Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
9255. Buksi74
2020. nov. 27. 15:00

Párom is küzdött elég sok mellékhatással kb 2 hétig.Ami bevált az a gyógyszer előtt pár falat kaja,ha nagyon émelyegnél magne B6 ,vagy valami hányinger csillapító tabletta.

Sok víz.Esetleg ropi,cukorka Ha álmos vagy alukálj ,ha teheted. Buta álmok csökkenthetők ha időben beveszed délután .

Nálunk az vált be ,hogy a reggeli adagot 7-8 között,a délutánit pedig 15 kor...igy alig jöttek álmok.

Nagyon -nagyon szorítunk!

Írj ha gondolod..

9254. Buksi74 (válaszként erre: 9253. - 3dd576d185)
2020. nov. 27. 14:51

Márta ,mi a gond? Émelyegsz? Vagy miért akarod csökkenteni az adagot? Szerintem inkább a mellékhatásokat küszöböld ki,igyekezz a dózist betartani..1-2 hét és múlik a mellékhatás.

De ha az ajánlott dózist szeded hamarabb regenerálódnak a receptorok az ágyban hamarabb túl vagy a " nehezén"

9253. 3dd576d185 (válaszként erre: 9249. - Zkzita)
2020. nov. 27. 09:25
Jól látod, most nagyon beszűkült alig vagyunk páran. Legalább ti tudtok segíteni, mert kezdővel nem találkoztam aki segítségre szorulna. Úgy látszik csak én vagyok ilyen béna! Habár évekre vissza olvasva voltak azért kezdeti gondok másnál is.
9252. 3dd576d185 (válaszként erre: 9250. - Buksi74)
2020. nov. 27. 09:22
Igen, ez lesz holnaptól!
2020. nov. 27. 09:21
A mai napomról csak annyit, hogy pocsék! A hangulatom, a közérzetem, szóval semmi de semmi nem tetszik. Reggel volt egy kis "hiszti", bevettem az 1. adag 1 mg-at. Holnap csak reggeli után fogom bevenni! Vissza olvastam egy kicsit a régebbi bejegyzéseket, mert úgy látom kezdő egyedül vagyok és nagyon "áll " a fórum. Megpróbálom a ma estit kihagyni és holnap vagy 2 x 0,5 vagy reggel 1 mg. Többen is lefelezték így anno. Majd kiderül a folytatásból.
9250. Buksi74 (válaszként erre: 9249. - Zkzita)
2020. nov. 26. 20:45

Én is innen "gyűjtöttem" infókat,meg tapasztalatokat..

Pl nagyon hasznos volt amikor valaki írta,hogy émelygés elkerülésére ,gyógyszer bevétele előtt kell pár falat..

Meg a sok sikerélmény...mind erőt ad

9249. zkzita (válaszként erre: 9248. - 3dd576d185)
2020. nov. 26. 20:20
Nagyon sokat olvastam én is a fórumot, sok erőt merítettem belőle, pedig akkoriban talán ha ketten-hárman voltunk leszokóban. Régebben jobban pörgött a fórum...
9248. 3dd576d185 (válaszként erre: 9247. - Zkzita)
2020. nov. 26. 19:18
Nagy gratula nektek is! Én magammal harcolok, illetve a fórumban sok támogatást és segítséget kapok tőletek.☺
9247. zkzita (válaszként erre: 9242. - 3dd576d185)
2020. nov. 26. 18:15
Majdnem 4 éve tettem le a cigit a Ch-val, azóta már a férjem is letette majdnem pont egy éve🤗 Rengetegszer megpróbáltam, látod csak sikerült! Úgyhogy ne add fel! Sok sikert mindenkinek🍀
9246. 3dd576d185 (válaszként erre: 9245. - Buksi74)
2020. nov. 26. 17:56
Köszi! A bíztatásban neked is van részed☺ Az egészség, na igen, nekem főleg oda kell figyelni. A pénzről meg ne is beszéljünk!😬
9245. Buksi74 (válaszként erre: 9244. - 3dd576d185)
2020. nov. 26. 17:48

Két évig nem szívtad? Nem semmi..ha akkor megvoltál nélküle ,akkor gondolj arra..most is olyan jó fog lenni.Tiszta leszel,egészségesebb,még pénz is marad erre-arra.

Ez adjon reményt ,biztatást.

Segít a ch,minden rendi lesz.

9244. 3dd576d185 (válaszként erre: 9243. - Buksi74)
2020. nov. 26. 14:54
Visszagondolva az elmúlt 4 évre, nem tudom mi ez a bizonytalanság bennem! Az első / két évig tartó / leszokás ment simán tapasszal, saját akaratomból! Azóta megszállt a kisördög és nem tudok szabadulni. Most sem kényszerből álltam neki, talán ha előbb megkapom a ch-t, akkor előrébb lennék. Az akarat mellé most várom a CSODÁT!
9243. Buksi74 (válaszként erre: 9242. - 3dd576d185)
2020. nov. 26. 14:19

Azért vagyok biztos Benned,mert én is hasonló utat jártam be a leszokás terén. Jobb nem gondolni rá mennyi pénzt áldoztam tapaszra,rágóra,gyógynövényes tablettákra ,iqosra meg sorolhatnám mi fenékre..és mindig jött a kudarc az elesés ,a bűntudat,a nyomorultság érzet. Nagyon nagyon nagyon sokáig mire ""megerőszakolva "" magam nagy nehezen sikerült letennem a cigit. Párom ugyanezt az utat járta neki nem ment...mindaddig amíg nem hallottunk a champixről,és adtunk egy utolsó utánni lehetőséget ennek a gyógyszernek.

S megtörtént a CSODA így csupa nagy betűvel!!! szenvedés -idegroham nélkül sikerült letennie.

Egy ici-pici akarat kell mellé,és a CSODA működik!

Azt sajnálom,hogy miért nem hallottam erről hamarabb . Akkor már 2 éve nem cigiznék,szenvedés nélkül,és megmaradt volna irgalmatlan sok pénz a zsebembe.

Úgy ,hogy hajrá Márta💪

9242. 3dd576d185 (válaszként erre: 9241. - Buksi74)
2020. nov. 26. 11:16
Szia Buksi74. De jó, hogy legalább te itt vagy. A többiek eltűntek. Köszi, hogy így látod, valóban bukdácsolok! Az akarat erő megvan. Sztem ha szeptemberben kíirták volna a ch-t előrébb lennék. Egy biztos most már mondhatom, hogy gyakorlatilag is tegnap volt az / újabb / első cigimentes nap. A ch 6. napján!
9241. Buksi74 (válaszként erre: 9240. - 3dd576d185)
2020. nov. 26. 09:23
Még fogod csinálni tudom.Aki ennyire le akarja tenni mint Te,az a ch- val könnyen megcsinálja.Nagyon tisztellek,hogy újra és újra megpróbálod,az elesések ellenére nem adod fel. Majd írj ha van kedved,hogy haladsz.
9240. 3dd576d185 (válaszként erre: 9239. - Buksi74)
2020. nov. 26. 07:26
Szia. Köszi a biztatást! A szeptemberi kezdésemnél is te voltál az első reagáló, mint most.
9239. Buksi74 (válaszként erre: 9237. - 3dd576d185)
2020. nov. 25. 20:03

Szia Márta,ha lehet egy javaslatom,szedd előírás szerint.Párom iqosozott,tapaszozott, minden ígéretes dolgot kipróbált,de csak szenvedett,meg kínlódott. A ch val 12 napon letette,ma 68 napos nem dohányzó. Még ma is 1x-2x jön a "kis ördög"..de ahogy jön úgy megy is. 90 napig /3 honap/ tervezzük a ch szedését,utánna egy kezdő csomagot fordított sorrendben szedve fejezi be. Szerintünk ezt csak így lehet "véglegesíteni"

Soha nem lehetünk magabiztosak. Egy szálat nem szabad csak meggyújtanunk,mindig erre kell gondolni.

Menni fog ,bíz a ch- ban.

2020. nov. 25. 08:56
Még egy észrevétel: Misi 1981 az egyik hozzászólásában írta, hogy a 6. hét, 40-45 nap után jön az igazi sóvárgás, próbatététel! És tényleg van benne igazság, vissza néztem a tavaszi kísérletem eredményét: mondanom sem kell ott is a 7. héten szakadt meg a cigi mentesség! Ez a fránya önfegyelem! Most már tényleg összeszedem magam!
2020. nov. 25. 08:45
Sziasztok fórumosok! Vissza jöttem egy kis erőt meríteni hozzátok. Szeptember végén jöttem hozzátok. Az elejét ismeritek, megpróbálom röviden összefoglalni az azóta eltelt történéseket. Szeptember 28-án kezdtem a 2. fokozatú tapasszal / aki tapaszozott annak ismerős/. Kicsit az előírtnál előbb áttértem az 1.re, mivel" én már elég erős vagyok" gondoltam. Hát nem! A hetedik hét végén megszállt a kisördög /péntek 13./. Következő héten eldöntöttem ez így nem mehet tovább! Sikerült feliratnom az első dokival / nem a háziorvossal / a ch-t. Kb. 10 napot cigiztem a 7 hetes tapasz használat után. Ma vagyok a kezdő ch csomag 6.napján. Tegnap délután 3 óra körűl szívtam el az utolsó cigit, tehát Elvileg ma van az 1. cigi mentes napom. Gyakorlatilag majd holnapra derül ki. Igazából kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy 8. naptól felezhetném-e az 1 mg-ost vagy szedjem az előírti 2 x 1 mg-ot! És meddig?
9236. Buksi74 (válaszként erre: 9234. - Petike1)
2020. nov. 10. 19:52

Ja..s még amit javasolhatok minden helyzetre amikor régen rágyújtottál találj ki valami elfoglaltságot.

Pl reggeli kv. mellé mondjuk olvass..

9235. Buksi74 (válaszként erre: 9234. - Petike1)
2020. nov. 10. 19:49
Hát én ahogy hallottam 12-18 nap közt..párom ha jól emlékszem 12 napnál hagyta abba,bár Ő iqost tett le. A szomszéd szivarkázik,régen kb 2,5 piros marbit szívott..ma 25 napos a gyógyszerrel pár napja érzi ..talán hétvége óta,hogy nagyon nem kívánja..már csak 2 szív belőle..de úgy émelyeg ha rágyújt tőle mint egy kismama
9234. Petike1 (válaszként erre: 9233. - Buksi74)
2020. nov. 10. 17:59

Köszönöm a választ.

Vajon nagy átlagban mikor teszik le a cahmpix hasznalok a cigit?

En ma szedtem be a masodik dupla kek szinu tablettat.tehat meg elegge az elejen vagyok.

De en nagyon durvan cigiztem.

2.5doboz alap volt naponta.

Ma egy dobozt szivtam el.

9233. Buksi74 (válaszként erre: 9232. - Petike1)
2020. nov. 10. 17:51
Szia,igen teljesen normális. Párom 53 napja tette le a champixel,Ő is ezt érezte.Pár napra rá már hányingere is volt,majd rá egy napra csak félig tudotta elszívni. Másnaptól rá sem tudott nézni..
9232. Petike1
2020. nov. 9. 18:52

Sziasztok.

Szedem ezt a gyogyszert,es azt erzem h ha ragyujtok rossz lesz a kozerzetem.

Ez normalis?

9231. lisianthus (válaszként erre: 9230. - 3dd576d185)
2020. okt. 24. 06:12
Szia, nagyon ügyes vagy hogy nem gyújtottál rá! Hány napja is már? Nálam nincs változás, cigi van, Ch - nincs. Nagyon el kellene pedig kezdeni, mert az ősz nekem a halál asztma miatt.
9230. 3dd576d185 (válaszként erre: 9223. - Lisianthus)
2020. okt. 23. 19:19
Szia. Ma délután rámjõtt a dili. Át küzdöttem magam nagynehezen! Azzal tudtam magam visszatartani, ha el megyek cigiért és rágyujtok akkor utána meg azért leszek ideges! Így volt egy negyedórás hiszti magammal és nem lettem cigiszagú! Nálad van változás?
9229. Buksi74 (válaszként erre: 9228. - Daniel_es_champix_kalandjai)
2020. okt. 22. 19:27

Szia!!!!! Köszönjüka beszámolót!!!!Mèg még még írj..

32 napja nincs iqos.. előtte mindent kipróbáltunk. Róllunk csak annyit 18 éves korunk óta napi1,5 doboz cigi,46 évesen 1 év szenvedés minden piacon lévő dolog kipróbálása,ennek ellenére a nagy szenvedés után...jött a CSODA BOGYÓ, s megváltás volt.

Azóta még 2 ember kezdte el a champixet az ajánlásunkra,egyenlőre nálluk is működni fog most kezdő hetesek..

Ezt a gyógyszert mindenkinek mondani ajánlani kell!Köszönjük!!!

2020. okt. 22. 00:20

4.


Nekem ez a módszer vált be:


1. Döntöttem, hogy vége - soha többé semmi nikotinos sz@r

2. Champix az előírt adagban (ha sok akkor csökkentve, ki mennyire bírja)

2. Félbetört fogpiszkálókat rágcsálok ha ingerenciám van :)

3. “Amilyen gyorsan jön a rágyújthatnék, ilyan gyorsan el is illan” ( Tudatosítottam magamban és rengeteget gyakoroltam, hogy amikor eszembe jut a cigi, figyelmeztessem magam, amilyen gyorsan jön a hiány és rágyújthatnék érzete, olyan gyorsan el is múlik.)


Emberek!!! Szerintem ez a legnagyobb kincs az egészben, ami a Champix abbahagyása után is megmarad, hogy egy pillanat alatt elszáll a rágyújthatnák érzése, ha tudatosítod magadban, hogy mindjárt jobb, egy pár perc és elmúlik - és ez így is van. Utána azon kapod magad, hogy egyre kevesebbet tör rád az érzés.


Na jól megírtam a magamét :) Remélem tudtam segíteni, mert ezzel csak ezt szerettem volna.


Van ott még ahonnan ez jött...ha gondoljátok folytatom :D


Hatalmas köszönet az elődöknek, mert a fórum volt hetekig az én mentsváram és templomom :)

2020. okt. 22. 00:07

3.


A szívem szakad meg, hogy nem tudom ezt az érzést és ezt a tapasztalást átadni a kétkedőknek, hezitálóknak és a fórumra betérő olvasóknak, illetve azoknak akik azt hiszik “menthetetlenek”. Bárkinek aki a leszokást keresi de eddig mindenben csalódott.


Emberek!!! Soha nem voltam ilyen boldog, energikus, fókuszált! Nem viccelek, annyit fájt a fejem, hogy naponta vettem be gyógyszert, alig kaptam levegőt és fél emeletet alig tudtam felmenni lépcsőn. Este rettenetes hátfájással feküdtem (ami mint kiderült a tüdőm miatt volt, de a hátamra sugárzott ki). Ezek teljesen elmúltak és úgy érzem magam mintha 20 éves lennék.

Soha nem hittem, hogy ilyeneket fogok leírni :) :)


Ennek egyetlen kulcsa volt, amit hosszú évekig (20 rohadt mérgekkel teli év és mennyi elpazarolt pénz) nem ismertem fel, ez pedig az, hogy az első (ha jól emlékszem) 3 hetet kell kibírni, amíg a fizikai függés elmúlik és kiürül a nikotin.

Utána gyerekjáték.


Nem árulok zsákbamacskát, persze eszembe jut a cigi, és nyilván nem halnék bele ha rágyújtanék, de az érzés, hogy megszabadultam a bilincsektől valami felbecsülhetetlen, akárhányszer eszembe jut a cigi, azonnal kapcsolok, hogy mennyire fantasztikus, hogy újra szabad ember lettem, ennél nincsen jobb érzés!!!

2020. okt. 21. 23:53

2.


Olvastam itt azt a szabályt (ami természetesen a tájékoztatón is szerepel), hogy a leszokás után még x hónapig szedni kell a bogyót, mert rendkívüli módon megnő a visszaszokás esélye, ha hirtelen abbahagyjuk a bogyót. Nos ez tényleg igaz (bár ezt itt előttem is sokan megírták). Én kb. Egy hónapja felhagytam vele, de már a végén csak negyedeket szedtem (késsel simàn elvágható négybe, nem kell túlgondolni a dolgot). Szóval éreztem, hogy néha amikor minden összejön és szétvet az ideg, akkor eszembe jut a cigi. Úgyhogy fogtam magam és vettem egy havi adagot megint, ami így a harmadolgatásokkal 3 hónapig kitart bővem, a lényeg, hogy nem kísértem a sorsot, nekem megér havi 1-2 ezrest, hogy még a cigi szaga és gondolata is undorral tölt el :)

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook