Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1845. Axiom
2012. márc. 28. 11:23

Sziasztok! Mióta újra aktív "fórumozó" lettem, nem azon jár az eszem, hogy a cigi után sopánkodjam :D Ezt részben Berzikének köszönhetem :) Sokkal jobb a kedvem és azt szeretném, ha Niemand is jókedvűen ébredne holnaptól! Próbálj meg holnapra valami elfoglaltságot keresni, hogy ne Magaddal foglalkozz csak, hanem tereld el a figyelmedet. Valami olyan dologra gondolok, ami hosszasan leköti a figyelmedet és jókedved lesz tőle. Szerintem holnaptól iktass be napi fél óra sétát a szabadban, jó mélyeket szippantva a friss tavaszi levegőből. Vagy, hogy állsz a pecázással? :) Nekem az a kedvenc időtöltésem :$ Valami új hobbit is kereshetnél magadnak! Át is rendezhetnéd a lakást :D

Berzerker! Velem nehéz rosszba lenni, mert ellenállhatatlan vagyok :D:D Még ha néha hisztizek akkor is :P:)

2012. márc. 28. 10:53

Niemand! Rendben van, majd beszélünk. Szerintem a depressziód miatt nem tud kiteljesülni benned a cigaretta eldobásának pozitív hatása. Szervezetileg minden rendben, a tüdőd is elkezdett tisztulni. Azon meg ne csodálkozz, hogy rossz a kedved, hiszen adóbevallást készítesz, és én még olyat nem láttam, hogy valaki örült volna neki. Axiom, nagyon szépen köszönöm, Tőled ez különösen jól esik(megsúgom, hogy minden haverommal az első találkozáskor egy jó nagy vitám volt, alighanem bennem van a hiba. Sőt a legjobb barátommal kifejezetten utáltuk egymást.). Hogy hogy tudtam 16 évig dohányozni, azt én sem tudom, valószínű a drogfüggőség (nikotin) miatt. Engem kifejezetten zavart a melóhelyen is, hogy a szüneteimet arra kellett felhasználnom, hogy dohányozzak :( . Másképp álltunk a cigarettához. Te azért sírtál mert nem dohányozhatsz, én meg azért mert nem tudtam hogy hagyjam abba. Ahogy megszünt a nikotin utáni vágyam (ez kb 3 hét mindenkinél amíg kiürül), mindjárt sokkal jobban tudtam lazítani.

Jókat mosolygok, mikor azokat olvasom, hogy mi lesz ha letelik a 3 hónap, és szüksége lesz még esetleg bogyóra. Itt a történet már nem is a cigarettáról szól. Képzeld el a szituációt: -Én is dohányoztam valamikor, de áttértem a ch-ra. Azt is letettem, de ne tudd meg hogy hiányzott a mozdulat, hogy bevegyem és utánna küldjek egy pohár vizet..... :D :D :D. Szép napot mindenkinek, majd még jövök.

1843. Niemand (válaszként erre: 1839. - Aed525becb)
2012. márc. 28. 10:30

Berzerker, majd jelentkezem, de most rossz a kedvem, és csinálom a nejem papírjait is, az adóbevalláshoz.

Egyébként cigi terén, Téged emlegetlek a nejemnek.

Köszi még egyszer:-)

1842. Niemand (válaszként erre: 1838. - Axiom)
2012. márc. 28. 10:28

Axiom. Hát ez az egy ami elkeserít. Állítólag a nejem szerint az arcom fiatalabb lett vagy 5 évvel, de én azt nem látom. ÉN SEMMI pozitívat nem tudok mondani, csak lélekben örülök. Sem ízek, sem jobb közérzet, sőt még tegnap óta elkezdtem köhögni is.

Lehet nálam tovább tart. Végül is 48 évet bagóztam.

Az utcán viszont a szabad levegőn megérzem, ha valaki cigizik, és büdösnek érzem. Még csak nosztalgia sincs bennem.

A kedvem, viszont csapni való.

1841. bvulgari (válaszként erre: 1839. - Aed525becb)
2012. márc. 28. 09:50
én is kb. 3 hétig szedtem, és csak fél adagot.) 4 hónapja vok füstmentes:)
1840. Axiom (válaszként erre: 1839. - Aed525becb)
2012. márc. 28. 09:41

Szia Berzerker!

Már hiányoltalak :) Nem is értem, hogy tudtál 16 évig dohányozni, ha így meg tudsz lenni cigi nélkül! Ha valaki ügyes, az Te vagy :) Meg persze mindenki, aki az első ch-s napja óta nem gyújtott rá!

2012. márc. 28. 09:31
Sziasztok. Niemand ügyes vagy. Szerintem, hogy ki meddig szedi az egyéni elbírálás szerint történik, magyarul mindenki érzi meddig van rá szüksége. Axiomnak 3 hónap kellett, ő akkor lett biztos a dolgában. Olyan is van akinek 6 hónapig felírják. Van akinek 6 hét is elég. Szervezete válogatja. Ezek után félek leírni, hogy én csak 3 hétig szedtem.
1838. Axiom (válaszként erre: 1837. - Niemand)
2012. márc. 28. 09:26

Szia Niemand!

A rossz közérzeten kívül azért csak érzel valami pozitív változást, nem? Reggeli köhögéssel hogy állsz? Az ízek nem változtak meg, nem lettek intenzívebbek? Sokkal több időd jut mindenre, nem? A bőrödön is érezned kell a változást. Ezek közük semmi nem lett jobb?

1837. Niemand (válaszként erre: 1836. - Axiom)
2012. márc. 28. 08:50

Szia. Én is a hatodik hete szedem, de valahogy nekem egyre rosszabb. Ma reggel azért beszedtem egyet. A cigit nem kívánom, de a közérzetem tegnap jobb volt.

Ma megint olyan semmihez nincs kedvem napom van.

Ez tartja bennem a lelket, hogy egyszer sem rendültem meg.

2012/02/23 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 5 nap, 2 óra, 49 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1734 db.

Az így megspórolt költség: 61146 Ft

1836. Axiom (válaszként erre: 1834. - Niemand)
2012. márc. 28. 08:39

Nekem mellékhatásként csak az álmatlanság és a rémálmok jelentkeztek, ezért én is hamar elhagytam a délutáni bogyót. De én is közel három hónapig szedtem, nem mertem hamarabb abbahagyni... Pont ezért nincs is tapasztalatom arról, mi lett volna ha hamarabb abbahagyom. Aki nekem ajánlotta a Champixot az 6 hétig szedte, nem jelentkezett nála mellékhatás, és idestova 6 éve nem gyújtott rá.

Na most légy okos, nem könnyű dönteni az tuti! :)

1835. cika58 (válaszként erre: 1830. - Andi6020)
2012. márc. 28. 04:22
Szia Andi egyetértek veled, nem szabad ilyen gyorsan abba hagyni. Az ismeretségi körömből is akik ilyen korán elhagyták azok mind vissza szoktak sajnos.Én is majdnem 2 hónapig szedtem, és utána lassan elhagytam, csak néha vettem be.
1834. Niemand (válaszként erre: 1833. - Andi6020)
2012. márc. 27. 16:10

Nem adom fel, a derekam is már 2 hete fáj, ma már jobb volt egy kicsit. Ismerem magam, ha a gyógyszert abba is hagyom, nem engedem meg magamnak a cigit.

Én is olvastam, sok embernek van panasza a tablettára.

1833. andi6020 (válaszként erre: 1832. - Niemand)
2012. márc. 27. 15:48

Bocs, nem olvastam vissza.

Érdekes amúgy, hogy egyeseknél milyen durva mellékhatások jelentkeznek. Egy ismerősöm éjjelente 5x-6x ment pisilni, amikor meg aludt, kegyetlen rémálmai voltak. Egy hónapig szenvedett, de feladta.

1832. Niemand (válaszként erre: 1830. - Andi6020)
2012. márc. 27. 15:42

Köszi:-)) Andi, de nem elbizakodott vagyok, hanem nem bírtam már a mellékhatását. Holnap beveszek egyet, és maradt még 7 darab, minden másnap 1-t beveszek még.

A cél, hogy ne dohányozzak. Talán már nem esek vissza.

Köszi az aggódást.

1831. Niemand (válaszként erre: 1829. - Axiom)
2012. márc. 27. 15:39

Szia Axiom:-) Magamat hajszoltam bele. A fórumról vettem az erőt, és az sem érdekelt, ha senki sem volt itt. Ma nem vettem be a bogyómat, de nem is érzem a hiányát. Csak azért hagyom el, mert már sem aludni nem tudok, sem bármire odafigyelni, mert olyan depressziós voltam már.

Ma jobb volt a hangulatom, éss megint éreztem az utcán a bagósok után, milyen büdös is a füst.

Köszi neked is Axiom:-))

1830. andi6020 (válaszként erre: 1828. - Niemand)
2012. márc. 27. 15:20

Vigyázz, sokan úgy buknak el, hogy hamarabb hagyják el a gyógyszert, mint kellene, mert biztonságban érzik magukat. 1 hónap, az nagyon kevésnek tűnik.

Legalább csinálj egy levezető szakaszt.

Én minden 2, nap vettem be a gyógyszert, aztán minden 3.-on, végül elfelejtettem, és elhagytam. De így is majdnem 3 hónapig szedtem.

További sok sikert.

1829. Axiom (válaszként erre: 1828. - Niemand)
2012. márc. 27. 15:13

Szia Niemand!

Hihetetlen milyen ügyes vagy! Az elejétől nyomon követem a dohánymentes napjaidat. Aranyos, hogy minden nap bejelentkezel és innen is erőt merítesz :) Csak így tovább!

1828. Niemand
2012. márc. 27. 08:47

Sziasztok. Ma kipróbálom, a bogyó reggeli adagját sem szedtem be. Eddig nincs is hiba. Remélem később sem. A cigi nem hiányzik, a hangulatom egy árnyalattal jobb mint eddig.

Na később még írok.

2012/02/23 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 4 nap, 2 óra, 9 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1683 db.

Az így megspórolt költség: 59347 Ft

1827. Niemand (válaszként erre: 1826. - Aed525becb)
2012. márc. 26. 20:18

Szia. Bár nem nekem írtad, kell, hogy válaszoljak én. Én tényleg egy megrögzött bagós voltam, és sohasem akartam leszokni. A vicc az egészben az, hogy ha úgy veszem politikai okból szoktam le.(bepipultam, hogy a kormány 1 hónap alatt kétszer emelte a jövedéki adót) Nem is betervezett leszokás volt. Azzal büszkélkedtem egész életemben, ha én egyszer valamit megígérek, akkor azt be is tartom.

Na szóval hirtelen felindulásból, amikor megvettem a karton cigit, és már majdnem 100Ft-al volt drágább egy dobozzal, akkor felhívtam a nejem, hogy ez volt az utolsó, és slusssz. Több hasznot nem hozok ennek a kormánynak. Letettem a telefont, és akkor jöttem rá, hogy megtörtént. Méghozzá a nejemnek mondtam, le sem tudom tagadni. Úgy ismer engem, mint aki tartja a szavát.

Szóval én így kezdtem, és ezért nem dohányzom már.

ÉS NEM IS FOGOK, pedig imádtam, és azt mondtam anno, hogy a temetőbe is cigivel a számban fogok menni.

De a fogadalmam az KÖT, és nem is akarok már a cigire mint olyan rágondolni. Sajnos még nem élvezem, de annak is el fog jönni az ideje.

(BOCS a politikai kicsengéshez, de ez volt az igazság)

Na sziasztok, mindenkinek sok sikert!!!!

Berzerker, köszönöm az erőt, és a segítséget!!!!!!

Egy 62 éves friss nemdohányzó:-DDDD

2012. márc. 26. 18:26

Szia andi6020.

Miért gondolod, hogy haragszom? Én Axiomra sem haragszom. Én is tévedhetek, de ugye nemdohányos szemszögből (mert hát ugye azok vagyunk)nézem a dolgokat. Egy nemdohányos embernek a dohányzási kalkulátor eredménye annyit jelent, hogy neked 3 év, 5 hónap, 25 napja jött meg az eszed. Axiomnál ez 5 hónap. Ha te még azt is odaböknéd a kalkulátor mellé, hogy jujj de nehéz így, akkor néhányan az éppen fórumot olvasgatók, és még csak leszokni vágyók egy hirtelen mozdulattal be is zárják az ablakot és neki sem kezdenek, vagy az éppen 2 hete nem dohányzók egy része szomorúan elindul a trafik felé, ha csak nem óhajtanak hosszú gyötrelmes éveket maguknak. Jó az eredményed légy büszke rá. Negatív komment nélkül jó is. Sokkal jobb volt olyanokat olvasgatni Axiomtól is, hogy 3 hete nem dohányzom jupééééé.. Amikor még matek53-al beszélgetett. Azért abban egyetértünk, hogy elég elkeserítő egy éppen 2 napja nem dohányzó szemszögéből egy 3 hete nem dohányzom jupééé után egy 5hónapjanemdohányzoméshiányzik hozzászólás. Bocsáss meg Axiom, nem cikizni akarlak másképp nem tudom érzékeltetni mi a bajom ezzel az egésszel. Ha elfogadsz egy jóindulatú tanácsot, szerintem az 1540. hozzászólásnál kezd újra átértékelni az egészet. Próbáltam más szemszögből rávilágítani neked. Tuti én sem vagyok normális, csak egyszerűen nekem annyira jó nem dohányozni, hogy mindenkinek segíteni akarok.

1825. aed525becb (válaszként erre: 1824. - Andi6020)
2012. márc. 26. 17:46
Nem haragszom
1824. andi6020 (válaszként erre: 1813. - Aed525becb)
2012. márc. 26. 17:37

Ne haragudj, de a dohányzás nélkül eltelt idő itt rajtad kívül mindenkinek számít :)


Az enyém:

2008/10/01 10:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

3 év, 5 hónap, 25 nap, 7 óra, 35 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 24168 db.

Az így megspórolt költség: 763200 Ft

1823. Axiom (válaszként erre: 1820. - Aed525becb)
2012. márc. 26. 17:29

Kedves Berzerker!

Ez a hangvételű levél már tetszik! :)

Nekem csupán az nem tetszett eddig, hogy meg akartad nekem magyarázni, hogy nekem is olyan könnyű, mint neked. Tudom, hogy a hozzáállásommal van a baj, mert nem úgy gondolok a cigire, mint egy büdös, egészségtelen, rákkeltő vacakra, hanem úgy, mint a szerelmemre, akit el kellett hagynom...Ezért van az, hogy még mindig sóvárgok utána (sajnos). Tudom, hogy épp itt volt az ideje, hogy letegyem és véget vessek a "rabságnak", de nehezen viselem még mindig a hiányát.

Hogy miért hagytam abba? Elsősorban magam miatt, az egészségemet féltettem, másodsorban a családom és gyerekeim miatt, hogy jó példával szolgáljak nekik. De érdekes módon, ezernyi olyan "jel" ütötte fel a fejét tavaly, ami miatt meghoztam a nagy döntést. Nem bántam meg, ezt tudnod kell!! Örülök, hogy neked ilyen könnyű, próbálok én is máshogy hozzá állni. :)

1822. aed525becb (válaszként erre: 1821. - Niemand)
2012. márc. 26. 17:16
Szia! Király vagy, értesz mindent! A rosszkedvet kivéve én ugyanezeken mentem keresztül. De hát nem így normális, hogy zavar a füst? Még az állatok is elmenekülnek ha füstszagot éreznek. Mondjuk én a ruhámon nem tudom egy ideje elviselni. Hülye érzés, fojtogat. Van a fórumon vállveregetős jel? Mert ha nincs akkor most küldtem neked egyet. :)
1821. Niemand
2012. márc. 26. 16:26

Sziasztok:-) Érdekes a vita. Én ma jártam úgy, ahogy még eddig soha. Az utcán megéreztem, hogy előttem dohányzik valaki, jól beszívtam,és azt mondtam. Basszus, de büdös ez? Mi a fenét szerettem ezen?

Viszont, a közérzetem változatlanul rossz, nem tudom még élvezni a nemdohányzó szép életet.

Fáj a derekam, de az is érdekes, ha eszembe jut a cigi,rögtön elkezdek magammal veszekedni, mi a francot gondolsz rá? Vége. Nincs többé.


Érdekes.én nem a cigitől szenvedek. A közérzetem rossz.ÁÁÁÁ nem ragozom.

A kalkulátor, azt bevallom, kissé dicsekvésnek csinálom, mert a környezetem NEM hitt bennem. 48 évig nagy bagós voltam.

Aki ismer, és megmutatom, leesik az álluk.

Na jó, bevallom jól is esik amikor "vállon veregetnek"

1820. aed525becb (válaszként erre: 1819. - Axiom)
2012. márc. 26. 15:58

Axiom!

Te az elejétől fogva félreértesz engem. Én se nem nézlek le, se nem leszólni akarlak, én sajnállak, hogy szenvedsz pedig nem kellene. Nem akarok én ráderőszakolni semmit, csak próálom felnyitni a szemed, hogy olyan miatt keseregsz ami miatt nem kéne. Ha meg ennyire szeretted, akkor miért mondtál le róla? Te is az agymosás áldozata vagy (te is írtad), ugyanúgy mint akármelyikünk.

Niemand, Rosszcsillag látjátok? Tényleg igaz. Ő az akaraterejét arra használja fel, hogy KIBÍRJA cigi nélkül, és szenved tőle, hogy nem kaphatja meg, pedig eldöntötte hogy nem gyújt rá, valószínűleg azért, mert nem akar többet dohányozni. Jó nagy ördögi kör mi? Te nem vagy gyenge! Aki ennyi időn keresztül meg tud küzdeni a cigaretta kellemetlenségeivel, egészségkárosító hatásaival, az igenis, hogy borzasztó erős szervezettel és akaraterővel rendelkezik. Te mondtad, hogy minden fejben dől el. Hát akkor döntsd már el, hogy mit akarsz. Honnan veszed,hogy nem jut eszembe a cigi? Dehogyisnem jut eszembe. Csaképpen nem azért, hogy a számba dugjam és elszívjam. Ez is az életem része volt, persze hogy eszembe jut. Véleményem és tapasztalatom (odaírom nehogy azt gondold ez a tuti) szerint a dohányzáskalkulátor 2 dologra jó: 1. DICSEKVÉSRE, erre használják többen, hogy jól megdícsérjék őket és ezzel megerősítést kapnak, hogy a nemdohányzás milyen jó, és ettől büszkék magukra. 2. Életben tartani a problémát. Hallanátok az apám.. pfff. Őt sem az érdekli mióta nem dohányzom, hanem azt nem érti miért szívtam egyátalán. Igaza van... én sem tudom.

Még egy gondolat ha megengeded: ettől pozitívabb nem is lehetnék, hogy az élet SZÉP cigaretta nélkül, a tüdőm jobban SZERETI a levegőt, az izmaim IMÁDJÁK az oxigént. Én folymatosan pozitívan állok hozzá. Nem mérgelődöm a hozzászólásaidon, csupán kételkedem, és mond csak meg a véleményed, hisz ez a fórum ezért van. Szóval? Te miért is hagytad abba?

1819. Axiom (válaszként erre: 1818. - Aed525becb)
2012. márc. 26. 12:23

Berzerker!

Olyanon vitatkozunk aminek nincs sok értelme! Te állítod, hogy könnyű én állítom, hogy nem az. Akinek könnyű örüljön neki, aki meg azért küzd, hogy könnyebb legyen annak meg csak kitartást kívánhatsz te is! Minden fejben dől el, az is, hogy te 16 év után, én 20 év után felhagytunk a dohányzással, de ne akard már megmagyarázni nekem, hogy mit kéne éreznem... Örülj annak, hogy nem vagy a nikotin rabja és bátorítsd azokat, akik hallgatnak rád, de ne ítéld el a gyengébbeket! Mellesleg akkor lenne helye ennek a "beszélgetésnek", ha megbotlottam volna és füstölögnék újra, de egyenlőre én állok jobban az idővel, 5 hónapja füstmentesen! :))

Mivel kitartást nem kívánhatok (mert te már nem is gondolsz a cigire állítólag) csak azt kívánom, legyél pozitívabb egy kicsit és ne mérgelődj a hozzászólásaimon, hisz ez is csak egy vélemény a több ezerből amit itt olvashatsz :)

Szép napot Neked!

2012. márc. 26. 11:49

Axiom! A nikotin is drog. A nikotint helyettesíted ch-val nem? Az influenzát is helyettesíted hasmenéssel? Örülj inkább, hogy jobban vagy, nem kell szívnod ezt a szutykot, és ne azon agyalj, hogy mivel kéne helyettesíteni a mérget. Mély levegővel próbáltad már?

A leszokási kalkulátorban pedig nincs igazad. Miért örüljek én a te kitartásodnak, amikor azt próbálod elmagyarázni, hogy ennyi idő után is rossz.

Pl. Niemand érti a lényeget. Kizárólag nikotinfüggés miatt dohányzunk. Vagy gondolod, hogy egy alkoholistának az hiányzik, hogy a szájához emelgesse a poharat, amikor nem ihat?

Teljesen mindegy mit kérsz ki magadnak, neked hiányzik, nekem nem. Tehát, mindenképp én csinálok valamit jobban. Plusz a környezetemben élő néhány ember, akik megértették miről hadoválok. A ch nagyon jó szer, amíg rá nem jössz, hogy tiszta levegőn kívül, enni és inni valón kívül semmi másra nincs szükséged. Segít enyhíteni az elvonást. 3 héten túl ez már csak pszichológia.

1817. Niemand
2012. márc. 26. 10:42

Sziasztok. Lehet különleges vagyok, de én nem a cigi miatt szenvedek, hanem szerintem a gyógyszer mellékhatásai miatt. (gondolom én, mivel azóta érzem) A cigit nem kívánom, de a gyógyszerből az esti adagot elhagytam, csak reggel veszem be. De olyan derék, körüli fájdalmaim vannak néha, hogy leülni alig tudok. Még beveszem a 9 db-ot, és azt hiszem abbahagyom a bogyót. Remélem, a cigi akkor sem fog hiányozni.

2012/02/23 06:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 1 hónap, 3 nap, 4 óra, 41 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1632 db.

Az így megspórolt költség: 57549 Ft

1816. Axiom (válaszként erre: 1813. - Aed525becb)
2012. márc. 26. 09:48

Berzerker!

Itt az a szokás, hogy bemásoljuk a kalkulátor által kiszámított adatokat és (rajtad kívül) másoknak számít az, hogy mennyi ideje nem dohányzom! Nem is ismersz és hisztisnek állítasz be aki csak nyekeregni tud, ezt kikérem magamnak!!! Mindenki máshogy éli meg a dohányzásról való leszokást. Rajtam kívül szerintem sokaknak nehéz, kevesen vannak olyanok mint te, akiknek könnyű. Bár ilyen egyszerű lenne, még akkor is ha a felfogásomon változtatok!

Az egyszerű példád meg nem vág ide, nem lehet összehasonlítási alap a dohányzással. Ha mondjuk azt írtad volna, hogy tegyük fel, le akarsz szokni a drogról... Mert ugye a biciklizés helyett lehet futni, úszni stb. de a drog és a cigi helyett? Tán lehet elvonási tünetek nélkül bármivel helyettesíteni? Nem egy olyan gyógyszer kapcsán találtunk erre az oldalra, ami enyhíti az elvonási tüneteket és segít leszokni a dohányzásról? Mindenki leírja a tapasztalatát és ezzel is segít a másiknak. Nekem 5 hónap után is hiányzik, de aki 1 hónapnál tart, az is előbb utóbb megtudja mit érez majd ennyi idő után. Én sem adtam fel, mikor régebben ugyan ilyen bejegyzést olvastam.

Azt kívánom mindenkinek aki belevágott ebbe, hogy járjon sikerrel és tartson ki, de nem állítom, hogy ez könnyű, hacsak ki nem mossa az agyát...

Részemről is lezárva a téma!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook