Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van miómád? És mit javasolt az orvosod ezzel kapcsolatban? fórum

Van miómád? És mit javasolt az orvosod ezzel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2
30. maszatt (válaszként erre: 29. - Zkriszta78)
2010. szept. 24. 22:13
nos...nem! nagyobb a baj, mint gondoltam....művészet lett volna eltávolítani hiszteroszkópiával,mert megsérült volna a méhfal és el kellett volna távolítani a méhem!novemberben nagyműtét, a császárom helyét megnyitják és úgy próbálják kivenni....el vagyok keseredve
29. zkriszta78 (válaszként erre: 28. - Maszatt)
2010. szept. 23. 12:57
Szia! Még nen hallottam erről, de szerintem a stressz is közrejátszik. Remélem, hogy minden rendben volt az orvosnál?
28. maszatt (válaszként erre: 27. - Zkriszta78)
2010. szept. 22. 12:13
Azt is mondják a mióma kialakulásának lelki okai vannak....mi erről a véleményed?
2010. szept. 21. 10:30
Sziasztok! Október elején megyek a dokihoz UH-ra. Remélem nem nőtt nagyobbra a mióma! Sajnos nálam 7 hónap alatt nőtt meg ekkorára. Mindenkinek szép napot kívánok!
26. 36a26f5226 (válaszként erre: 20. - Zkriszta78)
2010. szept. 21. 00:14

Nekem is ugyanezt mondta az orvos, hogy amíg nem okoz gondot, addig nincs vele teendő...


Anyunak is sok éve volt gyerekfej nagyságú miomája, addig húzták, és ki is pakolták... Ennek már több, mint 20 éve...

CSak észre vettem, hogy eddig minden betegségüket pontosan ugyanúgy örököltem tőlük genetikailag...

Ami volt anyunak is, meg apunak is, az nekem is megvan...

25. maszatt (válaszként erre: 23. - Zkriszta78)
2010. szept. 20. 19:10
Miómával 2x! Vmiért nem veszi ki a doki,össze-vissza hablatyol....most az új, hogy szedjek donoval gyógyszert, hátha kisebb lesz és úgy könnyebb eltávolítani! ...de basszus az egész nincs 2 cm!Felháborító!Csütörtökön másik orvoshoz megyek...
24. Mari20
2010. szept. 20. 11:48

drága nekem volt, de meggyógyitottam magam


te vagy az orvosod.

büntény magad ellen a csonkitás


akkor érted meg, a betegségedet, ha önfejlesztésbe kezdesz,


a mioma, szeretetleség, harag , büntudat okozta

keletkezett, ahogy létrehoztad, úgyanugy vissza is tudod fejleszteni, eltüntetni


HIT kell hozzá és TE


agykontroll tanfolyam...

titok dvd...

éld az életed...

siker kalauz...

ehez hasonló önfejlesztő könyvek...


józsef krt 26

ez egy fantasztikus belső utazás

bizz magadba, bizz belső bölcsességedbe


én tudom, hiszem, mindenki képes megváltoztatni

megszokásait, örökölt viselkedés formáit, kilépni abból a mókus kerékből amiben élsz, és olyat választani magadnak , ami TE vagy....


gyógyitsd meg magad drága, csak te tudod

a szike nem segit, vissza jön, jön más, a lelki okokat kell megszünktetni, és eltünik magától.


sok sikert

én hiszek benned, hogy megtalálod a neked leg megfelelőbb belső utazás- útját

23. zkriszta78 (válaszként erre: 21. - Maszatt)
2010. szept. 20. 11:20
Szia! Igen, már olvastam! Téged már 2-szer műtöttek?
22. maszatt (válaszként erre: 21. - Maszatt)
2010. szept. 19. 22:10
kicsinyíthetőséget szerettem volna írni:)
21. maszatt (válaszként erre: 20. - Zkriszta78)
2010. szept. 19. 22:09
ha nem okoz gondot, az jó! nekem a kis 1,8 cm-es miómám sok galibát okoz sajnos...Olvastál esetleg arról, hogy "kicsithetőség"? Embolizáció pl.?
2010. szept. 19. 11:49
Sziasztok! 3 gyermekes anyuka vagyok. Augusztusban az UH-on találtak egy 77*38mm-es myoma göböt.Az orvosom azt javasolta,hogy ha nem okoz gondot egyenlőre nincs vele teendő.Volt valakinek hasonló tapasztalata?
2010. szept. 18. 22:28

Nos...2x műtöttek azóta, de a mióma még mindíg bennem van :(

Komolyan mondom kísérleti patkánynak tekintenek...hihetetlen!

18. 448f1a930a (válaszként erre: 17. - Maszatt)
2010. aug. 10. 21:25
Szóval,ha nálad ez a gond akkor feltétlen konzultálj más dokival is,és keresd a legjobbat,itt a lányok is fognak biztosan ötleteket adni,.
17. maszatt (válaszként erre: 16. - 448f1a930a)
2010. aug. 10. 21:19

Köszönöm,nem baj,hogy ide küldted!Sajnálom,hogy így alakult,nem lehetett könnyű...

Nekem még kicsi 1,6 cm,viszont a legrosszabb helyen van középen,így nem tudok teherbe esni...Hiszteroszkópiát javasolt a dokim,de nem tudom ki mellett döntsek...

16. 448f1a930a (válaszként erre: 15. - Maszatt)
2010. aug. 10. 21:09
Szia! Nem tudom a te problémádat,de az enyémet megosztom veled.Szóval közel egy évig bővebb volt a menszeszem ,mint előzőleg,nem vettem figyelembe,mert látott orvos.Tavaly januárban kezdődött a kálváriám.Nagyon erős vérzés,márciusban végeztek egy abráziót,de utána még jobban véreztem.Kaptam hormon tablettát,de az sem segített.Az orvos a szemembe vágta,hogy akkor kidobjuk,mert magának arra már úgy sincsen szüksége,szült már két gyereket...,gondolhatod,hogy mit éreztem....Szóval májusban megműtöttek,kivették a méhemet,de a petefészek maradt.Szörnyű volt számomra,mert az egész hercehúrcát egyedül kellett végigcsinálnom.Magyon magam alatt voltam,de már kilábaltam belőle,lelkileg is rendben vagyok és nem szégyellem,hogy ez történt velem.Végül is addig húzódott a műtét míg gyerekfej nagyságúra nőtt a miómám,ha van valami kérdésed szívesen válaszolok.
15. maszatt (válaszként erre: 14. - 448f1a930a)
2010. aug. 10. 15:05

Írnál róla egy-két mondatot akár priviben is.

Köszönöm!

14. 448f1a930a (válaszként erre: 13. - Maszatt)
2010. aug. 10. 14:48
Volt,de olyan rohamosan nőtt,hogy sajnos műtét lett belőle.
2010. aug. 10. 11:11

Esetleg távolítottak mostanában el miómát vkinek...

Tapasztalatok?

12. erikpipi (válaszként erre: 10. - Pikkerpuko)
2010. jún. 4. 10:19

"Székrekedés is kiválthatja..."-Ja, azt okoz, ha olyan helyen van, esetleg vizelet visszatartási problémákat....

Nem attól van. Igen nagy különbség.

2010. ápr. 29. 14:25
Az orvosom semmit nem javasolt, azt mondta, hogy igyekezzek a gyermek vállalással... Akkor látott utoljára!
10. Pikkerpuko (válaszként erre: 9. - Fd8e423e9e)
2010. ápr. 29. 14:17
A mióma oka nem csak az ösztrogén túlsúly! Székrekedés is kiválthatja...
9. fd8e423e9e (válaszként erre: 8. - Hancsipancsi)
2009. nov. 22. 07:45
Nekem a nőgyógyászom, aki természetgyógyász is kifejezetten ellenzi a cickafark teát azoknak, akinek ösztrogéntúltengésük van. A mióma okozója pedig az ösztrogén túlsúly (a legtöbb miómás nő nőies alakú, hasra hízékony, esetleg túlsúlyos is - ez mind a túlzott ösztrogén jelei). Ülőfürdővel szerintem kárt nem tudsz tenni, de teával lehet. Anyukámnak volt miómája, ivott cickafarkot, nagyon görcsölt tőle pl.
2009. nov. 21. 23:01

Sziasztok!


A cickafarkkal kapcsolatban szeretnék érdeklődni: Van olyan oldal, ahol miómára javasolják az ülőfürdőt+teát is, és van olyan, ahol kifejezetten nem tanácsolják, mivel ösztrogént termel, s ettől nő a mióma. Most akkor mi az igazság? Mindenki mást mond... :(

2009. okt. 30. 04:29

Nekem is van több is. A méhfal izomban 1 nagyobb és több kicsi,4-5 havonta kell ultra hangra járnom azt figyelik milyen gyorsan nő. Nekem erős görcsöket okoz.azt mondta az orvosom nem is biztos, hogy mióma, mert folyadék van a közepében, lehet endometriozisom is van.

Semmilyen gyógymódot nem javasolt, azt mondta ha túl nagy lesz, vagy már nem bírom a görcsöket vagy erössen vérzek a méhvel együtt kiveszik.

6. 97e35043a4 (válaszként erre: 4. - Monita26)
2009. szept. 3. 12:04
Hogyan vetted észre, hogy miómád van?
2009. szept. 2. 20:27

Sajnos anyukámnak kivették a méhét mióma miatt. Mivel úgy gondolom, hogy genetikaileg érintett lehetek benne, ezért alaposan utána olvastam.

- túlsúly, vagyis a lerakódott zsírpárnácskák sok ösztrogént termelnek, ami mióma kialakulásához vezethet, tehát le kell fogyni

- tévedés a cickafark tea ösztrogént termel, sokan erre esküsznek, de ezt el kell felejteni

(ezt a nőgyógyászom mondta, aki egyben természetgyógyász is, megjegyzem anyukám is itta, és görcsölt tőle a méhe... :((( )

- kisebb miómák esetén az aviva torna állítólag hatásos (én más miatt tornázom, de úgy gondolom segített- nemcsak ez, a fogyás is, de ártani nem árthat), de mindennemű mozgás, hiszen jótékony hatással van az immun- és hormonrendszerünkre

- természetesen az egészséges táplálkozás alapvető dolog

A pécsi klinikán van olyan műtét (neten olvastam), mellyel szétbombázzák a miómát, a méh megmarad, és ezután lehet gyermeket vállalni.

2009. szept. 2. 18:46

Sziasztok!

A miómával csak akkor törődnek már amikor szinte ökölnyi.Addig nem sok gondot okoz.Ha szültél már akkor sokszór kiveszik az egész méhedet ha olyan nagyon nagy,de sokszor megtudják menteni!Cickafarkfű teát ajánlották nekem hogy igyak mert az jó rá,de nekem nem nő pedig már két éve megvan.Nem kell különösebben foglalkozni velük.Akkor kell aggódni jobban mikor nől és ha még nem volt valaki terhes,mert meddőséget tud okozni!Nekem is azt mondták hogy szüljek mihamarabb!Jópofa kijelentés!Azért ez nem csak így megy!Szerencsére nem nővekszik és így én sem foglalkozok vele!

3. 97e35043a4 (válaszként erre: 2. - Bolcsekkove)
2009. júl. 3. 19:11

Igen, nekem is az a tapasztalatom, hogy a dokik nem nagyon törődnek ezzel.

Nekem akkor vették észre, mikor terhességi ultrahangra mentem. Aztán a terhesség alatt egyre nőtt. De míg én ezen sírtam otthon, hogy mi lesz, a doki nemigen rágódott rajta. Aztán megcsászároztak, és ezzel egyidőben ki is vette belőlem a miómát a doki.

A 6 hetes kontrollon kikérdeztem őt erről. Nem akart elküldeni ultrahangra, hogy megnézzék, mit látnak a terhesség után. Mert mi van, ha azon kívül is van bennem???

Most azt olvastam, hogy sok antioxidánsot kell ennünk. Az jó hatással van a miómákra. Ezek a zöldségek a legjobbak rá: cékla, paradicsom, sárgarépa, brokkoli.

2009. júl. 3. 18:13
Szia én úgy vettem észre, hogy az orvosok ezzel nem nagyon foglalkoznak. Úgy kell könyörögni nekik, hogy ultrahanggal is nézze meg, ha megy az ember a féléves vizsgálatra. Például az én orvosom (aki volt) arról sem tájékoztatott, hogy létezik egy olyan spirál, amiben van egy gyógyszerkészítmény ami lassan szívódó hatású és a miómát összezsugoríthatja vagy meg is szüntetheti. Nem olcsó, de ilyen esetben minden pénzt megér. Én legalábbis azt hiszem. Szóval nem nagyon törődnek ezzel a dologgal.
2009. júl. 3. 17:35
Van miómád? És mit javasolt az orvosod ezzel kapcsolatban?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook