Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi is a Noni? fórum

Mi is a Noni? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
54. colnago (válaszként erre: 53. - Colnago)
2010. febr. 12. 13:31
Elnezest, rosszul irtam, nem harta hanem hatra
53. colnago (válaszként erre: 52. - 3c0814215c)
2010. febr. 12. 13:30
Nem maradt mas harta mint kerdezd meg a TNI ceg vezetoit, ez a fax szam: 1-801-234-1001
52. 3c0814215c (válaszként erre: 51. - Colnago)
2010. febr. 2. 10:13
Elég régi szabadalom. És még mindig nincs meg a xeronin nevű alkaloid képlete. Gyanús.
2010. febr. 2. 08:59
2009. szept. 19. 15:52

Itt a szabadalom:

[link]


Ma mikor elképesztően bonyolult kémiai szerkezetű alkaloidokat ill. egyéb biológiailag aktív anyagokat izolálnak a legvadabb növényekből, tengeri algákból, állatokból stb. helyekről, meghatározzák pontos szerkezetüket, totálszintézist adnak meg rá, akkor 1983 óta senki sem tud mondani semmi konkrétumot erről a "világmegváltóan fontos" anyagról. Fura.

2009. szept. 19. 14:46

szervusztok


Próbált valaki külföldi weboldalakon is rákeresni a xeroninra vagy proxeroninra ? mert ott van róluk legtöbbször szó. Az instabil xeronin "feltételezett" képlete fenn van a neten, a stabil és az élövilágban általánosan elöfordulónak mondott proxeroninnak viszont nincs...érthetö okokból. A kínaiak seperc alatt szintetizálnák.

Ha valamit már huszonéve kutatnak, de a molekulaképlete még mindig ismeretlen, akkor ott valami nagyon gyanús. Mert ha mással nem, pásztázó elektronmikroszkóppal rá lelhettek volna "egy 4000-es molekulatömegü dimer savas jellegü gyantaszerü kolloidra, ami 50 fokos alkoholos oldattal kioldható, töményebbel kicsapható, az oldatot sárgásbarnára szinezi, és a csapadék kaucsukszerü." (idézet a szabadalomból)


Gratula Petrendi Zsolt gyógyszerésznek a sikeres fordításért.

48. 41fe561e9b (válaszként erre: 43. - Colnago)
2009. aug. 19. 11:31

Szia!


Ebben Neked tökéletesen igazad van ,rajtam se állna jól a Ronaldo póló ,de azt hiszem van egy két ember akire ha ráadod ezt a mezt,akkor mutat úgy mint Ronaldon,csak most még ifjú tehetségek !

Vagy pl. Ronaldinho se hord Ronaldo mezt vagy Kaká,Messi,Rooney se,de azért ők is jók,tehetséges játékosok!


Újabban nyitott szemmel járok és nézegetem az üzletek polcain található Noni terméket ,találtam azért 100 % Noni terméket is 5500 Ft-ért.

Talán annyit még ehhez a témához ,hogy mi az eredeti és mi nem,hogy anno a kávé is így kerülhetett Magyarországra (sajnos az együtt jött a törökökkel). Biztos ,hogy ha akkor lett volna Novel Food hivatal ,be kellett volna vizsgálni.:-) Most már rengeteg cég forgalmazza a kávét és senki se kutatja ,hogy vajon melyik az eredeti,vagy melyik cég forgalmazta először ? De hogy ne legyen ennyire egészségtelen a példa , beszélhetünk a fekete tea vagy zöld tea történelméről és forgalmazásáról.

Visszatérve a nonihoz -lehet hogy a Tnj volt az első ,aki bevizsgáltatta a nonit,hogy egyáltalán fogyasztható ez a gyümölcs - még azt is el tudom képzelni,hogy sokkal jobbat is előállíthat egy-két cég ,mert általában működik a termékek továbbfejlesztése,sokkal jobbat előállítani mint a konkurencia ! Szerencsére van egy egészséges piacverseny ,ha valami jó,ha??? ,akkor jobbat is tudnak készíteni!!


Üdv

47. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 46. - Colnago)
2009. aug. 17. 22:26

Az MLM az egy külön téma, de itt a XERONINNAL van a fő gond.

Gondolom utánanéztél és te sem találtál semmit, most meg úgy tűnik mintha kissé ideges lennél.

Miért értelmetlen vita az, hogy rákérdezek a XERONIN képletére? Ezzel reklámozzák, csak van képlete?

2009. aug. 17. 21:53

Ez igy mindenkepp ertelmetlen vita, nekem az az erzesem hogy inkabb a rendszerrel van eggyeseknek gondjuk, nem tudjak elfogadni a komoly, megbizhato MLM-et, minden hasonloban piramisjatekot velnek felfedezni. En minden esetre nem folytatom tovabb a valaszolgatast. Ja es nem vagyok elfogult TNJ-fogyaszto, Ganoderma termekeket is eloszeretettel hasznalom es ajanlom ismeroseimnek.

Egeszseget Mindenkinek!!

2009. aug. 17. 21:47
...Bar ketlem hogy vilagszerte a tobb millio TNJ fogyasztonak azert segitett ez a gyumolcsle mert tudta a proxeronin kepletet vagy hitt/nem hitt a hatasaban. En sem hittem de most mar nem ketelkedem
44. colnago (válaszként erre: 42. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 17. 21:33
Nagyon jo kerdes, komolyan! Ra fogok erre keresni en is
43. colnago (válaszként erre: 35. - 41fe561e9b)
2009. aug. 17. 21:32
Ha ez igy van akkor az nagyon szomoru hiszen nagyon sok ceg noni-nak mondott termekeben ha van is noni az alig par szazalek sot sok esetben kemiai anyagokkal probaljak leutanozni az izet, peldaul malna-ketonnal, amit fureszporbol nyernek ki. Tobb noni-termekkel is talalkoztam amelyek osszetevoiben az elso helyen a viz! volt feltuntetve...vagy nem volt pasztorizalva. Ha en magamra oltok egy foci-mezt amelyen azt irja hogy Ronaldo, attol en meg eggyaltalan nem fogok ugy tudni focizni mint Ronaldo. Nem tudhatjuk hogy mit vasarolunk meg csak azert mert a dobozon/uvegen azt irja hogy Noni
2009. aug. 17. 21:30

Egyelőre ott tartok, hogy ez az anyag nem is létezik. Pedig a TNJ ~25.000,- Ft-os árából legalább 20.000,- Ft-ot a xeronin nevű hatóanyagért (alkaloid) fizet a kuncsaft, a rákos beteg.


Néhány ismertebb alkaloid képlete:

kinin:C20H24N2O2

morfin:C17H19NO3

kokain:C17H21NO4

LSD: C20H25N3O

nikotin:C10H14N2


xeronin: ????


Továbbra is ez a kérdésem.

2009. aug. 17. 21:19

En csak egy lelkes fogyaszto vagyok akinek mar volt tobbszor alkalma megtapasztalni a TNJ jotekony hatasat

Udv Mindenkinek

40. colnago (válaszként erre: 38. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 17. 21:18
Hat en ebben nem tudok Neked segiteni. Keress ra Petendi Zsolt gyogyszeres irasaira, ha esetleg elfogadod az O irasait. Vagy angol nyelven Ralf Heinicke profesor es sok mas , noni kutatassal foglalkozo orvos-szakember irasaibol informalodhatsz errol proxeroninrol.
39. colnago (válaszként erre: 33. - 41fe561e9b)
2009. aug. 17. 21:11
Lehetseges, ez is egy velemeny volt azon a forumon. En mindenesetre nem nezek olyan szinvonalu TV-adokat amelyek celebekkel, vacsora csatakkal es ezekhez merheto szintu adasokkal eteti az allampolgarokat. Innen mar lathato hogy nem sokat ad az ilyen csatorna a komolysagra, valodi ertekekre... A Discovery Chanel-en is szerepelt a TNI ceg termeke es ott igazan elismeresselnyilatkoztak rola.
38. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 36. - Colnago)
2009. aug. 17. 21:05

És ha a Semmit árulják?

A Xeronin képletét kérjük!

37. colnago (válaszként erre: 34. - Ae0bfddd7a)
2009. aug. 17. 21:00

Szia!

Nem minden egeszsegi gond eseten javallott a TNJ, viszont van egy javasolt napi adagolas, az egeszsegi allapot, kor stb. fuggvenyeben.Es asz sem mindegy hogy mennyi ido utan varhato a hatasa, ez is nagyon valtozo.

Udv

36. colnago (válaszként erre: 30. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 17. 20:57
Sajnos de nem tudok ebben segiteni, en ezekbol informalodom. Viszont nekem nem okoz gondot ha egy jo termek MLM rendszeren keresztul kerul forgalomba
2009. aug. 15. 15:27

Sziasztok!

Megnéztem konkrétan mi is az a Novel Food,jól következtettem novel food= újszerű étel,szóval az,hogy Novel Food engedéllyel rendelkezik a TNJ,az nem jelent semmit,mivel csak annyi,hogy a Novel Food hivatal dönti el egy addig ismeretlen növényről /gyümiről/ételről ,hogy fogyasztható-e vagy sem . Ez az engedély annyit jelent ,hogy egy ismeretlen gyümölcsöt elismertek és a többi cégnek ,aki nonit forgalmaz már nem kell ez az engedély!

Üdv Mindenkinek!

2009. aug. 15. 12:14
ÉN IS ITTAM,DE TAPASZTALATOM,HOGY AZ ÁSVÁNYVIZZEL IS ELÉRTEM VONA UGYANAZT A HATÁST.
33. 41fe561e9b (válaszként erre: 26. - Colnago)
2009. aug. 15. 12:03

Szia!


Elnézést ,hogy eddig nem válaszoltam. Ez olyan összeesküvés-elméletnek tűnik ,a gonosz médiahadjárat,amely nem hagyja a nonit....,ejnye ,ez a gonosz média,most meg hadba szállt a BKV végkielégítéseket felderíteni meg stb. Gondolom a Péter ,aki a levelet írta ő is lelkes noni forgalmazó és ezzel védi az igazságát,hát számomra ez a válasz nem volt meggyőző,a Péter mossa magát ,ennyi.....


Üdv

32. 41fe561e9b (válaszként erre: 30. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 15. 11:39

Szia


Bocsi ,hogy egyedül hagytalak,itt az erősítés: lehet,hogy a xeronin csak MLM -el együtt hat,végy egy kis xeronint,adj hozzá egy kis MLM-et és gondolj arra ,mert nagyon drága volt ,hogy hatnia kell :-))))

Üdv

31. 41fe561e9b (válaszként erre: 25. - Colnago)
2009. aug. 15. 11:34

Szia!


Nem akarlak megsérteni ,de ha nem lennél annyira elfogult a TNJ nonilé-vel akkor lehet ,hogy figyelmesebben olvastad volna el az oldalon találhatóakat,az említett cégek termékeit az E.U. tagállamokon belül engedélyezték ,különböző tagállamok fogyasztóvédelmi és élelmiszerbiztonsági szövetségi hivatalai által,tehát egyenértékű a TNJ"csak a miénk az eredeti "termékekkel.Ez az oldal arról szól ,hogy az ott felsorolt cégek forgalomba hozhatják a Noni leveket. Ezeknek a cégeknek a termékeit a lap alján található hivatalok vizsgálták be pl. a német élelmiszerbiztonsági hivatal.Amúgy ez úgy történik ,hogy van egy egyezmény az E.U. tagállamok között: Bármilyen terméket,az E. U. egyik tagállama bevizsgál azt az E.U. -ban forgalomba lehet hozni,anélkül ,hogy más hivatal bevizsgálja,elismerik a különböző országok szakvéleményét ,nem kell újra minden országban bevizsgálni. Szóval ,amit ott látsz ,azt jelenti ,hogy forgalomba hozható,bevizsgált termék ,tehát iható-ehető és E.U.tagállamokban forgalomba hozható,ja és mint gyümölcslé!!! A Novel Food= újszerű étel ,na ebben már nem vagyok annyira biztos,de lehet ,hogy egy új ,eddig nem fogyasztott gyümölcsöt,legtöbb embernek ismeretlen gyümit csak egyszer kell bevizsgálni és ez a hivatal azt mondja,hogy oké ,ezt a gyümölcsöt eddig nem fogyasztottuk,próbáljuk ki ,engedélyezzük ,ártani nem árthat...


Üdv

2009. aug. 14. 11:21
Ennek a xeronin nevű anyagnak nem lelem nyomát, csak az MLM reklám oldalakon. A Pubmed sem ad rá találatot.
29. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 27. - Colnago)
2009. aug. 14. 10:50

Inkább maradok a nuni-dzsúznál. (bár az sem olcsó)

:DDDD

2009. aug. 14. 10:44
Reklám úr leleményes ember.
2009. aug. 13. 22:20

Egy szo mint szaz, nekunk es ismeroseinknek is , akik fogyasztjak ezt a gyumolcs levet nagyon pozitiv tapasztalataink vannak ami a hatasat illeti. Valoban nem olcso termek de ha arra gondolunk hogy mi mindent megvasarolunk havonta ami nem eppen jotekony az egeszsegunkre akkor szerintem inkabb a TNJ-t vasarolom. Nem vagyok sem orvos , sem semmi hasonlo, a hozzaszolasaimat olvasmanyaimbol meritettem nomeg amit hallok mas fogyasztoktol, igyekszem a leheto legtobbet elolvasni a nonival kapcsolatban amit az interneten megtalalok.

Udv Mindenkinek

26. colnago (válaszként erre: 22. - 41fe561e9b)
2009. aug. 13. 21:49

En is olvastam ezt a velemenyt. Es az eggyik erre adott valaszt is:

....................................................2001.08.12

Nagyon jó ez az RTL-klub, én már azon gondolkodom, hogy ki fogok váltani egy klub-tagságit, annyira vonz...Na de félre a tréfával, nekünk az a dolgunk, hogy elvigyük az emberekhez a Tahit Noni Juice hírét. És ha a média eközben nincs jóban velünk, ezt a hibát csak úgy tehetjük jóvá, hogy mi jóba leszünk velük. Szombaton ismét akcióba lépett egy Tv-stáb (név nélkül az RTL-klub meg nem nevezett Fókusz című műsoráról van szó). Fél órát szenteltek a Tahit Noni Juice-ról felvett nem egészen tiszteséges dolgaik publikálására. Könnyebb a bikát higgadtan összehozni a vörös posztóval, mint a Fókusznak megmutatni mi a Tahiti Noni Juice. De hát ez az ő bajuk. A TNJ attól még nagy lesz, de a mostani videófelvételek szégyen szem(ük)re megmaradnak, és elévülhetetlen alapanyagot biztosítanak az emberi értetlenség, és butaság szobrának továbbfejlesztéséhez. Nekünk ehhez nincs közünk, csak annyiban, hogy egyrészt ne vegyünk részt benne, másrészről pedig szeretetteljes gesztusokkal és gondolatokkal éljünk feléjük. . Én nem a fókusztól tudom amit tudok, nem a hiteltelenséget is felvállaló szakértőjüktől tapasztaltam amit tapasztaltam. És ha valaki engem kérdez, vagy velem áll kapcsolatban, én csak azt fogom mondani, amit én tudok, és amiben biztos vagyok, és nem kelek sem vitára, sem nem szállok szembe valakivel csak azért, mert hangosabban kiabál, mint én. Lesz aki annak ad majd igazat, aki hangosabban mondja, és lesz, aki megkeresi maga az igazságot. Én ez utóbbiakkal kívánok egy csónakban evezni, mert az előbbiek nem alkalmasak még a Noni küldetését teljesíteni. Ez nem mindennapi amit produkáltak. Szerették volna magukat az obejektív igazságkereső színében feltüntetni, de kissé túllőttek a célon. Többen kerestek a műsor alatt és után is telefonon és felháborítónak itélték a támadó stílust, még olyanok is, akik nem fogyasztottak eddig nonit, csak engem ismertek személyesen és tudtak róla, hogy kedvencem a noni. Az RTL megmutatta, hogy mire képes (mint Frei Tamás esetében is!), de tudjuk jól, hogy a videoszalagok mindent elbírnak amit az emberek el tudnak követni. Én ezt a műsort egy vízválasztónak tekintem, mert kiszűri azokat, akiket csak a pletyka érdekel és azokat, akik valóban meg akarják tapasztalni a noni erejét, és jobban bíznak a személyes hiteledben, mint a szenzációhajhász, profithajszoló médiában. A Morindát is orrbavágták, amit nem hiszem, hogy tartósan válasz nélkül lehet hagyni. Én nyugodt vagyok és biztos a dolgomban, és azt hiszem mindenki így érez, aki megtapasztalta a nonit. Nyilvánvaló, hogy az RTL-klub MINDEN ÁRON be akarta bizonyítani, hogy egy nagy átverés áldozatai vagyunk. Ebben a tények sem akadályozták meg őket, mint ahogy a két pozitív tapasztalat sem volt képes ellensúlyozni azt az egy negatívat, amit - hogy hangsúlyosabb legyen - kétszer tettek bele az adásba. (Nyiredi profról nem is beszélve, aki már összesen háromszor mondhatta el a véleményét.) Vajon mi lett volna a sorsa Dr.Telkes József, Dr.Herczeg László, Dr.Hegyi Gabriella nyilatkozatának? Csak összekötő szöveg és olló kérdése, hogy az ő nyilatkozataik is azt igazolják, ami az RTL prekoncepciója volt. Jól döntöttek, hogy nem járultak hozzá a riportok közléséhez. Az RTL-klub szerkesztôi már a riportok készítése során se riadtak vissza attól, hogy megengedhetetlen eszközöket használjanak. Ezért ragaszkodtak ahhoz, hogy csak előzetes megtekintés után hagyják csak jóvá a közlést. Csütörtök éjjel kapták meg az anyagot, aminek összeállítása és az összekötő szövegek stílusa nyilvánvalóvá tette, hogy az RTL nem az igazság kiderítésére, csupán a noni lejáratására törekszik, és ők ennek nem

kívántak részesei lenni. Vajon miért nem készült riport Dr.Petendi Zsolt gyógyszerésszel, aki mindent tud a xeroninról és a proxeroninról? Vagy a rengeteg megelégedett fogyasztóval?A Morinda foglalkozik a magyarországi kérdéssel, és hivatalos reagálást tervez. Így - ha az RTL tovább is folytatni kívánja ezt az "objektív oknyomozó riportot" - most már a Morindával kell felvennie a kapcsolatot. Ausztriában, de korábban minden más országban is, ahol a noni megjelent, hasonló forgatókönyv szerinti médiahadjárat indult. Lényegében mindenhol a gyógyszeripar heves reagálása volt ez arra a veszélyre, amit a noni elterjedése jelenthet a bevételeikre. A nonit fogyasztók szerencsére a szervezetükre - és nem a tévériportokra - hallgatnak. Olyannyira, hogy én eddig még nem találkoztam olyan fogayasztóval, aki elbizonytalanodott volna. Az emberek az elsô riport után inkább indulatosak és sértettek voltak. Senki sem szereti, ha azzal vádolják meg, hogy hülye. A placebó koncepcióval az RTL Klub gyakorlatilag mindenkinek ezt mondja, aki hosszabb-rövidebb ideje issza a nonit, és úgy érzi, hogy használ neki. Én változatlanul biztos vagyok a dolgomban, és ezért nem félek a kérdésektôl. Péter

..................................................

25. colnago (válaszként erre: 23. - 41fe561e9b)
2009. aug. 13. 21:06

Szia!


Koszonom hogy felhivtad a figyelmemet erre az oldalra. Megneztem es ugy ertelmeztem hogy kulombozo cegek altal benyujtott engedely kerelmekrol van szo amelyekben hivatkoznak a TNI engedely szamara, nem pedig arrol hogy meg is kaptak volna a Novel Food engedelyt. Ha tevedek javits ki, kerlek.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook