Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kell valamivel ápolni a leesett köröm helyét? fórum

Kell valamivel ápolni a leesett köröm helyét? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 8. 21:43
szivesen
2014. dec. 8. 21:41
Nagyon köszönöm a gyors választ.
2014. dec. 8. 21:40
a köröm elvileg alulról nő a körömágytól, ha meghagyod igy akkor szerintem csak ránő.
2014. dec. 8. 21:34
Semmiképp nem tud lenőlni a maradék köröm? Mondjuk ez nekem csak tegnap esett le, hogy ez már nem tud nőlni.
14. 96c7e4d0bf (válaszként erre: 13. - Marlenka70)
2014. dec. 8. 21:29
hamar leszedi akár a háziorvos is
2014. dec. 8. 21:26
Köszi a választ sajnos gondoltam, csak baromira rinyázok mert akkor még ez a kis melóm is ugrik.
12. 96c7e4d0bf (válaszként erre: 11. - Marlenka70)
2014. dec. 8. 21:25

le kell vetetni.

nekem tavaly volt ilyen.

2014. dec. 8. 21:18
Egy korábbi baleset kapcsán most levált a körmöm fele a gond az,hogy az alsó része esett le (a köröm ágy felőli) fent néhány miliméter élő köröm van. Mi ilyenkor a teendő? Le kell vetetnem a megmaradt részt, vagy le fogja tolni majd az új köröm?
2009. júl. 4. 21:41
Köszönöm a válaszokat mindenkinek:)
2009. júl. 4. 21:34

Van itt egy fórum a címe:

Mit lehet tenni körömgomba ellen.

Szerintem legalább kíváncsiságból nézz be oda:) Nagyon sok hasznos tanácsot kaphatsz:)

2009. júl. 4. 21:30

legalább 1 hét amig a köröm helye begyógyul és még bő 5 hónap mire nekem vissza nőtt.Nekem nem volt gombás csak nagyon beütöttem.

A gombásodásról irok hátha segit:A fonalas gombák fertőzése a köröm szabad széle felől kezdődik, a köröm sárgásan elszíneződik, a körömlemez lassan elválik a körömágytól, és vágás közben könnyen töredezik, így a körömszél jellegzetesen szabálytalan alakú.Nem biztos,hogy le fog esni csak szépen lenő a kezelés hatására. A nagylábujj körme csak fél mm-t nő tíz nap alatt, így gyakran több, mint fél évnyi gondos odafigyelésre és türelemre van szükség a fertőzött körömlemez utolsó darabjának eltávolításához.

7. xti_ (válaszként erre: 3. - Alexcheca)
2009. júl. 4. 21:29
szerintem feltétlenül menj el bőrgyógyászhoz, ő majd megmondja, mit kell tenned. ezzel esélyt kapsz, hogy egy új, egészséges köröm nőjön vissza.
2009. júl. 4. 21:25
Nekem baleset miatt vált le az egész köröm a nagylábujjamról tavaly júliusban. Akkor egy bőrnél valamivel keményebb réteg alakult ki a helyén, aztán szépen kinőtt a körömágyból az új köröm, és le is volt tapadva. (attól féltem, hogy nem tapad le az új köröm, és mindig le fog válni)
5. alexcheca (válaszként erre: 4. - 282baceb1f)
2009. júl. 4. 21:08
És ez kb. mennyi ideig tartott?
2009. júl. 4. 21:06

Ha a köröm leesik, vagy el kell távolítani, a mátrixsejtek jóvoltából 4-6 hónap alatt újra kinő. A mátrixsejtek az esetek döntő többségében az élet végéig működnek, ami azt jelenti, hogy akárhányszor képesek a köröm újranövesztésére.

Előfordulhat olyan baleset, melyben a mátrixsejtek súlyosan károsodnak, illetve keringési zavarral, tápanyaghiánnyal járó belszervi betegségek is a mátrix részleges pusztulásához vezethetnek. Ilyen esetekben előfordulhat, hogy a köröm nem vagy csak alig növekszik, illetve leesés után nem nő vissza.

Nekem már leesett és nem ápoltam semmivel annyi,hogy szárazon tartottam,mig a seb be nem gyógyult.

3. alexcheca (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2009. júl. 4. 21:01
Sajnos körömgombám volt a nagylábujjamon és most ahogy elkezdtem kezelni a széle kezdett elválni és le fog esni.Még nem volt ilyen, nem tudom, mit kell temmi ilyenkor.
2009. júl. 4. 20:59

Melyik köröm és miért esett le???

Vagy netán műköröm??

2009. júl. 4. 20:48
Kell valamivel ápolni a leesett köröm helyét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook