Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomorgörcs (idegességet leszámítva), csak gyomorfekély miatt lehet, és ha igen kell-e hónapokat várni a gyomorvizsgálatra? fórum

Gyomorgörcs (idegességet leszámítva), csak gyomorfekély miatt lehet, és ha igen kell-e hónapokat várni a gyomorvizsgálatra? (tudásbázis kérdés)


17. Dócy (válaszként erre: 16. - Lili85)
2010. aug. 26. 15:46
Ja, azt nem ismerem.amit én írtam, egy homeopátiás könyvben olvastam, és több héten át kell alkalmazni.
16. Lili85
2010. aug. 26. 09:59
Nem pontosan így gondoltam, hanem van kifejezetten bio krumplilé, csak egy kicsit nehéz beszerezni.
15. Dócy (válaszként erre: 13. - Lili85)
2010. aug. 25. 20:51
Igen, én olvastam.Levesbe kell tenni egy kis krumpli levét,naponta 3x.
2010. aug. 25. 16:20

Biztos, hogy a gyomrod?

Lehet epe is.

Amúgy a refluxtól is görcsölhet.

13. Lili85
2010. aug. 25. 16:12
Valaki hallott már arról, hogy a krumplilé hatékonyan gyógyítja a gyomorfekélyt?
12. lisa65
2010. júl. 17. 16:29

A gyomorgörcs bizony nagyon sok mindentől lehet. De mindenféleképpen ki kell vizsgálni, nem szabad hagyni, mert komoly probléma lehet belőle. A körzeti orvos adhat beutalót. Minden vizsgálatra várni kell sajnos, és hogy mennyi időt az területenként változik.

Szülés után pedig elég gyakori tünet, hiszen a terhesség alatt minden kicsit más lesz és idő kell mire minden szépen helyreáll. Talán próbálj meg kicsit diétázni, természetesen úgy, hogy a szoptatás ne járjon problémával. Ne egyél nehéz ételeket, ne igyál-egyél savanyú dolgokat, egyél joghurtot, sajtot, stb. A hagymás-füszeres ételeket is kerüld el. Kávé, citromos tea, üditő és szörp, gyümölcslevek is kerülendők, mert ezektől csak a sav képződik.

Ha budapesten laksz, tudok neked ajánlani egy 7. kerületi magánklinikát, ahol rövid időn belől ellátnak.

[link]

2009. júl. 2. 18:35
bocsi, rossz helyre írtam a kérdést!
2009. júl. 2. 18:31
Ki ad beutalót gasztoenterológiára, Házidoki is adhat vagy csak belgyógyász?
2009. júl. 1. 17:01
Így:fekély
8. 9c8432d068 (válaszként erre: 7. - Peppelínó)
2009. júl. 1. 17:00

Amig nem vizsgálnak ki,próbálj egy teáskanál szódabikarbónát vízzel lenyelni ha fáj a gyomrod. Nekem szokott használni,és nem ártalmas.

Ha a tej jó szokott lenni régebben,akkor viszont lehet,hogy sok a savad. Nekem is szülés után lett rengeteg,előtte nem volt.

7. Peppelínó (válaszként erre: 6. - 9c8432d068)
2009. júl. 1. 16:52
Nem tudom, nem értek hozzá. A terhességem óta vannak gyomorégéseim, amiket az alatt tejjel tudtam kordába tartani. Amióta szoptatok, átment gyomorgörcsbe, eddig hatott, ha ittam rá sok folyadékot, vagy kekszet ettem, de sokszor már ez se tűnik hatásosnak.
2009. júl. 1. 16:47
Nem lehet,hogy kevés a savad? Amikor nekem nem volt elég savam,rengetegszer volt gyomorgörcsöm.
5. Peppelínó (válaszként erre: 3. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 1. 16:45
Köszönöm a választ. Nekem nem gyomorrontás miatt szokott görcsölni a gyomrom, mert szinte minden nap érzem jobban, vagy kevésbé. Szombaton du. 4-11 ig fájt, és hiába ittam vizet, majd ettem kekszet, nem múlt el. Szoptatok is, ezért gyógyszert nem vettem be. A háziorvossal mikor beszéltem, mintha azt mondta volna, hogy 2 hónapot kell várni a vizsgálatra.
2009. júl. 1. 16:39
Sokminden miatt lehet gyomorgörcsöd
2009. júl. 1. 16:36

H-Pylori is sok mindenre képes, általában ez okozza a fekélyt is. Egyszerü antibiotikummal elpusztítható.

Sajnos nem vagyok orvos, igy elsőre ennyi jutott eszembe.

2009. júl. 1. 16:34

Rengeteg minden okozhat gyomorgörcsöt gyomorfekélyen kívül is. Én pl gyomorrontással is össze tudnám kapcsolni, de a szimpatikus idegrendszer túlsúlyára is utalhat(ez van idegességnél)

gyomortükrözésre én 1-2 héten belül kaptam időpontot

2009. júl. 1. 16:32
Gyomorgörcs (idegességet leszámítva), csak gyomorfekéj miatt lehet, és ha igen kell-e hónapokat várni a gyomorvizsgálatra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook