Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tapasztalatokat vagy esetleg ügyvédi segítséget kérnék! fórum

Tapasztalatokat vagy esetleg ügyvédi segítséget kérnék! (tudásbázis kérdés)

2009. júl. 8. 09:46
A helyzet nem igy van, en nem lakom a lakasban, O igen, O fizet mindent, de altalaban nem fizet, most is van a lakason 160ezer ft kozoskoltseg tartozas, ilyenkor ugye megkeresnek engem is, tavaly elott is vegigjartam ezt , az volt az egyetlen szerencsem hogy gyeden voltam 2honapja, es igy nem tudtak levonni a tartozasat tolem! Most meg mar kulfoldon elek, es e ho 1-vel mondtam le mindent Mo-on! es az uj papiron az all amit kuldtek, hogy jelzalogot tetetnek a hazra ha nem fizetjuk ki. Innen jott a kerdes, hogy az en tartozasomat is ratetethetem-e. Szeretnek megszabadulni a haztol, de ha mar nem hajlando eladni es osztozni rajta,ami megilletne engem, akkor ... Kivulallonak tudom ez gusztustalanul hangzik, de mig vki nem ismeri a teljes tortenetet addig ne torjon palcat fellettem!! kerem!
14. bared (válaszként erre: 13. - Ármin Márk Anyu)
2009. júl. 7. 21:48

a következőt teheted...ügyvédhez fordulsz, és igazolod, hogy te fizetsz mindet..habár asszem, a magyar jog ismeri a szülőtartás fogalmát...(((

csütörtökön van nálam jogi tanácsadás, megkérdezem a jogászunktól, ha így megfelel...

13. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 12. - Supin)
2009. júl. 7. 11:46
A helyzet ennel bonyolultabb, szeretnek megszabadulni ettol a lakastol, viszont a kedves felmenom mindenaron keresztbe akar nekem tenni. Nem kerek csaladi tanacsokat koszonom ezen mar tul vagyok, egy dolog kot minket ossze ez a lakas, es ezt is szeretnem megszuntetni, probaltuk mashogy nem hajlik semmire. Marad ez a megoldas, nekem megeri hogy megszabaduljak ettol az egesztol... nem erdekel hogy a lakas tobbet erne,a tulajdonjog atruhazasat nem fogadja el, masra nem akarom atruhazni mert O gyakran nem fizeti a kozos koltseget stb... es ha vkinek nekiadom akkor az illetot keresik meg.
12. supin
2009. júl. 7. 07:23
Nincs valami jobb megoldás??Árverezésnél te jársz rosszabbul..
11. bared (válaszként erre: 10. - Ármin Márk Anyu)
2009. júl. 6. 19:37
akkor még van az a lehetőséged, hogy te magad veszel fel kedvező kamatozású jelzáloghitelt hosszútávra....azt esetleg tudnád fizetni? így ezt a hiteled visszafizethetnéd, és a ház is megmaradhatna...
2009. júl. 6. 09:24
Nem a hazon van hitel. Nekem van sajat hitelem, pontosabban szemelyi kolcsonom. A haszonelvezot nem lehet jobb belatasra birni :-(
2009. júl. 6. 08:59

Ha hitel van a házon akkor a jelzálog már rajta van. A bank rátette és a bank rendelkezik vele.

Ha nem fízeted a bank az elsődleges aki árverez.

Nem lenne jobb gyorsan eladnod? A bból kitudnád fízetni a hátralévő hiteled és nem veszne el a már befízetett pénzed.Ha a bank árverez ne számits pénzre mert a banknak az a lényeg, hogy az ö kintlévösége menjen vissza. Hogy neked marad-e az nem érdekli.

Én biztos keresnék rá veőt és a haszonélvezöt jobb belátásra birnám, hogy egyezen bele az eladásba.

2009. júl. 6. 08:18

ertem, koszonom...


nem a kedves apam nem volt hajlando semmire, sem eladni se semmi, akkor igy lesz majd. koszi meg egyszer

7. bared (válaszként erre: 6. - Ármin Márk Anyu)
2009. júl. 5. 20:48

akkor átadják végrehajtónak, az kijön majd, hogy tudsz-e fizetni, ajánl részletfizetést, ami max 12 hónap lehet, megpróbálja vonatnia béredből, és ha egyik sem jön be, akkor jön az árverés...hónapok...


nem lehetett volna albérletbe kiadni, hogy fizetni tudd?

2009. júl. 5. 20:35

igen ugy gondoltam hogy kivaltani, anno mar utana kerdeztem es vmi szazalekos aranyban kell a lakas erteketol fuggoen kifizetni ha ki akarom valtani..


arveresnel nincs ilyen.. es ez milyen gyorsan megy? marmint mennyi idot varnak? a 3 honapbol kiszaladtam es felbontottak a szerzodesemet..

5. bared (válaszként erre: 4. - Ármin Márk Anyu)
2009. júl. 5. 20:33

a haszonélvezőn mit akarsz kifizetni? hiszen a tulajdonjog a tiéd.... haszonélvezetet elvileg megváltani lehet, ha belemegy....

de ha árverezik, nincs ilyen legjobb tudomásom szerint-...

2009. júl. 5. 20:31
Es a haszonelvezot nekem nem kell kifizetnem? hiszen az en adossagom.. vagy ez mind1?
2009. júl. 5. 20:30
megterhelik jelzáloggal, és elárverezik...lényegtelen, hogy van haszonélvezője a lakásnak((
2009. júl. 5. 20:27
Van egy lakas (lepusztult allapotu kb 4 milliot er), en vagyok a tulajdonos, apamnak halalaig tarto haszonelvezet van rajta. Ha nem tudom fizetni a hiteleimet (kb 1,3 millio) szamithatok-e arra hogy jelzaloggal a lakasomat terhelik meg? es ha igen ez hogy mukodik, a haszonelvezo reszere is kivancsi lennek, illetve hogy tortenik egy lakas elarverezese ilyen esetben ,ha nem torlesztodik a hitel? koszi aki ir.
2009. júl. 5. 20:23
Tapasztalatokat vagy esetleg ugyvedi segitseget kernek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook