Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van miómád? És mit javasolt az orvosod ezzel kapcsolatban? fórum

Van miómád? És mit javasolt az orvosod ezzel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. Katyus74 (válaszként erre: 54. - 36a26f5226)
2017. febr. 25. 00:35
Szia. Érdekelne az embolozáció. Mesélj róla néhány szóban. Köszi szépen.
2016. jún. 4. 17:27
Nekem most vették uh-on észre elküldött laborba majd 1 honap mulva kell visszamenni hozzá a rákleletért vagy mi az.
58. töprengő (válaszként erre: 57. - Kata09)
2016. jún. 4. 07:44
Nem sok választ kaptál. :(
57. kata09
2015. júl. 24. 18:38

Sziasztok


Az első embolizácóm 2009-ben volt.

Nem tudom kinek milyen tapasztalatai vannak és milyen pozitív visszajelzések történtek ,azoknál akinek az embolizáció műtétet végezték,de jó lenne pár visszajelzést olvasni az eredményről.

A régi fórumozók sokszor eltünnek és nem lehet olvasni az ereményről,csak a találgatás megy,mi lenne a legjobb.

Esmya,Embolizáció,Gyógyteák,Aviva torna,Étrend változtatás...


Megkérek mindenkit osszák meg a tapasztalataikat,mert az ember tapogatozik ,de vhol mintha csak kisérleteznének az orvosok is mi is az igazik megoldás.



Köszönöm!!!

2015. márc. 26. 14:52
most babát várok és így vették észre amígnem szülök meg addig nem csinálnak vele semmit se , és azt mondták lehet nem is kell mert lehet visszahúzodik mivel ilyenkor tele van vérrel vagy hogy mondta az ultrahangos doki és ha nem akkor lehet gyógyszer vagy műtét
55. Clemym (válaszként erre: 54. - 36a26f5226)
2013. máj. 17. 19:39
Persze, hogy érdekel! Köszönöm.
2013. máj. 17. 00:29

6 centi nagyságig létezik mioma embolizációs műtét az ország több pontján..


Van itt ilyen topic róla..


Nekem is 6 centi nagyságú volt, és Pécsett Harmat főorvosnál volt ez az új eljárású műtét..


Keress rá google-on: mioma embolizáció, de ha érdekel, részletesen leírom, milyen műtét volt... Még vágás sem volt, és megmarad a méh is..

53. Clemym
2013. máj. 16. 19:07

Sziasztok!


Nálam ma diagnosztizáltak egy ping-pong labda nagyságú miomát, és a dr. méheltávolítást javasol. Hát mit mondjak! Romokban heverek! Szinte sokkolt a dolog, én "csak" azért mentem dokihoz mert mostanában fáj a hasam a menzi első 2 napján. Erre kiderül hogy miomám van és ha szeptemberig növekedni fog akkor kikell venni a méhemet. Agyrém!!!! 41 éves vagyok, van egy 4 éves kislányunk, nem szeretnék már gyereket, de ettől függetlenül a méhemet sem szeretném elveszíteni. Magától a műtét gondolatától meg egyenesen rosszul vagyok!

Elkezdtem keresgetni a neten valami gyógymódot rá, és több cikket találtam én is a diólevél teáról, és annak jótékony hatásáról.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?


Holdacska34! Mennyi füvet teszel mennyi vízhez? Meddig hagyod ázni? Éhgyomorra iszod meg egyszerre a 2-3 dl teát? Te szedtél diólevelet, vagy készen vásároltad? Ne haragudj a sok kérdésért, de nagyon aggaszt a dolog, és szeretném minél előbb elkezdeni a terápiát. Köszönöm ellőre is a választ.

2013. máj. 13. 21:11

Látom,már kicsit elült ez a topik.

Nálam másfél hónapja találtak egy 5cm-es

miómát 3-4 centis petefészek és több

pici és 3,4 cm-es mell cisztát.

Minden nap 2-3 dl diólevél teát iszom

meg rá és esténként irrigálok is vele.

A forrázott füvet esténként 1-2 órára

a petefészek és méh területére rakom

borogatásként.Csak jókat tudok mondani!

Eleinte nem hittem benne,mert főleg bél és gyomor hurutra ajánkják ezt a teát.Nekem viszont

természetgyógyász ajánlotta.

Később találtam egy cikket róla,hogy tudosok nagy erővel kutatják,mert értékes hatóanyagokat tartalmaz,többek közöt progeszteron

hormont,amely megszüntetheti az ösztrogén dominanciát.(amely a mióma és ciszták kiváltó oka)

Mégi s jobb így természetes formában

bevenni mint szintetoikus hormonokat szedni!A teája is nagyon finom.

Egyenlőre kisebb zsugorodás észlelhető

és apróbb ciszták felszívódása.

51. kata09
2013. jan. 28. 10:18

Ha vki Milluprol tud tobbet es az o siker tortenetevel kapcsolatosan azt ossza mar meg.


2010ben irta le az o tortenetet roviden.

A napokba fedeztem fel ezt az oldalt

Hasonllo sorstarsaim tortenetet varom.

Nagyon szepen koszonom!

50. kata09
2013. jan. 28. 10:12

sziasztok!


Mioma mellett vki ki tudott hordani babat?

Sajnos aki itt irt hasonlo sztorit 2o11ben irt es azota torolte magat a hoxa oldalarol.

Friss bejegyzeseket a miomaval kapcsolatosan nem talaltam.


Ha vkinek van hasonlo tortenete legyenszives irja meg.


Meh hatso falaban mioma,meretei,milyen eljarasokat vegeztetett ,h a miomat megszuntese,milyen sikerrel jart,

Tudott-e babat a mioma mellett kihordani?

Igaz-e ,h lelki okok is allhat a mioma kialakulasaban

Vagy

Taplalkozas?



Minden hozza szolast erdeklodessel varom


Koszonom


Jo egeszseget mindenkinek

49. Dork-a
2011. jan. 6. 08:10
Ne engedjétek,hogy eltávolítsák a méheteket,van más megoldás is!!!!! Mióma embolizáció vagy laparoszkópiás mióma eltávolítás.Én a héten estem át mióma embolizáción.
2010. okt. 15. 14:17
Lányok!Ha a keresőbe be irjátok"méheltávolitás"a miómások sorstársaktól felvilágositást kaphattok.Üdv
2010. okt. 13. 21:42

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Általános kivizsgálás keretében hasi ultrahangon jártam és mióma gyanúja merült fel. Mivel belgyógyász UH-n voltam tovább küldtek nőgyógyászati UH-ra. Sajnos nincs orvosom, mert elköltöztünk onnan ,ahol szültem.

Tudnátok ajánlani Székesfehérváron olyan orvost, aki erre specializálódott? Vagy csak szimplán nagyon jól diagnosztizál és kedves.

Dr. Schandl Károlyt ajánlották már. Kérem, aki ismeri írjon róla, ill. , hogy hol, mikor rendel, mi az elérhetősége!

Nagyon köszönöm.

2010. okt. 13. 18:54

Valakit műtöttek már hasmetszéssel ilyen problémával?

Jó lenne egy-két jótanács tapasztalat...

köszönöm

45. maszatt (válaszként erre: 44. - Zkriszta78)
2010. okt. 4. 20:46

Köszönöm szépen! Nekem se szűnik se a vérzés se a hasfájás, viszont a kismedencei nyomó érzés mintha megszünt volna.....

Minden jót Neked!

44. zkriszta78 (válaszként erre: 42. - Maszatt)
2010. okt. 3. 20:23
Szia! Nagyon szorítok neked, biztos minden rendben lesz! Én Pénteken megyek a dokihoz UH-ra, mostanában egyre sűrűbben fáj a hasam.
43. herold_1 (válaszként erre: 42. - Maszatt)
2010. okt. 3. 20:20
Én mivel vidéki vagyok ,nem ismerem a kórházat,de ha orvosod van és ö fog müteni akkor tök mindegy a hely.Ha majd csak Egy orvos müt a sok közül és a hellyel is gondjaid vannak ,akkor pedig meg kellene keresned a neked megfelelöt.Végül is nem mindegy,hogy mi lesz a vége.
2010. okt. 3. 18:49

Tegnap este hívott az orvos 19-én kell befeküdnöm és 20-án(októberben)műtenek....a dél-pesti kórházban(fenntartásaim vannak a kórházzal kapcsolatban :(

aggódtam

41. herold_1 (válaszként erre: 40. - Maszatt)
2010. szept. 29. 13:15

Nem irtunk kérvényt,a bank mondta ,hogy várnak még!Ja meg azt is mondták,hogy ha amig a hitelünk tart és aközbe csak megszületne az a gyerek,akkor abból az összegböl valamennyit jóváirnak.

Amig nem okoz bajt , nem akarom kivetetni,végül is ez 2 hónappal ezelött derült ki egy küret közben,mert már második éve folyamatosan véreztem.

Aminek az okát most hosszu lenne leirni.Tanulságos,annyi biztos!!!

Ha jól emlékszem az avivás oldalon leirtam talán még régebben,hogy mi történt velem.


Hát ha neked bajokat okoz ,akkor lépni kell valamit.Mindenesetre nem árt,ha van egy jó orvosod!!!Majd irj a fejleményekről!

40. maszatt (válaszként erre: 39. - Herold_1)
2010. szept. 28. 20:47

És hogy intéztétek? Kérvény a bank felé?

A miómát nem akarod kivetetni? Nekem is folyamatosan problémát okoz,folyamatos vérzés,nyomó érzés a kismedencémnél....szeretnék már túllenni a műtéten....

minden jót kívánok!

üdv.

maszatt

39. herold_1 (válaszként erre: 38. - Maszatt)
2010. szept. 27. 23:29

Szia!


4 évetek van rá,de nálunk a bank még fél évet várt arra,hogy teljesitsünk.Nekem a szájon van mioma állitolag,most derült ki ,amikor a küretre kellett mennem az állandó vérzés miatt,ami ugy nézett ki,hogy ömlött,magyarul mozgásképtelen lettem miatta.


Most már látom ,hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával!

38. maszatt (válaszként erre: 32. - 864c5534c9)
2010. szept. 27. 21:56

de jó neked!

nekem is a méhfalon van de azt mondták komoly műtét lesz, nehogy megsérűljön...

ráadásul ma hívott a bank letelt a 4 év a szocpolhoz....basszuskulcs, azt hittük 5 évünk van a 2. baba megszületésére...

37. 864c5534c9 (válaszként erre: 36. - Zkriszta78)
2010. szept. 25. 19:27

Köszi!!!

Neked is ezt kívánom!!!♥♥♥

36. zkriszta78 (válaszként erre: 35. - 864c5534c9)
2010. szept. 25. 19:17
Jó egészséget kívánok nektek!
35. 864c5534c9 (válaszként erre: 34. - Zkriszta78)
2010. szept. 25. 19:05

Húú, én már nemtom pontosan mekkora volt, de majd megkeresem a papírokat.

Igazából az volt ilyesztő, hogy a terhességem elején gyorsabban nőtt, mint a magzat. Mindig nagyobb volt.

Aztán mivel hátul volt, a terhesség 2. felétől már nem láttuk az UH-n, eltakarta a bébi.


Ma már nem kutatok itthon, de holnap előkeresem a papírt. Igazából meg sem néztem, hogy mekkora miómát vettek igazából ki belőlem. A bébikém lefoglalt, vele törődtem..;DDDD

34. zkriszta78 (válaszként erre: 32. - 864c5534c9)
2010. szept. 25. 18:50
Szia! Köszi, hogy leírtad! Neked nagy volt a miómád?
33. zkriszta78 (válaszként erre: 30. - Maszatt)
2010. szept. 25. 18:49
Szia! Szorítok neked, biztos minden rendben lesz!
32. 864c5534c9 (válaszként erre: 20. - Zkriszta78)
2010. szept. 25. 17:23

Nekem is UH-n vették észre a miómámat.

Akkor terhes voltam.

Ahogy nőtt bennem a baba, úgy nőtt vele együtt a miómám is.(méhfalon volt)

Császárral született a picim, s akkor a fogadott dokim rögtön kivette a miómámat is.


Amúgy még terhesség alatt azt mondta, hogy ha nem okoz gondot a mióma, akkor nem kell kivenni. Csak ha már pl. erős vérzés lesz tőle, vagy vmi más panasz.

De mivel császár lett, így rögtön kivette, s kvázi nincs vele gond.

31. 864c5534c9 (válaszként erre: 30. - Maszatt)
2010. szept. 25. 17:19

Nekem akkor vették ki a miómám, mikor a babámat kivették császárral. Kettőt egyszerre...


Remélem, minden rendben lesz nálad is!♥

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook