Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
9135. b82dfaed2b (válaszként erre: 9133. - Lisianthus)
2020. szept. 18. 19:22
A családod rá szolgált arra hogy "baszogtasson" értem én itt mély tisztelettel h az urad leszokott pár éve és a gyerekeid sem szívják ezt a szart... Önkontrollal pálinkazni is lehet hidd el nekem... 😉
9134. b82dfaed2b (válaszként erre: 9133. - Lisianthus)
2020. szept. 18. 16:51
Hát én ma is bealltam mint a gergely... 🤣🤣Miért hiányozna a pálinka?! Inni szabad, csak a cigi az amit nem kellene
9133. lisianthus (válaszként erre: 9131. - B82dfaed2b)
2020. szept. 18. 14:29
Szasz Misi! Már ötödik napja szedem a ch-t, és tudom hogy most menni fog. Ez hiányzott az előző alkalommal - ez az igazán akarás. Akkor (másodjára) csak azért kezdtem neki, mert a családom arra tette fel az életét, hogy b*szogassanak a cigi miatt.😂 Szóval meguntam, úgy is mondhatnam kényszerből fogtam bele. És mint tudjuk, nem akarasnak... Na de most saját elhatározásból, és ez nem mindegy. Csak az a jó hazipalinka fog hiányozni! 😂Megmondom őszintén, nem merek inni, mert olyankor könnyebben elcsabul az ember.
9132. b82dfaed2b (válaszként erre: 9131. - B82dfaed2b)
2020. szept. 18. 12:10

Persze lehet tovább is szívni a cigit párhuzamosan a ch mellett,,, De minekk?!?!?!

El fogod tudni szívni, nem ez a gond... A gond ott kezdődik, hogy te már nem akarod szívni, és ha érzed ha nem, a ch kb a 10.naptol ku**ára meg is erősít ebben!!! Remélem tudtam segíteni...

Szép estét

9131. b82dfaed2b (válaszként erre: 9126. - Lisianthus)
2020. szept. 18. 11:06

Szia Husi! Ha tanácsom elfogadod, ne húzd túl sokáig a le tételt!!!

14 nap bőven elegendő! A többi fejben dől el... Juhu.. Már 8.napnal járok és jó minden 😉

9130. lisianthus (válaszként erre: 9129. - Buksi74)
2020. szept. 16. 07:13
Nem nevetünk ki. Tavalyig én sem tudtam hogy létezik a Ch. Akkor javasolta a tüdőgyógyâsz, és akkor találtam rá erre a csoportra, amikor elkezdtem utána olvasni a gyógyszer mellekhatasainak. Ha ezt évekkel ezelőtt tudom, már valószínűleg régóta nem dohányzó lennék. Na de sosem késő.
9129. Buksi74 (válaszként erre: 9128. - B82dfaed2b)
2020. szept. 15. 21:53

Hàt így vissza emlékezve az első 5-8 hèt volt nekem a "pokol" ...volt olyan,hogy a fal mellett jàrtam úgy reszkettem-szèdelegtem...mindenki írta napról napra jobb lessz..hát nem akart...a tapasz folyamatos volt,meg a Kudzu..erre jöttek még felváltva a magne b6, valeriana ,iqos meg ha jól emlékszem életem első teája is /soha nem teáztam/ de itt a hoxán van egy dohányzás leszokás fórum ,ott ajánlotta Guruljka,még azt is kipróbáltam..

Utánna valahogy napról napra gyengült minden.

Azt sajnálom utólag,benneteket /champix csoport/ olvasva,hogy nem ezzel kezdtem. De őszinte leszek ne nevess ki ,soha nem hallottam erről a gyógyszeről.Totál véletlen bukkantam erre a fórumra.

Megvettük tegnap a champixet,el is kezdte párom,volt pici hányingere meg sokat bóbiskolt,de azért csak elment egy doboz heets..nem baj majd a 14-16 nap fele talán vége lesz🙏

9128. b82dfaed2b (válaszként erre: 9127. - Buksi74)
2020. szept. 15. 12:33
Még hogy gyenge... 🤣🤣Nem nevezném gyengének azt az embert aki e sok kínlódás és szenvedés dacára le tudta tenni a cigit!! Le a kalappal!!! Na ch - val ez nem lesz! Ha még azt elarulnad hogy meddig hiányzott a cigi meddig volt nagyon szenvedés? 3,4 hónap?
9127. Buksi74 (válaszként erre: 9124. - B82dfaed2b)
2020. szept. 14. 16:46

Szóval Misi az én történetem. 46 éves vagyok 1 éve raktam le a cigit. 18 éves korom ota szivtam a végén már napi 1,5 dobozzal. Elmondhatom az elvonási tünetek minden verzioját/fokozatát végig jártam mint a poklot nagyon erősen. Szédültem,remegtem,sírtam,őrült aggresszív voltam..nem tudtam aludni. Tapasz-tabletta-rágó-magneB6-valeriana-kudzu- elektromos kütyü...

Ezeket mind végig használtam. Borzalom volt. Megfogadtam ennyi szenvedés után soha többet cigit a számba. Mellettem hunyt el egy ismerős tüdő-gége rákban a cigitől,végig néztem a gyötrelmes halál tusáját,az agóniát amin már a morfium tapaszok sem segítettek.Ez adta meg a végső elhatározást. Gyorsan elmentem ct-re hála Istennek a tüdőm tiszta,èn talán megúsztam a dohányos èveket..de nem kockáztatok az biztos.

A barátom ugyan ez a történet..csak Ő mèg nem tudta letenni az Iqost..s most azt érzem így 1 év utánn,hogy ahogy nézem Őt..mikor szívja,èn is legszivesebben szívnám.

De nem szabad,nem lehet,annyit szenvedtem ..mégegyszer nem tudnám végig csinálni..

Szóval ennyi

Gyenge vagyok sajnos

9126. lisianthus (válaszként erre: 9125. - B82dfaed2b)
2020. szept. 14. 09:41
Pedig most utoljára elég hosszú ideig nem cigiztel. Jelentem én is megkezdtem a mai nappal, bevettem az első Ch-t. Ez lesz nálam a most vagy soha, az utolsó menet. Viszont most sokkal erősebbnek érzem magam mint az első vagy a második nekifutasnal.
2020. szept. 14. 08:22
Nálam egyébként sosem volt opció a liquides elektromos cigi és az iqos, nem atszokni akarok más szarsagra, nem alternatívát keresek, hanem végleg letenni. Most hogy 1 hónapig szívtam a rendes cigit kohogtem sokat fulladtam, nem volt jó érzés újra cigizni. Nem is értem miért tettem.... 😐
9124. b82dfaed2b (válaszként erre: 9120. - Buksi74)
2020. szept. 14. 08:16

Az első füstmentes hónapot mindenképp ajánlanám elő írt adaggal, utána ha minden jó csak napi egyet vennék be.

Írtad hogy meg szenvetted a leszokást tapasszal... Mennyi ideig tapaszoztal, mióta vagy füstmentes? Mesélj egy kicsit 😉

9123. lisianthus (válaszként erre: 9120. - Buksi74)
2020. szept. 13. 20:49
Szurkolunk! Egyébként logikusan vegiggondolva, azt sem kellene hogy kívánja, ugyanúgy mint a rendes cigit.
9122. lisianthus (válaszként erre: 9119. - Buksi74)
2020. szept. 13. 20:46
Ok, az elektromos cigi megvan, csak ezt az elnevezést még így nem hallottam.
9121. Buksi74
2020. szept. 13. 19:36
Megpróbáljuk holnap ki íratni,kiváltani.Majd le írom a tapasztalatokat,hátha valaki jár hasonló cipőben.
9120. Buksi74 (válaszként erre: 9118. - B82dfaed2b)
2020. szept. 13. 19:32

Köszi Misi,

Valahogy igy gondolkodtam én is... csak azon agyaltam,hogy mivel ugye az iqos "jóságosabb" hátha kevesebb champixel megusznánk.

Az a baj,rengeteget és sokáig cigiztünk,èn nagyon nagyon megszenvedtem / champix nélkül/ a leszokást. Most már nem dohányzok,viszont zavar ,illetve nem is az,hogy zavar..hanem inkább attol félek meg gyengülök s vissza esek ahogy látom milyen jo érzésel szivja az iqost..

Igy most miattam bele ment,hogy megpróbálja még a champixet.. èn meg természetesen segítem ahogy tudom.

Szurkoljatok kèrlek🙏

9119. Buksi74 (válaszként erre: 9117. - Lisianthus)
2020. szept. 13. 19:25

Az iqos az "elektromos cigi"

Hasonlo alakzatu mint a cigi..csak bele teszel egy " csikkhez" hasonló töltő anyagot amiben ugyanugy dohány van..csak a kèszülèk hevíti a dohányt nem èg mint a hagyományos cigi..emiatt nincsennek káros füstök

Valahogy igy tudnám lebutitani🙂

9118. b82dfaed2b (válaszként erre: 9116. - Buksi74)
2020. szept. 13. 18:53

Üdv, mivel az is nikotint juttat a szervezetbe, csak jóval alacsonyabb hőfokon és ugyanott tapadnak meg a receptorok mint a rendes ciginel, én úgy gondolom lehet a cigivel egy kalap alá venni az iqost.

Elvileg ugyanazt a hatást kellene gyakorolnia.

9117. lisianthus (válaszként erre: 9116. - Buksi74)
2020. szept. 13. 17:43
Én most hallok erről először. Mi az az iqos?
9116. Buksi74
2020. szept. 13. 16:34

Sziasztok,szerintetek az iqos nál is lehet alkalmazni a gyógyszert?

A barátom iqost sziv..én nem règ raktam le tapaszokal nagy nehezen,de Ö àttért iqosra. Szivesen kiprobálná még utolsó lehetősègként a champixet.

Most kb 1 doboz heets megy el neki. / engem viszont zavar az illata/ itt kinlódunk..

De ha van tapasztalat iqos ellen az jol jönne.

Nagyon köszönjük előre is.

9115. lisianthus (válaszként erre: 9114. - B82dfaed2b)
2020. szept. 12. 11:19
Eddig nem volt meg a véresen komoly elhatározás. Hát most az asztmam eldontotte helyettem hogy lépni kell. 😂
9114. b82dfaed2b (válaszként erre: 9113. - Lisianthus)
2020. szept. 12. 10:44

Bizony, kerek 1 hónapig cigiztem... 😐

Egyébként nem csúsztam el, csak jött egy ilyen időszak, hogy cigizni kell. És te Husi miért halogatod még?!

9113. lisianthus (válaszként erre: 9111. - B82dfaed2b)
2020. szept. 12. 07:06
Ó, ne mondd hogy újra ragyujtottal Misi! Akkor ezért tűntél el innen egy időre? Min csùsztál el újra? Én hétfőn kezdem újra, harmadjára. Ha most sem sikerül, feladom. Nem akarok tovább játszani ezzel a gyógyszerrel, végül is nem egy cukorkarol beszélünk. 🤔
2020. szept. 10. 21:21
Csak az első lépést kell megenni.. Utána megy magától....
2020. szept. 10. 17:47

Üdv!

Emlékszem pont egy évvel ezelőtt meghoztam egy fontos döntést! Sajnos nem sikerült utána sem, bár többször megprobaltam! De már annyira utálok cigizni, hogy elhatároztam holnap ismét belevagok! Szép dohanyfust mentes életet és kitartást kívánok mindenkinek! Szép estét!

9110. #befree (válaszként erre: 9109. - B82dfaed2b)
2020. szept. 6. 20:18

Nagyon köszi, kicsit megnyugodtam :)

Hogy tudjátok, amúgy, közben a Covid miatt a fogorvosom előbb csinált meg egy szájsebészeti műtétet nekem, mint eredetileg terveztük. 3 napja így csak folyékonyat ehetek és napi 3x kell antibiotikumot szedjek. Azt hittem, a falat fogom kaparni, hogy se cigi, se rágó, se mogyoró, de semmi. Szóval csak kitartás mindenkinek, ha megvan az elhatározás, menni fog a leszokás is, akármilyen helyzetbe is kerülsz alatta!

9109. b82dfaed2b (válaszként erre: 9108. - #befree)
2020. szept. 6. 17:57
Szia! És nyugi szerintem a nikotin elvonás okozza!! De mivel nem vagyok orvos, kérd ki szakavatott válaszát!!! Én úgy gondolom ha tovább folytatod legalább 3 hónapig nem lesz gond... Nem okoz olyan szarságot mint a cigi!!!
9108. #befree
2020. szept. 3. 13:17

Sziasztok! Először is köszi mindenkinek, aki megosztotta a Champix tapsztalatait, óriási segítség voltatok!

Most 16. napja szedem a Champixot előírás szerint, 4 napja nem cigizek.

Ezerszer próbáltam már letenni a cigit a 15 év dohányzás alatt, de most érzem először, hogy tényleg menni fog.

Viszont: eddig az első napi rövid fejfájás és a néha néha előforduló gyomorégés mellett (amit úgy tudtam kezelni, hogy gyömbér teával vettem be a gyógyszert, ami működött is) semmi bajom nem volt. De ma reggel, pár perccel a gyógyszer bevétele után úgy lement a vérnyomásom, hogy majdnem összeestem, és utána sajnos fél óráig nem tudtam felkelni a wcről sem...

Nektek volt ilyen, hogy egy darabig semmi mellékhatás, aztán hirtelen egy ilyen epizód? Eszemben sincs abbahagyni, csak érdekelne, mennyire megszokott ez (bár tudom, hogy azért a Champix kapcsán a legtöbb dolog tök egyedi mód érint mindenkit :) ).

Köszi előre is!

2020. aug. 30. 10:50
Neked is gratulálok! Mesélj, szívesen olvassuk - szerintem nem csak én - a tapasztalataidat. 😊
2020. aug. 30. 10:33

Sziasztok!


Én lassan 90 napja nem gyújtottam rá, a champixet meg elég régóta lefeleztem. Reggelente veszel be egy felet. Hamarosan harmadolom, mert jól elhúzva szeretném azt is elhagyni. Az egész szem champixtől olyan voltam mint egy zombi, nagyon nem szerettem, hogy elvitte az energiámat és dekoncentrált voltam tőle. Amióta csak felet szedek semmi gondom nincs, ès újra olyan vagyok mint gyermekkoromban, fantasztikus érzés! Energikus és összeszedett vagyok, a cigi pedig alig hiányzik. Sokszor azon kapom magam, hogy ilyen meg olyan helyzetben már egy dobozzal elszívtam volna, most meg a gondolata is elkerül. Hihetetlen, mert magamnál nagyobb dohányost nem nagyon ismertem (vagy már halottak, sajnos). Rengeteg tapasztalatom és jótanácsom van, de nem akarok litániát írni, ha érdekel kérdezzetek, én pedig szívesen leírom a tapasztalataimat. Vannak kisebb pótcselekvéseim, amik szuperül beváltak, a ciginél tényleg minden jobb. A lényeg, hogy életem legjobb döntése volt és fantasztikusan érzem magam! A legfontosabb lépés, hogy határozd el magad végleg, mert ha nem komoly a szándék, akkor csak elhúzott szenvedés és örökös sóvárgás lesz (ezt onnan fogod tudni, hogy amikor hetek múlva, mikor a nikotin már rég kiürült, te még mindig a ràgyújtásról álmodozol. Na akkor kell újra magaddal számot vetni. Kérdezzetek-kérdezzetek, mert csak egy lépésre vagytok a legnagyobb ajándéktól, amit egy dohányos az élettől kaphat!!! Mindenkinek fantasztikus vasárnapot kívánok :)

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook