Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A soványság "átka" fórum

A soványság "átka" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A soványság "átka"

1 2 3 4 5 6 7
182. Mazsinka (válaszként erre: 180. - Vivvv)
2014. jún. 8. 12:05
Bunkóság. Viszont én azt is el tudom képzelni, hogy egyes nők nem jól látják a tükörképüket, hogy a társadalom máshogy látja őket, mint ők saját magukat. Nem egy olyan ismerősöm van, aki a szemem előtt húzogatta a hasbőrét mondván: nééééézd, milyen kövér vagyok. Erre én azt gondoltam: ez beteg elme, nem mondtam ki, de gondoltam!!! Aki nagyon vékony, sokszor azzal ámítja magát, hogy nem iiiis, pláne ha ez zavarja, de a kövérekre is ugyanez vonatkozik. Mindkét testalkatot megszólni gáz. De mivel nekem belefér plusz x kiló, másnak nem fér bele plusz két deka, ezért a soványság, kövérség fogalma is különböző megítélés alá esik. Ezért van az, hogy aki nagyon sovány, az szúrja egyesek szemét és a kövérebbekre is ugyanez vonatkozik. De hadd meséljek el egy személyes történetet: egy családtagom 180 cm magas, és 47 kiló, semmi nőiesség, lapos. Beszóltak neki, mennyire sovány. Nem azt, hogy anorexiás, hanem azt, hogy már túlzás, milyen sovány. No, ezért én is haragszok, mindenkinél van tükör, bele tud nézni, de neki erre az volt a válasza, hogy aki beszólt, az vastagabb volt, és biztosan azért szólt be, mert irigy. És erre Mazsinkának felmegy a pumpa, mert a csaj nem is szép, nem is formás, nem is nőies, se fenék, se mell, kiáll a csontja minden irányban, és erre azt mondja, hogy irigykednek rá. Ne mondja meg más helyett, hogy ki mit gondol, érez, és ha én azt gondolom, hogy nem szép így, akkor azt gondolom, és ezt senki ne kérdőjelezze meg. Csak gondolom, de sosem mondom.
181. Miss Angel (válaszként erre: 178. - Kriszta773)
2014. jún. 8. 00:19

az utolsó mondattal teljesen egyet értek.igazad van...

a méretválasztásról:teljesen jó,mégpedig azért jó,mert boldog vagyok vele és olyan mint amilyet mindig is szerettem volna,más véleménye meg nem érdekel.És továbbra is az irigységnek tudom be az ominózus beszólogatásokat.Egyszerűen brutálisan irigy a csinosabb nőkre,és pontosan tisztában van azzal hogy pont az a lány sovány,akire ő azt mondta előttem,hogy csinos ,csak azért,hogy bántson.Egészségére...akkor bántónak éreztem,ma meg már letojom,nekem csak az a fontos hogy én jól érezzem magam a bőrömben.De az is biztos,hogy soha nem süllyedek odáig,hogy bárkit bántsak a kinézetéért,mint ahogy eddig se tettem,számomra ez primitív cselekedet.

180. Vivvv (válaszként erre: 178. - Kriszta773)
2014. jún. 7. 15:27

Jajj, ezt is irni akartam! (Telefon atka, olyan nehez osszeszedetten irni... A fele le is marad, mire elkuldom. :)) Bizony a normal vekony embereket is lazan leanorexiasozzak. :) Olyan noket, akik bombajol neznek ki. Erre is nap mint nap talalni peldat...


Na, ezek utan mondja nekem valaki, hogy az ilyen ember nem irigy...

179. Vivvv (válaszként erre: 176. - Mazsinka)
2014. jún. 7. 14:58

Nem erted, mirol beszeltem. Nem azt mondtam, hogy aki megjegyzest tesz, az irigy rank. Azokrol beszeltem, akik bantjak a vekony embereket a beszolasaikkal. ( most nem arról van szo, hogy valaki megjegyzi, milyen vekony vagyok.) Hogy ez normalis dolog - e? Dehogy normalis! Egy szoval sem mondtam, de epp ez a lenyeg. Sokan leanorexiasozzak a vekony embereket, ez mar onmagaban nagyfoku tudatlansagra utal. Ne mondd nekem hogy normalis, ertelmes ember ilyen megjegyzeseket tesz ranezesre. :) Vegig az ilyen emberekrol beszeltem...


Olyat sem allitottam, hogy mindenki irigyli ezt ( nem, NORMALIS - nem gyozom hangsulyozni - ember ezt nem irigyelheti ) epp ezert en sem vagyok irigy arra, aki hizasra hajlamos, hiszen a sajat peldambol tudom, mekkora hulyeseg. Ezert is irtam, hogy ertelmes embernek tartom magamat, aki nem fog tudatlan megjegyzeseket tenni, csak mert a masik elhizott.

Olvasd csak ujra, amit irtam. Nem ertetted meg a lenyeget. Felesleges ugyanazt leirnom otfelekeppen. Aki erti, az erti, aki nem, nem. Leggyakoribb hiba az ilyen forumokon, hogy sokan elobb irnak, mint hogy ertelmeznenek egy par sort

178. kriszta773 (válaszként erre: 177. - Miss Angel)
2014. jún. 7. 12:12

nem bántásiból mondom, de ha a mellműtét után kezdődtek a beszólások, valószínűleg a választott méret nem passzol a testalkatodhoz, és azért nézel ki túl soványnak a nagy vagy nagyobb mellekhez :)


de szerintem ilyen beszólásokra nem kell adni, engem például nem zavar, ha lesoványoznak, mert általában ez viszonyítás kérdése is :) normálul vékony, egyáltalán nem sovány testalkatom van, de sokak számára ez is soványság :) bocsi, ha valakinek sértő, de inkább soványozzanak le, mint kövérezzenek :)

2014. jún. 7. 11:37

"Az anorexia betegség, nem divat. Sokan azzal próbálják a saját kis lelküket ápolni, hogy a vékony embereket anorexiásnak titulálják, utóbbi szót pedig egyenesen egy gonosz tulajdonságként emlegetik. Elszomorító hogy vannak ilyen tudatlan emberek."


nem szeretnék a témába mélyebben belemerülni,csak egyhez szólni,a VIVV által írtakhoz,amit idéztem is....Nagyon igaz!!!!!!


nekem is van olyan ember a családomban/sőt többnyire olyanok vannak inkább/aki túlsúlyos.Tudom hogy szívesen lefogyna hisz már sikerült neki régebbben több tíz kilót lefogynia,aztán meg visszahízott még annál is többbre amennyi volt előzőleg,ergo kitartása akaratereje nulla.

Az én alkatom karcsú,nyurga végtagokkal+45 kiló vagyok a 161 centimhez.Aztán megcsináltattam a melleimet és onnan kezdődtek az"érdekes"beszólásai.:)))

Egyszer,mikor náluk voltam,elém lökött egy újságot amiben egy valóban anorexiás nő volt,aki nem eszik és csak a csontvázán van a bőre,egy róla szóló cikkel.Azt mondta nekem,te is ilyen vagy csak nem veszed észre magadon mert beteg vagy.Erre ,mivel nem akartam vitatkozni,csak annyit kérdeztem tőle:tisztában vagy vele,mi az anorexia,mit jelent????persze a válasz igen volt,mi más lett volna és hosszan fejtegette hogy mennyire hasonlítok a képre....azóta több ismerősnek,családtagnak megmutattam az ominózus cikket a fotókkal és megbotránkoztak,hogy lehet valaki ennyire rosszindulatú és a BUNKÓ szó is elhangzott.és kimondták azt is,amire én gondoltam,irigy mert nekem olyan alakom van amilyen neki sose lesz,ezt se nagyképűségből írom,ez az igazság.Ha már ő ennyire gonosz,legyek már kicsit én is az:)))))

ezt amugy nem vettem magamra,viszont ami tényleg fájt/bár már túltettem magam ezen is/,volt már olyan eset ismikor egy társaságban voltam vele és másokkal,és volt köztünk egy olyan rokonunk,aki messze nem olyan közeli rokona mint én és a kiscsaj a 170 akárhány centijéhez 47 kiló,eés agyondícsérte milyen csinoska.)))) akkor legszivesebben megkérdeztem volna tőle,talán ő azért csinos mert neki nem volt szüksége művi mellkorrekcióra????ez a bajod???? de persze nem tettem,akkor megbántottam volna a lányt is azt meg nem akartam,meg jobb az ilyet ráhagyni,a gonoszság csak gonoszságot szül......lehetne sok mindent ragozni és fejtegetni ennek kapcsán is,és elnézést hogy most nem konkrétan a cikkhez szóltam,de száz szónak is egy a vége:IGAZAT ADOK MIND VIVVNEK MIND AZ ELŐTTEM SZÓLÓ MAZSINKÁNAK.!!!!

Soha a büdös életben nem szóltam be senkinek bárhogy nézett is ki,és nem is fogok,ha megtenném,BUNKÓ lennék,ez a szó nagyon találó és nagyon találó a Mazsinka hozzászólása....

Vivv pedig írta ugye a nagy igazságot:az emberek többségének fingja nincs arról mit is jelent maga az anorexia szó,de még csak utána se olvasnak,ha látnak egy vékonyka vagy esetleg nagyon vékony/sovány.....nőt,az már nekik ANOREXIÁS:))))


Szomorú ez,és ostoba az ilyen ember,de mindig voltak ilyenek és lesznek,ezen mindenkinek önnön magának kell túltennie magát és a gané megjegyzéseket elengednie a füle mellett.....

176. Mazsinka (válaszként erre: 175. - Vivvv)
2014. jún. 6. 18:41
Mindent megteszel azért, hogy hízz. Nem érzed jól magad a bőrödben, ergo nem is nézel ki úgy, ahogy szeretnél. Akkor erre az áldatlan állapotra irigyek a kövérek, ami még neked sem kell, s igyekszel változtatni rajta? Gondolkozz! Fordítsd meg a történetet: akkor te is irigy vagy mindenkire akiről megfordul a fejedben, hogy ejnye, de kövér, csak épp ki nem mondod? Aki kimondja, az nem irigy, hanem bunkó. Akár azt, hogy de sovány vagy, akár azt, hogy milyen kövér. Irigyelni sok mindent lehet. Nem hiszem, hogy egy kórosan sovány állapotot kell irigyelni, eszményíteni. Ahogy te sem egy debellát irigyelsz, amikor némi plusz kilogrammért ácsingózol. Max azt a dolgot lehet irigyelni, hogy ehetsz, amennyit akarsz, de magát a kiálló csontokat, lapos mellett, deszka hátsót nem hinném. Szerintem merő gonoszság azt feltételezni, hogy a dagik ezt a testet irigylik. Csak szeretnének egyesek irigylésre méltóak lenni, én azt mondom. Akkor tőlem biztosan irigylik nagy melleimet, formás fenekem, gömbölydedebb idomaimat azok, akik beszólnak? Nem. Csak bunkók. Én soha nem szóltam még be senkinek, hogy de ilyen-olyan vagy. Nekem már szóltak be. De nem irigyeztem le senkit. Még azt a deszkát sem, akinek majd kigúvadtak a szemei a dekoltázsom láttán, s csak álmaikban néznek úgy ki, mint egy nő, nem mint egy vállfa. Nem vagyunk egyformák. De senki ne mondja meg a másik helyett, hogy ki mit irigyel. Irigylem Jennifer Lopez, vagy Salma Hayek alakját, de nem Kate Mossét. Hiába sovány, attól még nem irigylésre méltó.
175. Vivvv
2014. jún. 6. 18:15

Nagyon jó cikk! :) Totál igaz rám is. Én is mindig azon gondolkodom, hogy sokan miből gondolják, hogy egy sovány embernek nyugodtan be lehet szólogatni?


Én alapból soványka vagyok, de sajnos erre jött még egy pár probléma, amit nem szeretnék kifejteni (nem, nem fogyóztam), de a lényeg hogy az amúgy is sovány testalkatomra még fogytam és lett belőlem egy kórosan sovány emberke. A mai napig teszek ellene és nem adom fel, bár nagyon nehéz hízni.


A másik dolog: Szerintem sokan csak irigyek ránk. :) Persze ezt elismerni nem fogják, de még ha konkrétan nem is a soványságunkra irigy valaki (bár biztos hogy van aki meg konkrétan arra), az tutira piszkálja sokak csőrét, hogy mi bármit és bármennyit ehetünk, csak pár dekát mozdul a mérleg. Én már nem egyszer beszélgettem normális, értelmes kövér vagy szimplán hízásra hajlamos emberekkel, akik nagyon is tisztában vannak a miértekkel, a kövérség és a soványság okaival, van reális önképük és bizony ők nem is tesznek rosszalló, sértő megjegyzéseket. Miért nem? Megsúgom: Azért nem, mert nem irigyek. :) Már rájöttem az évek során, hogy pont azok, akik a legjobban erőltetik hogy "de hát ő csak jó szándékból mondja" - a legirigyebbek. Még hogy jó szándékból... Az ember nem megy oda valakihez azzal, hogy : "Aztarohadt, de kövér vagy! Fogyjál már le!" Ez pont ilyen. Nem, ő nem jó szándékú, hanem jól esik azt bántani, aki nem hurkás. Mert ő meg az és nem tud vagy nem akar tenni ellene és majd' belefullad az önsajnálatba. Én sem mondom azt a kövér emberre, hogy biztosan azért néz ki így, mert egész nap ül a tv előtt és chipset zabál (pedig van ilyen is). Értelmes vagyok és nem mondanék ilyet, mert senki sem tudja ránézésből megállapítani, hogy mi a kövérség oka az adott személynél.


Pár hónapja véletlenül belebotlottam itt egy fórumba, ahol pár igen "értelmes" emberke épp a vékonyakat beszélte ki. Az egyikük azzal verte ki nálam a biztosítékot (bár hozzáteszem, nem reagáltam egy hsz - re sem, csak olvastam), hogy azt írta, ő ilyen meg olyan csontsovány anorexiás emberek képeit mutogatná a sovány embereknek, akik ugyebár fogyókúráznak. (Mert nagy értelmesen megállapították, hogy a kettő feltétlenül kötődik egymáshoz.) Egy kalap alá vettek mindenkit. Az ilyen ember: Buta és irigy. Két szó a véleményem.


Ja, még mellesleg annyit hozzátennék: Az anorexia betegség, nem divat. Sokan azzal próbálják a saját kis lelküket ápolni, hogy a vékony embereket anorexiásnak titulálják, utóbbi szót pedig egyenesen egy gonosz tulajdonságként emlegetik. Elszomorító hogy vannak ilyen tudatlan emberek.

174. Bársony (válaszként erre: 173. - Iodine)
2013. febr. 6. 12:53
Teljesen egyetértek. :)
173. Iodine (válaszként erre: 171. - Bársony)
2013. febr. 4. 04:09

Mert az emberek altalaban nem merik kimondani azt amit gondolnak.Felnek a kovetkezmenyektol,es attol,hogy nem fogjak tudni megvedeni magukat az esetleges plusz visszaszolastol.Vannak konfliktuskerulo emberek,akik vegig "sunnyogjak" az eletuket,mert felnek a konfrodalodastol.Inkabb nyelik a bekat,esetleg semleges teruleten,pl hoxa vagy epp csaladtag,baratok(nem erintettek)-nak elmondjak,hogy igy meg ugy megbantottak oket aznap,onnan kapnak nemi "jaj te szegeny"igy meg ugy vedelmezest,megerositest,es ennyivel el van intezve.


Ez igazabol nem a kulalakrol szol,tiszta pszichologia az egesz.Az az x Juliska/Pistike,bar inkabb csajok..szal Juliskak,akik megtalaljak pl a foruminditot effele beszolasaikkal,Ok akkor kiadnak magukbol vmit.Ez szemelyenkent valtozhat.Napi stressz,frusztracio akarmi,de abban a beszlegetesben ok vannak felul,es ezt elvezik.A masik meg hagyja,tehat a jatszma el van dontve.Ez addig megy igy amig az "alany" hagyja magat bantani.Kulonben egy rovid visszaszolas utan vege szakadhatna orokre...Szoval az egyik az aldozat,a masik meg aki alazza.Ez ennyi.


Szo volt itt az onbecsulesrol is.Nos,igen aki hagyja magat bantani,barkitol,barmilyen okbol,az valoban nem becsuli magat(a masikat tobbnek erzi magatol,ergo alarendeli magat).Es nem kell ehhez verengzo orultnek lenni,el lehet az ilyesmit intelligensen is intezni,de semmi kepp sem egeszseges nyelni,es szo nelkul hallgatni.Utana meg picsogni,meg cikket irni.


Itt most felre ertes ne essek,ezt nem ugy ertem,hogy ne irjon cikket.Persze hogy irjon ha akar,de azzal meg semmi sincs megoldva a sajat eleteben.Alljon ki magaert!Ne(csak)a hatterbol varjon tamogatast,akar hasonlo serelmeket elszenvedett tarsaitol...


Ez szep hosszura sikerult:D

172. Iodine (válaszként erre: 168. - Fibi82)
2013. febr. 4. 03:50

"Amúgy meg vékonynak nem sértő lenni, mert aki vékony az megfelel a nőideálnak."


Ne haragudj,de ez akkora butasag,hogy el sem hiszem.

Annyi igazsag van benne,hogy vekonynak valoban nem serto lenni,de akarmilyen is az ember,ha 200 kilo akkor sem serto olyannak lenni.


De megis milyen noidealnak felel meg? Kerdezz mar meg egy ferfit,nem hulye gyereket,egy igazi ferfit a kornyezetedben,hogy milyen a noideal szerinte!

Biztos,nem azt fogja mondani,hogy a vekony.Mert ez eleg tag fogalom.


Egy atlag ferfi szemeben az a csinos no,akinek van melle feneke,formas combja,hasa,hata,apolt kulseje.Ezen belul lehetnek izles beli elteresek,termeszetesen nem tetszik mindenkinek ugyanaz.Van aki a nagyobb,van aki a kisebb feneket,mellet stb szereti.De igy rahuzni,hogy a vekony a noideal...haat,eleg elhamarkodott,leroviditett valtozat.


Egy szineszno,szepsegkiralyno stb nem merul ki annyiban,hogy vekony.Szep arc,bor,haj,noies mozgas,kisugarzas,esetleg nem art nemi tehettseg abban amit csinal...sokkal osszetettebb,minthogy vekony vagy x kilo.


Tudnek en ket olyan 55 kilos lanyrol fotot mutatni,ahol az egyik egy csinos csaj,mondhatni bombazo,a masik meg egy fonnyadt koro...


Szoval ez a tema is olyan,mint a koverseg,oszetett es sok oldalu.Attol,hogy valaki vekony,meg nem feltetlenul nez ki jol.Max azt hiszi...

171. Bársony (válaszként erre: 170. - Iodine)
2013. febr. 4. 03:35
De miért nem szólnak vissza? Nem hiszem, hogy akik beszólnak nekik, azok mind tökéletes alakkal rendelkeznek. :)
170. Iodine
2013. febr. 4. 03:30

En nem ertem ezt a cikket.Most akkor az a gond,hogy beszolnak a f.indito kulalakjara,es o ezt minden jott menttol a szivere veszi?!

Megneztem a kepeket is,igy meg meginkabb nem ertem a dolgot,mert o nem a tipikus sovany kategoria...Nem akarom megbantani,de nem tunik sovanynak,inkabb amolyan semmilyennek se.


Szerintem nem a kilok szamitanak,hanem,hogy valaki csinos e.Csinosnak lehet lenni +20 kiloval is.De epp minusz x kg val is egy bizonyos hatarig,utana mar gyerek kinezetu kategoria,ami tenyleg nem elonyos egy nonel.Se mell,se fenek,es a vekonyak is lehetnek narancsborosek,plottyedtek,alaktalanok...


Annyival egyetertek,hogy senkinek sincs joga beszolni,se vekonynak se kovernek,de ehhez fel kell noni,es tudni kell kezelni.Ha valakit zavarnak az effele beszolasok,hat szoljon vissza,vagy legyen annyira magabiztos,hogy ne vegye fel,engedje el a fule mellett.


Az irigyseg meg,naa.Mi van azon irigyelni valo,ha vki epp vekony,de semmi alakja?Szerintem semmi.Ez inkabb rosszmajusag.Vannak,olyan emberek,akik beszologatosak.

Mert ha vki egy kovernek,jo finomitsunk molettnek beszol,akkor arra is irigy...?

Hulyeseg.


Szerintem nem tul bonyolult,hogy az nez ki jol, aki sportol,odafigyel arra,hogy egszsegesen kajaljon,apolja a boret,hajat,kormeit stb.Es a sajat alkatahoz kepest jol oltozkodik+az elengedhetetlen kisugarzas,magabiztossag.Lehetne meg sorolni.

Az ilyen embereket meg ritkan ingatja meg holmi akarkik beszologatasa.Tesznek ra.

2013. febr. 4. 00:20
Én is sovány vagyok, de csak azért zavar, mert nem találok magamra ruhát...Mennyivel könnyebb lenne M-es mérettel ...
168. fibi82
2011. ápr. 23. 10:53

Én 166-168 cm vagyok és ehhez 54 kg. Vastag combok, nagy mellek és felesleg a csípőn. Én kritikus vagyok magammal és általában futással fogyózom. Szerintem az az ember, aki megszól egy vékony nőt, az IRIGY! De nagyon! Ezért szól be! A kövéreket, ducikat azért nem szólják le, mert sajnálják, és persze senki sem akar duci meg kövér lenni, így fölényeskedni sem kell.

17 évesen 46 kiló voltam, mindenki beszólt, hogy "te nagyon sovány vagy" "te nem eszel semmit?"..stb. Persze büszkén válaszoltam, hogy én elégedett vagyok az alakommal, és nagyon jó, mert minden ruha jól mutat! Ha láttátok volna azokat a fintorgó arcokat! Persze ezek a nők egytől-egyik dagik voltak! ja meg még azt is bedobta valaki:"te egy kis madárbelű vagy".

Engem nem zavart mert én sportoltam és egészségesen étkeztem, és én tudatosan akartam vékony lenni, mert én vékonyan érzem jól magam!

Érdekes, a pasiknak bejöttem vékonyan is!


Én azt mondom, ha valakit leszólnak bunkó módon, akkor legközelebb ha találkozik az illetővel ezt mondhatja: " de meghíztál" hogy kikerekedtél!- ez legalább ennyire tapintatlan, mint a "húúú de sovány vagy". Vagy éppenséggel nem tapintatlan, ha mosollyal kedvesen mondja az illető:D


Amúgy meg vékonynak nem sértő lenni, mert aki vékony az megfelel a nőideálnak. Szépségkirálynők, modellek, celebek, színésznők mind 45-55 kg között mozognak. Szépek, fiatalosak, légiesek....és persze irigyeltek...


Vékony lányok,nők legyetek büszkék a karcsúságotokra és mondjátok azt: "én büszke vagyok a karcsúságomra, imádom! És ne híznék egy kilót se! " A beszólogatók meg csak fintorogjanak, kit érdekel.

2011. ápr. 1. 22:55
Én is mindig megkapom a magamét az alkatom miatt,de én mindig visszavágok azzal,hogy én legalább akkor és azt eszem amikor és ami jól esik. Amúgy meg jól érzem magam így és nem érdekel az emberek véleménye. Ilyen alkatú barátnőt keresek,mert szerintem igenis vonzóak a vékony lányok:)
2010. nov. 22. 15:47
Én 159 cm és 41.5 kg vagyok. :) Igaz én a depresszióm miatt fogytam le ennyire, mégsem fogyóztam, stb. Nem érzem magamat rosszul a vékonyságom miatt. Sajnos a kellemes megjegyzésekből én is kaptam már... Velem az a helyzet, hogy hamar megunom és bunkón szólok vissza. Tanácsolom mindenkinek. ;) Ha valaki a súlyomra tesz megjegyzést, visszavágok a legelső szépséghibájával ami eszembe jut. A soványságnak is megvannak az előnyei, ezeket kell szem előtt tartani. Hála istennek a páromnak így is pont annyira tetszem, mint amikor voltam 48 kg. :) Más meg nagyn nem érdekel. :)
2010. márc. 14. 11:53

Jo ez a cikk. Kislanykent engem is mindig bantottak , csufoltak, hogy biztos nem adnak nekem otthon enni es ehezek. Most 168cm es 52kg vagyok, de mai napig kapok beszolasokat... pedig sztm teljesen normalis a sulyom.

Akik hizni szeretnenek a sportot ajanlanam! Attol erosodni es csinosodni lehet. Valamint az etvagy is jobban megjon :) Sok sikert!

2010. jan. 15. 16:35
Tetszett a cikk, en is ebben a cipoben jarok. 167 cm es 50 kg vagyok. Az evessel gyerekkoromban valoban hadilabon alltam, de a kamaszkorom ota annyit eszem mint egy lo. A kedvesem az elejen meg viccelodott is velem, hogy nem tudja elkepzelni, hogy egy ilyen torekeny nobe hova fer annyi kaja. De hizni en sem tudok, bar en mar jol erzem igy magam a boromben. Mara mar nem foglalkozom az emberek rosszindulatu megjegyzeseivel. (erdekes, mar nem is nagyon celozgatnak, vagy csak nekem nem tunik mar fel...)
163. Laubó
2010. jan. 14. 22:51

Én 178 cm vagyok és 54 kg. semmitől nem hízok sajnos :( pedig annyit eszek mit 3 ló... de komolyan.

szívesen vennék valami egészséges hízós tippet.

nem igazán érzem jól magam a bőrömben.

2009. okt. 22. 16:00

Abszolút meg tudom érteni a problémát.

18 éves koromig folytonos problémát okozott, hogy sovány voltam, csúfoltak az iskolában, mindig ln voltam a csúnya, vékony lány az osztályban, aki senkinek sem tetszett, nagyon sok olyan osztálytársam volt, akik már 14-15 évesen kész nők voltak, míg én csak egy kislány.

18 évesen fordult a kocka, el kezdtem hízni.

Most, 21 évesen normális a súlyon, de tudom, milyen kövérnek lenni, és azt is, milyen érzés állandóan azt hallani, hogy milyen sovány vagy....

161. Neenaa
2009. szept. 4. 16:30
158 cm alacsony :P
160. 9be54b018e (válaszként erre: 149. - Neenaa)
2009. aug. 28. 09:34
Milyen magas vagy?
159. 9be54b018e (válaszként erre: 158. - 9be54b018e)
2009. aug. 28. 09:29
Hogy lehet ezt kitörölni? Nem fogalmaztam valami szepen?
2009. aug. 27. 21:03

Sziasztok. Komolyan mondom, nem jok az amiket irtok.

En pl. 153 cm magas es 42 kg vagyok, szeretnek hizni oktober elejeig 2 kg-ot. Nem erzem magam sovanynak, de kövérnek se. Csak normalisan szeretnek hizni, legfokeppen a "Véznák kontra dagik" c. müsor hatására.

Várom a hozzaszolasokat, aztan meg meselek mondjuk valamikor maskor.

2009. aug. 22. 23:17
köszönjük! tényleg rossz lehetett 170-nel 36 kg lenni! én 150 cm vagyok de nem tudok 36 lenni! nekem az már sok, neked meg nagyon kevés volt. nekem is voltak beszólások, sőt... vki elnevezett "kisdroidnak" (nem is olyan régen) és ezen röhögtek. nem mondom h szarul esett csak erős szánalmat éreztem, mert miért jó ez nekik? (az egyik, amelyik ezzel piszkált, 160 cm és 110 kg...neki is rossz lehet, de nem érzi át, hogy a soványság is rossz.)
2009. aug. 22. 10:16

Én világ életemben vékony voltam, aztán lisztérzékeny lettem és mivel az orvosok eleinte nem ismerték fel, a 170 centimhez lefogytam 36 kg-ra, mindezt kb. másfél hét alatt (karácsonyi szünetben, annak ellenére, hogy folyamatosan tömtem magam kajával). Mikor elmentem a házi orvoshoz, azzal küldött haza, hogy tuti anorexiás vagyok és ne hánytassam magam. Mondanom sem kell milyen jól esett. Aztán kiderült a baj, elkezdtem diétázni, sikerült 45 kg-ra visszahízni és kezdtem újra emberi formát ölteni. Azt a rengeteg bántást és beszólást amit én a külsőm miatt kaptam...És persze mikor nyersebben szóltam vissza, hogy hagyjanak békén, örülök, hogy élek, akkor döbbentek csak rá, hogy ez ugyanolyan sértő, mintha azt mondanák valakinek, hogy de kövér vagy. Persze nagyon nehéz volt, de elviseltem az állandó szekálódást (falun laktam, jó volt a 200kg-os "értelmiségi" asszonyoktól azt hallgatni, hogy gebe vagyok), tömtem magam vitaminnal, és idénre végre elértem az eddigi életem legnagyobb súlyát! 52 kg vagyok, lehet, hogy ez is kevés, de köszönöm, én boldog vagyok, a párom imádja a testemet, voltam egy évig modellügynökségnél is. Úgyhogy én csak annyit mondani, hogy tudom mit éreznek sokan, akik hasonló helyzetben vannak, és csak azt tudom nekik tanácsolni, hogy ne hagyják, hogy elvegyék az önbizalmukat! (Én személy szerint ha szurkálódó megjegyzéseket kapok elmesélem a rövidke történetemet a nyombél és gyomortükrözéseimről, a szigorú diétámról, a régi rosszullétekről, és várom, hogy az illető elszégyelje magát, majd egy epésebb megjegyzéssel megtoldva ott hagyom. Hogy jól teszem-e nem tudom, de talán jobb, mintha hagynám, hogy bántsanak.)

Bocsi a hosszú hsz-ért, de jól esett ezt megosztani.

2009. aug. 18. 20:35
Kipróbáltam az itt javasolt édes savóport,de nem használt hízás szempontjából...sőt...
2009. aug. 13. 23:53

ez tényleg jó felfogás, egyszer élünk, minek törődünk azzal, hogy mit mondanak ránk (pláne a külsőnk miatt amiről nagyon sok esetben nem is tehetünk) elvégre magunknak élünk nem az embereknek.


(ettől eltekintve én erősen gyúrok az 5 kilossal h legyen rajtam vmi mert tényleg kicsinek és elveszettnek érzem magam sokszor) :) puszi

153. Neenaa (válaszként erre: 152. - Leiko)
2009. aug. 5. 18:14
Mennyire igazad van! Sokkal több boldog és felszabadult ember lenne, ha mindenki így gondolkodna, mint Te!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook