Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Testalkat-típusok fórum

Testalkat-típusok (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

10. Szutyi
2009. máj. 24. 17:49
Én is ectomorf alkat vagyok, de ez amolyan örökletes adottság, nálunk anyai ágon szinte mindenki sovány volt. De az a jó benne hogy nem vagyok olyan hízékony :)
2008. szept. 10. 23:45
Én ectomorf alkat vagyok. Ettől függetlenül sikerült mesomorfhoz hasonló alkatot összehoznom a konditeremben.
2008. szept. 5. 14:05

A testfelépítést három alaptípusba oszthatjuk:

1.ectomorf

Általában a hosszútávfutásban érnek el jó eredményeket. Hosszú, vékony, szálkás testfelépítés. Az izmok szinte alulfejlettek. Keskeny váll, beesett mellkas, keskeny csípő.


2.endomorf

Rövid végtagok, puha, hájas, kerekded formák, izomtónus hiányos.


3. mesomorf

Ideális testalkat, karcsú, izmos. Jó esélye van, hogy megfelelő aktivitás mellet öregkorára is megőrizze fiatalos kinézetét, szerencsés testalkatát. Idős korára kialakulhat hájasodás, de megfelelő táplálkozással kordában tudja tartani.

2008. szept. 5. 14:02

Sajnálom, hogy már nem elérhető a cikk...:(


De nagyjából szerintem az átlagos, a sportos és a nőies alkatok sajátos keveréke vagyok... :)


1,77 magas vagyok, 77 kiló, széles a vállam, de a csípőm is. A hátam óriási, a karom hosszú (ergo nem egy leányálom kabátot, felsőt, blézert stb venni...:) ) Testalkatomhoz képest nagy a mellem - faragnék belőle, ha tehetném. A lábam hosszú, a combjaim formásak (nem kicsik...:D), a kedvencem, a vádlim pedig formás és izmos. (Ez talán a 7év kézilabdának köszönhető...:) )

Összességében arányos vagyok, bár tényleg lehetne a mellem kisebb. A kritikus helyekről meg ne is beszéljünk. :)

2008. jún. 28. 21:58
Én az alma típusba.
5. fb3d790ac9 (válaszként erre: 3. - Alexa77)
2008. máj. 22. 19:38
Én is ebbe tartozom,bár én 170cm-hez vagyok 48kg.gatyát nehezen tudok venni,ugyanazért amiért te.Viszont engem a párom igy szeret,mert neki az ilyen tipus jön be.
2007. szept. 13. 23:00
Én a nőies kategóriához tartozom, legalábbis amit erről elolvastam az rám vall. Nekem aztán van rendesen mindenhol!
2007. szept. 13. 21:58
En kifejezetten vekony vagyok, de az allando sport miatt elegge izmos. Allitolag idealis alkatom van, 175cm, 56kg, 90-60-90-es mell, derek es csipoboseg. Ennek ellenere nagyon nehez pl. nadragot vennem, mert ami eleg hosszu, az leesik rolam, ha meg derekban jo, akkor csak terdig er. Altalaban irigyelnek a lanyok, pedig ennek az alaknak is megvannak a hatranyai. Az altalam ismert pasik nagy szazaleka kifejezetten szereti, ha van mit fogni egy non. Egyebkent szerintem is szep.
2007. szept. 13. 10:13
Ezek szerint én piknikus vagyok a javából.Bár igyekszem változtani rajta.
2005. dec. 12. 10:43
Természetes adottságainkért - hajszínünkért, bőrtípusunkért, alkati jellegzetességeinkért - nagyrészt génjeink a felelősek. Így testalkatunk gyakorlatilag előre meghatározott. Mindezzel az antropometria, azaz az emberi alkattípusokkal foglalkozó tudomány foglalkozik, s nekünk is érdemes belepillantanunk, hogy megtudjuk: mely típusba tartozunk?

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook