Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? fórum

Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2010. dec. 5. 13:05
És ki mit süt???
2010. dec. 5. 13:05
Halászlé..az szinte kihagyhatatlan!:):)Tarjás-sajtos töltött csirkecomb,rántott szelet,hercegnő burgonya,krumplisaláta kb ennyi...de aztán majd kiderül:)
803. Icus (válaszként erre: 791. - 0ae50a5e6b)
2010. dec. 5. 12:58
Nállunknagyon bevált a tyúkhúsleves, egész tyúkból:) 9 embernél simán elfogy. szarvaspöri krokettel. sült kacsa, rántott afrikai harcsa filé. Köret: krumplipüré, majonézes zöldség saláta, párolt zöldség és rizs valamint párolt lilakáposzta szöllővel.
2010. dec. 5. 12:50

Segítsetek légyszi!

Szeretnék kicsit előre készülni karácsonyra, mármint az ételekkel.

Egyik napra kijevi pulykamellet gondoltam. Az lenne a kérdésem, hogy elkészíthetem-e, mármint bele a fűszervajas sajt, aztán feltekerés, panírozás, tehát idáig elkészíthetem-e, és lefagyasztva oké lesz-e?

A másik kérdés hasonló, de gesztenyés pulykamell tekercsekkel szeretnék hasonló fagyasztást (csak azt nem paníroznám, mert azt sütni fogom sütőben).

Szerintetek ez a két kaja kibírja ezt?

801. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 793. - Veronika27)
2010. dec. 5. 11:53

nem..én csak vicceltem..:)

talán banánnal göngyölt husit sütök..valami gyümölcsszószt mellé..és többféle köretet..

800. ronka
2010. dec. 5. 09:44
Még nem állítottam össze a menüt!
2010. dec. 5. 09:25
kacsasült
798. dca4884e2f (válaszként erre: 797. - 5649befaf3)
2010. dec. 5. 00:25
A legjobb! :)
2010. dec. 5. 00:24
bundaskenyer teaval:)
2010. dec. 4. 23:37
Hű, jó kérdés, illenék már foglalkoznom a témával, igaz? Idén én sem szeretnék halat, tavaly is azt csináltam. Fő a változatosság. Majd körül nézek recept ügyben, ha látok valami jót nem tartom magamban :)
795. 83e25137af (válaszként erre: 793. - Veronika27)
2010. dec. 4. 23:34
én nem.. :D nálunk kacsa lesz lilakápival :)) meg a szokásos sült kolbi, hurka :)
2010. dec. 4. 23:30
Szilvával töltött pulyka:)
2010. dec. 4. 23:25
Mindenki halat csinál? :S
2010. dec. 4. 22:25
Rácponty tejföllel..:DDDD
2010. dec. 4. 22:25

Idén karácsonykor először nálunk szent estézik az egész család és szeretném őket meglepni sok finomsággal első sorban fő étel ötletkre lennék kíváncsi,a desszert valahogy könnyeben megy:-DDD


MINDENKINEK NAGYON KÖSZÖNÖM AKI SEGÍT:-)

2010. dec. 4. 22:22
Kinél mi lesz a karácsonyi menű?
2010. dec. 3. 18:37
semmit
788. 25a27430dd (válaszként erre: 786. - Fokhagyma)
2010. dec. 3. 17:00
Eddig mindig tőkehal volt. De majd kipróbálom, amit írtál, mert kíváncsivá tettél.:)
787. Huldra
2010. dec. 2. 18:57
A klasszikus halászlé és rántotthal, tenger gyümölcsei meg sütemények garmada. Először lesz nálunk a vacsora szentestén, szülőkkel-apósékkal, egy kis félsz azért van bennem ezzel kapcsolatban.
786. fokhagyma (válaszként erre: 783. - 25a27430dd)
2010. dec. 2. 18:32
Nem tudom, milyen halra gondoltál. Ajánlom a naphalat. Szálkamentes, nagyon finom a húsa.
2010. dec. 2. 16:19

Ezt találtam Neked!


Gesztenyés pulyka vörösboros aszalt szilvával


A gesztenyés pulykát nagyon szeretem Főleg akkor, ha helyettem valaki más bíbelődik vele órák hosszat. Mivel egyre több helyen készítik itthon az angolszász karácsonyokra jellemző gesztenyés pulykát, nagyon számítottam rá az elmúlt hetekben, hogy majd valahol valakinél ehetek belőle. De nem így történt, rokonaim és barátaim közül senki sem vette a fáradságot, hogy órákon át locsolgatva sütögesse az ökörnyi szárnyast. Megértem. Ám amikor guggolva kerestem az alsó polcon épen maradt tojásokat a közértben, és szemmagasságba került velem egy bevásárlókosárban ringatózó, mirelit gesztenyéket rejtő doboz - elkezdtem hinni, hogy mégis van remény gyors megoldásra. Miután kikotortam a fagyosból néhányat a barátságtalanul hivatalos nevű, de igen praktikus „előfőzött, egész szemű" gesztenyéből, boldogan cipeltem haza zsákmányomat, és rögtön nekiálltam gesztenyés pulykát készíteni. Hozzávalók: 10 deka magozott aszalt szilva 1-2 deci vörösbor 30 deka pulykamell 1 evőkanál liszt 2 evőkanál vaj 1 evőkanál olaj 1 gerezd fokhagyma 1 csokor újhagyma 10 deka mirelit gesztenye 2 deci víz ½ húsleveskocka 1,5 deci tejszín 1 teáskanál étkezési keményítő 2 maroknyi friss kakukkfű só frissen őrölt bors Azzal kezdtem, hogy beleszórtam tíz deka magozott aszalt szilvát egy kis műanyag dobozba, ráöntöttem annyi száraz vörösbort, hogy ellepje a szemeket, és beraktam a mikroba. Közepes fokozaton, egy-két perc alatt pompásan és gyorsan átjárta a vörösbor a szilvát. Felnyiszatoltam két centis kockákra harminc deka pulykamellet, megsóztam, megborsoztam, és „ráhavaztam" kevés lisztet Egy mély serpenyőben egy evőkanál vaj és egy evőkanál olaj keverékén halvány aranybarnára pirítottam a husikat, aztán szűrölapáttal kiszedegettem azokat egy tányérra. Bele tettem a serpenyőbe még egy evőkanál vajat, gyengéden megpároltam benne egy duci gerezd finomra vágott fokhagymát meg egy csokor karikákra vágott újhagymát, és visszapakoltam az elősütött pulykakockákat. Hozzájuk kevertem a vörösboros aszalt szilvát, és tíz deka mirelit gesztenyét, utána ráöntöttem két deci vizet, belemorzsoltam fél darab húsleveskockát, majd az egészet felforraltam. Ahogy rottyant egyet, rögtön le is fedtem, és kislángon omlósán puhára főztem tizenöt perc alatt. Akkor megsóztam és megborsoztam, belekevertem még másfél deci tejszín, és egy teáskanálnyi étkezési keményítő kutyulékot, végül megszórtam két evőkanál apróra vágott, friss kakukkfűvel. A fűszernövény aromás, illatos pöttyei szépen simultak bele a gesztenyés pulyka képébe és ráadásul nem is kellett órákig várni a vacsoránkra.

784. szitaszivárvány (válaszként erre: 781. - Solmyr)
2010. dec. 2. 13:04
ez nagyon tetszik! Köszönöm!
2010. dec. 2. 13:03

Nálunk Szentestén rántott tengeri hal lesz, majonézes krumplisalátával. És kaszinó tojás franciasalátával, töltött dagadó (de ez is hidegen).

Amúgy meg készítek még egy nagy adag töltött káposztát, arra majd rájárunk:) Hárman leszünk csak.

Sütemények: diós és mákos bejgli (ezt cukrászatból veszem).

Amit én sütök: zserbó, mézes torta, kókusz kocka, hamis marcipángolyó, házi Raffaelló golyó. Esetleg még karácsonyi fatörzs.

Na meg mézeskalács, amit én nem is szeretek, de a gyerekem odavan érte.

Linzert és ilyeneket nem készítek, mert tavaly is csak karácsony után három héttel fogyott el (bár semmi baja nem lett a fém dobozban).

2010. dec. 2. 12:28

Én minden évben ún. svéd mézes süteményt csinálok, ez ugye aprósüti. Meg tavaly diós beiglit is. De idén újítok, hogy ne mindig ugyanaz legyen. Most így a nevét nem tudom, miket is csinálok, mert év közben tettem félre jó kis recepteket, már elő akarom őket keresni, hogy tudjam majd, miket kell hozzá venni. Amit megjegyeztem, hogy lesz Stahl féle diós tekercs vagy csavar vagy mi... :) Szóval valami diós, ami karácsony feeling-ű. A többit még kitalálom.

Főzni nem fogok, mert sütis vagyok, ráadásul az egész nap el fog telni süti készítéssel és alapjáraton nekem a karácsonyi menü azt jelenti, hogy süti, süti hátán!! :D

781. solmyr
2010. dec. 2. 12:27

még nem próbáltam, de hátha tetszik:


[link]

780. szitaszivárvány (válaszként erre: 776. - Bnedora)
2010. dec. 2. 12:24
ez is jól hangzik!
2010. dec. 2. 12:23
Nagyon jól hangzik. Viszont pulykamellfiléből van kb. 2-2,5 kg, ezt szeretném felhasználni, de lehet, hogy így is finom lenne nem?
778. Judita79 (válaszként erre: 775. - Szitaszivárvány)
2010. dec. 2. 12:18
én igen, és nagyon fini! baconnel van áttekerve, és az édeskés gesztenyepüré, meg a bacon együtt isteni!
777. vakri
2010. dec. 2. 12:12

Nálunk minden évben ez a karácsonyi menü.

Csontos bőrös pulyka felső comb bőrét fellazítom és az alábbi tölteléket gyömöszölöm bele: fél kiló darált sertéshús, 2 áztatott kinyomkodott zsömle, 1-2 tojás, só, bors, apróra vágott petrezselyemzöld egy 25 dkg-os NATÚR gesztenyemassza (vagy főtt gesztenye). Ha híg kis zsemlemorzsa mehet bele. Hosszú hústűvel összetűzöm, beteszem a vékonyan kizsírozott tepsibe, óvatosan leöntöm nagyon forró zsírral, hogy picit összekapja a húst, bőrt. Vizet vagy sört öntök alá, fólia alatt kb. 1,5 óráig párolom, majd zsírára sütöm. A maradék zsírt (lehetőleg a morzsalékos aljában, amitől isteni lesz) főtt krumplival összerázom. 8-an szoktunk lenni, ebből 3 gyerek, így 2 nagyobbfajta felső comb elég. Mindenki imádja :-)

776. bnedora
2010. dec. 2. 12:06
Szia! A receptjeim között van egy nagyon finom sertéskaraj. Nézd meg: [link]
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook