Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10157. tomtom (válaszként erre: 10154. - GY.P.)
2021. okt. 24. 19:56
Én is kértem felvilágosítást a Pfizer-től, akiknek az ügyfélszolgálata telefonon tájékoztatott, hogy 2022. március 27-én érkezik először normális kiszerelésű gyógyszer. Legalábbis akkor érkezik elvileg az 1 mg-os kiszerelésű (28 és 56 db-os) és a felvezető kiszerelésű (11x0,5 mg + 14x 1 mg). Januárban ugyan állítólag fog érkezni Champix hazánkba, viszont kizárólag az 56 x 0,5 mg kiszerelésben, ami tekintve az árát (25-30 ezer ft, gyógyszertár függvényében), nemigazán kivitelezhető verzió.
10156. Zachari (válaszként erre: 10154. - GY.P.)
2021. okt. 11. 08:23
Köszönöm az infót még jó, hogy a pfizer munkatársai nekem még mást mondtak… én meg vártam rá nagyon!😞
10155. Liandora
2021. okt. 10. 16:45

Sziasztok 😊

Nagyon sokat olvastam már itt a fórumon,eljött az ideje a leszokásnak 😊

34 éves vagyok és 14 éves korom óta dohányzom,mára ott tartok, 2-2,5 doboz cigi szerintem elmegy egy nap,töltött cigit szívok, nem teszem dobozba így nem tudom pontosan mennyit,de ez rengeteg.😔

A férjem kb 2 éve egy nap úgy ébredt fel,hogy nem kell neki és azóta sem gyújtott rá,nekem sajnos még 1 nap sem volt így 😭

A legtovább fél napig bírtam, de tiszta ideg voltam már. Ez a gyógyszer a legnagyobb reményem, hogy végre füstmentes legyek, igaz az olvasott mellék hatások azért aggasztanak kicsit 🤔

Depresszió,öngyilkos gondolatok,szívproblémák és hasonlók, de szerencsére még nem olvastam ilyet, hogy valaki ennyire rosszul lett. A kezdő csomagot sem lehet beszerezni még?

Köszönöm ha válaszoltok 😊

10154. GY.P.
2021. szept. 27. 15:51
Sajnos csak jövő februárban lesz kapható újra, ma beszéltem a Pfizerrel
10153. cinder ella (válaszként erre: 10152. - Mazsolax_72)
2021. szept. 18. 18:43

Huh, köszi az infót!

Azért különböző gondolatok járnak a fejemben. Múltkor még azt írták valami érték magasabb, mint ami engedélyezett, azért vonták be, majd újragondolva ismét piacra kerülhet, ha jól értettem. Ezért voltak a felsorolt időpontok. Ettől még igaz is lehet, bár nem vagyok benne biztos, hogy rákkeltőbb-e, mint a cigi, ami függőséget is okoz. Megfordult a fejemben, hogy ez az általam egyetlen igazán működő cucc ami segít a leszokásban... ez viszont a dohány gyártó cégeknek nem buli.. de még az államnak sem, mert a cigin rengeteg adó jön be...

2021. szept. 17. 21:58
10151. cinder ella (válaszként erre: 10150. - Magua)
2021. aug. 26. 22:47
Már várom nagyon! :D Komolyan hülyének érzem magam.. végre letettem a "bilincset" erre megint. eh :D
10150. Magua (válaszként erre: 10147. - Cinder ella)
2021. aug. 26. 09:39

Szia barátnőm 🙂

Sajnálattal olvasom de egyébként meg nagyon is ügyes vagy /voltál legalább 26 hónapig voltal füstmentes.

Pihenj rá szeptemberig utána már lesz ch azután meg mindent bele 😉

2021. aug. 25. 13:32
Remélem így lesz :D Mindenesetre csak rajtam fog múlni, hogy ne legye megint hülye és haletettem, soha többé egy szálat sem!
10148. Zachari
2021. aug. 25. 13:05
Sziasztok. Most egyeztettem a pfizerrel nagyon kedvesek és segítőkészek voltak le a kalappal elöttük! Az 1mg-os 56 darabos fog elsőként érkezni az országba az szeptember 28.-a. A többi november és január eleje. Remélem segíthettem!😊
10147. cinder ella (válaszként erre: 10131. - Magua)
2021. aug. 25. 12:41
Bevallom őszintén hülye módjára elszívtam pár cigit, azárt megint itten vagyok, viszont ma szembesültem, hogy nem lehet kapni champixot! kész vagyok....
10146. tomtom (válaszként erre: 10142. - Daniel_es_champix_kalandjai)
2021. aug. 18. 18:59

Köszönjük az értékes információt. Én 10 év alatt most másodjára tettem le a cigit a champix segítségével. Nagyon-nagyon jó cucc! Szerintem még hinni sem kell benne! Egyszerűen elkezd hatni, úgy a 8-10. nap körül, és utána nincs megállás. Az első alkalommal másfél évig tartott a füstmentes élet, remélem, a mostani már tartósabb lesz. Egyébként 2 hónapig szedtem, és már 3,5 hónapnál járok. Most néhány családtagomat puhítom, ezért várom már nagyon a szállítmányt.

További szép estét Mindenkinek!

2021. aug. 18. 16:38

sziasztok!

no mivel senkinek nem volt elfekvőben ,feleslegben champixa, a 2 kezdő és 1 doboz fenntartóval kell nekivágnom.... :I

Félek hogy kevés lesz..... de holnap a 9.gyógyszeres nap... a 10.-re tűztem ki a letételt....

10144. Aryana (válaszként erre: 10142. - Daniel_es_champix_kalandjai)
2021. aug. 13. 21:10

Köszönjük a jó híreket!


Igazán kedves Tőled, hogy tájékoztatást kértél és azt megosztottad.

Nekem egyenlőre nem írja fel az orvos, de ez a hír nagyon jó, mert így tudom, hogy mikor lehet majd felíratni.


Gratulálok a cigi nélküli élethez :)


Szép hétvégét!

2021. aug. 13. 13:02

Szépek a sikereid, tudom, miről beszélsz. Én 38 éven át dohányoztam, a végén már másfél csomaggal nő létemre.

Szerencsére 10 évvel ezelőtt sikerült leszoknom. Azóta egy szálat sem szívtam el.

De:

A tüdőm légzőmozgása nem a régi, időben kellett volna légzőtornát végezni, rendszeresen és komolyan.

Amit pedig szintén senki nem mondott:

A dohányzás miatt állandósult ínygyulladásom volt, amit én magam észre sem vettem, mert csak alig okozott tüneteket. A fogaim viszont lazulni kezdtek, kihullottak. Mire eljutottam odáig, hogy fogpótlást csináltatok, addigra az állcsont meggyengülése miatt (amit a gyulladások okoztak) a beültetés nem jöhetett szóba. A kivehető fogsornak viszont, akár részleges, akár teljes, sok kellemetlen következménye van.


Mindenki szokjon le a dohányzásról minél hamarabb, akár Champix-al, akár másképpen.

2021. aug. 13. 12:49

Jó hírek :)


Az imént beszéltem a Pfizer hazai képviseletével, hogy tájékoztatást kérjek a Champix “újra” forgalomba helyezésről.


Jelen állás szerint, a következő időpontokban és kiszerelésekben érkezik Magyarországra a Champix (innentől kb. + 1 hét, mire patikákba kerül):


1 mg (4x14 db-os) 2021.09.27.

1 mg (28 db-os) 2021.11.08.

0,5 mg + 1 mg (11x14 db-os) 2021.12.27.

0,5 mg (56 db-os) 2022.01.08.


Remélem, hogy a hír hallatára sokan erőre kaptok, és csak megerősíteni tudom az előzőleg leírtakat, igenis van boldog, szabad és teljes élet cigaretta nélkül!

Imádom a bagó nélküli életem :)


Szép hétvégét kívánok mindenkinek!

2021. aug. 2. 15:44

Közben megtaláltam a választl, egy erről szóló cikkben:


[link]


Mindenesetre ez alapján ez nem a gyógyszer végleges elkaszálásánbak tűnik, hanem a jelenleg forgalomban lévő termékek hatóanyagtrtalom miatti visszavonásáról és felülvizsgálatáról van szó.

2021. aug. 2. 14:03

Szép napot kívánok mindenkinek :)


Régen jártam erre és megdöbbenve olvasom, hogy nem kapható jelenleg a Champix ?! Ez tényleg igaz ?


Megnéztem a programomban a telefonon és már 423 napja nem gyújtottam rá, elképesztő :)


Imádom a nemdohányzó életemet és már nem is tűnik fel, hogy nincsen, eltűnt a hiányérzet és talán ez a legjobb az egészben.


Kb. 1 évnél volt egy pont amikor nem voltam jó passzban, és nem bírtam, így elektromos cigiből vettem nikotinmenteset, azt szívtam egy darabig és átvezetett a kilátástalan időszakon, de pár hét alatt rájöttem, hogy minek szívok bűármit is, hiszen ez már csak a szokás, nem hiányozhat a nikotin mert réges régen kiürült belőlem.


Az én megoldásom az lett, hogy van egy kis hengeralakú tartóban pár fogpiszkálóm, és amikor rám jön (kávé, kaja után stb.) akkor azt veszem elő, olyan autumatikus már, mintha rágó lenne, gyakorlatilag a cigi csak akkor jut az eszembe ha meglátok egy dohányost, de nem irigység miatt, hanem már azért, mert arra gondolok neki is van egy családja és nem is veszi észre (még), hogy menbnyi gyönyörű évet veszít el, amit a szeretteivel tölthetne.


Mielőtt bárki pálcát törne felettem, el kell mondanom, hogy napi két dobozzal szívtam el, ezzel keltem és ezzel feküdtem, nem ismertem magamnál nagyobb dohányost (simán ment volna több is), ráadásul két nagyon-nagyon-nagyon közeli szerettemet veszítettem el 1 éven belül.


Bárki le tud szokni, ha nekem is sikerült, ráadásul így, hogy már nem is hiányzik, bár előbb megjött volna az eszem.


Még 3-4 év és újra egy egészséges ember szintjén leszek, és minden nap hálás leszek érte, hogy nem lett tüdőkárosodásom és rákom, mert ennek mindig, de mindig az a vége.

10139. Tündérdöme (válaszként erre: 10137. - Tad1896)
2021. júl. 31. 12:08
Te szeded még gyógyszert, ha nem meddig szedted másodjára?
10138. Tündérdöme (válaszként erre: 10137. - Tad1896)
2021. júl. 31. 12:07

SZIA!

Hát mi felénk az összes patikában azt mondták, hogy nem tudják meddig de vissza van vonva a champix

10137. tad1896
2021. júl. 28. 15:45

Sziasztok, sehol senki?


június óta, újra füme vagyok!


Buksi74, ünneplünk együtt szeptemberben?

Magua, sikerült?

Tündérdöme, lehet kapni Ch-t, 28 szemest biztosan.

2021. júl. 16. 17:45

Szép napot!

úgy tűnik sajnos későn akadtam rá erre a gyógyszerre,

és csak kis mennyiséget tudtam beszerezni belőle.

Mivel vissza vonták az összes gyógyszertárból, így csak a Közösségetekre tudok hagyatkozni.

Szükségem lenne egy vagy két doboz champixre, de nem baj ha több és az sem ha kevesebb esetleg bontott.reális áron megvásárolnám, ha maradt volna meg valakinek közületek.

a Bjoszip@freemail.hu email címre várom az ajánlatokat, amelyet előre is köszönök.

Nagyon le kell szoknom a dohányzásról, de eddig bármivel próbálkoztam, nem sikerült. :(

Elolvastam az egész fórumot elejétől , ezért is határoztam el, hogy szeretném kipróbálni mert eddig semmivel sem sikerült.

Szép napot kívánok mindenkinek.

10135. Stampedli (válaszként erre: 10120. - Juci59)
2021. júl. 12. 12:52
En igen.
10134. Stampedli
2021. júl. 12. 12:50

Sziasztok!

Remélem működik a fórum. Én a champix segitsegével hagytam abba már több mint 1 hónapja a cigit. 2 doboz beszedése után a harmadikat sajna nem tudtam megvenni mivel felfüggesztették a forgalmazását. Nem gyújtottam még rá azóta, de néha nem sok kell hozzá a champix nélkül. Mivel nem kapható, tudtok valami mást ami segíthet a cigi utáni vágy leküzdesére?

10133. tad1896
2021. jún. 20. 12:58

Remélem mindenki szépen halad előre a cigi mentes úton?!

Állapot jelentés: májusban elszívtam 6 - 8 száll cigarettát, szánom - bánom, de jól esett.

Június óta újra, kezdő vagyok, újra szedni kezdtem a Ch-t.

Szép napot Nektek!

10132. Magua (válaszként erre: 10131. - Magua)
2021. jún. 10. 18:44
És Szaboedit is nagy kedvencem volt, sajnos egy év után elakadt elmondása szerint, de sajnos hírt nem ad maga felől hogy alakult a március... 😐
10131. Magua (válaszként erre: 10130. - KekszMorzsa)
2021. jún. 10. 18:42

Ilyenkor sajnálom Cinderellat, Buksmuksot, B. Mártát, és Buksit hogy már nem aktívak... 😐

Na ők aztán megmondanak a tutit... 🤣😉🙂

Rendben lesz minden nyugi.. 😉

10130. KekszMorzsa (válaszként erre: 10129. - Magua)
2021. jún. 9. 14:37

Szia Magua!


Köszi :) A mai már a 10. napom cigi nélkül. Napközben elég könnyen elvagyok nélküle. Este picit nehezebb, de tartom magam :) Próbálkoztam már korábban lerakni ezért elmondhatom, hogy ch-val tényleg sokkal-sokkal könyebb eddig.

10129. Magua (válaszként erre: 10128. - KekszMorzsa)
2021. jún. 8. 16:49

Szia 🙂

Sajnos elmaradt a lelkes fogadtatás, de én itt vagyok és a háttérből figyelek.

Jó ez a gyogyi csak higgy benne és akarj leszokni!

Ha fejben oké vagy, akkor a ch-n nem fog múlni... 😉

Remélem segítettem

2021. jún. 1. 15:28
Nekem ez a második füstmentes napom. 10 napja szedem a tabit. abszolút érezni a hatását. Nem mondom, h nem jut eszembe a cigi, de nem olyan erős a kísértés, h rágyújtsak. Remélem, így is marad. A 3 hónapos kúrát végig akarom szedni. Elszántság is megvan :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook