Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire kényes a textilbőr ülőgarnitúra? fórum

Mennyire kényes a textilbőr ülőgarnitúra? (tudásbázis kérdés)


27. ddgdg
2018. aug. 28. 18:37
Nekem a franciaágy fejrésze van textilbőrrel bevonva, és egy 7 centis repedés van rajta (tavaly vettem...). Az áthúzás 45 ezerbe kerülne (az ágy 90 ezer volt). Megvarrni nem lehet? Vagy tudtok valami szakembert, aki kijavítaná a hibás részt?
2017. máj. 23. 11:09
Hátha valaki még olvassa...Szerintetek textilbőrt át lehet festeni házilag, hobby akrilfetékkel gondoltam...
2011. dec. 26. 19:05
Kényesnek nem kényes,de három év után rohamosan kopott nálunk.A miénk sötétkék és már nagyon csúnya.Többet biztos nem veszek ilyen borítású garnitúrát.
2011. dec. 26. 11:28
21. voltam. Visszavonom az állításom. Kb. fél éve alvásra is használjuk a textilbőr kanapénkat. Azóta, ahol nagyobb nyomás nehezedik az ülőfelületre (fenékrész), totálisan kirepedezett. Összesen 2 éves. Most már én is letakarom, mert nem bírom elnézni milyen csúnya!
23. Vámpír (válaszként erre: 22. - Ramiroff)
2011. nov. 9. 15:52

Szia

Ha még aktuális, én úgy tudom semmivel sem jön ki az akril. :-(

2011. jan. 27. 11:19

Sziasztok!

Férfiként kérdezném - talán nem is annyira kapcsolódik a témához - ,hogy a textilbőr garnitúrámból a rászáradt akril alapozó festéket mivel tudom eltávolítani? Sajnos későn vettem észre,hogy a permet rászállt és rászáradt.A feketével nem lenne gondom,de a fehér csúnyán mutat :) Előre is köszönöm a segítséget.

2010. nov. 4. 20:07
Sziasztok! A miénk is textilbőr (2 fotel+1 hármas). Bivalybézs színű hófehér cérnával. Használjuk, de az égvilágon semmi baja nincs. Én csak dicsérni tudom. Én sima vizes ronggyal törlöm át kiszáradás ellen, illetve havonta egyszer lefújom 1 bőrápoló szerrel (vagy a "déemben" kapható 1340 ft-os narancssárgával - nem tudom a nevét, mert pont nincs itthon - , vagy a s. benzinkutakon kapható autóbőr sprayvel - SONAX.). Csillog-villog, nem kopik, nem reped. Csak ajánlani tudom.
20. Yulcsy
2010. okt. 8. 08:19

Nekünk már 3 éve van textilbőr ülőgarnitúránk vajszínű.A nappaliban van, csak erre tudunk ülni,feküdni,tehát le van strapálva rendesen és semmi baja nincs.Nem reped,nem csúnya,olyan mint újkorában. Mi talán 140 000 Ft-ért vettük.Néha áttörlöm sima vizes ruhával.Mi nem szoktuk letakarni semmivel,így használjuk.

Nyáron igen egy kicsit hozzá lehet tapadni,de nem vészes.

Gondolom a textilbőr minőségétől függnek a problémák...

Mi nagyon elégedettek vagyunk!

19. laszlozsu (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2010. okt. 8. 07:42
Hát semmit. Nem is tudunk vele semmit kezdeni, mert olyan olyan keskeny anyagszélt hagytak belül, hogy meg sem lehet varrni. Áthúzást javasoltak, de nem fogok erre pénzt kiadni. Még egy darabig csúfoskodik itt a nappaliban, aztán remélem legkésőbb tavaszra lecserélhetem.
2010. okt. 7. 21:34
..a világos szín szerintem nagyon kényes....
2010. okt. 4. 14:35

sziasztok!


nekünk is 2 éves a garnitúránk, világos vaj színű és szintén ugyanaz a probléma, a varrás mentén már néhol berepedt.


Ti mit csináltatok vele?

16. laszlozsu (válaszként erre: 15. - Laszlozsu)
2010. okt. 4. 14:33

Hoppá! Lemaradt a vége.

Szóval kényelmetlen az űlés, fekvés rajta.

Jövőre csere, de csak bőrt veszek. Addig gyűjtögetek rá.

2010. okt. 4. 14:32

Sajnos ezt meg tudom erősíteni.

Nekem is az van. Kényesnek nem mondható, mert simán tisztítható, de a strapát tényleg nem bírja. A fotel ülőkéje teljesen berepedezett. A kétszemélyesé elszakadt a varrásnál. A háromszemélyes csak azért bírja, mert alig használjuk, valahogy olyan kényelmetlen az ülés, Addig gyűjtögetek rá.

14. zsanky
2009. nov. 25. 15:36
Nekünk is most két éve van meg, és nem is az olcsóbb fajtát vettük, mégis kopik rendesen, amúgy sötétbarna színű és az igazi problémája, hogy a varrás mentén a karfáján kiszakadt. Megcsináltattuk, aztán kiszakadt a garnitúra másik részén, szintén a varrásnál. Ápolom, kenegetem rendesen, mégis. Kiszáradt volna valamilyen oknál fogva és összébb húzódott? Nem tudok mire gondolni.
2009. nov. 25. 13:35
Nekünk fehér sarokülőnk van 2 éves .Semmi baja,ha a gyerek vakamivel összekoszolja,akkor nedves ruhával letörlöm.Nekünk volt,hogy a gyerek tollal összefirkálta,egy idő után magától eltünt,kilökte magából.Én nagyon szeretem,és egyáltalán nem kopik.Persze vannak különböző minőségű termékek.Itt is igaz,hogy olcsó húsnak híg a leve.Én már mostam domestossal is,cseppent már rá hajfestékből a hidrogén,semmi baja nem lett.Pedig állítólag ezek szét eszik az anyagot.Csak ajánlani tudom.Viszont aki letakarja, az miért nem vesz textil ülőgarnitúrát.Nekem ez tetszik azért vettem,nem azért,hogy eltakarjam.
2009. nov. 25. 13:24

Sziasztok!

Nekünk sötétkék volt de három év alatt teljesen lekopott a felső rétege.Nem túl tartós:- (

11. SáFa
2009. júl. 17. 20:28

Sziasztok!

Ma kaptuk meg a vadonatúj textilbőr ülőgarnitúránkat és a kétéves ikerlányaim a bekrémezett kis kacsójukkal szépen össze is taperolták. Hogyan lehet ezt leszedni róla???

Amint megláttam a foltokat letöröltem vizes ruhával, de mással nem mertem próbálkozni, hátha kárt tesz a szövetben. Mit javasoltok? Kinek mi vált be hasonló esetben??? Előre is köszi a válszokat!

2009. júl. 2. 21:56
a mienk is egy nagy sz@r. alig használjuk,mert a nappaliban nincs tv,vendégek az étkezőben ülnek,szine csak disznek van, mégis nagyon kopott,mert kezeljük,tisztitjuk (MEGFELELŐEN).Sötétzöld,és nagyon ocsmányul néz ki attól h kopott. Ráadásul jó drága is volt,de ahogy lehet le akarjuk cserélni. :( Nagyon szép volt az lején, mindenki azt hitte, hogy igazi bőr és tényleg egy szavunk nem lehetett rá. De használat nélkül is elég gázul néz ki,ha valaki használni is akarja a ülőgarnitúrát és nem akarja évente cserélni akkor nem ajánlom ezt! :(
2009. júl. 2. 21:47
nekünk antikolt krém textilbőr ülőgarnitúránk van, 2 kisgyerek mellett. 2 éve van meg, és olyan mint új korában. nincs letakarva az ülőrésze, mert nincs idegem kétpercenként igazgatni, mert a gyerekek sokat ugrálnak rajta. a nagyobbik minden reggel ott reggelizik, asztalnál nem hajlandó. ha foltos lesz, letörlöm.nekünk olyan nagy, masszív, 3 személyes van, cseresznye fa berakásokkal, elég sok díszvarrással. csak ajánlani tudom.
2009. júl. 2. 20:31
Tényleg foszlós!!! VALAKI SEGÍTSEN, MERT SZOMBATON SZERETNÉK VENNI, DE ha ennyire rossz, lemondok róla
7. Ekka
2009. júl. 2. 15:51
Szétfoszlik?!?!?!? Ne már!!! Én pont ilyen textilbőrt nézem ki!!!!
2009. júl. 2. 15:40
Bátyáméknak pár év alatt teljesen szétfoszlott. Amikor mi ülőgarnitúrát néztünk több helyen inkább a jobb minőségű szövetet ajánlották, mert strapabíróbb. Bár igaz, hogy kisgyerek mellett talán egyszerűbb a textilbőrt tisztítani. (mi végül szövetet vettünk, az ülő része lehúzható és ki lehet mosni gépben)
2009. júl. 2. 15:34
Nekem ócseresznye színű (mint a bútorom) és nagyon szép világoszöld takarók vannak rajta, mert ilyen színű a drapéria. Szerintem akár bőr akár textilbőr, ha nem teszel az ülőfelületre valamit akkor nyáron, főleg rövid nadrágban guszta kis izzadságfoltokat lehet hagyni.
2009. júl. 2. 15:24

..és nyáron nem izzad rá az ember?

Milyen színt ajánlanátok? Én krémben láttam: gyönyörű! Meg bordóban.. utóbbi túl egyedi ízlésű:))))))

2009. júl. 2. 15:21

Szia!

Szerintem inkább attól lesz kényes, ha egy világos színt választasz, amúgy tökéletesen lehet takarítani. Én pl. popsitörlővel szoktam áttörölni, a takarók melyek az ülőfelületen vannak moshatóak.

2009. júl. 2. 15:18

Szió!

Ugyanolyan mint a bőr, csak ez nem annyira kényelmes és nem mondja meg róla senki, hogy nem valódi bőr!!!

2009. júl. 2. 15:16
Mennyire kényes a textilbőr ülőgarnitúra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook