Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Planétás sárgabarackkrémleves recept fórum

Planétás sárgabarackkrémleves recept (beszélgetős fórum)


3. Hmv. (válaszként erre: 1. - Zsófyc)
2013. febr. 27. 09:34

Nekem meg vannak a PLANÉTÁS receptjeim, de sárgabarackból nem, csak őszibarackból készült krémleves van köztük.

Ezt szívesen leírom, hátha még érdekel, bár 4 éve tetted föl a kérdést. Most ugrott fel a kérdésed a fórumok közt.


30 dkg őszibarack

citromhéj

5-6 szegfűszeg

1/4 rúd fahéj

1 evőkanál cukor

2 db tojás sárgája

1 dl tejszín

4 cl brandy

1 csipet őrölt szegfűbors


A meghámozott őszibarackot felszeletelem, citromhéjjal, szegfűszeggel, fahéjjal és cukorral ízesítem, majd kb. 6-7 dl vízzel felöntöm és felfőzöm. Hagyom kihűlni.


A fűszereket kiszedem belőle. Az egészet turmixgépbe öntöm. Először a darabos gyümölcsöt pürésítem, majd hozzáadom a tojássárgájákat, a tejszínt, a brandyt, és az egészet habosra keverem.


A jól lehűtött krémleves tetejét díszítésül kevés őrölt szegfűborssal meghintem.


Ez az eredeti recept, szó szerint.

Én a fűszereket teatojásban helyezném a levesbe, úgy egyben kiemelhető, és inkább botmixerrel pürésíteném, kevesebb a mosatlan.

Néhány szelet nyers gyümölcsöt is használnék a díszítéshez.


Jó étvágyat!

2. lamoni (válaszként erre: 1. - Zsófyc)
2009. júl. 5. 16:18
Engem is érdekelne egy jó sárgabarack leves recept.
2009. júl. 5. 11:47

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Biztos sokan emlékeztek a Planétás receptjei kártyákra. Van benne egy sárgabarackkrémleves recept. Tavaly többször is főztem, és isteni. Most itt egy nagy halom barack, és sajnos nem találom a receptet.

Tudna esetleg vki segíteni, akine megvan ez a recept? Nagyon megköszönném ha leírná;)


Előre is köszönöm szépen a segítséget, további szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook