Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan rendezzük be a babaszobát, ha nem tudjuk a babánk nemét? fórum

Hogyan rendezzük be a babaszobát, ha nem tudjuk a babánk nemét? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 18. 09:31
tiszta izléses legyen
26. 4561 (válaszként erre: 1. - 73a0408f97)
2012. szept. 18. 14:57

Mi nem kérdeztük meg, így semlegesre csináltuk, vajszínű fal, micimackós fali dekorációval, az ágyneműje, baldachinunk pedig többszínű pasztelszínekkel, sárga, zöld, kék, rózsaszín, szóval volt fiús és lányos szín is.

Kisfiúnk lett és imádja micimackót.

25. gribedli' (válaszként erre: 20. - Ee50b7c391)
2012. szept. 18. 00:24
Úristen! Hogy te milyen tapintatlan vagy..:-S
2012. szept. 18. 00:24
Színesre: kék, sárga, piros, fehér, zöld, narancs, lila..:o)
23. Hanna :-) (válaszként erre: 1. - 73a0408f97)
2010. okt. 3. 13:33
Sztem a bézses árnyalat a flra v mogyoró szin. Sárgás bordürrel. A bútor valami világosabb fajta. (Juhar) Aztán a textiliák már az uzolsó pillanatban is beszerezhetők. (rózsaszin v kék fejvédő, pelenkázólap...stb) Most 1enlőre nem jut más az eszembe. :-)
22. Kyller
2010. okt. 3. 11:47
Szerintem tokmindegy a baba neme. Praktikus legyen.
2010. aug. 9. 15:12
ugyanúgy, mintha tudnátok
2009. júl. 2. 09:24

sehhogy!!!

És nem a neme miatt hanem egyébként. Ráérsz majd akkor megcsinálni amikortól már nem számit koraszülettnek. Addig minek? Nagyon fájnni fog ha ott a szoba de a gyerek meg esetleg sehol.

19. zsutta
2009. júl. 1. 21:33

Még valami! Ha neten nézelődsz, keress rá olasz gyerekbútorokra, vagy olasz oldalakon nézegess! Nagyon gyermekközpontúak, és szebbnél-szebb szobákat találsz! Ott aztán vannak ötletek! Szerintem:)

Sok sikert!! És jó egészséget nektek!

18. 73a0408f97 (válaszként erre: 17. - Zsutta)
2009. júl. 1. 21:26

Ezzel telejsen egyetértek,nem mindig a legdrágább a legjobb,sőőt:)

Hát mindenesetre köszönöm a gyors válaszokat,aztán keresgélek tovább,végülis most csak a fal színe a fontos mert itt a festő a nyakunkon azt kell kiválasztanom aztán a bútor még ráér.

17. zsutta (válaszként erre: 14. - 73a0408f97)
2009. júl. 1. 21:24

amúgy mi is hasonló cipőben járunk, azt elfelejtettem írni. Nem tudjuk, csak azt, hogy mikor érkezik a baba.

Én úgy vagyok vele, hogy a legócskább és legelnyűttebb bútort is úgy fel lehet újítani nagyon piri pénzből, hogy senki nem mondaná meg, hogy nem most vettük hatalmas összegért.

szóval, egy egyszerű fenyőbútort is lehet egészben vagy csak részeiben festeni. csodákat lehet vele tenni, és csodákat tesz a szobában is. később pedig le lehet csiszolni a festéket, és lehet kamasznak átalakítani. nézegess hirdetési újságokban különböző színösszeállítású szobákat. :)

16. 73a0408f97 (válaszként erre: 12. - Zsutta)
2009. júl. 1. 21:23

Az a baj h én nagyon béna vagyok az ilyenekhez,úgyhogy megpróbálok keresgélni valami jót jó áron,vannak ezek a felragasztható minták kisebb nagyobb méretbe azokból szeretnék valami jó pofákat kifogni és kidekorálni velük a falat,bár nem szeretném ezt sem túlzásba vinni.

A szoba bútorra is szeretnék majd valami kis figurákat de csak szolídan azt is:)

15. 73a0408f97 (válaszként erre: 13. - 318512f90e)
2009. júl. 1. 21:21
Igen pont ma találtam egy jó kis oldalt ahonnét számtalan mennyiségű bordűr közül lehet választani és a micimacis eddig a nyerő nálunk is:)
14. 73a0408f97 (válaszként erre: 9. - 8ee31e318f)
2009. júl. 1. 21:18

Bútorban mi sem gondoltunk túlzásokra,egy pelenkázó komód,egy 6fiókos álló szekrény és egy 4 részes nyitott állópolc,kiságy és egy falipolc ennyi.Egyrészt a szoba sem túl nagy nem akarom h zsúfolt legyen,meg feleslegesnek si tartok ennél nagyobb bútorokat.

Ja és a fotelra én is gondoltam,de most jó h írtad,így emlékeztettél rá:)

Köszönöm a gyors választ!

13. 318512f90e (válaszként erre: 10. - 73a0408f97)
2009. júl. 1. 21:16

igazán nincs mit...:)))


valami mesefigurás bordűr? mondjuk tom és jerry-s?

vagy micimacis?

12. zsutta
2009. júl. 1. 21:16
Én imádok alkotni (saját készítésű mindenfélét). A szobát egyenlőre zöldre,a berendezést zöld és (még pontosítás alatt) talán vajszínűre vagy valami hozzá passzoló színre, és mindezek különböző árnyalataira festjük. Ha fiúcska, akkor állatkákat és autókat dekorálunk rá, illetve különböző matricákat, textileket használunk, ha kislány, akkor virágokat, katicákat, tündéreket.
2009. júl. 1. 21:15
Én a sárgára meg a fehérre szavazok! :)
10. 73a0408f97 (válaszként erre: 5. - 318512f90e)
2009. júl. 1. 21:14

Hát igen eddig nálam is a citromsárga a nyerő szín,középre meg keresek valami jó pofa bordűrt ami feldobja!

Köszönöm h írtál:)

2009. júl. 1. 21:14

szerintem teljesen mindegy.


egy babanak szuksege van egy pelenkazos agyra.

erdemes betenni egy szekrenyt, vagy kettot. erdemes olyant csinaltatni, aminek alul nyitott polcok vannak, es felul ajtos. igy az anyukanak nem kell lehajolni az also polchoz a ruhakert, a kicsi, amikor maszik, kenyelmesen eleri a neki szant jatekot.

ezen felul egy kenyelmes fotel is jol jon, amig szoptatsz.

szerintem nem kell tobb butor.

a szinek?

a fiamnak, akirol 8,5 honapig azt hittuk lany lesz: napsarga laberia volt 1,5 meter magasan. rozsaszin volt a fal, es a plafon is. feherek voltak a szegelylecek, az ajto, es ablakok. a lenyeg hogy vidam es meleg szinek legyenek. a kek nem tul nyero, mert az ember a szint latvan, mar huvosebbnek erzi a szobat. fiunak szerintem a narancs szin a legjobb mig kicsi :)

8. megryan (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2009. júl. 1. 21:14
Szerintem a fehér olyan kórházas, és hamarabb koszolódik is. Szerintem a mindent lehet unisex-re csinálni: pasztel sárga, zöld, narancs fal, a ruháik is lehetnek piros, zöld, fehér, zöld, narancs stb. Ha nem tudod a nemét, akkor legye minden unisex, ez azért is jó, mert akkor a következő baba örökölhet mindent akár fiú akár lány :)
2009. júl. 1. 21:14
Nálunk most kislány születik a családba, de gondolva arra, hogy később esetleg fiú is lesz így a sárga szín melett döntöttem. Ez elég semleges szín.
6. 73a0408f97 (válaszként erre: 2. - 41e36cdb38)
2009. júl. 1. 21:12
Végülis még van idő,persze,cak épp festés előtt állunk és a babaszoba színét,dekorációját szeretném kiválasztani megfelelőre,de már itt is meg vagyok lőve,mert kisfiúnak is más az elképzelés és kislány esetén is szóval nem könnyű,ezért gondoltam tudtok ajánlani tippeket,ötleteket.
2009. júl. 1. 21:11
szerintem a sárga is semleges szín...bútorokban szerintem a fa színű a legjobb, illetve ha fából van.
2009. júl. 1. 21:09

a legjobb és legegyszerűbb a fehér, ez minden kicsinek megfelel :)

de a régi mondás szerint, a 8. hónap végén lehet már mindent megvenni.

kivétel, ha már van másik :)

2009. júl. 1. 21:08

Sziasztok kismamik,anyukák!

Igazából ötleteket várok azzal kapcsiban,h hogyan rendezzük be a babaszobát abban az esetben ha nem tudjuk ki lakozik oda bennt?

Hogyan válasszunk megfelelő bútorokat ami fiús lányos egyaránt,megfelelő színt a falra,egyszóval mindne érdekel!

Várom a segítségeket,ötleteket aki hasonló helyzetben van mint én h szégyenlős a pocaklakó és nem árulja el h fiúcska vagy lányocska!:)

Köszönöm előre is!

2009. júl. 1. 21:07
Nem tudtok még várni?
2009. júl. 1. 21:05
Hogyan rendezzük be a babaszobát, ha nem tudjuk a babánk nemét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook