Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Honnét lehet tudni, hogy egy 2 éves gyerek hiperakíiv? fórum

Honnét lehet tudni, hogy egy 2 éves gyerek hiperakíiv? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. gerna (válaszként erre: 38. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 5. 15:23
Bizony lehet... de valahogy akkor is el kell egymás között igazodniuk, kialakul a rangsor, a baráti társaság. A "kívülállók" lehetnek a hiperek is, vagy a teljesen visszahúzódóak. Ebből a szempontból mondhatjuk, hogy az óvónők jobban ismerik a gyereket, mint a szülők... mivel látják a gyerek viselkedését a társas közegben nap mint nap.
2009. júl. 5. 15:19
A bölcsiben (ami valójában családi napközi) a lányomék 7-en vannak összesen két gondozónővel...és mégis, mint az ördögök.:)
38. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 37. - Gerna)
2009. júl. 5. 15:18
Én is ezen agyalok...ezek a gyerekek teljesen más életritmus szerint élnek, más az érdeklődésük, a temperamentumuk...nem lehet, hogy csak nekünk tűnnek elevennek, nekik pedig ez a megszokott?:)
37. gerna (válaszként erre: 36. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 5. 15:16
Ha nem magában nézed a gyereket, hanem az óvodai csoportjában, esetleg bölcsődében, akkor jobban meglátszik a lényeg. A csoportokban általában nagy a létszám, kicsi a hely... harc a játékokért stb. Az alkalmazkodás pedig egyre nehezebb - ezek a 2000-es évek, tudod ;-)
36. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 35. - Gerna)
2009. júl. 5. 15:13
De mostanában tapasztalom, hogy minden gyerek ilyen eleven...főleg aki bölcsödébe, vagy más közösségbe jár. Egyik rokon kisfiú egész nap meg sem áll, csak motorozik, szalad, fut, még ezt megcsinálja, azt el kell intéznie...nézni is fárasztó.
35. gerna (válaszként erre: 34. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 5. 15:10
2 éves korban nem feltűnő a különbség... majd úgy 5 éves korban, leginkább az óvoda utolsó évében már látványos! és abszolút nem függ össze a gyerek értelmességével.
34. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 22. - Rea69)
2009. júl. 5. 14:58

Mi kertesben lakunk és a lányaim is ilyek.:) Jó, ami érdekli őket, azt megnézik, de dettó nálunk is megy a "pakolás, takarítás", bár azt csinálják, amit én.:) Az udvaron rászállnak a kutyára, babásat játszanak vele. Amíg a nagyobb lányom nem járt bölcsibe, nekem sem fogta meg a kezem. Azóta viszont ki sem lépne enélkül az utcára (de ez a bölcsi hatása).

A rokonságban nagyon sok hasonló korú gyerek van, kivétel nélkül mind ilyen...mindegyik hiperaktív volna? Nem hiszem.:)

33. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 31. - Gerna)
2009. júl. 5. 14:53

Köszönöm, megnézem.:)

Igyekszem megoldani az olvasást is...legfeljebb 10x annyi idő kell egy könyvhöz.:)

De ha őszinte akarok lenni, örülök, hogy elevenek. Ha betegek, egész nap csak ülnek-fekszenek, nincs rosszabb ezt látni.

Persze a hiperaktivitásnak nem örülnék.

32. c95c921ae7 (válaszként erre: 22. - Rea69)
2009. júl. 5. 14:53

Látod..5 perc figyelem egy 2 évestől igenis jelentős. És ne várjuk el tőlük, hogy az kösse le őket , amit mi szeretnénk.



A gyógyszerrel kapcsolatosan:Az nem antidepresszáns..Nekem is vannak Ritalinos gyerekeim (mármint az osztályomban). Biztos, hogy sokat segít nekik, mert annélkül tényleg kezelhetetlenek. Azt már csak nagyon indokolt esetben adnak, de akkor el kell fogadni sajnos. Itt persze nem erről van szó, ezt csak az előzőkhöz hozzászólva.


Írtam neked:-)

31. gerna (válaszként erre: 30. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 5. 14:47

Értelmesség nem ritka a hiperek között sem :)


Ajánlom még neked dr. László Zsuzsa könyveit: Az örökmozgó gyerek, meg az újabbak... Itt a honlapon megtalálod:

[link]


Már ha egyáltalán van időd mellettük olvasni ;-)

30. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 29. - Gerna)
2009. júl. 5. 14:42

Igen, közben elolvastam.:) A nagyobbik lányom valóban 1 mp-es oxigénhiánnyal született, (őt és a hugát is) DGSM tornára hordtuk, teljesen rendbejött. Mindkettőjüknél kimaradt a kúszás időszaka, de 6,5 hónaposan már négykézláb másztak.

Egyébként mindkettő rendkívül értelmes. A kicsi már két éves szinten van a beszéd terén. Igaz a nővére két éves koráig alig beszélt, de miután bölcsibe került fél év alatt behozta a kortársait, ma már ő ismeri a legtöbb dal, mondókát.:) Mindenesetre őt figyelni fogom.

Viszont érdekes, hogy a nagyszülőknél szinte mintagyerekként esznek.:)

29. gerna (válaszként erre: 28. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 5. 14:38
Értem! ha "csak" mozgékonyak, az normális az ő korukban. Az előbb felsoroltam egy pár dolgot, ami a kicsiknél is elgondolkodtató lehet.
2009. júl. 5. 14:34
A nagyobbik lányom 2,5 éves múlt, a kicsi 18,5 hónapos.:)
27. gerna (válaszként erre: 26. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 5. 14:31
Mennyi idősek a gyerekeid?
2009. júl. 5. 14:26
Sehogyan nem tudod megállapítani. Így minden gyerek hiperaktív lenne. Az enyéim szaladnak egyet, bekapnak egy falatot és rohannak tovább. Mindent így csinálnak. Nem hiperaktívak, csak nagyon elevenek. (Az ördögöt simán kenterbe verik, pedig lányok.:))
25. gerna
2009. júl. 5. 14:22

Hogy a 2 éves gyerek hiperaktiv-e, vagy csak mozgékony, azt nem lehet még megállapítani. De ha más társuló jelek, vagy ún. "előzmények" is vannak, akkor lehetséges, hogy az. Társuló jelek pl. alvászavar, evészavar (pl. túl sokat eszik-iszik, esetleg nem ülve, hanem szaladgálás közben eszik), mozgásfejlődési problémák (mozgékony, de nem igazán ügyes, egyes fejlődési szakaszokat kihagy, átugrik).

Előzmények: oxigénhiányos állapot terhesség vagy szülés közben, idő előtti vagy jelentősen idő utáni szülés stb.


Ajánlom mindenkinek Paul Wender könyvét:

A HIPERAKTÍV GYERMEK, SERDÜLŐ ÉS FELNŐTT

24. benvik
2009. júl. 5. 13:25
Én szociálpedagógus vagyok. 2 éves gyerekről nem igazán megállapítható a hiperaktivítás. Ilyen korban örökmozgók, ez a normális. Az én lányom is az, rohangál egész nap, követni sem tudom:-) Az lenne a baj, ha nem ilyen lenne.
2009. júl. 5. 12:14
A hiperaktivitás később alakul ki,nem 2 évesen.Az anyósod hüle!Már bocsánat!
22. Rea69
2009. júl. 5. 12:00

Az én kicsim szereti a Thomas a gőzmozdonyt,nézi is legalább 5 percig,és már szalad is tovább.Szereti kirámolni a ruhás-és konyhaszekrényt,szeret takaritani,stb.tehát amit ő talál ki,az leköti.Ugyanakkor van benne egy kis hiszti is,nekem sem engedi fogni a kezét az utcán,elszalad előlem,kint állandóan futkos,kergeti és püföli a kutyust.

De még mindig nem gondolnám,hogy ez betegség.

Szegénykém csak élvezi a panel után,szerintem.

21. megryan (válaszként erre: 15. - Zarahell)
2009. júl. 5. 11:59

Ne haragudj, de csak azok mondják ezt a gyógyszere, akik soha a közelében sem voltak a problémának!

Fejlesztő osztályom volt gyed előtt, ahol a 12 gyerekből 4 orvosilag megállapított hiperaktív volt, szóval tudom milyen.

Mind a négyen szedtek gyógyszert, így lehetett velük haladni, tudtak figyelni.

Azonban volt olyan nap, amikor valamelyik elfelejtette bevenni, és ég-föld volt a munkája. Nem tudott figyelni, piszkálta a többieket és ő is nagyon szenvedett ettől! Még mondta is, hogy nem tehetek róla hogy ilyen vagyok! Ők is tudják hogy nem kéne azt amit csinálnak (6-10 évesen) de nem bírnak magukkal! Most ballagott az osztály, amit tanítottam alsóban, ott is volt egy Ritalinos kisfiú, szedte a gyógyszert hatodikos koráig, utána megtanult koncentrálni, uralkodni magán, és elhagyta! Nagyon rosszat tesz az a szülő a gyerekével, akinek szüksége van gyógyszerre és elutasítja! A gyereket állandó kudarc és a tanulásban, mert nem tud /képtelen!/ odafigyelni, egyre jobban lemarad. Utálják a többiek, mert piszkálja őket. Akkor inkább szedje pár évig a gyógyszert, és majd abbahagyja 10-11-12 évesen. Nem hiszem hogy bizonyított lenne a Ritalin és az lövöldözés között az összefüggés.

20. Rea69 (válaszként erre: 6. - Belle Morte)
2009. júl. 5. 11:54

:-)

hát én is igy vagyok,hogy a mai napig nem tudok egy filmet végig nézni 40 évesen.

ez igy van,szegény állandóan a játékai között ült,és semmit nem volt szabad jóformán

2009. júl. 5. 11:18

Az én fiam 10 éves és hiperaktív. Nme olyan,akire rámondják, hanem a Vadaskert Alapítvány által bevizsgált és megállapított hiperaktív. Ha esetleg biztos akarsz lenni, vagy meg akarod nyugtatni anyósodat, hívd őket és kérj időpontot , hogy kivzsgálják, a telefonszámuk 06-1-3921435 vagy 06-1-3921445,hétfőtől csütörtökig15-16 óra között.

A gyógyszerről pedig azt modanám, hogy volt egy év,mikor az én fiam is szedte, segített neki a koncentrálásban, NEM ANTIDEPRESSZÁNS!!!! A hiperaktivitás olyan betegség mint a cukorbetegség, a szervezet nem termel egy olyan enzimet, aminek az agy figyelemközpontját kéne stimulálnia.Ezt az enzimet pótolja a gyógyszer, mint az inzulin.Nagyon rövid hatóidejű,maximum 4-5 óra,utána minden visszatér a régibe.

De a hiperaktív gyerekeknek nagyon fontos, hogy szervezett keretek és szabályok között sportoljanak, levezessék az energiáikat.

18. ében11 (válaszként erre: 15. - Zarahell)
2009. júl. 5. 10:53

sokan nem tudják elviselni, egy 2-3 éves gyerek szokásait.nekem is furcsa volt, mikor a tipegő gütyögő babámból egy örökmozgó néha akaratos gyerkőc lett-de gondolom ezt a korszakot is kinőjük-aztán úgyis jön újabb, kisiskoláskor, kamaszkor-mindig lesz valami.ezeket a szitukat gyógyszerrel megoldani-ááááá.

sokszor olvasom hogy már az egész pici babának is adnak citromfűteát(nyugtató,altató)mert nem akarják elfogadni a szülők, hogy a gyerek többet van fent stb.

2009. júl. 5. 10:50

úh, az enyém is egy örökmozgó!

az anyóstól meg is kaptam, hogy neveletlen,rossz gyerek-emiatt nem vigyáz rá, nem jn hozzánk.

és a játszótéren sem szeretnek bennünket, mert az enyém jön megy, beszélget-kérdez, kíváncsiskodik és minden játékban benne van.

előszőr én is azt hittem hiperaktív, de nem.

csak mozgékony-és én soha nem fegyelmeztem hogy legyen egy helyben.a többi szülő ezt elvárja már az 1-2 éves gyerekétől.többször látom hogy lehozzák őket és megmondják neki mit szabad játszani.pl.nem homokozhat, nem futkoshat,nem barátkozhat vagy egy helyben várja meg még az anyukák megbeszélik a családi életüket és sorolhatnám.de azért csodálkoznak, hogy az enyém egyedül felmegy a csúszdára, felmászik a mászókára-sok gyerek erre egyáltalán nem is hajlandó. én már nem aggódom hogy kilógunk a sorból-most megy oviba, ha valami gond lenne a fejlődésével ott biztos fognak szólni,ők már többet láttak úgyhogy a szakemberekre fogok hagyatkozni.itthon pedig hagyom hogy mozogjon,sokat sétálunk bicajozunk.

16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2009. júl. 5. 10:12
Anóy = anyós
15. Zarahell (válaszként erre: 5. - Rea69)
2009. júl. 5. 10:12

Sokat futkos az udvaron??? Hát ez tényleg borzalmas egy 2 éves gyerektől..


"Hiperaktivitásra" sokszor antidepresszánst adnak, Amerikában már jól bevett szokás, és meg is lehet nézni, hogy hány fiatal lövöldözi le az osztálytársait. Aztán azt is meg lehet nézni, hogy ezek a fiatalok milyen gyógyszereket szedtek.


Szóval én csak azt mondom, ha gyógyszeres kezelést javasolnak, azt utasítsd vissza!

14. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Rea69)
2009. júl. 5. 10:12

az lenne a baj, ha egy 2 éves gyerek végigbambulna egy filmet! Na, én akkor aggódnék csak igazán!

A legtermészetesebb, hogy az udvaron akar egész nap nyargalászni!

Anóy meg biztos most olvasott egy cikket valamelyik "női szaklapban" és okoskodott egy kicsit.

13. 5e48d37001 (válaszként erre: 5. - Rea69)
2009. júl. 5. 10:06

Szia:)

Az én lányom is 2 éves,egész pontosan 29 hónapos.

Nem szereti a rajzfilmeket,nem köti még le őt egyik sem.Néha a kiságyból nézi a hupikéket,vagy 10 percre leköti az a rajzfilm amiben a mikkentyű-pörgentyű van.

Ugyanakkor rámol-pakol,meg nem áll egy percre sem.Nem szereti ha fogom a kezét az utcán,üzletben.Ilyenkor csapkodja magát a földhöz,Hiszti stb.

Ugyanakkor értelmes,mindent megért,már beszél,szobatiszta.

A mi gyerkőceinkre,mondja a köznyelv életrevaló.

Nem híperaktiv,az komoly betegség,az egyik ismerősömnek a kisfia,valóban az.A Szekrény tetejéről ugrál a szőnyegre,kibontja a falat,leveri a vakolatot a szobában.Stb.

A szomszéd kisfiúk sem hiperaktívak mégis égetni való kölkök,ha összeengedjük a gyerkőcöket,ne tudd meg,hogy mi van ilyenkor nálunk....

Ne aggódj,semmi baj nincs a gyerekeddel.

2009. júl. 5. 09:15
vest=vesz
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Rinike)
2009. júl. 5. 09:15
Lehet, hogy régi a könyv. Ma inkább azt mondják, lehetnek figyelemfelkeltő jelek, ami miatt később figyelni kell, de mai nézetek szerint 2-3 éves korban nem mondjuk azt, hogy valaki hiperaktív. Annyira eltérő a fejlődés üteme..Persze ha semmi!! nem köti le legalább 5 percig a figyelmét , az figyelem felkeltő. De az hogy rohangál, annyira természetes, mint hogy levegőt vest. Én akkor aggódnék, ha a 3 éves fiam egy helyben üldögélne ahelyett , hogy kint nyargalászik az udvaron. Nem lényeges, hogy a tévé lekösse, vagy a mese(2 évesen még kevés gyereket köt le sokáig), de ha az építőjáték, kisautózás vagy bármi más leköti hosszú percekig, akkor tud koncentrálni. Csak épp arra, ami őt érdekli és ez természetes.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook