szeretnék javítani, és ez a sport megtetszett. Járok ugyan néha néha kondiba, kardiózok és ott szoktam súlyzozni is, de csak magamtól és valahogy az nem az igazi. Mondta semmi gond, valamikor ell kell kezdeni, és az addig unott hang eléggé felvillanyozódott :) Gondolom kihívás vagyok neki :)Ugyhogy délután megnézzük, mit tudunk kezdeni egymással :) Gondolom nem lesz olcsó, de nem érdekel, annyira rá vagyok kattanva erre a kettlebellre, hogy csak na:)
56. Icus
2013. jan. 2. 09:30

Sziasztok!

Én még nem kettlebelleztem, de nagyon tetszik. Ünnepek alatt olvastam itt egy Hoxás naplójában. Először csak néztem mia fenét ír, mit csinál ez, googliban rákeresve egész jó dolgokat olvastam róla. Videókat néztem, grafikákat tanulmányoztam, aztán a tükör előtt súlyzó nélkül probálgattam a figurákat :) Na kabarének beillett volna. Jelen pillanatban még mindig ott tartok, hogy úg próbálok leguggolni, hogy nem verem be az orrom a falba :)

A városban elkezdtem instruktort "vadászni" legalább pár óra erejéig :)

2012. aug. 3. 12:19

Sziasztok !

Vaskorszakom újabb időszakába léptem !!!!

Megszereztem a 16-kg.os szépséget :)

Elölről kell sok mindent kezdenem,de ha belegondolok hogy már a 12-kg.ossal is mennyit fejlődtem.Hát bele sem merek gondolni a jövőmbe .

cm-ben mérhetőek a változások !

54. xxLady (válaszként erre: 53. - Ragyogás)
2012. júl. 22. 06:03

Szervusz!


A baráti körömben egy fiatalembernek nem műtéti úton kezelték a sérvét (természetesen csak akkor lehet, ha még nem záródott ki). Priviben megírom az oldal elérhetőségét, ahol konzultálhatsz a szakemberekkel, vagy legalábbis tájékozódj!


Jobbulást kívánok!

2012. júl. 18. 08:44
Köszönöm szépen:) Nem tudom megkötni, mivel nincs mit..egy apró pici kis csomó,mint egy fekete bors,és ez is valahol mélyen van aköldökömben. Én ki se tudom tapintani. Úgy vettem észre hogy ülve elkezdett fájni..a nyomástól. Ahogy jól benyúlnak a köldökömbe majdnem átnyomja a hasfalamat úgy benyúl akkor érzi a doki. Én is kérdeztem a kötőt..mondta mivel nem a hagyományos sérvem van ami ugye a vékonybél kitüremkedése hanem egy pici kis hashártya szorult ki két izomrost közé. Persze egyből mindenki támadott hogy biztos a sok sport..meg a súlyok stb...ökörség! Annak van hasi sérve a súlyoktól akinek renyhe a hasfala. Nekem meg vastagon izmos. AZ doki 3x szólt rám h lazítsam el ahasam mert nem tudja benyomni a köldököm...néztem rá sután...majd megkérdezte 2 perc múlva..maga mit sportol hogy ilyen kemény a hasfala..mondom kettlebell-trx..cross fitt :))Fogalma se volt, de azonnal letiltott :( Jegeltem és elmúlt a fájdalom..egy sérvet nem lehet elmúlasztani jegeléssel...ugye? Futottam ma reggel is 8km-t és nem éreztem semmit..Pár hete még a rázkódéstól is fájt. Olyan mintha nem is lett volna semmi bajom...de ettől még nem merek edzeni. Max elmegyek konditerembe és ülve nyomok nyakból meg lábazok..de valamit csinálnom kell!!!Köszönöm még 1x a választ!
52. pistiisti52 (válaszként erre: 51. - Ragyogás)
2012. júl. 17. 15:13

Szia!

Én csak a saját,történetemet írom meg neked.

Engem 3-hónapja műtöttek meg lágyéki sérvvel,hála istennek szuper lett/a Transzplant Intézetben/ csinálták meg.

Már egy fél éve volt kint,és fájt időnként,és mivel én is attól féltem ami nálad kezd megvalósulni.Ezért én edzettem továbbra is,időnként csináltam reá kötést de az csak akadályozott.

A te köldök sérved más,nagyon vigyázzál reá,ha fáj akkor mentő a kizáródás az nagyon veszélyes.Egy tanács és mi lenne ha vennél TB-re sérvkötőt az segítene a mozgásban is .

Én a műtét után már a második héten elkezdtem ülve a kettlebellt nagyon lassan de jó érzés volt hogy haladok.

Viszont a szex-nél még egy hónap után is fájt :)

2012. júl. 15. 18:14
Sziasztok! Tanácsért jöttem. 2éve heti 4x edzettem. 2trx és 2 kettlebell. Meg 1-1x kocogtam reggel ha volt időm. 3hete egy ici pici de fájó sérvem lett a köldökömben amit műteni fognak de csak szept. 7-én. Persze az orvos eltilott minden mozgástól. Gondolhatjátok mit érzek. Jegeltem..pihentettem és most nem fáj, gondolom vissza húzódott most. Reggelente elmegyek kocogni de ez egy nagy nulla. Hiába figyelek a kajára érzem hogy szívódnak fel az izmai és helyette jó kis lötyi zsírocska épül. Segítséget kérek olyantól aki hasonló cipőben jár vagy járt. Én úgy érzem kis súllyal óvatosan tudnék edzeni. De tiltanak tőle.Mit edzhetek hogy ne folyjak széjjel mire újra belendülhetek?Köszönöm:)
50. pistiisti52 (válaszként erre: 49. - Szuzann77)
2012. máj. 26. 14:31

Ez igen !

Te aztán erős csajszi vagy,és teljesen igazad van !

én majd most szeretnék egy szinttel feljebb lépni a súly terén :)

A 16 kg.-ossal majd mindent elől-ről kell kezdenem és fokozatosan növelni a széria számot.

2012. máj. 22. 12:51

Hát van 2 db egy 8 kg és egy 12 kg....Alapvetően már a 12 kg-sal dolgozom...Hát nekem reggel erre nncsen időm:)

Általában amit én még beiktatok tipikusan lábazás meg sejhaj formális tipikusan női területek:) meg persze a ferde haspad:)

2009-ben kezdtem vele edzeni a párom unszolására:) azt szeretem benne ha ki is marad egy kis idő gyorsan visza tudja hozni magát formába az ember.....

48. pistiisti52 (válaszként erre: 47. - Szuzann77)
2012. máj. 22. 10:52

Szia!

Te egy erős jellem vagy,én reggel csinálom azt utána már nem nagyon van kedvem vele csinálni semmit :)

A kis piros az hány kiló?

Ezek szerint már előtte csináltad ?

Tehát nem vagy kezdő ?

Azért vigyázz a helyes testtartásra,hogy elkerüld a sérülést.

én a végén egy kis evezőpad és biciglis levezetést csinálok :)

Én nagyon megkedveltem a füles vasgolyót :)

2012. máj. 22. 10:07

Sziasztok!

Gondoltam becsatlakozom hozzátok, igaz tegnap vettem elő a 3 hete porosodó kis piroskámat a sarokból, de mentségemre legyen szólva nyelvvizsgára készültem:) viszont tegnap levezettem a felgyülemlet fizikai energiámat vele:)

Én otthon edzek vele általában este 21 óra után jutok hozzá...Addigra elcsnedesedik a ház gyerekek végre alszanak...Általában 40 percet szoktam vele edzeni:)

2012. máj. 5. 10:14

Sziasztok!

Most két és fél hetes a lágyéki sérv műtétem,és már egészen jól amolyan lájtosan de már megy a kettlebell !Már nagyon hiányzott,még nem dobálom,nincsenek nagy lendületek,de jólesik fogdosni a KCR-T !

45. xxLady (válaszként erre: 44. - Kettlebelledzes)
2012. máj. 5. 06:47
Tisztában vagyok vele, köszi :) nem is szemrehányásként írtam, csak megfigyelés volt. :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook