Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel hozhatom helyre szervezetemet a 11 év fogamzásgátló után? fórum

Mivel hozhatom helyre szervezetemet a 11 év fogamzásgátló után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
76. Cand Ida (válaszként erre: 75. - Gofrika)
2009. júl. 6. 19:05

Én egyre inkább ajánlom az angyalgyökeret! :)

Ma voltam hasi UH-n. Ennyire jókat még sosem mondtak! :) Mindig volt cystám, miomám, valami gond valamelyik petefészkemmel vagy épp a méhemnél láttak valamit...Most minden tökéletes és ezt csak az angyalgyökérnek tudom be! Mostmár abba sem hagyom a szedését :)

2009. júl. 6. 15:50

arra jutottam,hogy érzékenyebb vagyok az átlagosnál mindenféle gyógyszerre,és nem természetes készítményekre. Pont ezért keresek valami TEMÉSZETES gyógymódot a panaszaimra. Pl teák,homeopátiás szerek,ilyenek.


A doki egyébként azt mondta,a görbéim alapján(+ovuteszt) van peteérésem, és én még szerencsés vagyok,hogy magától megjön minden hónapban. Azt mondta türelem,a szervezet majd visszaáll. Bármit megtennék hogy jóvá tegyem a tablettaszedést kis testem számára KIVÉVE ,hogy hormonokat szedjek.

74. fairy78 (válaszként erre: 73. - Szemmelver)
2009. júl. 6. 13:28

Igen, Diane-t szedtem legutóbb, nem is csodálkozom, hogy nem jöttem rendbe azóta, sőt azon csodálkozom, hogy egyáltalán spontán megjött. De nem ez a teljes igazság. Mikor 18 évesen elkezdtem fogamzásgátlót szedni, csak néhány hónapig kaptam Dianet, utána szedtem mindenféle mást, elvileg alacsony hormontartalmút és amikor szünetet tartottam, soha nem jött meg, volt, hogy 2 évig sem. (Korábban nem volt rendszertelen, 2-3 napos csúszások voltak csak)Na, ekkor kaptam újra a Dianét. Nem akartam beszedni, de az orvos azt mondta, hogy ha még nem akarok babát, akkor legalább addig is nem romlik az állapotom, amíg szedem. Valami ilyesmit mondott.

Szerintem az nem ijesztgetés, ha felhívjuk a figyelmet az esetleges későbbi következményekre.

73. szemmelver (válaszként erre: 71. - Fairy78)
2009. júl. 6. 13:16
láttam te Dianet szedtél! Hát akkor ne csodálkozz! az nagyon durva! főleg akkor írják fel, ha durva pattanásaid vannak, meg zsíros a hajad, mert azt rendbe teszi a fogamzásgátlás mellet! max 2 évig szedhető, aztán addig gyerek semmi, meg utána sem ajánlatos!
72. szemmelver (válaszként erre: 71. - Fairy78)
2009. júl. 6. 13:10
ezért nem is szabad elijeszteni senkit sem!
71. fairy78 (válaszként erre: 70. - Szemmelver)
2009. júl. 6. 13:08
Örülök, hogy nálad minden rendben, de egy esetből nem lehet általánosítani. Ezért is nem akartam eddig írni, mert az én rossz példámból sem lehet. Én csak azt mondom, hogy nagyon meg kell gondolni. Hidd el, az sem tesz jót a párkapcsolatnak, ha a nő állandóan parázik, hogy minden rendben van-e és mikor lesz már babája.
70. szemmelver (válaszként erre: 69. - Fairy78)
2009. júl. 6. 12:48
Nézd! Nekem csak jók vele a tapasztalataim4 a nőgyógyászom is jó véleménnyel van róla4 Hogy a jó párkapcsolatról ne is beszéljek4
69. fairy78 (válaszként erre: 68. - Szemmelver)
2009. júl. 6. 12:38
Sziasztok!Eddig nem akartam beszállni az ijesztgetésbe, mert tényleg mindenkire másképp hat: ha mindenkinek gondot okozna, nyilván már rég betiltották volna. DE: szerintem érdemes nagyon-nagyon elgondolkodni rajta. Amíg a legfőbb gondod, hogy ne ess teherbe, addig tényleg a legjobb megoldásnak tűnik a bogyó. Amikor viszont a legfőbb vágyad, hogy babád legyen, már egész más a helyzet. Szóval szerintem nem érdemes kockáztatni. Az egy dolog, hogy a szedés alatt nincs vele gondod, de hogy utána mi lesz, azt senki sem garantálja.
68. szemmelver (válaszként erre: 67. - Cfbf9bf4af)
2009. júl. 6. 12:21

Ez így igaz!

Ha neked nincs gondod, akkor szedd nyugodtan és ellenőriztesd magad évente a nőgyógyásszal..májfunkciót csináltass. ha az remdben akkor minden ok.

67. cfbf9bf4af (válaszként erre: 66. - Szemmelver)
2009. júl. 6. 12:20

Igazából én is hiszek benne, csak most itt a sok rosz tapasztalat megijesztett...

De biztos van köztük jóbb és roszabb hormonális készitmény! Meg nyilván másképp reagál mindenki szervezete!

66. szemmelver (válaszként erre: 64. - Cfbf9bf4af)
2009. júl. 6. 12:17
hidd el nincs jobb a bogyónál4 biztonságos és ma már olyan kicsi a hormontaltalmuk
2009. júl. 6. 12:10
néha kihagynak a betük, bocsi!
2009. júl. 6. 12:08

Valaki szed Yadine-t?

Arról ugy tudom elég jó.

Ha még pár évig nem szeretenék babát, akkor milyen modszert javasoltok a bogyo helyett? Nyilvá én is tudom, hogy van vszer, de az egy idő után elkezd macera lenni...

2009. júl. 6. 12:02
nekem semmi problémám nem volt a fogamzásgátlókkal. két egészséges gyerekem van , akkor jöttek ,amikor terveztük és vetélésem sem volt. a lányom is szedi 17 éves kora óta a nőgyógyászom felügyelete mellett, nincs semmi baj
62. cfbf9bf4af (válaszként erre: 60. - 4ece112af0)
2009. júl. 6. 12:00

Szerintem ez egy icsit durva sztori...

Nekem a közvetlen környezetemben kb 5 barátnőm is szed bogyot és (lekoogom) egyiknek se lett ilyen, de még hasonló baja se!!!

Habár picit félek megkockáztatni a dolgot, de mindenképp megbeszélem a nődokival!

61. Cand Ida (válaszként erre: 60. - 4ece112af0)
2009. júl. 5. 15:47

Elolvastam...tényleg durva! Én is ajánlok egy oldalt:

"antalvali" oldalán a keresőbe írjátok be, hogy fogamzásgátló...kidob néhány döbbenetes olvasnivalót!

2009. júl. 5. 12:57

Érdemes elolvasni... :(


[link]

59. Cand Ida (válaszként erre: 56. - Cfbf9bf4af)
2009. júl. 5. 12:49

Ha kisbabát szeretnél, akkor szerintem kezdj bele a tervezésbe...testileg, lelkileg is :)

Nekem csak rossz tapasztalataim vannak a bogyóról és azóta amiket olvastam róla...hajaj! Nem is tudom, hogy a lányomnak mit fogok majd ajánlani, de hormont tuti nem! Pár évem van, hogy utána nézzek :)

58. Cand Ida (válaszként erre: 57. - Cfbf9bf4af)
2009. júl. 5. 12:46
Én mindenképp egy tisztulási folyamatnak tudtam be, mert vetélések után és egyéb nőgyógyászati problémáimnál is mindig ez volt. Hogy ezen kívűl mi lehet még, azt nem tudom...de nem normális, azt tudom. Szerencsére egy ideje meg is szünt.
57. cfbf9bf4af (válaszként erre: 38. - Cand Ida)
2009. júl. 5. 12:18
A darabos vérzés elvileg nem arra utal, hogy elég vastag a méhnyálkahártyád? Most akkor ez jó vagy sem?
56. cfbf9bf4af (válaszként erre: 31. - Gofrika)
2009. júl. 5. 12:15

Úram ég!!!!

Ennyire elmulasztotta???? Akkor te mit kaptál, már bocsi, lóhórmont??? :((((

Mit mondott a doki miért reagál igy a szervezeted???

És ettől független van peteérésed? Ilyet még komolyan nem hallottam, és nagyon megijesztettél :(((

Ha eddig nem tettem tönkre magam, legalább a bébibogyival, akkor már talán nem most kéne elkezdeni....

Komolyanm szeretnék kisbabát a következő években valamikor.

55. Cand Ida (válaszként erre: 54. - Gofrika)
2009. júl. 3. 20:20
Azóta nem szültem...és ez is csak 1-1.5 évnyi szedés után alakult így ki, addig úgy tünt, hogy rendeződik, egyre kevesebb lett és azt vettem észre, hogy fokozatosan beáll.
54. Gofrika (válaszként erre: 53. - Cand Ida)
2009. júl. 3. 20:14
mégegy kérdés: amióta neked ilyen kevés a mensid,azóta szültél már? vagy ez utána lett ?
53. Cand Ida (válaszként erre: 48. - Gofrika)
2009. júl. 3. 20:10

Ez nagyon fontos az angyalgyökérnél:


Áldott állapotban lévőknek a készítmény szedését nem javasoljuk!

52. andikageisha (válaszként erre: 39. - Gofrika)
2009. júl. 3. 20:01
hmm, ez ismerős nekem is... :/ :( nekem mondjuk az arcom ANNYIRA nem lett szörnyű, viszont a dekoltázs... nem igazán mertem szép, kivágott felsőket felvenni. :( és érdekes, másfél hete szedem újból a tablettát, de már láthatóan sokkal, de sokkal tisztább lett az arcom, bőröm! :D
51. Cand Ida (válaszként erre: 49. - Gofrika)
2009. júl. 3. 19:59
:)
50. Cand Ida (válaszként erre: 48. - Gofrika)
2009. júl. 3. 19:58

Ez a legokosabb, amit tehetsz :) Szépen készülj fel testileg-lelkileg és nem lesz gond. Sok sikert neked! :)


Itt már nem esik...levonult!

49. Gofrika (válaszként erre: 47. - Cand Ida)
2009. júl. 3. 19:56
remélem van benned próféta:))))))
2009. júl. 3. 19:55

megvárom,míg totál kitisztul a bőröcském,addig is vitaminok, cickafarktea. Ha megint késik a mensim,akkor angyalgyökérhez folyamodok!


Nálatok is esik? Már nagyon uncsi!

47. Cand Ida (válaszként erre: 45. - Gofrika)
2009. júl. 3. 19:54
Te pedig le fogsz :) Gyorsan hozd rendbe magad hormonálisan, erősítsd fel a szervezeted és nem lesz akadálya :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook