Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menyasszonyi ruha tisztítása fórum

Menyasszonyi ruha tisztítása (beszélgetős fórum)


2009. júl. 8. 22:05

szia

én egy esküvői ruhaszalonba dolgozom, es nekem elhiheted, hogy nem tisztítóba tisztítják. a főnököm a szemem láttárs tette bele az eredeti olasz ruhát a mosógépbe, mikor kész lett akkor kivette jó gyűrött volt, de szépen kivasalta. mint újkorába, úgy nézett ki.Kivéve ha selyem mert az nem kaphat vizet

2009. júl. 8. 18:35
Örülök, hogy sikerült..:)
2009. júl. 5. 18:54
nem "8",hanem "(" zárójelet akartam írni:-)
2009. júl. 5. 18:53

Túl vagyok rajta :-)

Több árnyalattal fehérebb lett!!!!!!!!Szóval sikerült :D

Kiöblítettem, a zuhanyrózsa segítségével még egyszer átöblítettem aztán kinyomkodtam és mindjárt száraz!!!!!!!8könnyű vékony anyagból van és 2 réteg)

Vállfán van, alatta meg egy babafürdetőkád, abba csöpögött a víz.

Tényleg nagyon szép lett!!!!!!!!!!

2009. júl. 5. 17:47

Most már csak az öblítéssel és kicsepegtetéssel kell ügyeskednek.

Örülünk, hogy tudtunk tanácsot adni.

2009. júl. 5. 15:54

Szóval beáztattam.

Abban a pillanatban,ahogy beletettem a vízbe, szépen tűnt is el a foltok nagy része.

Még ázik,de már hófehér!


Jaj de boldog vagyok!!!!!!!!!!:D :D :D :D

2009. júl. 5. 15:32

Köszönöm mindenkinek!

Azt hiszem, először kipróbálom ezt a kádban beáztatós-módszert!

Ma mostam ki a kesztyűket-az is strasszos-,beáztattam hideg Ariel-es vízbe aztán kiöblítettem és gyönyörű fehérek lettek!

Így már lelkesebb vagyok :)

A Vanish szappant is kipróbálom, biztosan jó lesz!


Majd megírom, hogy milyen lett az eredmény!

2009. júl. 5. 15:19

Próbáld ki. Foltbenzin (sebbenzin)-liszt keveréke, jól átdörzsölve a ruha. SZIGORÚAN SZABAD LEVEGŐN! Ha a ruha megszáradt a lisztet ki lehet rázni, kefélni.

A benzin-liszt keveréket kis adagban kell összekavarni, mert ha egyszere sokat kavarsz akkor a benzin elpárolog. Ahol koszosabb a ruha ott 2x, 3x meg lehet ismételni.

2009. júl. 5. 15:15
Azért én nem centrifugáznám. Kádban mosnám nyomkodva, nagyon sokszor kiőbliteném langyos vizben hagynám hogy engedje le magáról a vizet, és vállfára téve kitenném, meghúzgálnám, biztosan egy nap alatt megszáradna.
2009. júl. 5. 15:15
Csak nagyon vigyázz vele, nehogy még több kárt csinálj benne. Nem mindegy, hogy milyen az anyaga! Ha kicentrifugázod, lehet, hogy úgy fog kinézni a végére, mint egy kapcadarab.. A strasszok pedig leeshetnek. Én is inkább a beáztatást választanám, nehogy ne bírja a mosást, de utána..
2009. júl. 5. 15:07
én meg beáztatnám a fürdőkádba ugy mosnám kézzel és gépben centrifugáznám.Első menyaruhám háznál varrattam,egy varrónéni kölcsönözte a saját ruháit ős simán beáztatta mint irtam sőt szerintem hagyományosban centrifugázta.
2009. júl. 5. 15:05
Nem nagyon értek hozzá, de úgy emlékszem hogy a Vanish szappant hallottam valakitől. Azzal kell bekenni a koszos részeket. Én beletenném mosógépbe, valami kímélőbb programmal. A kölcsönzőkben is azzal mossák.
2009. júl. 5. 14:58

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni.

Tud-e valaki esetleg olyan módszert, amivel házilag tudok menyasszonyi ruhát tisztítani?(Esetleg tisztítószert)

Fátyollal kapcsolatban sok ötletet találtam, de esküvői ruhára nincs semmi.

Ragasztott strasszokkal van tele az egész.

Egyszer használt állapotban vettem és akkor sem volt kitisztítva, azóta csak néhányszor felpróbáltam.

De az előző esküvő nyomai sajnos látszanak :-(((

(Nincs rajta "komolyabb" folt, csak poros, az alja belül szürke, mert leért a földre)

Nem sikerült belefogynom, így most próbálom eladni, de nagyon úgy áll a helyzet, hogy csak jelentősen ár alatt viszik el. Tényleg annyira minimális összegért, hogy így is veszteségem van rajta, ha még tisztítóba is elviszem, akkor már szinte ingyen adtam oda.

Ezért szeretném legalább valamennyire kitisztítani, hogy aki végül megveszi, ne piszkos ruhát kapjon ={


Előre is köszönök szépen minden hozzászólást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook