Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Több mint 20 éves OMRON vérnyomásmérő új elemekkel nagyon rossz értékeket mér, mi lehet a baj? fórum

Több mint 20 éves OMRON vérnyomásmérő új elemekkel nagyon rossz értékeket mér, mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


12. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2010. júl. 14. 11:16

Kitűnően behatároltad a hibát.

20 év az már házasságból is sok.))


Viccet félretéve:Egy elektronikus vérnyomásmérő is egy egyszerű "fatengelyes " műszer kicsit megbonyolítva néhány technikai fejlődés adta lehetőséggel,mint analog-digitál átalakító,

elektronikus áramkörök,

tárolók,digitális ,numerikus számkijelzők.

A mérés alapelve maradt a régi,leegyszerűsítve:egy tartályba,(mandzsetta,amit a karra teszünk) belepumpált nyomást mér és hasonlít össze a vérnyomással.

A mandzsetta,a cső,a csatlakozó amivel a műszerhez csatlakozik épnek és tömítettnek kell lenni,hogy a mérés lehetőleg megközelítse a valóságot.

Még új vérnyomásmérőnél is előfordul,hogy a levegő csatlakozás hibája miatt illegális értékeket mutat,ezért mondják a méréstechnikában:

Egy mérés nem mérés.

Tehát a legvalószínűbb hiba a mandzsetta és csatlakozása körül lesz.

Ahogy mondták is már itt,20 év után megérdemel a család egy új műszert.Ha a családban többször kell mérni és szabad javasolni,nem érdemes 1-2 ezer forintos bóvlit venni.

Erre a célra éppen elég a jó közérzet.

Tensoval comfort 2 memmóriás,megbízható műszer.(15000 Ft)

20-30 év múlva talán ennek a gumialkatrészei

is elfelejtik a jónevelést.

2010. júl. 13. 22:11
Az a baja, hogy már ki kell cserélni. 2000 Ft-ért újat lehet venni.
2010. júl. 13. 16:29
szerintem ami,vérnyómás mérőnk,úgyan ,más márka,de,nindig mást,mér,néha,ágnes1219
2009. júl. 7. 12:59
az sem ártana, ha édesanyád vérnyomását megmérné egy doki, mert ezt a nagy meleget a "vérnyomáosok" általában rosszul bírják
2009. júl. 7. 12:57

mentősök szerint évente kell kalibráltatni ezeket a mérőket

tényleg vegyél újat

2009. júl. 5. 19:55
Ezeket a gépeket azt hiszem 2 évente be kell méretni, hogy megfeleleően mérnek-e még.Szerintem vidd el szervizbe!
2009. júl. 5. 14:04
Gondolom talán az a baj, hogy több mint 20 éves :-)
2009. júl. 5. 13:20
szerintem vegyél újat :)
4. bared (válaszként erre: 2. - Kanawiosta)
2009. júl. 5. 11:46
igen, ezek 10 év után elromlanak sokszor((( érdemesebb újat venni, a szerviz is majdnem ugyanannyi((
3. 9461d5d8fe (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2009. júl. 5. 11:46

Szia!

Én arra gondolok hogy gyengék az elemek.Hiába új,kevés benne a "kakaó".Nekem a konyhamérlegem csinálja ezt.Nézzétek meg hogy a volt-ja megfelelő-e.Ha igen akkor sajna nincs több ötletem.

2. kanawiosta (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2009. júl. 5. 11:45

Szia Kriszti!

Én idősekkel dolgozom és tudom,ha nem már jó értéket a mérő,akkor el kell vinni szarkaemberhez,hogy azt megnézze.

2009. júl. 5. 11:43

Sziasztok

Ismét Szeretném A Segítségeteket Kérni.Több mint 20 éve vettünk egy OMRON DIGITAL BLOOD PRESSURE MONITOR HEM-405C típusú vérnyomásmérőt,voltak olyan időszakok,amikor csak nagyon ritkán használtuk,de sajnos édesanyámnak 2 éve magas a vérnyomása,és a gyógyszer mellett rendszeresen itthon is ellenőrzi a vérnyomását.Eddig nem is volt vele semmi baj,de 2 napja a vérnyomásmérő vagy nagyon magas értékeket mér vagy semmit.Tegnap vadonatúj elemeket tettünk bele.Most azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy szerintetek mi lehet a baj?Nagyon Szépen Kérlek Benneteket,Ha Tudjátok,hogy ilyenkor mi lehet a baj írjátok meg nekem.Nagyon Szépen Köszönöm

Sziasztok:Farkas Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook