Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anya és apa vércsoportja mennyire befolyásolja a teherbeesést? fórum

Az anya és apa vércsoportja mennyire befolyásolja a teherbeesést? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 19. 13:18
Csak az RH-összeférhetetlenség lehet probléma, de azt ma már nagyon jól tudják kezelni.
17. Bigécske05 (válaszként erre: 15. - Db1c8c7984)
2010. febr. 20. 12:57

Vérzékenység:

Lányok: XX kromoszómával rendelkeznek így lehetnek hordozók vagy vérzékenyek attól függ hogy mind a két öröklött X kromoszómán azt örökölte vagy csak az eggyiken. Utóbbi esetében csak hordozó lesz (neki 50% esélye van hogy vérzékeny fiút hozzon világra, sajnos az elöbbinek 100% hogy vérzékeny lesz a fia)

Fiúk: XY kromoszómával rendelkeznek de a vérzékenységet kiváltó ok az az X kromoszómán helyezkedik el és mivel nincs mégegy X ami lehetségessé tenné a "csak" hordozó szerepet ezért az anyukájától örökölt vérzékenységet kiváltó X kromoszóma miatt beteg lesz a fiú baba. Egyébként még vannak ilyen betegségek amik így működnek. Úgyhogy a fiúk ilyen szempontból kicsit rosszabbul jártak.

2009. júl. 3. 07:18
Semennyire természetesen, miért befolyásolná, nem vért cserélnek a szülők...
2008. jan. 24. 14:23
Csak az RH poziticv és negativ antitestnél lehetnek genetikai gondok.PL gondolok itt a vérzékenységre.A lány babák életképesen jönnek világra a fiúk egy része elvetél.Mert az anyai szervezet "szelektálja" azt.Legalább is valami ilyes formán magyarázták.Ez inkább genetikai mint sem faktor gond.Ezért kapunk RH különbségnél injekciót az első nap.Euz alól nincs kivétel ha baba neg. az anya meg poz vagy fordítva akkor azonnal beadják legkésöbb 12 órával a szülés után.
2007. dec. 2. 13:26
Magát a teherbeesést szerintem nem befolyásolja, hogy ki milyen vércsoportú. A születendő gyermeknek esetleg kell adni ellenanyagot, ha RH összeférhetetlenség van.
2007. dec. 2. 13:21
En ugy tudom, hogy a O Rh- os anyaknal merul fel a problema a masodik gyermek eseteben, de ha az injekciot megkapja az anyuka(marpedig megkapja, altalaban nem is tud rola) es a problema megszuntetve! Ebbol ma mar semmilyen kockazat nincs!
12. 175c71a378 (válaszként erre: 9. - Tafonta)
2007. okt. 26. 20:50
Én rh+ a fiam rh- az apja is rh-
11. 9778ca1817 (válaszként erre: 6. - 0186e585f7)
2007. okt. 26. 13:37
Az úgy van, hogy ha az rh- anya megszüli az ELSŐ rp+ gyermekét akkor a szülés folyamán mindenképpen bekerülnek ezek a kis "összeférhetetlen testecskék" az anyai vérkeringésbe. Vagyis az első rh+ gyereknek nem lesz semmi baja, viszont ha a következő terhességnél a baba rh+ akkor vannak gondok. Ezért kapnak az rh- mamák a szülés, vetélés stb után szinte automatikusan egy injekciót, ami kivédi a következő terhességnél az rh összeférhetetlenséget.
2007. okt. 26. 10:55
Hát, jó kérdés! Én rh-, apa rh+. A fiam + lett. Ellenben az első és a harmadik terhesség elhalt...
2007. okt. 26. 07:39

Sziasztok!

Mostanában már kétszer ellenőrzik a terhesség alatt az ellenanyagot, meg a vércsoportot az anyánál. Hogy miért? A legújabb kutatások szerint két Rh+-os szülőnek is születhet Rh- gyereke. Hát elég hihetetlen, de így van.

2007. aug. 16. 09:14
ÉN rh+ apa rh- gyerkőc is rh-...
2007. jan. 31. 20:28
Természetes hogy ez nem mindig van igy. Ne is legyen. Én így tanultam, ugyhogy ez csak elmélet...
6. 0186e585f7 (válaszként erre: 5. - D9d8721118)
2007. jan. 31. 13:21
Elméletben így működik, de a gyakorlatban vannak eltérések. Én Rh-, férjem Rh+, az első gyermekem Rh-, a másik Rh+ lett,nem lett neki semmi baja. mármint az Rh összeférhetetlenség miatt.A vér csak sérüléskor keveredik, azaz nem feltétlenül fog a gyermek sárgaságot kapni.Hál Istennek:))
2007. jan. 30. 17:38
Ha az anya Rh- az apa Rh+ akkor a domináns öröklés miatt a baba Rh+ lesz. Szüléskor Rh+ magzati vörösvérsejtek kerülnek az anya keringésébe ami anti-D ellenanyag termelődést indít meg. Ez visszakerül a magzatba és az Rh+ sejteket károsítja. A lényeg hogy a baba sárgaságot fog kapni, ha súlyos lesz a dolog akkor a köldökvénán keresztúl vércserét kell csinálni, hogy elkerüljék az idegrendszer károsodást. Ezek a tünetek általában 2. és 3. héten jelentkeznek.
2007. jan. 18. 22:22
nem befolyásolja a teherbeesést.Akármilyen a vércsoportod attol még teherbe eshetsz.Csak akkor kell odafigyelned ha már terhes vagy milyen a vércsoportotok(Rh+ vagy Rh-)Ha külömbözik szólj az orvosodnak
2007. jan. 18. 13:07

A vércsoportom befolyásolja,hogy mekkora a valószínűsége,hogy terhes legyek?

Erről én még nem hallotam,de ha valaki igen,kérem tájékoztasson.

Én A rh + vagyok.

Nekem milyenek az esélyeim?

Köszi!

2007. jan. 18. 13:02
Az anya és apa vércsoportja mennyire befolyásolja a teherbeesést?
2007. jan. 18. 13:01
Vércsoport

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook