Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? fórum

Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
2011. nov. 24. 10:03

Lime-os túrótorta


Hozzávalók:

két csomag győri csokis keksz

10 dkg vaj

0,5 kg

tehéntúró

0,5 kg mascarpone

2 doboz sűrített tej

1 narancs és egy lime reszelt héja és leve

1 zacskó vaníliás

cukor

2 csomag zseléfix


Elkészítés:


A tészta elkészítéséhez az apróra összetört kekszet olvasztott vajjal összekeverjük. Két részre osztjuk, az egyik az alja a másik a teteje lesz.

A töltelék:

A tehéntúrót, a mascarponét, a sűrített tejet, a gyümölcsök reszelt héját és a vaníliás cukrot összekeverjük. A gyümölcsök levét a zseléfixszel összedolgozzuk, majd hozzáöntjük a kikevert túrókrémhez.

Sütőpapírral kibélelt tortaformába a két rész tészta közé a krémet betöltjük. Az elkészített tortát egy napig hűtőben állni hagyjuk.


Én ezt most majd megfelezem kisebb formában akarom csinálni.

1044. 454db8ee37 (válaszként erre: 1042. - F799cac10e)
2011. nov. 24. 09:39

Az a lime-os túrótorta érdekelne.Küldesz recit?

És sült tojáshabos sütirecepteket is keresek, mint pl.a női szeszély.

Köszi előre is, aki tud ilyeneket.

2011. nov. 24. 09:03
huhhh...csorog a nyálam :)
2011. nov. 24. 08:29

a levest még nem tudom mi lesz. a második, sonkatekercs, kaszinótojás párom ezt szereti ilyenkor ezt szoktam neki készíteni, majonézes krumpli baconos csirkemell torta, és talán rántott karfiol

sütike: kókusz kocka, limes túrótorta.


anyu készít még nekünk is bejglit, meg egy kevéske sósat.

2011. nov. 24. 08:09
beiglit, sajtos-asztaltszilvás pulykát, füstölt szalonnás-sajtos pulykát, kukorica salátát, sós rágcsát
2011. nov. 24. 08:08
Jaj, tényleg...a mézeskalács...azt majdnem el is felejtettem. Minden évben sütünk, a gyerekek meg segítenek diszíteni.
2011. nov. 24. 08:07

Halászlé, húsleves, rántott hal, krumplipüré, rántott pulykamellfilé, esetleg valami szószos pulyka, de volt olyan, hogy hurkapálcikára saslik szerűen feltűztem a pulykát, sajtot, ananászt és bepaníroztam, megsütöttem, fincsi volt.

Süti nálunk mindig van zserbó, valamilyen kókuszos süti, diós-mákos bejgli.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. nov. 24. 08:07

Nálunk úgy néz ki, hogy a menü a következő lesz: borkrémleves, majd harcsapaprikás sztrapacskával, a desszert pedig egy kevéske zserbó lesz. Azért csak kevéske, mert ilyenkor a rokonságtól csak úgy dől a sütiáradat, viszont zserbóban verhetetlen vagyok. :)

Illetve sütök még mézeskalácsot is, de azt ajándékba.

2011. nov. 24. 08:05
mindegy, bármilyen jöhet.
1036. Sly7105
2011. nov. 24. 08:02
Egyszerű, de nagyszerűt, vagy inkább bonyolult, különlegest szeretnél?
2011. nov. 24. 08:00
Leves, második, desszert? Ötleteket kérnék.Köszi
1034. bahemaaf
2011. nov. 22. 21:43
Nálunk mindent "klasszikust" (halászlé, töltött káposzta, beigli) anyukám főz. :) Nálunk nagyon egyszerű lesz a menü (a férjem családját látjuk vendégül), mert egy egyéves baba mellett nem egyszerű főzni: brokkolikrémleves levesgyönggyel, fokhagymás libacomb krumplipürével, vanilíapudingos mákos guba és fahéjas sült alma. A levest és gubát már előző nap elkészítem, úgyhogy aznap már csak a libát kell sütni és a krumplipürét elkészíteni. Lehet, hogy nem nagyon karácsonyi, viszont finommmmm.
1033. k_nm
2011. nov. 18. 20:15
Nálunk is kialakult a menü: 23-án jön itthon a Jézuska, így akkor anyósom csinál igazi erdélyi töltött káposztát. Aztán 24-én hajnalban indulás hazaaaaa :-))) végre. Otthon ebéd halászlé meg mákos, diós guba. Vacsi rántott hal (a ponty "lába", tartármártással, sültkrumplival). 25-én otthoni töltött kápi (az más, mint anyósé), 26-án sültes tál. Anyuval beszéltük, hogy lehet, csinálunk az én-féle töltött pulykát. Engem ez a borhab torta érdekelne, bár az anyut ismerve a csillagokat is lehozza az égböl, csak mert hazamegyünk és 5 év után az elsö teljes karácsonyt együtt tölthetjük az egész család. Így aztán lesz ott így is elég trakta, de lehet, apóspajtinak megcsinálom szülinapjára :-)
1032. k_nm (válaszként erre: 1031. - 4b6a2525df)
2011. nov. 18. 20:08
25-én ér hozzátok becsöngetni? Márcsak mert a rák nem bírja ki úgyse 27-ig, aztán kár volna érte, ha megromolna :-DDD
2011. nov. 18. 17:19

én 24-én a szokásos halészlét főzöm (évente egyszer teszek ilyet, ugyhogy várja a család:)ez az ebéd.


Vacsorára pedig rántott hal saláta, illetve krumplisaláta körettel.


Most 25-én paellát fogok főzni és még sütök ki hozzá rákokat, talán kagylót is.


Szerintem (mivel csak ketten leszünk) 27-én is ezt esszük, vagy elmegyünk egy japán étterembe. Ezt még nem tudom

1030. 4b6a2525df (válaszként erre: 1024. - K_nm)
2011. nov. 18. 17:16
Hát ez nagyon jó:):) és nagyonis igaz:):)
2011. nov. 18. 15:40

Hahó!!

Én ma elkezdtem a fagyasztóba dolgozást!!

Begyúrtam a mézeskalács tésztáját.

2011. nov. 10. 11:53
bbq/vagyis grilezett hus es fagyi persze,mert nalunk nyaron van a karacsony/
1027. k_nm
2011. nov. 10. 11:45

én is azt hittem :-( De most boldog vagyok, mert kaptam 1 euróért 25 dkg-t. Aldiban kivételesen volt akciósan :-) Otthonról meg nem nagyon éri meg hozni, mert ledarálni nem tudom, meg különben is ránkavasodik, amennyi mákosat én sütök-fözök :-(

Mondjuk én nem is szeretem a mákot, viszont Másik Felem nagyon imádja. De így be kell érnie azzal, ha kapunk így akciósan, vagy pedig mikor anyu süt, ha otthon vagyunk.

Ami nagyon hiányzik, az a gesztenyepüré. (Bár az egyik barátom talált már itt gesztipürit, de azt is valami hororr áron, és ö az ország másik végében lakik, felénk még csak nem is láttam :-()

1026. Búgócsiga* (válaszként erre: 1000. - K_nm)
2011. nov. 10. 11:06
Mák ennyiért? arannyal van futtatva?:)
1025. P.marianna (válaszként erre: 1024. - K_nm)
2011. nov. 9. 13:41

Meg lehet oldani olyan módon a főzésüket, hogy ne puffasszanak. Én még soha nem tapasztaltam semmi extrát ezek fogyasztásakor-ui. nem determinál őőőőőrült puffadásos tünetekre a dolog feltétlenül. Igaz, az sem mindegy, hogy mennyit eszel belőle.


A finom, ezért halálra zabáljuk magunkat belőle és a bélgázok témához pedig nem tudok és nem is akarok hozzászólni.

1024. k_nm
2011. nov. 9. 12:06

ok, nem kötözködök...csak még annyit, hogy azt írtad, idézem: "Nem tudom, mi fúj fel a töltött káposztában, de valószínüleg a káposztára gondolsz. Ha rendben vagy emésztésileg, akkor nem fúj fel." Szóval nem vagyok dietetikus, de a káposzta (mint a bab, a borsó, a karfiol és még sokan mások) ún. raffinózt tartalmaz. Ez egy olyan kis hülye triszacharid (glükúz+fruktóz+galaktóz), ami fogja magát és nem bomlik szét a gyomorban. A bél bezzeg nem hagyja magát és ott a kis mikroorganizmusok fogják és szétkapják úgy mint szén-dioxidra, metánra (ezt ugye, tudjuk mi :-o) és hidrogénre.


Szóval ennyit a biológia óráról...és hogy miért eszik mégis olyan sokan??? Mert egyrészt finom, másrészt meg magas a vitamintartalma (jó, tudom, ez nem ér, mikor megfözzük, de pár ásványi anyag ellenáll ám a fözésnek is ;-D)


És most jön az én szakmám: mivel ezek a növények tetszik-nem tetszik, de puffadást okoznak, ajánlatos köménnyel fözni öket. Nem csak az íze harmonizál, hanem a köménynek szélhajtó hatása révén (had ne írjam le, mit tertalmaz, amiért szelet hajt) segítí a kellemetlen puffadásérzést (az meg, hogy fingasz, mint a sörös ló, csak hab a tortán :-D)


Bocsánat, már itt sem vagyok :-)


De recepteket kíváncsian várok, részemröl bocsi az offért :-D

1023. P.marianna (válaszként erre: 1021. - K_nm)
2011. nov. 9. 10:59
Ja és evés után Amarót iszik inkább, nem Amarettót. Az előbbi keserűlikőr étkezés utánra, az Amaretto meg egy édes cucc.
1022. P.marianna (válaszként erre: 1021. - K_nm)
2011. nov. 9. 10:58

Nem volt epés, kérdés volt.


Nem tudom, mi fúj fel a töltött káposztában, de valószínüleg a káposztára gondolsz. Ha rendben vagy emésztésileg, akkor nem fúj fel. De ha valakinél gyomorpanaszokat okoz bármilyen étel, akkor miért eszi? Tényleg nem értem: ah nem tolerálja a szervezet, akkor miért kell beleerőltetni?


Ettől függetlenül nem főzök töltött káposztát karácsonykor.

1021. k_nm
2011. nov. 8. 19:10

én meg azt hittem, karácsonykor majd minden asztalra kerül töltött káposzta az egyik napon...Viszont ha mutatsz nekem egy embert is, aki a töltött kápitól nem lesz felfúvódva, a kalapom emelem elötte! (De akár olyat is mutathatsz, aki salátával eszi :-D)


A karácsony sok helyen valóban a kaják végtelen hosszú sorából áll, és épp ezért Katinkaboszinak ez egy valóban jó ötlete, hogy a saláta nagyon jó elöétel, mielött jól megrakjuk a koffert mindenféle finomsággal (az olaszok már régen kitalálták ezt...meg az Amarettot evés után).


Így aztán nem értem ezt az epés megjegyzést (ui: ha nem annak szántad, akkor vedd ezt meg sem írtnak, csak nekem úgy jött le :-/, akkor viszont bocsi!)

1020. P.marianna (válaszként erre: 1019. - Katinkaboszi)
2011. nov. 8. 16:16

Az természetes, hogy az ember nem olyan ételeket eszik, amitől kikészül a gyomra, megfekszi azt vagy felfúvódik.


Az is természetes, hogy az ember salátákat is fogyaszt, nem csak sültdisznóskrumplit. Legalábbis én eddig ezt hittem.

2011. nov. 5. 11:20

Mindenkinek tudom ajánlani, főleg a nagy ünnepi zabálások előtt :), hogy adjon fel az asztalra előételnek salátát.


Én egyszerűen felrakok mindenfélét külön tálkákba,apróra vágva,

mellé saját készítésű öntetet, nem szeretjük a boltit, olíva olajat, balzsam ecetet, szójaszószt, kefirt, tejfelt, majonézt, joghurtot,

aztán alkosson mindenki magának. :)


Nem is hinnétek, nagy nevetések között szolgálja ki magát a család és nem kell belőle sokat enni, de nagy segítség ám az esti elég sokféle és hosszú vacsora előtt.


A gyomrot megkíméli és segít az emésztésben.

A szüleim és anyósom, keresztmamám, mint idősebbek, mindig féltek a késői főtt ételtől, de miután ettek a salátából, semmi bajuk nem volt már.


Próbáljátok ki egy vasárnapi ebéd előtt, nem is hinnétek mekkora segítség, nincs panasz, hogy mennyire tele vagyok, hogy felfúvódtam, stb.

Békés vendégsereg üldögél az asztal mellett, fele annyi probléma sem akad, mert mindenki nyugodt.


A receptek között megtaláljátok, de ha kéri valaki bemásolom ide is :)

1018. Katinkaboszi (válaszként erre: 1016. - Cicaanya)
2011. nov. 4. 09:28

szia :)


nálunk ilyenkor nagyon menő a tejszínhabos joghurttorta, sok gyümölccsel, amit konzervből rakok bele, alig van vele munka, vagy a borhab torta :) ez is lehet kétféle, vörös, vagy fehér bor alapból :)

ha nincs kedved megsütni egy kerek tortaformában a piskótát, vegyél készen :) bár közel sem olyan finom :)


húsnak meg tölts pulykát, vagy hasaalját, jó sok töltelékkel, amibe jöhet ám minden, szabályosan minden, mexikói zöldségkeverék, gomba, hagyma, tojás, zsömle, alma, paprika, cukkini, stb, ami még eszedbe jut.

Én mikor összeállítom, felsütöm először a tűzhelyen és csak utána rakom a pulyka hasába és egyéb helyeire. Sokkal finomabb és hamar meg is van, nem kell még a hús után kínlódni szegény madárnak, hogy jó alaposan átsülhessen.

Ha netán kimarad, mert sokat készítettél, ami ritkán fordul elő ekkora madárnál, akkor mellé kell tenni, de időben kivenni, vagy csak a vége felé berakni.

Nálunk nagy keletje van, nem tudok annyit csinálni, hogy ne legyen rajta kapkodás, kinek jusson több :DDD

Tegyél a tepsi sarkaiba egész almákat és mellé egész hagymát, nagyon különleges ízt ad így mindennek, no meg mikor megsül és jut a tányérokba mindenkinek, nagy az öröm :)


Ha a pulyka mellére nem akarsz bacont rakni, mert mondjuk nem szeretitek, vagy drága, ami a mai világban nem ritkaság, akkor elég rá a szép vastag füstölt szalonna is :) nagyon finom azzal is ám :)


kicsi sörrel a végén kenegesd meg, majd a pohárban maradtnak lesz gazdája, így főzés után :)

2011. nov. 4. 08:13
bbq/grillezett hus/,mert itt karacsonykor hoseg szokott lenni/au/.dessertnek meg fagyi persze.
1016. cicaanya
2011. okt. 29. 21:24

Valami különlegeset kéne csinálni karácsonyra,Sütiben+valami egyszerre ételt!


Ami nem pepecses,de jópofa mutatós,ugyan akkor nem drága,de finom és hipp-hopp kész!


ötlet???

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook