Alvás (beszélgetős fórum)


18. kingi7
2009. júl. 23. 22:13

Sziasztok!


Segítséget szeretnék... 07.13-án született a kislányom és összekeveri az éjszakát a nappalal... nappal nyugodtan alszik 3-4-5 órákat, de éjszaka kezdődik a buli...nyüszög kinlódik reggel 5-6-ig...

Hogyan lehetne "megfordtani?"

Egyáltalán mi okozza a felcserélést? Létezik, hogy azért mert besárgult végigaludt egy egész napot?

2009. júl. 11. 17:19
Az nem baj ha sokat alszik, de nekem azt mondta a védőnő, hogy nappal ne hagyjuk 4 óránál tovább aludni, ese aludhat. Mondjuk az én kisfiam sosem aludt nappal 3 óránál többet.
16. angel304 (válaszként erre: 15. - Grepike)
2009. júl. 4. 10:00
Az én kislányom ugyanilyen:)
15. Grepike (válaszként erre: 12. - Bene Mami)
2009. júl. 4. 08:36

Maja egy tüneményes Álomlány! Alszik, mint a bunda! Nappal és éjszaka is!

Volt már több olyan éjszakánk, hogy hajnali 5ig a hangját sem lehetett hallani.

De rosszabb esetben is csak egyszer(!) ébred éjszaka 2 és 3 között. Eszik, aztán alszik is tovább! Mindenkinek ilyen gyereket kívánok (még!)

2009. júl. 3. 23:54
Jaj, ami még lemaradt: arra azért tényleg figyelj oda, hogy ne cserélje fel a napszakokat, mert annak nem lesz jó vége... Amúgy az is lehet, hogy csak ez az állandó kuka időjárásváltozás tette be a kaput egy kicsit... :) Minket is megvisel!
2009. júl. 3. 23:52

Szerintem se baj, ha sokat alszik, egész addig, míg nem megy a súlygyarapodás rovására... Bár az enyém aludt volna napközben csak egyszer is huzamban 5 órát!!! Hasfájós volt a lelkem, mert hatalmas volt az étvágya, de csak akkor nyugodott meg teljesen, ha cicire tettem... :) 22-es csapdája. 2,5 óránként evett, míg nem jött a foga. Aztán óránként... :( De szerencsére csak nappal ment a fesztivál, az éjszakák csendesek voltak. :D

Élvezd ki, mert a fogzás meg fogja viselni, akkor nyűgösebb lesz. Aztán meg majd elkezdi felfedezni a világot.

2009. júl. 3. 22:50

Szia!

Ha nem cserélte fel a nappalt az éjszakával,tényleg rendben van. Akkor nagyon jól működik a babád,ne is rontsd el,és ilyen marad. Írd meg milyen volt az éjszaka?! Remélem az is nyugis lesz. Nagyon szépek a gyerkőceid!

2009. júl. 3. 22:30
Normális.Ha nagyobb lesz nem alszik majd ennyit.
10. Grepike (válaszként erre: 9. - Koppanya)
2009. júl. 3. 17:53

Sajnos??? Akkor hajrá, jöhet a negyedik! :)

Öt óra alvás után tisztába tettem - nem ébredt fel! Azaz felnézett, de aludt tovább :) De egy negyed óra múlva kipattant a szeme és mikor eszébe jutott, hogy éhes, üvöltött, torkaszakadtából :)- mondtam neki: "velem ne kiabálj, nem én aludtam át az etetést!!!" - elhallgatott! :)

2009. júl. 3. 17:03
nekem azt mondta az orvos, hogy ilyen kis babáknál az 5 óra a határ, annál tovább nem szabad hagyni evés nélkül-ígény szerint szoptattam 3 gyerkőcöt, sajnos vége már
2009. júl. 3. 16:31

Köszönöm a válaszokat!

Nekem nagyon furcsa, hogy ennyit alszik. Sára (a nagyobbik lányom) szinte óránként enni kért- sokszor keveset alapon működött... ha nem kapta meg azonnal, ordított. De ez általános volt, szinte mindenért ordított!!! Ezzel szemben Maja szinte soha nem sír (még!). Furcsa, mennyire különbözik a két gyerek. Bár már pocakban is éreztem a különbséget!!!

2009. júl. 3. 16:20
A lányom aggódva kérdezte: nincs valami baja? Szopik, és csak alszik. Nem sír, nem kiabál.Mondtam neki, eljön az idő, mikor visszasírod ezeket a csendes, nyugis napokat. Most, hogy eltelt 4 hónap,telefonál: mi baja lehet? Sír, sőt ordít, ha nem megyek hozzá azonnal. Hogy lehetne elaltatni....Élvezd Te is a csendes órákat, és készülj a "harcra".
2009. júl. 3. 15:54

Én sose keltettem fel őket. A fiam is aludt 5 órákat 2 evés között. Nem gond.

Egyébként azt kell eldöntened, hogy az igény szerinti szoptatást, vagy az óra szerintit szeretnéd követni.

Mindenki a sajátjára esküszik. Én az igény szerinti szoptatás híve vagyok. :)

5. szemmelver (válaszként erre: 1. - Grepike)
2009. júl. 3. 15:47
nyugodtan hagyd aludni, ha éhes felébred
2009. júl. 3. 15:37
Én nekem anno azt mondták hogy nappal keltsem fel hogy egyen, éjszaka viszont addig alszik ameddig jól esik. Így van rendszer és tudja hogy mi a különbség nappal és éjszakai alvás között. Az én fiam kb két nap után tudta a dolgát és 3 óránként evett szépen, és éjszaka pedig egyszer kelt fel enni
2009. júl. 3. 15:36
Ne izgulj,normális, és örülj neki,hogy nem ordit.
2009. júl. 3. 15:36
normális!!!!!! és hadd pihenjen, hisz így nő! :-)
2009. júl. 3. 15:34
Maja lányom egy hónapos lesz a hétvégén. Képes egyhuzamba 4-5 órát aludni, étlen, szomjan... Normális ez???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook