Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha a meleg gyantától benőtt minden szőrszál, a cukorgyanta jobb megoldás? fórum

Ha a meleg gyantától benőtt minden szőrszál, a cukorgyanta jobb megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 19. 16:46
Sziasztok! Tapasztalatokra lennék kiváncsi! Én vettem tégelyes cukorpasztát, mivel elég sok begyulladt szőrtüszőm lett a gyantától. Próbálom magamnak csinálni, de egy rövid idő után a akezem melegétől felolvad és képtelenség vele dolgozni. Ráragad a kezemre is és a lábamra is, onnantól nem is tudok vele mit kezdeni, le kell mosnom. Barátnőm nagyon ajánlotta azért vettem(bár nem volt olcsó) azt mondta neki 1 hónapig is sima a lába és egyáltalán nem fáj. Hmmm, én nem tudok jót mondani róla egyelnőre. Kérlek titeket ha tudtok segítsetek tanáccsal mit kellene csinálnom a pasztával. Pedig amikor elkezdem használni még kemény állagú, később nagyon megpuhul.Köszi!!!
31. f52a0b4925 (válaszként erre: 30. - Katieeeee)
2011. szept. 15. 12:58

Szia,

Ha sikerül eltalálni - szerintem az egy bögre cukor, 1/4 bögre víz és 1/4 bögre 100%-os citromlé az arány, valamint 15-20 perc lassú főzési idő - akkor hidd el, hogy nem fogod soha többé lecserélni!

Olcsó és jó - én mondjuk melegítve használom, lehúzócsíkkal, de tökéletes, még intim területen is. Maradt otthon még csomó gyári gyantám, már nem tudom rászánni magam, hogy használjam őket.

Pedig 3-ból csak kétszer sikerült megfőznöm, az egyiknél nem 100-os citromlét használtam, ennek tudom be a sikertelenséget.

Sok sikert!

2011. szept. 8. 14:07

Sziasztok...

Az én lábam is egy katasztrófa. 3 napja találtam rá a cukorgyantára. Leírtam a receptet és neki álltam elkészíteni. Sajnos túlfőztem, és eléggé elkenődtem miatta. Ma megint utána néztem a neten a receptnek, és végre találtam egy olyat, ami eddig a legtöbb embernek bevált. Úgy hallottam intim területen is nagyon hasznos, és sokáig sima marad a bőr. Ma megpróbálom újra, most már a (remélhetőleg) jó recepttel. Iszonyú érzékeny a bőröm, így már csak ez a reményem maradt. Megyek is főzőcskézni... :)

29. MiDia
2011. szept. 7. 19:59

Sziasztok.


Az én lábam katasztrófa, ahogy kinézett. Mikor elértem azt a kor hogy ciki volt szőrös lábbal mutatkozni, elkezdtem szőrtelenítőkrémet használni, sebes lett a bőröm, váltottam epillátorra,attól meg tele volt a bőröm szőrtüszővel és a sebek miatt heges maradt a lábam, ráadásul soha, de soha nem múltak el a piros pöttyök az epillálás miatt. Hogy ne maradjon ki a sorból a borotva, azzal is kísérleteztem, nem vált be. Aztán rátaláltam a házilag előállítható cukorgyantára. Akinek nagyon érzékeny bőre van, annak csak ajánlani tudom, mert selymes lesz az ember bőre, a pirosság nálam fél nap alatt elmúlik és nem sebes a lábam, végre! Egy hátránya van, ki kell tanulni a technikáját :)

28. kajtárildi (válaszként erre: 2. - -KisTücsök-)
2011. júl. 4. 21:20

Szia!


Én is évekig borotvát használtam!DE:már pár hónapja cukorgyantát!Saját magam csinálom,nagyon jó,nincs vele probléma,nem nőtt be szőrszálam,kevesebb nő vissza és puhább,ritkább a szőr!Meg kell tanulni a technikáját!Videós útmutató van hozzá!

Próbáld ki,megéri!

27. -KisTücsök- (válaszként erre: 26. - Dorka29)
2009. júl. 5. 23:41

Lehet, hogy kicsit hülyén hangzik, de valahol "jól" esik azt olvasni, hogy nemcsak nekem ilyen katasztrófa a gyantázás.

Amúgy a suvickolás és a radírozás elég jól megtette a hatását. Ma végre le tudtam borotválni (előtte meleg vizes törülközőbe csavartam a lábam, hogy minél jobban megpuhuljon a bőr és a szőr). Sikerült is és így legalább láthatom, hol kell még ügyködnöm, hogy a maradék is felszínre bukkanjon.

Persze ma is mindenfele tökéletesen sima lábú nőket láttam...fájdítják is a szívem rendesen...de inkább szúrjak és látszódjon a szőr a bőr alatt, minthogy állandóan szőrbenövéssel bajlódjak. Szóval marad a borotva. :)

26. Dorka29 (válaszként erre: 23. - -KisTücsök-)
2009. júl. 5. 22:58

szia!


ugyanúgy vagyok, mint Te. Akárhányszor gyantáztattam (kozmetikus, barátnőm, saját magam), mindig szőrbenövés lett a vége. Ráadásul egy hétig rettenetesen néz ki, hogy csak hosszú gatyát tudtam hordani. Mire végre elmúlik a fájdalom és a gyulladás (pirosság), addigra elkezd nőni újra a szőr..


Az epilátor nekem jobban bejött, amikor rendszeresen használtam, akkor hozzászoktam a fájdalomhoz, viszont a szőrbenövésen ez sem segített.


Amióta terhes lettem csak borotválom, azóta sem szőrbenövés, sem gyulladás nincs, viszont minimum hetente meg kell csinálni, sőt, mielőtt megjön , látványosan gyorsabban nő a szőr a lábamon (a hormonok miatt)..

2009. júl. 5. 20:48
Cukorgyanta nálam nem ért semmit. Két alkalommal kísérleteztem, aztán eldobtam.
2009. júl. 5. 20:29
Akkor nemtudom:( :)
23. -KisTücsök- (válaszként erre: 22. - Mandulaszem)
2009. júl. 5. 13:17
Epilálás nagyon fájt és azok is benőttek. Epilálásnál eleve gyakoribb a benövés, mert nem tudják, milyen szögben kell kitépkedni, hanem csak alólról felfelé haladnak az epilátorral.
2009. júl. 5. 12:10

Akkor lehet, hogy a gyantára vagy allergiás, vagy érzékeny a bőröd és nem bírja?

Epilálni próbáltad már?

2009. júl. 4. 19:26

És még figyeltem is, h mindig szőrnövekedéssel ellentétesen rántotta le...ergo a meleg gyanta technikája szerint csinálta...

Most nem tudom,h nekem ez a technika nem jött be (és talán a cukorgyanta hatásosabb lesz) vagy eleve ilyen hajlamom van (azaz a kitépett szőr be fog nőni mindig) :S

20. -KisTücsök- (válaszként erre: 19. - Mandulaszem)
2009. júl. 4. 19:25
Nem én csináltam...kozmetikushoz mentem, akinek 20 éves tapasztalata van. Magam be se mertem volna vállalni....de lám, szakemberrel se sokra mentem :((((((
19. mandulaszem (válaszként erre: 18. - -KisTücsök-)
2009. júl. 4. 16:13

Ha nem megfelelően használod, akkor ez lesz az eredménye. Lehet célszerűbb lett volna megkérned egy barátnődet vagy egy kozmetikust, aki segít megcsinálni.

Azért nőtt be, mert rossz irányba tépted ki.

2009. júl. 4. 11:17

Teljesen el vagyok keseredve. Mindkét lábszáramon a létező összes szőrszál benőtt...nagyon csúnya és mindenféle radírozás, dörzsölés hatására sem javul :( Csupa piros folt, nagyon fáj és alig tudom kipiszkálni őket :( Mellette még a növők (amiket nem ért gyanta) totálisan szúrnak :(

Soha többet nem meleg gyantáztatom,csak jöjjön rendbe a lábam...egész nyáron hosszú nadrágban kell járnom és csak remélni tudom, h ha ismét visszatérek a borotvához, nem fog utána benőni :'(

17. mandulaszem (válaszként erre: 16. - -KisTücsök-)
2009. júl. 3. 10:04
Igen, a tépés iránya befolyásolja. Én azt tapasztaltam, hogy a cukorgyantával nem sérül a bőröm, azt nem tépi meg.
16. -KisTücsök- (válaszként erre: 15. - Mandulaszem)
2009. júl. 3. 08:15
De akkor ugyanott vagy, mint a sima meleg gyantával (hatást és technikát illetően). Pontosan a tépés iránya befolyásolja, h be fog-e nőni a szőrszál.
2009. júl. 2. 23:07

Hm:) Olvastam érdekes dolgokat. Én leteszteltem az X-Epil cukorgyantáját. Évek óta magamat gyantázom.

Az, hogy papirral vagy anélkül húzod le, az attól függ, hogy mivel viszed fel. A patronos vékony réteget nem hiszem, hogy bárki is le tudná húzni kézzel, mig a spatulával felvittet simán.

A cukorgyanta lényege, hogy szőr növési irányban viszed fel a gyantát és ebből az irányból szeded le. Nekem igy nem sikerült, csak ha ellentétesen húztam le. Amúgy hibátlan a dolog és ajánlom bárkinek. Gyantázás után 1-2 óráig piros a bőr. Nagy előnye még, hogy meleg vizzel le tudod mosni a maradék gyantát a lábadról. Viszont, az ára húzós. Neten találtam receptet az elkészitésére (cukorból és vizből készül), de még nem próbáltam.

Én gyantázni szeretek a legjobban, mert nem lesz csúnya, mint a borotvától és nem olyan kinzás mint az epilátorral. Amúgy teljesen elviselhető.


Hosszú lett a monológom, de hátha valakinek segiteni tudok vele:)

14. Kedveske (válaszként erre: 13. - Heni86)
2009. júl. 2. 21:31
Akkor ez már egy újabb verzió. Hiába a világ ebben a tekintetben is rohamosan fejlődik:-)
13. Heni86
2009. júl. 2. 21:15

Mutatta a műsorban is a kozmetikus, hogy ellentétesen húzza.


Meg ahhoz nem kell textil csík se.

12. -KisTücsök- (válaszként erre: 11. - Kedveske)
2009. júl. 2. 20:53

Én ahol olvastam erről,mindenhol speciális használati technikát írnak. Ez pedig a felkenés és leszedésre vonatkozik.

Tehát ha ugyanúgy alkalmazzák, mint a sima meleg gyantát, akkor ugyanaz lesz a hatása:kipirosodás, szőrbenövés, irritáció.

11. Kedveske (válaszként erre: 8. - -KisTücsök-)
2009. júl. 2. 20:50

Aha!! Na ezt én most hallom először, pedig elég rutinos gyantáztatónak és gyantázónak számítok.

Én cukor gyantát használo, és használt a kozmetikusom is, de mindig ellentétesen rántotta le. Sőt ha én az alkaromon - koordinációs hiba folytán - a szőrnövekedéssel megeeggyezően rántottam le a textil csíkot, akkor:

1. rajta maradt a gyanta

2. nem is vitte le a szőrt.

De lehet hogy már vannak új módszerek...

Szőrbenövásre talán próbáld ki ez ellen ható testápolót hátha segít.

10. -KisTücsök- (válaszként erre: 9. - Heni86)
2009. júl. 2. 20:48

Véglegesről is sok rosszat hallani:

-vagy több alkalom kell, mint amit előre mondanak és azért nem mindegy, h hányszor 30 ezret fizetsz ki :S

-vagy 1-2 éven belül ugyanúgy elkezd minden nőni

9. Heni86 (válaszként erre: 6. - -KisTücsök-)
2009. júl. 2. 20:46

Ezt meg tudom érteni! :)

Én még a véglegesen gondolkozom mert nekem évek óta nagyon csúnya. :( Majd a válság után! :))))

8. -KisTücsök- (válaszként erre: 7. - Kedveske)
2009. júl. 2. 20:46

Gyantát ugye normálisan keni fel (szőrnövekedésnek megegyezően), lerántani viszont ellentétesen rántja. Azaz pl lábszáron lefele viszi fel, és felfele rántja.

A cukorgyanta pont fordítva van: szőrnövekedésnek megfelelően kell lerántani. Állítólag ezzel kerülhető el a benövés.

2009. júl. 2. 20:43

"Viszont elég sokat olvastam a cukorgyantáról. Elvileg pont ellenkező irányba kell felkenni és letépni, mint a meleg gyantát és így elkerülhető a szőrbenövés."

Ezt most akkor hogy érted? Mit értesz meleg gyanta alatt, és azt hogy kente fel a kozmetikus?

6. -KisTücsök- (válaszként erre: 5. - Heni86)
2009. júl. 2. 20:42

Jaj, de jó lenne :)

Néztem, árban szinte dupla annyi...az biztos, h csak tesztcsíkot fogok csináltatni,nem merem bevállalni az egész lábszárat.

5. Heni86 (válaszként erre: 4. - -KisTücsök-)
2009. júl. 2. 20:33

Pont azt hangoztatták, hogy ezzel nem nő be a szőr. Hogy emiatt jobb mint a meleg. Bíztató!


Amúgy nem hiszem, hogy a kozmetikus rontotta volna el. Nekem több kozmetikus is csinálta és mindig tiszta benövés és seb volt utána.

4. -KisTücsök- (válaszként erre: 3. - Heni86)
2009. júl. 2. 20:28

Persze, én is kozmetikussal akarom csináltatni, ahogy a sima gyantát is.

Azon is gondolkoztam, h ezt vajon nem-e a kozmetikus rontotta el? Vagyis amikor hideg gyantáztam, igaz, h keveset szedett ki, de egyik se nőtt be :S


Mondtad, h a tv-ben is volt róla szó. Ott említettek valamit erről a szőrbenövésről? Ezzel kevesebb vagy egyáltalán nem nő be?

2009. júl. 2. 20:18

Szia!

A reggeliben volt szó róla a múltkor és nagyon jónak tűnt. Én is ki szeretném próbálni mert ugyanazzal a problémával küzdök mint te de azt mondták, hogy először mindenféleképpen kozmetikus csinálja.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook