Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1817. Niemand
2012. márc. 26. 10:42

Sziasztok. Lehet különleges vagyok, de én nem a cigi miatt szenvedek, hanem szerintem a gyógyszer mellékhatásai miatt. (gondolom én, mivel azóta érzem) A cigit nem kívánom, de a gyógyszerből az esti adagot elhagytam, csak reggel veszem be. De olyan derék, körüli fájdalmaim vannak néha, hogy leülni alig tudok. Még beveszem a 9 db-ot, és azt hiszem abbahagyom a bogyót. Remélem, a cigi akkor sem fog hiányozni.

2012/02/23 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 3 nap, 4 óra, 41 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1632 db.

Az így megspórolt költség: 57549 Ft

1816. Axiom (válaszként erre: 1813. - Aed525becb)
2012. márc. 26. 09:48

Berzerker!

Itt az a szokás, hogy bemásoljuk a kalkulátor által kiszámított adatokat és (rajtad kívül) másoknak számít az, hogy mennyi ideje nem dohányzom! Nem is ismersz és hisztisnek állítasz be aki csak nyekeregni tud, ezt kikérem magamnak!!! Mindenki máshogy éli meg a dohányzásról való leszokást. Rajtam kívül szerintem sokaknak nehéz, kevesen vannak olyanok mint te, akiknek könnyű. Bár ilyen egyszerű lenne, még akkor is ha a felfogásomon változtatok!

Az egyszerű példád meg nem vág ide, nem lehet összehasonlítási alap a dohányzással. Ha mondjuk azt írtad volna, hogy tegyük fel, le akarsz szokni a drogról... Mert ugye a biciklizés helyett lehet futni, úszni stb. de a drog és a cigi helyett? Tán lehet elvonási tünetek nélkül bármivel helyettesíteni? Nem egy olyan gyógyszer kapcsán találtunk erre az oldalra, ami enyhíti az elvonási tüneteket és segít leszokni a dohányzásról? Mindenki leírja a tapasztalatát és ezzel is segít a másiknak. Nekem 5 hónap után is hiányzik, de aki 1 hónapnál tart, az is előbb utóbb megtudja mit érez majd ennyi idő után. Én sem adtam fel, mikor régebben ugyan ilyen bejegyzést olvastam.

Azt kívánom mindenkinek aki belevágott ebbe, hogy járjon sikerrel és tartson ki, de nem állítom, hogy ez könnyű, hacsak ki nem mossa az agyát...

Részemről is lezárva a téma!

2012. márc. 25. 09:38

Jó napot mindenkinek!

Gyönyörű időnk van ma is, aki teheti pucoljon ki a szabadba egy csepp tüdő szellőztetésre :))

1814. Niemand
2012. márc. 24. 11:16

Kedves Berzerker!! Igaz nem velem vitatkoztál, de megnyugtatott, az, ahogy írtad és amit írtál. Én 48 évet erősen dohányoztam, az utóbbi években napi 3 dobozzal. A gyógyszert nehezen bírom, de kezdek neked igazat adni, talán abba is hagyhatnám, mert akármikor eszembe jut a cigi, azonnal kezdek megundorodni magamtól, hogy hogyan tudsz még rá is gondolni. Azt mondtam magamnak, leszokom,, hát akkor nem csinálok feneket a számból. Érdekes, hogy nem hiányzik a cigi, legalább is tudatosan nem. (lehet a szervezetem hiányolja, mert feszült ideges, és levert is vagyok) De nem uralkodhat rajtam valami, ha én nem akarom.

A táblázatot azért szoktam használni, mert olyan erős bagós voltam, hogy a környezetemben senki nem hitte el, hogy megteszem. Ráadásul, nálam az is sokat számít, mennyit spórolok meg, mivel már nincs annyi jövedelmem sem.

012/02/23 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 1 nap, 5 óra, 13 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1530 db.

Az így megspórolt költség: 53952 Ft


A családom büszke most rám, mivel bebizonyítottam legalább eddig, hogy ÉN A NAGY BAGÓS, abbahagytam.


Mindenki aki most szeretne leszokni, tegye, de csak akkor ha tényleg akarja.

Üdv.

1813. aed525becb (válaszként erre: 1812. - Axiom)
2012. márc. 23. 20:20

Kedves Axiom!

A dohányzás óta eltelt időd csak neked számít. Engem például baromira nem vigasztalna 1 hónap nem dohányzás után, hogy te 4 hónapja nem szívod, de még mindíg nyekeregsz.

Axiom! Igazad lehet, neked nehezebb. Én csak 16 évig szívtam. És nem akaraterő kell hozzá, hanem elhatározás. Mondok neked egy egyszerű példát. Tegyük fel, hogy én 16 évig bringáztam (nem a spotot akarom lehúzni). Vannak sokan akik bringáztak velem együtt. De egyszercsak azt veszem észre, hogy az egyik szokásos bringás napomon az egyik bringás seggét feltöri a nyereg. A másiknak elszakadt a vádlijába az izom. A harmadik olyat bukott, hogy soha többet nem kelt fel. A sportorvos közli, hogy ha folytatom szívrohamot fogok kapni. Ráadásul megvetnek az autósok, és lassan már a biciklis sávban sem közlekedhetek. Én még valahogy megúsztam, úgyhogy a jelenlegi információk tükrében a józan eszemre hivatkozva elhatározom, hogy nem akarok többet bringázni. Ha egyszer eldöntöttem, szerinted mennyire fog hiányozni? Hát baromira nem fog. És nem fogom a kalkulátort sem nyomkodni, hogy hány kilométert nem tekertem le eddig, mert egyszerűen nem érdekel! Mi a fenének emlékeztessem magam arra, hogy mekkora barom voltam 16 éven keresztül? Ráadásul az agyadat így folyamatosan azal foglalkoztatod, amit már állítólag nem akarsz csinálni. A dohányzásról nem nehéz leszokni, csak a felfogáson kell változtatni.

Axiom! LESZOKTAM A DOHÁNYZÁSRÓL! És röhejesen könnyen. Ide pedig már csak azért járok fel, mert segíteni szeretnék másoknak, akik tényleg úgy gondolják, hogy le akarnak szokni, és nem valami külső nyomás készteti őket. Nincs több hozzáfűznivalóm.

1812. Axiom (válaszként erre: 1811. - Aed525becb)
2012. márc. 23. 19:19

Kedves Berzerker!

Tudod ezen az oldalon mindenki leírja a tapasztalatait a leszokással kapcsolatban és nem hisztizni jár fel, vagy lebeszélni a másikat erről a szándékáról... Szerinted miért tettem volna közzé a leszokás óta eltelt időt, ha nem biztatásként? De hazudnék ha nem írnám le azt, hogy még mindig hiányzik a cigi (20 év dohányzás után). Ezzel nem azt mondtam, hogy felesleges belevágni a dologba, hanem számolni kell azzal, hogy a gyógyszer szedése után még inkább oda kell tenned magadat, nagy akaratra van szükség! De ha visszaolvasol régebbi bejegyzéseket, kevesen merik kijelenteni, hogy leszoktak a dohányzásról, inkább csak azt mondják "dohányos vagyok csak az elmúlt X hónapban nem gyújtottam rá".

Sokkal jobb nemdohányosnak lenni, de életem egyik legnehezebb döntése és időszaka az, amióta leszoktam!!!! De nem akarok dohányozni többet!E szerint gondolkozom és cselekszem... Örülök, hogy Neked ez könnyen megy és azt kívánom, legyen mindenkinek ilyen egyszerű!!!

Kitartást mindenkinek :)

2012. márc. 23. 17:44

Kedves Axiom!

Tudod ezen az oldalon lelket szoktak önteni a másikba, ösztönözni. Nekem pl. baromira nem hiányzik, pedig rengeteget vagyok a szabadban, és élvezem, ahogy tisztul a tüdőm. Niemand ezen ne húzd fel magad, Axiom csak hisztizik, vagy a dohányipar beépített embere.

1810. Niemand (válaszként erre: 1809. - Axiom)
2012. márc. 23. 13:47
Ne idegesíts:-)) Én csak 1 hónapnál tartok, és ez vár rám? Azt hittem, ez múlni fog.:-((
1809. Axiom
2012. márc. 23. 11:57

Rég jártam itt. Itt tartok:


2011/10/24 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 4 hónap, 27 nap, 14 óra, 52 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 4500 db.

Az így megspórolt költség: 146842 Ft


Ahogy jött a jó idő és egyre többet vagyok a szabadban, egyre jobban hiányzik a füstölgés.

Szerintem ez sose lesz könnyebb, mindig hiányozni fog, kérdés, hogy meddig vagyunk erősek...

1808. Niemand (válaszként erre: 1807. - Etelka)
2012. márc. 23. 11:39

Sok sikert, és nem mindenkinek egyforma a mellékhatás. Nekem az első 2 héten nem is volt.

Csak ne ess kísértésbe. Én nem tartok itthon egy szál cigit sem, így nem tudok bűnbe esni:-))

1807. Etelka
2012. márc. 23. 09:57
Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat.Remélem igazad lesz Niemand,és megúszom enyhébb fájdalmakkal.Munkahelyi programban veszek részt,nem szeretnék én lenni aki rontja a statisztikát.3.tbl.vettem be,ápr.1 lesz a dohányzás mentes napom.Alig várom.Mellékhatás nélküli napot kívánok mindenkinek.
1806. Niemand
2012. márc. 23. 07:58

Sziasztok. Egyrészt mindenkinek köszönöm, a segítséget. Etelka!! Meg fogod tudni csinálni, ha én meg tudtam tenni. Én napi 3 dobozzal szívtam. Életemben most határoztam el először, talán azért is szenvedek annyit, mert nagyon függő voltam.

Este nem szedem már, de a napi 1 db miatt a derekam, és a lábam sajnos érzem. (mielőtt elkezdtem nem volt ilyen panaszom)

Ez tartja bennem a lelket:

2012/02/23 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 0 nap, 1 óra, 53 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1479 db.

Az így megspórolt költség: 52154 Ft


Üdv mindenkinek

1805. Rebeka751975 (válaszként erre: 1802. - Etelka)
2012. márc. 22. 20:17

Szia! Először is: sok sikert, és kitartást! Működik. 2. mellékhatást addig tapasztaltam, ameddig szedtem az esti adagot. Minden éjszaka álmodtam, rémálmok nélkül. Az evési rohamaim is elmúltak.


2012/02/20 10:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 2 nap, 10 óra, 17 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 620 db.

Az így megspórolt költség: 21080 Ft


Ez tetszik!

1804. cika58 (válaszként erre: 1802. - Etelka)
2012. márc. 22. 19:52
Szia Etelka!Biztosan sikerülni fog, mert ez rajtad múlik.A mellékhatások pedig mindenkinél más lehet.
1803. cika58 (válaszként erre: 1801. - Niemand)
2012. márc. 22. 19:46
Szia! Ha megnyugtat ez csak átmeneti állapot, hogy minden nyavalya megtalál.Nekem az volt a legrosszabb, hogy ingerült voltam, és a kedély állapotom ingadozott.De megérte,csak ne add fel.
1802. Etelka
2012. márc. 22. 14:47
Sziasztok.Már régóta olvasom a hozzászólásaitokat,és azt gondoltam egyszer én is fogok írni,ha lesz tapasztalatom.Ugyan tapasztalat még nincs,de tegnap elkezdtem szedni a Ch tbl.Aggódom a mellékhatások miatt amit leírtok.Jó olvasni,hogy elszántak vagytok,erőt fogok ebből meríteni.Elég gyengének érzem magam,de most egy döntést kellett hoznom (előbb kellett volna),remélem sikerülni fog.Holnap ismét el fogom olvasni mi történt veletek.
1801. Niemand (válaszként erre: 1800. - Ihorvath66)
2012. márc. 22. 12:22

Köszi. Amikor bagóztam, akkor nem fájt annyit a lábam, egy kis sétától, mint most. Elmentem a boltba, és lihegtem, meg leültem a lábam miatt.

Amikor még bagóztam, nem lihegtem, és cipeltem mindent rendesen.

Lassan nem értem.

Mindegy, akkor sem cigizek.

Köszi

1800. ihorvath66 (válaszként erre: 1796. - Niemand)
2012. márc. 22. 09:55
Engem az álmatlanság és a rémálmok kínoztak meg. No, meg a depresszió, ami a többi mellékhatáshoz viszonyítva enyhe volt, de volt. Próbálj meg sokat mozogni Niemand. És lehetőleg napfényes helyszíneken!
1799. Niemand
2012. márc. 22. 09:24

Hali: 29.-ik napom.

Sajnos nem vagyok nyugodt, ideges, és fájnak a végtagjaim.De akkor sem gyújtok rá. Kemény fejem van.

Eredményemet nézem mindig, mert erőt ad:

2012/02/23 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 28 nap, 3 óra, 21 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1428 db.

Az így megspórolt költség: 50355 Ft


Na megyek sétálni.

Csumi

1798. Niemand (válaszként erre: 1797. - Rebeka751975)
2012. márc. 21. 16:12

Szia:-) Nem adom fel, ma egész nap hangos könyvet hallgatom. (Allen Carr) Dohányzás leszokásáról

Csak elég nehezen viselem, az izom fájdalmakat.

De a napi 1 db bogyót beveszem. Nem gyújtok rá.

1797. Rebeka751975 (válaszként erre: 1796. - Niemand)
2012. márc. 21. 16:05
Szia! Légy erős! Légyszi, légyszi, légyszi!!! Az eddig elért eredmény fantasztikus!
1796. Niemand
2012. márc. 21. 09:09

Sziasztok! Ha úgy veszem nincs baj. Köszönöm az aggódást, csak annyi a bajom, hogy az esti adagot elhagytam, mert nem tudtam aludni, és egyébként elég erős derék és izom fájdalmaim vannak.

Ma van a 28.ik napom, nem gyújtottam rá, de a hangulatom is nagyon rossz. Berzerker sorstárs segített, azért, mert emailoztam vele. Nagyon rendes srác.

Azt hiszem a maradék bogyókat beszedem, de csak reggel, és utána meglátom, hogy tudok e tiszta maradni.

Életemben nem voltam ennyire depressziós. Semmihez nincs kedvem. Szinte élni sem.

Na most kiszámolom, hogyan is állok.


2012/02/23 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 27 nap, 3 óra, 8 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1377 db.

Az így megspórolt költség: 48557 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 1.377 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 2.754 gramm nikotin,

és nem mérgezte magát 8.262 gramm kátránnyal és 6.885 gramm szénmonoxiddal.


Igyekszem, magam felépíteni.


Köszi lányok:-))))

1795. cika58 (válaszként erre: 1792. - Niemand)
2012. márc. 20. 17:40
Mi a baj????
1794. rosszcsillag (válaszként erre: 1792. - Niemand)
2012. márc. 20. 16:46
???
1793. Rebeka751975 (válaszként erre: 1792. - Niemand)
2012. márc. 20. 16:27
Szia! Nem vagy jól?
1792. Niemand
2012. márc. 20. 08:42
27.-ik napom. Na most inkább nem írok semmit.
1791. rosszcsillag (válaszként erre: 1789. - Aed525becb)
2012. márc. 19. 17:24

Szia :-) Veszem az adást, igen! :-)

Nálam még nem született meg A döntés (2006- ban egyszer, akkor sikerült is leáálnom, míg tavaly augusztusban egy rossz periódusban valahogy újra a cigi tűnt a legjobb megoldásnak... :-S )

Szóval én is úgy gondolom, hogy egyszer elhatározom, akkor nem csinálok hülyét magamból mindenki előtt, aki tud az elhatározásomról, úgyhogy akkor teljes gőzzel ABBAHAGYOM. Mégegyszer meg csak nem leszek olyan hülye, mint tavaly nyáron...

Ennek a könyvnek utána nézek, habár ha elküldöd... a mail címem küldöm priviben. :-)

Köszönöm! :-)

1790. Niemand (válaszként erre: 1789. - Aed525becb)
2012. márc. 19. 09:46

Szia. Ma van a 26.-ik napom.

2012/02/23 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 25 nap, 3 óra, 43 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1275 db.

Az így megspórolt költség: 44960 Ft


De egyre kevésbé bírom a bogyót, este már nem is szedem. Fáj a derekam, és a hátam is. Viszont nincs kedvem rágyújtani sem. Csak azért sem.

Inkább a cselekvés hiányzik, mint maga a bagó.

De szeretnék már azon túlesni, hogy ne csak kísérletnek tartsam, hanem véglegesen azt mondhassam, hogy leszoktam.

2012. márc. 18. 20:16

Biztos jobban leszel. :-) . Én már a hónapon is túl vagyok, de mondom neked, én nem is figyelem, hogy mióta nem. Egyébként nekem úgy tűnik, hogy a te szervezeted borzasztóan erős, hogy ezt ennyi ideig tudtad csinálni. Sihi-suhi regenerálódni fogsz. Én 16 évet szívtam napi 25 - 30 , bulizós időszakban 40 - 50 szálat. Totál kezdett kinyírni. Az utolsó év már egy kínlódás volt, de nem tudtam tőle megszabadulni. Ezért írtam, hogy nem a pénz miatt hagytam abba. Természetesen abban én sem fürdök. Aztán elkezdtem a ch-t, majd a könyvet, és utánna a hangos könyvet. Bár mondom az utóbbi kettő segített igazán. És itt nem a ch-t akarom fikázni, sokkal több embernek segített mint bármilyen más bogyó. Nekem így sikerült. Ezért írtam, hogy nem a pénz miatt hagytam abba. Természetesen abban én sem fürdök. Én is örülük. :)

Rosszcsillag te is veszed az adást?

1788. Niemand (válaszként erre: 1787. - Aed525becb)
2012. márc. 18. 18:19

Köszi a választ. Hol lehet ezt a hangos könyvet kapni? Érdekelne. Érdekes, én már több mint 24 napja nem szívom,most többet köhögök, mint amikor szívtam, és a közérzetem sem jobb.

Ettől függetlenül, folytatom. Ha már elkezdtem.

Nekem sokat jelent az ára is, mivel nagyon sokat szívtam. (3 doboz/nap) Remélem nálam is eljön az idő, amikor én is jobban fogom magam érezni, mint korábban.

Örülök, hogy megismertelek:-) Üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook