Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sűrű pislogásnál rászóljak a gyerekemre vagy figyelmen kívül hagyjam? Szerintetek? fórum

Sűrű pislogásnál rászóljak a gyerekemre vagy figyelmen kívül hagyjam? Szerintetek? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 21. 17:04
egyik barátnőmnek szív problémák miatt volt ez..mármint, hogy sürün pislogott..
2009. júl. 4. 10:53
Ne szólj rá. nekem is volt felnőtt koromban, nem lehet kontrollálni. A stressz hozza elő, ha a stresszes helyzet megszűnik, magától elmúlik. Erősítsd a biztonságérzetét, derítsd ki, mitől szorong. Én orvoshoz sem vinném.
10. Rozália (válaszként erre: 3. - C27175013a)
2009. júl. 4. 09:19

Szerintem a többi hozzászólás fényében döntsél. Rászólni szerintem se szóljál rá. Valami oka biztosan van.

Ne idegeskedjél és legyen szép hétvégétek.

2009. júl. 4. 08:19
ha szólongatják, akkor csak megerősítik, figyelmen kivül kell hagyni, de ha tartósan fenn áll akkor mindenképp orvos kell.- pszichológus esetleg.
8. vov
2009. júl. 4. 08:00
Az öcsémnek is volt, van. TIC-idegrendszeri eredetű, de ártalmatlan, neurológushoz vidd, rászólni nem szabad!!!!!!!
7. rinike (válaszként erre: 6. - Rinike)
2009. júl. 4. 07:37
Ja, még egyet csináltunk, egy időben éjszaka, mikor mentem megnézni, hogy nincs-e kitakarózva stb., akkor halkan mondtam az alvó gyereknek, hogy biztonságban vagy. És érdekesség képpen, éppen úsztam, amikor belémnyilalt, hogy a fiam nagyon meg van ijedve, mert elveszett, és végig gondoltam, hogy bárhogy is szeretném, nem tudok rajta innen Magyarországról segíteni. Mikor megjöttek, a fiam azzal nyitott, hogy képzeld anya, elvesztem. Átszámoltuk az idő eltolódást, és egyidőben volt az én érzésem a tényleges történéssel.
2009. júl. 4. 07:31
Az én (ma már 16 éves) fiamat 5 éves korába az apja (az elvált férjem) Mexikóba vitte nyaralni, és ott elvesztette. A gyerek már úgy jött haza, hogy sűrűn pislogott, és nekünk is azt mondta a gyerekorvos, hogy nem szabad rászólni, és figyeljem meg, hogy ha főleg akkor csinálja, vagy akkor többször csinálja, amikor stresszes helyzetbe kerül, akkor pár nyugtató szólt szabad neki mondani (pl.: minden rendben van; rám mindig számíthatsz; veled vagyok és segítek stb.) nekünk bevált, a gyerekem kb. 10-11 éves korára kinőtte.
5. Berenik (válaszként erre: 3. - C27175013a)
2009. júl. 4. 05:48
Még egy fontos dolog. Ne szólj rá, nem szabad!
4. Berenik (válaszként erre: 3. - C27175013a)
2009. júl. 4. 05:47
Vidd el a gyermekorvoshoz, és ő ad beutalót idegszakrendelésre. Én is elvittem a gyermekemet, mert sűrűn pislogott (ezt úgy hívják, hogy TIC.Akaratlan mozgás). Az én kislányom 2 éves.Már nem elmúlt a pislogás. A doki azt mondta, hogy kinövi. Te is nézesd meg. Okozhatja ezt nagyobb korban valami stressz, vagy kistestvér születése, stb.
3. c27175013a (válaszként erre: 2. - Rozália)
2009. júl. 4. 04:36
Szia!! 9 éves és kb egy hónapja pislog voltunk szemészeten semmi gond a szemével.Már nem tudom mi tévő legyek? Eddig semmi ilyen gond nem volt vele.Kinövi ezt vagy abba hagyja.Szerinted?Szép napot neked.
2009. júl. 4. 04:24
Említsed meg a gyerekorvosnak. Hátha szemszárazsága van és attól pislog sűrűbben... Mennyi idős?
2009. júl. 4. 04:18
Sürü pislogásnál rászóljak a gyerekemre vagy figyelmen kivül hagyjam? Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook