Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? fórum

Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
265. pracc (válaszként erre: 239. - Pöttike)
2008. dec. 16. 12:15
a narancos kockát hogy csinálod??
264. Évice
2008. dec. 9. 09:06
Májgombócleves csirkeaprólékból,Sült kacsa,sült csirke,rántott csirke,kukorica saláta,párolt káposzta,párolt zöldség,krumplipüré,hercegnő burgonya,párolt rizi-bizi,bajor csoki torta(cukrászdából)mákos,diós bejgli,marika szelet,sajtos kiflik
263. a9338a7669 (válaszként erre: 262. - 7934d1ac97)
2008. dec. 9. 08:59

Én jobban szeretem a csirkemellet. De még lehet, hogy pulykából is lesz, mert párom meg azt szereti inkább.

A rizs szerintem jó hozzá, én sült krumplit csináltam, illetve a jénaiba dobtam be egy-két szelet krumplit, úgy is finom volt.

262. 7934d1ac97 (válaszként erre: 251. - A9338a7669)
2008. dec. 9. 08:44

Csirkemellből készíted?? Nem pulykamellből? Csirkével könnyebb dolgozni, olcsóbb, vagy finomabb??


Ja és érdekelne, hogy milyen köretet csinálnátok hozzá? Én rizsre gonodltam? Ti?

2008. dec. 8. 18:31
Én többfélét szoktam főzni 26.-ára mert akkor jön össze az egész család.Kétféle levest,amiből az egyik húsleves,grízgombóccal,a másikat még nem tudom.Vagy rakott káposztát,vagy rántott töltött káposztát kapros tejföllel,Juhtúróval töltött rántott karajt,Hagymás pulykacombot,petrezselymes krumplival.Sütinek alighanem Csimbókot,Bejglit (diósat)meg egy tortát,mert szüli nap is van.
2008. dec. 8. 17:56

Én karácsonykor általában töltött káposztát szoktam főzni,mivel családunk nem szereti a halat.

A sütik pedig mézes-krémes,gyerekekkel szoktunk csinálni kókuszgolyót,lesz még méteres kalács,pogácsa.

Aztán ha jut idő és lesz még energiám,akkor még kitalálok valamit.Még nekem is gondolkodóban van néhány dolog:)

259. JUL17
2008. dec. 8. 17:48
HMMM! ez igazán jó téma ami engem is érdekel vissza nézek egy kicsit később
2008. dec. 6. 15:11

nálunk :

halászlé,tyúkhúsleves,rántott hal,sajtkrémmel töltött csikkemell,majonézes burgonyasaláta,rizi-bizi.

sütik:

túrós zserbó,sajtos rúd,kókuszgolyó,kekszes

pudingos.

2008. dec. 2. 12:18
Halászlé,húsleves,rántott hús,rántott hal,rizi-bizi,párolt kukorica,tartármártás vagy esteleg majonézes krupli ezek még nem biztos.Egyenlőre a többi a biztos. :)
2008. dec. 2. 12:13
Halászlé, rántott hal, majonézes krumpli, rántott hus, bejgli
255. Ada12
2008. dec. 2. 11:51
Halászlé, sült hal, töltött káposzta, bejgli, mákos guba
2008. dec. 2. 11:49

még nem tudom

Általában egyik nap anya,másik nap anyós főz!Így nekem ezen nem kell gondolkodnom

Anya inkább kacsát süt, francia salátát csinál

2008. dec. 2. 11:42

Kaszinótojás, franciasaláta előételnek.

Aztán rántott hal, petrezselymes krumpli, de lesz töltött káposzta is.

Utána gesztenye torta.

2008. dec. 2. 11:41
halászlé, rántott hal, rántott hus nálunk. anyáméknál lesz husleves, rántott hus és hal, töltött káposzta.
2008. dec. 1. 12:57
Hétvégén csináltam egy főpróbát az aszalt szilvás csirkemellből, és nagyon elégedett voltam magammal :) Én úgy csináltam (Siti receptjét is felhasználva), hogy csirkemell, (só bors, fokhagyma) rá egy sonka, egy szelet sajt, aszalt szilva (egy kis fahéjjal). Feltekertem, majd egy párat bepaníroztam a páromnak és kisütöttem olajban. A többit pedig jénaiba tettem, plusz még meglocsoltam fűszeres tojásos tejföllel és megsütöttem. Én nem tettem a szilvát borba, mert csak olyan borom volt, amit képtelen voltam kinyitni... De ez egy másik történet :) Aztán amit sikerült kibontanom, az meg nem passzolt hozzá, szóval én inkább kihagytam az áztatást, de legközelebb úgy is kipróbálom.
250. Pircsi24 (válaszként erre: 241. - Ea9bff1b44)
2008. nov. 30. 22:10
Siti, aszaltszilvás csirkelemmeltt hogy készíted el? Leírnád?
2008. nov. 30. 22:04

Sziasztok,


mivel a párom vegás, így ehhez alkalmazkodva nálunk az alábbbi menü lesz:


Narancsleves

Cannelloni zöldségekkel, ricottával és dióval

Dióval sült kecskesajtot burgonyapürével és gesztenyekrémmel

Gesztenyebonbon meggyel

2008. nov. 30. 16:53

Sziasztok!

most találtam rátok és rengeteg finomabbnál finomabb karácsonyi receptet olvastam a fórunom.Nem emlékszem,hogy kinek a recije a mézes kiszúros,az öntött kifli és a hóhehérke sütik.Ezeket a reciket hol találom meg??

Előre is köszönöm a segitséget!

Majd körülnézek Én is a recijeim közt,s beirok majd belőlük.

247. a9338a7669 (válaszként erre: 237. - ALLICS)
2008. nov. 27. 15:23
Ezek nagyon finomnak tűnnek, gondolom azok is! :) Én camembert sajttal és aszaltszilvával töltött csirkemellet vagy pulykát szeretnék csinálni, de még soha nem csináltam ilyet korábban. Nincs valakinek valami jó kipróbált tuti receptje?
246. Istvánné gál irén (válaszként erre: 237. - ALLICS)
2008. nov. 27. 15:01
Szia, leirnád nekem a francia sajtos tekercset, megmondom őszintén ezt még én sem hallottam.
245. gyöngyszemü (válaszként erre: 236. - Pöttike)
2008. nov. 27. 13:59
Nem csinálunk nagy ügyet az ünnepekből, Legalábbis nem visszük túlzásba. Régen szerettem, de mamár nemszól másról a karácsony mint üzlet, és nemszeretem a muszály dolgokat. A szeretet ne egynap legyen........ És nincs aki hozzánk jönne ilyenkor(sem)..! :-(
2008. nov. 27. 12:11

Mivel anyukám is, apósom is süt főz, és a karácsonyi menű itt is-ott is lesz...


ezért én most csinálok egy hatalmas adag vadast :DDDDD sütök egy kacsát, és lesz a fagyasztóba disznótoros, ha az is kell. Mondtam a páromnak és örült, hogy végre megint csinálok vadast :DDDD


bejgli nem lesz az idén. sima diós sütit és kakaós sütit csinálok meg muffint. Ott lesz a szaloncuki, úgy hogy én az idén nem csinálok nagy főzést karácsonykor. PIHENNI AKAROK!

2008. nov. 27. 12:08

Én még soha nem csináltam.

Légyszi küld el privibe,hogy Te hogy csinálod a korhelylevest?!!

242. 10d89b51ea (válaszként erre: 240. - Kalmár Edit)
2008. nov. 26. 21:04
Szia Edit! lencseleves helyett ha gondolod, csinálj korhelylevest! én minden évben csinálok, szeretjük.
2008. nov. 26. 19:26

Karácsony:halászlé, rakott pulykamell, krumplipürével, barackbefőttel, rántott hal, aszaltszilvával töltött-és rántott csirkemellfilé

Sütinek a beigli, mézeskalács, dióslinzer

Az idén azonban újítani kellene minden téren. De már annyi jó receptet begyűjtöttem itt, hogy nem tudok dönteni:-))

2008. nov. 26. 18:58
Szilveszterre: mindig tatár bifsztek van, na meg kocsonya. Lencseleves helyett mit tudtok ajánlani?
2008. nov. 26. 15:27
Karácsonyi menű? Irigylem, aki a halat többféle módon el tudja készíteni, meg van aki meg is eszi. Nálunk csak a párom. Alapvetően hagyományos, de nem karácsonyi ebédet főzök, mert nagy a család (12-en vagyunk most) és eléggé válogatósak. Az idén húsleves lesz, töltött pulykamell, fűszeres hirtelensült disznóhúsból, "kacsás krumpli" (saját tisztítású hasáb tepsiben baconnal, fűszerrel, pici olajjal és vizzel fólia alatt megsütve, nagyon finom), friss saláták, párolt zöldségek. Édesanyám még mindig süt kelt kalácsot, a beiglit nem szeretjük, jómagam csokis perecet és narancsos kockát gyártok ezerrel. Van gyümölcs és kész. Szilveszterkor én is lencselevest főzök sok belevalóval (sok a férfi), meg vajas hajtogatott pogácsát sütök. És igen, fontos, hogy sokat van együtt a nagy család. Az év többi része úgyis csak egy rohanás.
2008. nov. 26. 15:16

Szenteste: halászlé, rántott hal, krumpli saláta

Karácsony első napján: húsleves, töltött káposzta

Karácsony második napján: leves, rántott hús

sütemény: bejgli, hókifli, zserbó


A sütiket anyukám süti.

237. ALLICS
2008. nov. 26. 15:16

Nálunk minden évben a következők vannak:

halászlé

rántott camember áfonya lekvárral,rántott sajttal-sonkával töltött pulykaszeletek,rántott barackkal-sajttal töltött csirkeszeletek,rántott gomba,afrikai harcsa


Süti:beigli,francia sajtos tekercs,házi krémes

2008. nov. 26. 15:15
Gyöngyszemű, nagyon sajnálom, hogy így éled meg ezt a napot. Gondolom akkor a többi ünnepből sem csinálsz ügyet. Pedig ha tudnád, hogy milyen élmény készülni, alkalomhoz illő zenét hallgatni, beszélgetni és a végén élvezni az eredményt! Nem a paprikás krumpli ellen van kifogásom, van akinek egy szelet kenyér mennyei étel. Itt a készülődésen van a hangsúly. S nálam ez minden ünnepre vonatkozik, lett légyen az akár születés- akár névnap. A szélesebb családban nálunk is van, aki semmilyen ünnepet nem tart meg, s amikor egyszer eljöttek hozzánk, csak ámultak. Erről beszélek! A hangulatról, az emlékekről!
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook