Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
9047. b82dfaed2b (válaszként erre: 9043. - Krisz82)
2020. jún. 28. 08:12

Szia Krisz! Köszi hogy megosztottad a történetedet 😉 mindenképpen hasznos volt számomra legalábbis...

Úgy gondolom, ha egy jó 3-4honapot kibir az ember, onnantól már csak könnyebb.... De hogy én 81 nap után mi a ződördögért gyújtottam rá... Sose fogom megerteni... Nem azért mert majd becigiztem!! Inkább a kíváncsiság, butaság! 😐

9046. b82dfaed2b (válaszként erre: 9044. - Lisianthus)
2020. jún. 28. 07:57
Kislányom 7, kisfiam 8 és fél éves. Két kis energiabomba 🤣🤣 na akkor holnap lesz a nagy nap Husi?
9045. lisianthus (válaszként erre: 9043. - Krisz82)
2020. jún. 28. 07:31
Szívből gratulálok! Remélem másodjára én is erősebb leszek.
9044. lisianthus (válaszként erre: 9042. - B82dfaed2b)
2020. jún. 28. 07:30
Hány évesek a gyerkőcök?
9043. Krisz82
2020. jún. 27. 20:35

Sziasztok !

Én kb. 2 hónapig szedtem a ch-t. Aztán annyira rosszul viseltem a reggeli hányinger ... ,hogy 5 napig (napi 1 szem ) inkább abba hagytam. Ennek már 8 hónapja .

Vagyis közel 10 hónapja nem cigizek. És nem is fogok! Ez volt a 2 . Nekifutás . Első 7 éve volt Angliában , ott ismertem meg a ch t . 3 hónapig tartott. Sokat segít az első időszakban ,bár a rémálmok és társai kellemetlenek így is megéri. 25 év dohányzás után azt kell mondjam bánom ,hogy nem előbb tettem le. Az viszont igaz ,hogy a legjobban te kellesz hozza . Nem a gyógyszer . Mára már én irányítók. És tok jó érzés fog el mikor délután 1 órakor jut eszembe a cigi először és az is csak azért mert a munkatársam ruhájából árad a Cigi szag.... ! Sajnos pár hónapja kiderült édesanyám daganattal küzd , és így sem éreztem,hogy na most kell a cigi... Hozza teszem a végén már napi 2 doboz töltött cigi simán elment. Mindig vékony voltam, 180 cm és 80 kg . Most 10 hónap elteltével kezdett alább hagyni az étvágyam. A mérleg kereken 100 kg mutat. Mindenki aki ismer azt mondta fiatalodtam . Én is úgy álltam neki a chnak ha most sem sikerül akkor többe nem próbálkozom. De kijelenthetem én nyertem. Tök jó erő létben vagyok. Nem akarok naponta délben is aludni.... ja kv sincs . Sok sikert mindenkinek. Ezt csak azért írtam mert itt sokat olvastam és jól esett Tudni mások Hogyan élik meg ... remelem én is segíthetek másoknak . Hidjetek el ha nekem megy bárkinek megy !

9042. b82dfaed2b (válaszként erre: 9041. - Lisianthus)
2020. jún. 26. 17:03
Ez a beszéd 😉 reggelente nyomtam én is olyan koncsertókat hogy a gyerekeim rémülten néztek rám, hogy mi van... Ha neadj isten még valamelyik után is kellett szaladni mondjuk olyan 50-100 métert, na az egy halál tusa volt.. 😐Egyszerűen nem kaptam levegőt... De fordult a kocka, most már meg a körte fák alatt cikazva sem tudnak kicselezni a kis pircsipókok... 🤣🤣🤣 Asztmára ne cigizz husi....
9041. lisianthus (válaszként erre: 9040. - B82dfaed2b)
2020. jún. 26. 13:29
A motivacioval nincs baj, mert az asztmam nem annyira díjazza hogy újra dohányzom. 😂Másrészt most kellően el lesznek foglalva a kezeim meg a gondolataim a kézműves dolgaimmal amibe belekezdtem, szóval esélye sincs hogy ne sikerüljön!
9040. b82dfaed2b (válaszként erre: 9039. - Lisianthus)
2020. jún. 26. 11:37
A siker csak rajtunk múlik!! Mint egy jó húsleves recept, kellenek hozzá a minőségi hozzávalók: 6 evőkanal ch,egy csipet motiváltság, 2 teáskanál akaraterő, egy késhegynyi pozitív gondolkodás és egy nagy adag élniakarás!! Ja meg só és bors 😉 - legalábbis én így főzöm
9039. lisianthus (válaszként erre: 9038. - B82dfaed2b)
2020. jún. 26. 10:10
Szia Misi, én itt lógok mindig. 😁Hétfőn kezdem újra a szedést, remélem most sikerrel járok.
2020. jún. 25. 18:56

Szia Mindenki! 🙂

Sajnálattal látom hogy ez az év elég gyengere sikerült eddig... Hol vannak a régi volt bagósok a beszámolójukkal? szaboedit75, Buksmuks, cinderella, 3mp3ror és akiket még kihagytam?! És az új leszokni vágyók?? 😐 Azért remélem vannak... Irattam még fel 2 doboz cht annyi kell a teljes kúrámhoz még.. Gyógyszertárba mikor mondja a csaj h 13280 Huf/doboz azt hittem elajulok 😬 ezen felül megneztem még 4patikaba a legolcsobb helyen is 12950 volt... Ezt a lehúzást.. Na mindegy mondom vissza mentem az első helyre mert ott volt készleten elhoztam mind a két dobozzal mert legközelebb nem szeretnék 18000 et fizetni érte. Hát mondom a pofám leszakad, 3 héttel ezelőtt 10900 ért vettem a 4.dobozt... Ez is egy intő jel, hogy komolyan kell venni a leszokást meg a csampi zabálást! 😶 Nekem legalábbis az. Szóval kedves régi és új fórum tagok ha itt vagytok ne legyetek restek leirni történeteteket, esetleg kérdéseiteket, biztos vagyok benne, hogy nem csak én olvasnám szívesen 😉 magam részéről a teljes fórumot elejétől a végéig kb 3x elolvastam.... Persze nem egybe 🤣🤣 És mindig tanulok belőle valami újat! Kívánok mindenkinek szép cigifüstmentes estét, sziasztok!

9037. lisianthus (válaszként erre: 9036. - B82dfaed2b)
2020. jún. 12. 06:12
Nekem ez lesz a második nekifutas, ha most sem sikerül, többször nem probalom meg. Elég kemény ez a gyógyszer ahhoz, hogy az ember akkor szedje amikor eszébejut.
9036. b82dfaed2b (válaszként erre: 9030. - Lisianthus)
2020. jún. 7. 16:13
Szia Husi 🙂 bele ismét! Csak szólok hogy most 20 napig cigiztem a ch mellett 😑 sajnos addig szükségem volt rá. Elég durva. És ugye azt kell megerteni (ezt magamnak írom) nincs csak 1 slukk csak egy szál!! A ch kúrákat sem lehet a végtelenségig csinálni, és valahányszor belekezd az ember, egyre nehezebb 😐 És nem szabad engedni a kísértésnek ha jön!!! Mert azert jönni fog... 😈
2020. jún. 7. 15:11
De én ilyen küzdő típus voltam mindig. Nekem nem egy gyógyszer, és nem a cigaretta fogja meghatározni az életemet. Szóval ujra fogom kezdeni. Viszont azt felmertem, hogy igenis minimum 4 hónapig szükséges lesz a gyógyszer. Másként nem fog működni. Nem vagyok elég erős gyógyszer nélkül. 😊
2020. jún. 7. 15:06
Aztán jött a küzdelem. No cigi, no gyógyszer mar közel 2-3 hete. És ahogy mondtam, elkezdtem ujra. Közben hazautaztam. Akkor még mindig egész eltökélt voltam hogy mostmar aztán megint újra rendesen szedem a gyógyszert rendesen, de valahol ott szakadt el az utolsó cernaszal. Sok volt az, akkor, es otthon. Valószínűleg ha szedem a gyógyszert rendesen minimum 3, de inkább 6 honapig ahogy a tüdőgyógyâsz javasolta mint erős dohanyosnak, és nem érzem erosebbnek magam ennel a rohadt drognak mondhato valaminel, akkor most nem itt tartanék.
2020. jún. 7. 14:57
Az kimaradt, hogy ez ugy a 40.nap környékén kezdődött. Volt akkor is pont elég lelkileg mint most, de akkor felül tudtam emelkedni rajta, sőt talan épp ezért gondoltam, hogy ha már ennyit kibirtam cigi nélkül, akkor gyógyszer nélkül is fogom. Ez volt a közjáték. Folyt. Kov.
2020. jún. 7. 14:51

Az utanam jovoknek, az ujra kezdoknek, es a kezdőknek irom:

Nem fogadtam meg a tanacsot.Sem az orvosomtol, sem azoktól akik itt írták, hogy hiaba érzed magad erősnek, és hogy gyógyszer nélkül is menni fog. Bele estem abba a hibaba, hogy azt gondoltam erosebb vagyok a fuggosegemnel, és nincs szuksegem a gyógyszerre tovabb, mert nelkule is megoldom már. Ez egészen két hétig működött. Neha orjongtem, kuzdottem es harcoltam magammal. Lementem a boltba hogy veszek cigit, aztán ott a penztarnal meg tudtam magam gyozni hogy továbbra sincs rá szükségem. Abból a nem tudom hány csatabol gyoztesen kerültem ki. Aztán történt az, hogy rájottem hogy gyogyszer hianyom van. Ujra bevettem egy felet. Könnyebb lett. Folyt. Kov.

2020. jún. 7. 10:22
Sok sikert, erőt és kitartást kívánok! Tanulj az én és sok más sorstarsunk hibáiból!
9030. lisianthus (válaszként erre: 9026. - B82dfaed2b)
2020. jún. 7. 10:19
Sajnos még nem. Most haza kell utaznom temetesre, előtte bele sem merek kezdeni. Nem bírnám ki. Tudom kifogás, de most nem vagyok jól lelkileg. Ha ezen túl leszek, rögtön nekifogok, ez már eldontott tény. Másképp a tüdőgyógyászom szemébe sem mernék nézni. Épp most néztem az applikaciomat(mert motivalas képpen a telefonon hagytam) 138 napnál tartanék, túl lennék a nehezén már. Én hatcimeres ökör. De nem baj, lesz ez még így sem. És te? Belekezdtel már újra?
2020. jún. 6. 10:48

Megtettem az első lépést, és búcsút intettem a rabszolgaságnak.


25 órája füstmentes vagyok.


Kis lépés az emberiségnek, de óriási lépés nekem :)

2020. jún. 5. 06:47

Üdvözlet a kedves sorstársaknak!


Eredetileg csak olvasgatni jöttem a fórumot, de rájöttem -ahogy végigolvastam az egészet-, hogy rengeteget segít, ha éppen van kivel megosztani a tapasztalatokat és érzéseket, így bízom benne, hogy van más is rajtam kívül, aki nemrég kezdte el szedni a Champixet.


Idővel kiderül majd, hogy mások a hibáimból tanulnak-e, vagy pedig erőt merítenek a történeteimből. De úgy gondolom nekem is végtelenül hasznos volt, a soraitokat olvashattam.


Egy ideje kb. másfél dobozzal szívok alapból, amúgy simán elmenne a két doboz. Imádok cigizni, és bárhol-bármikor képes vagyok rágyújtani, akár éjjel, akár hajnalban. Az életem szerves részét képezi, mint az evés és ivás.


De elég volt, tovább nem csapom be magam és elhatároztam végleg leszámolok ezzel a parazitával ami elszívja előlem a levegőt és az életet (és persze a vagyonomat is).


Az orvos nem javasolta a gyógyszert, sőt, szinte le akart beszélni, mondván ez most nem a megfelelő alkalom, mert szerettünk elvesztésekor amúgy is stresszes lesz az ember élete.

Édesanyám hamvait ma viszem magammal a temetési szertartás miatt a munkámmal párhuzamban, így mondhatni a reggel sem a szokásos nyugalommal telik.


Nem szokásom panaszkodni és kitárulkozni, de azt hiszem ez adja az oldal valódi erejét. Bukások és felemelkedések, botlások és megerősödött emberek történetei.


Ma szedem 12 napja a gyógyszert, és határozottan elindult valami. Fémes íze van a ciginek és már nem ugyanaz mint eddig. Ma tartok három szálnál (5-kor keltem) és van még pár szálam.

Ezerszer próbáltam leszokni sikertelenül és ma leteszem a cigit.


Van itt még valaki, akinek mostanában lesz/volt a STOP napja ?


Nem utolsó sorban végtelen tisztelet azoknak, akinek eddig sikerült, egy dohànyos tudja csak igazán micsoda küzdelem ez, és milyen hatalmas, értékes siker!

2020. jún. 3. 13:52
A stop napot Vouge-tol kérdezem
9026. b82dfaed2b (válaszként erre: 9024. - B82dfaed2b)
2020. jún. 3. 13:51

Na össze jött a stop nap?

És te Lisianthus hogy állsz? Elkezdted már?

9025. lisianthus (válaszként erre: 9023. - Vogue)
2020. jún. 3. 05:54
🤣🤣🤣
9024. b82dfaed2b (válaszként erre: 9023. - Vogue)
2020. máj. 29. 14:00
Nagyon nagy... 🤣🤣
9023. Vogue (válaszként erre: 9020. - B82dfaed2b)
2020. máj. 29. 08:32

Na akkor megvolt az én X-aktám... :D

Múlthéten felébredek, kilépek az ágyból és tocsog a padlószőnyeg, nah mondom faxa, a már szobátisztának hitt kutya mégse az...

Mondom is páromnak, aki sokat sejtetően rám néz és csak ennyit mond: "Nem a kutya volt" :D

Nekem az egészből a leghalványabb emlékfoszlány sincs meg, de állítólag(!) az történt, hogy felültem, közöltem, hogy szomjas vagyok, majd ülve dobtam egy emberes sárgát az ágy mellé és visszafeküdtem aludni... :D

Párom közben kérdezte mi az istent csinálok, meg rám szólt, hogy dehát ide? Én meg halál természetesen rávágtam, hogy persze csinálja ő is. :D

Mindezt fél liter pálinka után, szóval óvatosan a piával! :D

9022. Vogue (válaszként erre: 9021. - Madeline_green)
2020. máj. 28. 21:54

A 8. naptól kell szedni napi 2*1mg-ot függetlenül attól, hogy a 8-14. napok között mikor van a cigi letételed kitűzött napja.


Ha 56-os kiszerelésű 0,5mg-osat kaptál én abból dobnék 2-2-t reggel ill. kora délután, ha már megvettem fogyjon el alapon...


Mi kapásból az 56 db-os 1mg-osat irattuk fel és az első héten azokat felezgeztem késsel, hogy meglegyen az előírás szerinti adag.

2020. máj. 27. 11:49

Üdv Mindenkinek! :)


Sokat kerestem a választ, és sajnos az orvosomat nem érem el a témában, ezért elnézést ha ismétlem a kérdést, de sajnos nem világos számomra a gyógyszer szedése.


A leírásban az van, hogy:

1-3. nap: 1 db 0,5 fehér tabletta

4-7. nap: 2 db 0,5 fehér tabletta


Ez után kell rátérni a kék tablettára. Fehérből, ha jól számolom 11 db-ra van szükség, én mégis 56 db-os kiszerelést kaptam. Akkor jól értem, a kéket akkor kell bevenni, amikor eldöntöm, hogy már végleg nem gyújtok rá, addig tartom a napi 2 db 0,5-ös fehéret? Ez lehet akár a pl. a 13-ik nap is, amikor rátérek a kékre?


Lassan, több mint 13 év dohányzás, és számtalan leszokási kísérlet után (akaraterő, tapasz, rágó, spray, Allen Carr módszer és amit el tudtok képzelni) rászántam magam, és ma bevettem az első fehér 0,5-ös Champix-et. Az eddigi sikertelen próbálkozások miatt kissé szkeptikus vagyok, de visszaolvasva a sok pozitív tapasztalatot újraéledt a remény, hogy végre véget tudok vetni ennek a rabszolgaságnak. :) Innen is gratulálok mindenkinek aki sikerült, és drukkolok annak akinek folyamatban van. :)

9020. b82dfaed2b (válaszként erre: 9019. - Vogue)
2020. máj. 25. 21:06
Alkohollal nagyobb lesz a kísértés én pl egy hónap elteltével jobban is kívántam a cigit, jobban nem fogsz berugni tőle, de egy nagyobb mennyiségű pia után másnap lesznek intervallumok amikről fogalmad sem lesz hogy mi történt... X akták
9019. Vogue
2020. máj. 22. 19:20

Hali,

barátnőmmel egyszerre próbálunk most champixel leszokni.

9. napja szedjük már 2x1mg-ot.

Hétfő lesz a 12. nap ez a kitűzött napunk.

14-22 éves korom közt cigiztem.

22-26 között csak úgy abbahagytam.

26-tól mostanáig (33 múltam) megint megy a napi másfél-2 doboz és valahogy semmivel nem sikerül ismét letenni pedig nagyon cseszi az agyam, kettőnk cigije havi majd' 100e...

Mindkettőnknél mellékhatásügyileg kaja nélkül némi émelygés előfordul, élénk idióta álmok megvannak.

Talán ritkábban jut eszünkbe cigizni, meg nem úgy hiányzik mint chx nélkül.

Kíváncsian várjuk mit hoz, egyelőre még megy a napi kb. 1 doboz.


Viszont kérdezném alkohollal (pálinka) keverve valakinek mellekhatás?

Mert egy olyan sztorim van besírtok... 🤣

9018. b82dfaed2b (válaszként erre: 9017. - Rockyy)
2020. máj. 13. 17:20
Egyszer csak össze jön nekem is.... 🤣
❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook