Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
2020. okt. 21. 23:44

1.


Sziasztok!


Jöttem adni egy kis erőt a bizonytalankodóknak :)

Én június 5-e óta nem gyújtottam rá és egy csodaszerként tekintek erre a gyógyszerre.

Hihetetlen, olyan mintha egy éve letettem volna már.

Leginkább azokhoz szeretnék szólni, akik még nem szedik a gyógyszert... Kérlek ha valamiért nem jön össze a leszokás, mindenképpen adjatok esélyt a champixnek, mert köze sincs semmihez, de komolyan!!! Ez nem agykontrol, nem placebo és nem optimista világszemlélet meg önbecsapás! Ez tényleg működik, ha óvatos és körültekintő vagy vele (hiszen gyógyszer).


A tényeim:

én magamnál nagyobb bagóst nem ismertem, a másfél- két doboz simán elment (azért ennyi, mert anyagilag nem bírtam volna, plusz az irodában nem gyújthattam rá :)) ment ez volna feljebb is.

Ezzel keltem és ezzel feküdtem, szó szerint.


Próbáltam;

Minden létező nikotinos gyógyszert, rágót, tapaszt, e-cigiztem pár évet meg iqos-oztam.


A szabàlyaim:

Soha többé semmi nikotinos baromság, se pótszerek. A legfontosabb kiüríteni a nikotint, utána már lazább a dolog.


Egy tény, bármi ami elodázza a nikotin kiürülését az csak elhúzza a szenvedést, cserébe semmit bem fog megoldani. Ez a szomorú tény.


Ha ezt elfogadtad, utána jön a lényeg! Hozd meg a döntest, hogy mindegy mi történik, többé nem fogsz rágyújtani!


Ezután fog működni a champix, de úgy, hogy azt álmodban sem gondoltad volna!!!!


Én becsülettel betartottam a szedést, de nem bírtam az 1 mg-os részt mert egy idő után annyit émelyegtem meg letargikus voltam, hogy majdnem feladtam (persze nem a nemdohányzást, hanem a szedést :))

Végül utána olvasgattam és sokan írták, hogy az adag csökkentése után jobban lettek és beállt az egyensúly.


Ez nálam is így lett. Harmadolni szoktam az 1mg-os tablettát. No nem a pénz miatt, hiszen köszönőviszonyban sincs a bagós árakkal :D hanem azért, mert tökéletesen érzem magam és egy percig nem sajnálom, hogy nem dohányzom :)

9224. 3dd576d185 (válaszként erre: 9223. - Lisianthus)
2020. okt. 18. 09:58
Ne viccelj, ez nem fejmosás volt. Csupán leírtam a gondolataimat. Na és az egészség minden korban fontos! Rajtunk is múlik bizony, hogy akarjuk-e jobbá tenni!
9223. lisianthus (válaszként erre: 9222. - 3dd576d185)
2020. okt. 18. 09:09
Anyósom, és a nagynéném szintén COPD - s. Nálam első körben körben rögtön kizarta a doki. Mit ne mondjak, rögtön leesett a nagy kő, mert látom hogy élnek (vagy inkább nem). Anyosomnak sikerült a cigit lettenie 10 éve, a nagynénim a mai napig szivja. Sajnos mindketten az utolsó fazisban vannak. Az egyikőjük már oxigénpalack nélkül nem tud létezni. És hiába a sok elrettento példa az orrom előtt, akkor is, csakazertis. 😂És nem bántottál meg, néha jól jön a fejmosas akár hány éves vagyok is. 😊
9222. 3dd576d185 (válaszként erre: 9219. - Lisianthus)
2020. okt. 18. 08:06
Szia. Remélem már jól vagy! Megpróbálom összeszedni okosan, sértés nélkül a gondolataimat. Szóval, valóban nem hoztál még magadban-magadnak egy erős határozott célkitűzést. Elsősorban az asztma miatt nagyon sürgősen az egészséged érdekében le kell tenni a cigit. Gondolom, hogy abban a 3 napban rágyújtani sem volt "kedved". Azt kellett volna utána tartani és nem a ch szedését. Tudom ez nehéz, ha nem dőlt még el fejben, megtapasztaltam pár éve én is. Azt is tudom, hogy lehettem akármilyen beteg ha enni nem is tudtam, de csökkentett módban a cigi ment. Nekem egy fiam van, aki szerencsére nem nyúlt a cigi után. Itthon nem látott tőlünk jó példát, mert a férjem /szegény/ az utolsó napokig dohányzott. Érdekes módon nekem nekem a 2 év dohányzás mentes időben alakult ki a COPD. Természetesen ez köszönhető a sok-sok dohányzásnak. Ennek ellenére, hogy tiltva van mégis visszaszoktam és bizony 1 csomag néha 1 1/2 is elment. Nem is tudtam nehezebb fizikai munkát végezni, néha még a dombon is alig tudtam feljönni! A mostani állapotom összehasonlíthatatlan a dohányos időszakkal! Ez a COPD életem végéig elkísér, de ha odafigyelek a gyógyszerrel és inhalálókkal szinten tartható! Most úgy érzem végre sikerült a fejemben rendet rakni és "bízom" benne, hogy kitartok. Egy kicsit hosszúra sikeredett, de talán levontad belőle a lényeget. Próbáld meg még egyszer magaddal tisztába tenni a dolgokat és az egészségedet előtérbe helyezni! / lehet nem tartozik ide, de nekem még az "anyagiak" miatt is le kellett tenni a cigit./ Sok erőt kívánok hozzá neked! Köszönöm, de büszke még nem vagyok, csak jó érzés, hogy nem érzem a ruháimon a cigi szagot, nem kell kimennem a hidegbe és jól érzem magam!
2020. okt. 18. 07:19
És egy múlt heti történet, amit csak nektek mesélek el. A férjem nem tud róla, és egy ideig remélem nem is fog. A két lányom bevallotta, hogy néha elszivnak egy-egy cigit. Hát sokkot kaptam. Nem attól hogy ragyujtottak, hanem attól, hogy látják mit össze nem kinlodok lelkileg, hogy végre abba tudjam hagyni.Hatalmas hegyibeszedet tartottam nekik,és próbáltam a lelkukre beszélni, miközben én sem teszek ellene eleget. Kicsit meghasonultam magammal, akkor legalábbis úgy éreztem.
9220. lisianthus (válaszként erre: 9218. - 3dd576d185)
2020. okt. 18. 07:02
A lényeget elfelejtettem :nagyon ügyes vagy, csak így tovább. Büszke lehetsz magadra! Remélem egyszer (újra) ilyen erős leszek, mint te, illetve ti.
9219. lisianthus (válaszként erre: 9218. - 3dd576d185)
2020. okt. 18. 06:59
Én is nagyon szomorú vagyok. A ch. működik, velem van a baj. ☺️Beteg voltam, elkaptam valami vírust (nem, nem azt) és három napig se enni, se inni nem tudtam annyira fájt a torkom. Nos a ch. - t beszedni így lehetetlen, mert még tele gyomorral is iszonyatos hányingert tud okozni. (Néha-néha, nem mindig) Az asztma gyogyszereimet sem tudtam bevenni, csak az inhalatort használtam, azt is csak azért mert nem kellett lenyelni. 😂Szóval így abba maradt a szedese.Jelenleg ott tartok hogy minek eroltessuk azt ami nem megy, de remélem majd atlendulok a holtponton. Viszont arra jó volt a torokfájás, hogy azóta kevesebb cigit szívok.
9218. 3dd576d185 (válaszként erre: 9217. - Lisianthus)
2020. okt. 17. 17:58
Szia. Hát szomorú vagyok. Akkor mégsem működik a champix? Én tartom magam tapasszal, a 3. hét végén járok a közepes mellett. Most tovább fogom használni nem rövidítek. Hátha ad egy kis erőt neked: volt kolléganőm szerda óta segítség nélkül letette. Na ez nekem abszolút lehetetlen lett volna. Most próbáljuk egymást erősíteni. Itt vagyunk neked mi is és szorítunk, legyél erős menni fog! Hajrá, sok sikert!
9217. lisianthus (válaszként erre: 9216. - 3dd576d185)
2020. okt. 17. 16:43
Sajnos nem Márta. Te hogy vagy?
9216. 3dd576d185 (válaszként erre: 9211. - Lisianthus)
2020. okt. 16. 13:57
Szia! Rég jártam erre. Át mentem a másik fórumba, de rátok is gondolok.Veled mi van, sikerült letenni a cigit?
9215. b82dfaed2b (válaszként erre: 9214. - Tom35)
2020. okt. 9. 19:24

Üdv!

Nem, sajnos nem átlagos a mentális függőséged!! Az átlagos az 7-14 nap között le tudja tenni a cigit! TE 53nap után tudtad csak letenni! Így kell számolni, hogy az eleve 84 napra írt programbol, ahol max 14nap a dohányzási plafon, Te az 53napon tetted le!! Tehát a kúra 2/3-at végig cigizted!!-holott!! A kúra 1/6-anal már füstmentesnek kellene lenned!!! És ehez szamolsz Te 21 napot?! Nem számolva azzal hogy az agynak is kell majd 3honap, hogy nem dohányos legyen! 😐

9214. Tom35 (válaszként erre: 9213. - B82dfaed2b)
2020. okt. 8. 21:15
Szia! Köszönöm! Ahogy olvastam az itteni hozzászólásokat, szerintem a mentális függésem átlagos lehet. A hat hét egy általános időtartam a pszichés függés esetén, annyi szükséges lehet, mire felül tudod írni a szokást. Erről több dohányzással, szokásokkal kapcsolatos oldal beszámol, de a pszichológusok is említik ezt az időintervallumot. Bár biztos van olyan, akinél ez tovább tart. Egyszer már leszoktam nyolc éve és hat hét után eltűnt a sóvárgás. Ebben bízom most is. Tény, hogy sokat segít a Champix, de a mellékhatásai miatt (nyugtalanság, álmatlanság, vagy éppen álmosság) már szeretném abbahagyni. Viszont megfontolom, amit mondasz, mert a visszaszokás veszélye nem lebecsülendő. Sok erőt kívánok Neked is!
9213. b82dfaed2b (válaszként erre: 9212. - Tom35)
2020. okt. 8. 20:16
Üdv! Ilyen erős mentális függés esetén mint ami a Te esetedben fenn áll (az írásaid alapján) én úgy gondolom, hogy a "pszichés függés" örülj ha 3-4honap alatt mérséklődik!(én legalább 2 és fél hónapig tolnam még ami füstmentes! - bár nem vagyok orvos és mindenképpen kérd ki valami szakavatott tanácsát, mert eddig tuti nem tetted!) Ezt a 6 hetet hol olvastad egyébként? A szokásrol vannak érdekes tanulmányok, írások a neten, olvastam én is jó párat, a 21naptol a 90 napig egyaránt: a szokás kialakulása . A 6 hét azaz a bűvös 40-45nap környéke a vágy, a hiány maximális kiterjedése csupán, az esetek többségében... (na ott fog még csak hiányozni a bagó) Én mindig megszenvedem... - persze ez sem törvényszerű. Én nagyon szurkolok Neked, de szerintem ha a 21.napon abbahagyod a gyogyit 1 héten belül dohányozni fogsz ismét! Ne legyen igazam!! Én túl vagyok a 4. füstmentes héten is és szedem a cht előírás szerint! Én a 15.napon már nem dohanyoztam, és még így is 10 hetesre terveztem a teljes kúrát! - remélem elég lesz... Bár szinte naponta gyomorsavat hányok, nem merem abbahagyni. Még nem! Hamarosan csökkenteni fogom napi 1mg-ra, de még azt sem most! Nagyon sok erőt, kitartást kívánok Neked!
9212. Tom35
2020. okt. 8. 15:53
Sziasztok! 53. napon tettem le a cigit Champix-szel. Két hete én is elhatároztam, hogy vagy az IQOS-t, vagy a gyogyit hagyom abba. Ma van a 13. nap cigi nélkül. Az első három nap nagyon nehéz volt. Azóta változó intenzitással jut eszembe a cigi. Számomra a cigi erős orális késztetés, így a sóvárgás megjelenésekor segít egy pohár víz, tea, csoki, gumicukor, vagy egy koffeinmentes kávé is. Van egy olyan érzésem, hogy régebben, amikor szomjas voltam, inkább elszívtam egy cigit, tehát kicsit újratanulom a szervezetem jelzéseit is és a folyadékpótlás enyhíti, sokszor meg is szünteti a vágyat. Terveim szerint a 21. napon abbahagyom a Champixet, mert kissé nyugtalanná tett, már a leszokás előtt is. Én is a hatodik hét végét várom, mert a pszichés függés addig tart. 17 éve küzdök a cigivel és meg kellett dolgoznom az önbecsülésemet is. Megértem, hogy nehéz fejben is eldönteni, de drukkolok mindenkinek!
9211. lisianthus (válaszként erre: 9210. - B82dfaed2b)
2020. okt. 3. 17:49
Köszönöm Misi, most adtál némi erőt. 😊❤️
9210. b82dfaed2b (válaszként erre: 9207. - Lisianthus)
2020. okt. 3. 12:19
Egyébként én is tapasztaltam, hogy a legelső kiserletnel még ott volt az újdonság varázsa.. Már ez ugye nincs, ott talán ennyivel is könnyebb volt. Olvasgasd a fórumot erőt ad az is, voltak páran akik szívtak 3 hétig a ch mellett, és olyanok is többen is akik mint mi csak sokadjára tudták letenni. A csoda benned van Husi, ott keresd 🙂
9209. b82dfaed2b (válaszként erre: 9207. - Lisianthus)
2020. okt. 3. 08:44
Szia Husi! Nem könnyű dolog az biztos! És nem is szeretnélek kioktatni! De már egyszer megcsinaltad, majdnem 50 napig. A fejecskedbe tedd rendbe a dolgokat, ha ott nincs meg a kellő elhatározás a gyógyszer kevés lesz. És hidd el, nem a gyógyival van baj, az teszi a dolgát. Én a helyedben tömném tovább aztán hétfőn pedig már végleg elhagynam a cigit. Ezzel a ch val pedig aztán tényleg könnyen meg lehet csinálni. Ezt Te is tudod... Hajrá 😉
9208. 3dd576d185 (válaszként erre: 9207. - Lisianthus)
2020. okt. 3. 08:00
Lisianthus ez nem kérdés, nem is kívánság műsor. Egyértelmű, hogy a cigit kell abbahagyni! Nem is értem miért mérgezed magad duplán? Azt hiszem ott bent a fejedben még nem hoztál fontos döntést! Ne halogasd a saját érdekedben! Legyél erős, kitartást!
9207. lisianthus (válaszként erre: 9206. - 3dd576d185)
2020. okt. 2. 22:44
Én nem vagyok magamra büszke Márta.😔 Azóta is füstölök. Lassan három hete szedem a gyógyszert, és vagy a gyógyszert kell abbahagynom, vagy a cigit. Még nem tudtam dönteni. Hát ez van. (És igen, mindjárt jön Misi aki megmondja a tutit. Ugye Misi? 😂
2020. okt. 2. 10:14
Sziasztok fórumosok! Csak benéztem hozzátok, kivel mi újság? Elismerést még nem érdemlek, de egyenlőre tartom a füstmentességet. A reggelek még nehezen indulnak be, főleg az éjszakai "hadjárat" miatt. Szép hétvégét mindenkinek!
9205. Buksi74 (válaszként erre: 9204. - B82dfaed2b)
2020. szept. 29. 22:37

Azt a mindenit ..a könnyem csorog úgy nyerítek a röhögéstől🤣

Elképzellek /ismeretlenül is/ ahogy rá kattansz a péktepsi nagyságu sajtos-tejfölösre..s napi 30 at becsápolsz mint a cigiből..s nem tudod letenni mert függő vagy..

Viccet félre téve..persze nem akar az ember vissza szokni..de én azért még kerülni akarok minden kockázatot,fő a biztonság.

9204. b82dfaed2b (válaszként erre: 9203. - Lisianthus)
2020. szept. 29. 18:45
Jajj csajok, ne már!!! Nekem például hatalmas kedvencem a füstölt sajtos tejfölös lángos!! És itt a közelemben legalább 5 helyen fenségesen meg is tudják csinálni. Ebből két hely 1km en belül van, szóval gyalog is max 10 perc lenne... Ehhez képest kb fél éve nem ettem 😐 pedig bármikor képes lennék rá! Ha tele van a pocakom akkor is!!! Mert egyszerűen imádom!!! Na ugyanez a helyzet a cigivel is! Én így gondolom!!
9203. lisianthus (válaszként erre: 9202. - Buksi74)
2020. szept. 29. 06:20
Nem szandekoztalak megijeszteni, de tény hogy akármikor képesek vagyunk visszaszokni. A nagynéném húsz év után szokott vissza. Mondtuk is neki hogy egy nagy marharepa. Egy két év után sem oké ha az ember ragyujt, de ennyi idő után bolond lennék.
9202. Buksi74 (válaszként erre: 9201. - B82dfaed2b)
2020. szept. 28. 22:31

Ja persze túl vagyok rajta valóban..de mint látod egyáltalán nem bízok magamban..pont ezért támogatom a párom is... nem akarok kisértést. Pont tegnap mondta egyik szomszéd a fia 4 év után szokott vissza..2 nap bulika utánn ..ugy tolja mint régen. Majdnem elájultam a döbbenettől..

Én is pont az ilyenektől félek..mint mondtam gyenge liba vagyok

9201. b82dfaed2b (válaszként erre: 9200. - Buksi74)
2020. szept. 28. 22:22
De hisz Te már túl vagy rajta!! Csak az eszedre hallgass... Kell a cigi /Nikotin vagy nem..!!??
9200. Buksi74 (válaszként erre: 9195. - Lisianthus)
2020. szept. 28. 22:06

Jajjjjj ne ijesztges🥴

Annyi sok idő utánn is...

Nem akarom...annyit kínlódtunk már mindketten.

Most egy kicsit betojtam

2020. szept. 28. 13:55
Ja és mégegy aranyköpes amit szintén itt fórumon olvastam, csak most eszembe jutott: a sóvárgás elmúlik akkor is ha rá gyújtasz, Éés akkor is ha nem!
2020. szept. 28. 12:51

Engedjétek meg nekem, hogy most a régi ch-sok jelmondataval éljek amit itt először Jocimoto írt le, majd több embertől is hallottam itt a fórumon:Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!



Az elhatározás ha fejben nincs meg, a ch fingot nem ér! A gyogyi nem fog helyettünk leszokni!

9197. lisianthus (válaszként erre: 9191. - 3dd576d185)
2020. szept. 28. 12:33
Kitartást, majd én is jelentkezem ha végre túl leszek az első füstmentes napon.
9196. lisianthus (válaszként erre: 9192. - B82dfaed2b)
2020. szept. 28. 12:31
Persze hogy lesz, de akkor már nem lesz cigim. 😂
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook