Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudja az ember igazolni/bebizonyítani, hogy nem él valakivel egy háztartásban? fórum

Hogyan tudja az ember igazolni/bebizonyítani, hogy nem él valakivel egy háztartásban? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
65. Pocy88
2009. júl. 1. 15:57
köszönöm és mindenképpen =)
64. szemmelver (válaszként erre: 63. - Pocy88)
2009. júl. 1. 15:54

nagyon szívesen!

írd majd meg mi történt!és sok boldogságot nektek!

63. Pocy88
2009. júl. 1. 15:49
szerintem is =) nagyon köszönöm a segítséget!!!
2009. júl. 1. 15:47

remélem sikerül!

szerintem innentől apukád adja neked a pénzt és kész

61. Pocy88 (válaszként erre: 60. - Dindin19)
2009. júl. 1. 15:41
csak ő másképp gondolkozik....és sajnos erről már nem én tehetek. Fontosabb a magánélete, mint a gyereke, de ez mindig így volt.Eljárt ide-oda....nekem meg maradt ami maradt, születésnapra 2000 ft értékben bármi.
60. dindin19 (válaszként erre: 57. - Szemmelver)
2009. júl. 1. 15:37

így van!

a gyermek után járó támogatás a gyermek eltartására szolgál, nem pedig a szülő jólétének bitosítására

59. Pocy88 (válaszként erre: 57. - Szemmelver)
2009. júl. 1. 15:36
bízom a legjobbakban, főleg, hogy vége lesz már ennek az egésznek mielőbb.
58. dindin19 (válaszként erre: 55. - Pocy88)
2009. júl. 1. 15:36

mivel már nagykorú vagy, így nem hiszem, hogy ebből nagy farkalját kellene kerekíteni.


Szerintem, ha apukáddal bementek a gyámügyre, ott közlitek, hogy anyukádtól külön élsz, de apukád továbbra is kíván támogatni, csak ezentúl neked utalja ezt a pénzt, ők ezt írásban rögzítik, anyukád kap erről egy határozatot és kész. Sokat nem tehet, hisz ő támadható.

57. szemmelver (válaszként erre: 55. - Pocy88)
2009. júl. 1. 15:34
inkább anyukádat hurcolhatnák meg, mert nem élsz vele és mégis felveszi utánad a pénzeket
2009. júl. 1. 15:34

Hívd fel Ceglédet. Ott intézheted a CSp igénylést.

Ők majd elmondják, hogy mit kell beadni.


De lehet, hogy elkéstél, mát megszűnik 20 éves kor felett.

55. Pocy88 (válaszként erre: 54. - Dindin19)
2009. júl. 1. 15:27

Apu simán adná nekem, nem kérné ő anyám véleményét vagy engedélyét.

Csak ugye az a kérdés, hogy őt meghurcolhatják-e emiatt. Vagy ha megkérdezik, hogy miért nem utal, lobogtathatom-e az igazolásokat, hogy én megkaptam.

2009. júl. 1. 15:24

ha végképp nem akar beleegyezni, akkor fenyegesd meg, hogy szólsz a MÁKnak. ugyanis amióta Te nem az ő háztartásában élsz, azóta ő jogtalanul vette fel utánad a CSP-t, s azt szépen visszafizettetnék vele.


Ha pedig apukáddal jól ikjössz, akkor semmi gond, ő Neked fizet, s anyukád pedig mehet a naphoz..

53. Pocy88 (válaszként erre: 52. - Szemmelver)
2009. júl. 1. 15:23
Megpróbáljuk elintézni. Remélem sikerülni fog. =)
52. szemmelver (válaszként erre: 51. - Pocy88)
2009. júl. 1. 15:21

értem én,de látod,hogy nem megy szép szóval!

apukád akkor ne küldjön neki pénzt és kész4

51. Pocy88 (válaszként erre: 50. - Szemmelver)
2009. júl. 1. 15:17

Úgy mint a legtöbb ember, kicsit tart a bíróságtól. Jobban szeretném békés úton elintézni ezt az egészet.

Igazából semmilyen indokot nem tudna felhozni anyám, amiért neki járna. 1 éve nem élünk együtt, az a pénz, pedig amit küld....valljuk be őszintén, nem sokra elég. A tankönyveim egy félévre 30.000 ft-ba kerülnek, a bkv bérlet pedig majdnem 4000 ft.

50. szemmelver (válaszként erre: 49. - Pocy88)
2009. júl. 1. 15:14

értem és gratulálok nektek:)

már nagykorú vagy és fordulhatsz a bírósághoz nyugodtan ha nem tudod anyukádat meggyőzni!

egyébként apukád is kérhetné

49. Pocy88
2009. júl. 1. 15:10

Jelenleg nappalira járok, nem dolgozom. Édesapám finanszírozza a tanulmányaimat és az életemet is.

Anyám felveszi havonta a pénzt és nagykegyesen a 33-ból utal 7-et. Ő nem járul hozzá az életemhez semmivel, sőt nem is nagyon beszélünk. Emiatt szeretnék lépni, mert ha nem támogat, ne vegye fel a pénzt. Amúgy, ha megkapnám azt, ami nekem jár, nem kellene diákhitelt igényelnem. Nem pénzéhes vagyok, csak elkeseredett.

A kapcsolatot maximálisan támogatják. Jövőre összeházasodunk.

48. szemmelver (válaszként erre: 46. - Pocy88)
2009. júl. 1. 15:07

és a szüleid támogatnak?anyagilag?

és ezt a kapcsolatot támogatják?

tanulsz még valahol?

2009. júl. 1. 15:07
és dolgozol is suli mellett?
46. Pocy88
2009. júl. 1. 15:04
A vőlegényemmel és az ő családjával.
45. szemmelver (válaszként erre: 44. - Pocy88)
2009. júl. 1. 15:02

mindenképpen beszéld meg a szüleiddel!

te egyébként kivel élsz együtt?

44. Pocy88
2009. júl. 1. 15:00

Na, ezek nagyon jó hírek amiket írtatok.

Tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha leírnánk, hogy ezentúl én kapom és minden hónapban mögé teszem az igazolást, hogy tényleg megkaptam.

43. szemmelver (válaszként erre: 40. - Pocy88)
2009. júl. 1. 14:58

ha meg tudod beszélni a szüleiddel a bíróságnak semmi köze hozzá!

de ha anyukád nem akarja, akkor mindenképp bíróság

42. dindin19 (válaszként erre: 40. - Pocy88)
2009. júl. 1. 14:57
elmész a gyámhivatalba, ott pontosan tájékoztatnak
41. dindin19 (válaszként erre: 37. - Pocy88)
2009. júl. 1. 14:57

persze, hiszen az a pénz neked jár


csak legyen hivatalos, tehát bankszámlára menjen, vagy csekken adja fel, mert így mindent kitudtok zárni, pl. anyukád feljelentheti a gyámügynél, hogy nem kap

40. Pocy88 (válaszként erre: 38. - Szemmelver)
2009. júl. 1. 14:56

Sajnálom a negatív tapasztalatot.


Én is hallottam, hogy bírósági végzés kell, de másik forrásból pedig azt hallottam, hogy simán utalhatná nekem.

Szeretném végre kibogozni ezeket a dolgokat.

39. dindin19 (válaszként erre: 35. - Pocy88)
2009. júl. 1. 14:54

Ezt találtam, remélem megtalálod benne, ami konkrétan rád vonatkozik:


Gyermektartásdíj fizetés nagykorú gyermek számára


A gyermek - függetlenül attól, hogy nagykorú - tartásra lehet jogosult akkor, ha azt egészségi állapota, betegsége, vagy munkaképtelensége indokolja. Annak megítélése, hogy az ilyen gyermek betegségével összefüggésben milyen mértékű munkaképesség-csökkenés áll fenn, orvos szakértői vélemény birtokában lehetséges. A véleményben foglaltaktól függően lehet köteles a szülő a gyermek teljes tartására vagy számára részleges tartás-kiegészítés biztosítására.


A családjogi törvény (1952. évi IV. tv vagy Csjt.) kimondja, hogy tartásra a munkaképes leszármazó is jogosult, ha erre szükséges tanulmányai folytatása érdekében rászorul. Míg azonban a kiskorú gyermeket a szülő akár még a saját szükséges tartásának a rovására is köteles eltartani, addig a nagykorú gyermek csak akkor és olyan mértékben részesülhet tartásdíjban, ha és amennyiben a kötelezett saját szükséges tartásán felül azt megfizetni képes .


A tanulmányait folytató nagykorú tartásdíja


Az életpályára való felkészülést szolgáló és szükséges tanulmányokat folytató nagykorú gyermek tartási igényének elbírálásánál irányadó szempontokat a Legfelsőbb Bíróság - módosított - XXIX. számú Polgári Elvi Döntése (a továbbiakban: LB XXIX. sz. PED) tartalmazza. Szükségesnek minősül a gyermek által folytatott tanulmány, ha az az életpályára előkészítő szakképezettség megszerzéséhez szükséges tanfolyam, vagy főiskolai/egyetemi tanulmány. A szükséges tanulmányok folyamatosságát nem érinti az indokolt megszakítás (pl. gyakorlati idő), de szünetel a tartási kötelezettség, ha a megszakítás ideje alatt a gyermek megélhetése biztosítva van, vagy arról maga képes gondoskodni.


Ha a gyermeket a középiskola befejezése után a választott életpályára előkészítő tanfolyamra, főiskola, egyetem nappali tagozatára felvették, a tartásra kötelezett (és erre képes) szülő nem hivatkozhat arra, hogy a nagykorúságát elért gyermek inkább létesítsen munkaviszonyt, amely révén a tanulmányai költségeiről, valamint a megélhetéséről maga gondoskodni tud. Még a második szakma megszerzését célzó tanulmányok is szükséges tanulmányoknak minősülnek, ha az első szakma gyakorlása egészségügyi szempontból a gyermek számára veszéllyel jár (BH 1999/24.).


Mikor nem kell tartásdíjat fizetni a nagykorú gyermek számára?


Nem kötelezhető azonban a szülő a nagykorú gyermek által korábban megszerzett szakképesítéssel azonos, vagy annál alacsonyabb szintű végzettséget nyújtó tanulmányok anyagi fedezetének biztosítására (BH 2001/20.), és pl. a gyermek heti 6 órás elfoglaltságot jelentő - szakképzettséget nem biztosító - külföldi nyelvtanfolyamát sem köteles támogatni (BH 2001/70.).


Nem köteles továbbá a szülő tartani (támogatni) a szükséges tanulmányait folytató munkaképes, nagykorú gyermeket akkor sem, ha


1. a gyermek továbbtanulásra alkalmatlan (vagyis, ha a tanulmányait szellemi vagy testi adottságainál fogva tartósan nem képes eredményesen folytatni, vagy ha a továbbtanulás ideje neki felróható okból tartósan elhúzódik),


2. a gyermek a tartásra kötelezettel (vagy vele együtt élő közeli hozzátartozójával) szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, amelyre tekintettel a társadalmi felfogás szerint a tartásra nem méltó (érdemtelenné válik),


3. ezáltal a szülő saját szükséges tartását, vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.


Ugyancsak mentesül a kötelezett a tartásdíj-fizetési kötelezettség alól, ha a gyermek nagykorúvá válik, munkaviszonyt létesít, vagy ha sorkatonai szolgálatát megkezdi, ahol teljes ellátásban részesül.


A nagykorú számára fizetendő tartásdíj megállapítása


A munkaképes nagykorú gyermek részére - a szükséges tanulmányok folytatásának idejére - járó tartásdíj összegének megállapításakor a gyermek indokolt szükségleteit és a kötelezett teherbíró képességét kell alapul venni (LB XXIX. sz. PED). Az összeg megállapításakor a tanulmányok folytatásával kapcsolatos kiadásokon túlmenően számításba kell venni a kapott támogatásokat is (állami, társadalmi ösztöndíj, szociális segély, tandíjkedvezmény, az elhelyezés, az étkezés terén nyújtott kedvezmény), a gyermek esetleges rendszeres jövedelmét (korrepetálásból eredő rendszeres jövedelmét, stb.) és vagyonát (BH 1984/274.). Amennyiben a tartásdíj fizetésre kötelezett bizonyítani tudja, hogy nagykorú továbbtanuló gyermeke a tanulmányai folytatása mellett jövedelemszerző tevékenységet is végez, vagy hogy saját vagyonnal rendelkezik, melynek hasznosíthatósága esetén jövedelemre tehet szert, úgy mentesül a tartási kötelezettség alól.


Az ítélkezési gyakorlat a nagykorú gyermek részére a tartásdíjat határozott összegben állapítja meg. A nagykorú gyermek tartásdíja határozatlan és határozott időre is megállapítható, ez utóbbi akkor, ha a gyermektől elvárható, hogy szükséges tanulmányait egy megadott időn belül befejezze (BH 2001/228).


A tanulmányait folytató gyermek kötelezettségei


A tartásdíj fizetés ellenében a gyermeknek kötelessége, hogy a tanulmányait a tőle elvárható legjobb eredménnyel végezze annak érdekében, hogy a jogszabályban biztosított kedvezményeket (tandíjkedvezmény, ösztöndíj, stb.) kiérdemelje, s ezzel a szülő tartási terheit adott esetben enyhítse. Ha a nagykorú gyermek - neki felróható módon - e kötelezettségének nem tesz eleget, az nem csak a tartásdíj összegének megállapítására hathat ki csökkentőleg, hanem adott esetben a tartási kötelezettség megszüntethetőségét is eredményezheti. A kialakult bírói gyakorlat szerint pl. a középiskolai tanulmányait befejező nagykorú gyermektől elvárható, hogy tanulmányai befejezését követően a lehető legrövidebb időn belül elhelyezkedjen a saját megélhetésének biztosítása érdekében (BH 1981/99.).


Mentesül a szülő a tartásdíj fizetési kötelezettsége alól, ha a nagykorú gyermek a tanulmányait megszakítja, és a kötelezett szülőtől ezt követően már csak kivételesen várható el, hogy nagykorú gyermeke után újból tartásdíjat fizessen (pl. ha gyermek az érettségi vizsgát követően 3 évig munkaviszonyban állt, rendszeres jövedelemmel rendelkezett és csak ezt követően nyert felvételt az egyetemre (BH 1998/25.).)

38. szemmelver (válaszként erre: 37. - Pocy88)
2009. júl. 1. 14:54

saját tapasztalatot mondok:

én kértem a bíróságot, hogy a lányomnak adja a pénzt az apja, mert nem fizetett

, ill. mindig kérni kellett, most a lányomnak sem fizet:(

tehát a válasz, kérheted a bíróságon

37. Pocy88 (válaszként erre: 36. - Szemmelver)
2009. júl. 1. 14:52
És azt kérhetem, hogy apukám nekem utalja? Vagy ahhoz is bizonygatni kell, meg papírokat töltögetni?
36. szemmelver (válaszként erre: 35. - Pocy88)
2009. júl. 1. 14:51
amíg nappalin tanul a gyerek az ELSŐ diplom a megszerzéséig
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook