Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugi!!! Nem vagyunk gyorsírók! fórum

Nyugi!!! Nem vagyunk gyorsírók! (beszélgetős fórum)


21. Roni24 (válaszként erre: 19. - Hoxa)
2009. júl. 1. 21:32

Igen, ez igaz!

De mégha egy konkrét kérdést is tesz fel az illető, néha még az sem elég, hiszen utána sokan kérik, hogy írjon magyarázatot, kicsit bővebben a kérdéséről, problémájáról, hogy könnyebben tudjanak tanácsot adni! Mire beírja, már jönnek a megjegyzések!

Engem konkrétan EZ zavar, nem az, hogy nincs szövegdoboz az első hozzászólásnak!


Mindegy, távol áll tőlem a kötözködés és hogy megszabjam milyen legyen az oldal, csak egy költői kérdést tettem fel, ami úgy tűnik - a szavazás alapján -, nem sok embert foglalkoztat vagyis, nekik tök mindegy!

De remélem talán annyi értelme volt, hogy ezekután elgondolkodnak mielőtt rosszindulatú hozzászólásokkal kezdenek írkálni egy-egy témába!

Bár lehet, hogy ezekután már "csakazértis, a poén kedvéért"!

20. macs77 (válaszként erre: 10. - Féknyom)
2009. júl. 1. 13:33
Én is ezt csináltam egyszer: wordben megírtam amit akartam, és a kérdés feltevése után csak bemásoltam (ctrl-c - ctrl-v), amit ki akartam fejteni, és így legalább nem kaptam hülye válaszokat és ???-eket :)
19. Hoxa
2009. júl. 1. 08:49

Több éves tapasztalattal mondom, minden kérdést fel lehet tenni a megadott hosszon belül, csak esetleg előtte át kell gondolni.

Részleteket utána is lehet közölni úgy, hogy a kérdés maga tartalmazza az alap problémát.

Ki is van írva, hogy hogyan kellene, de nagyon sokan nem veszik a fáradtságot az olvasásra és a kéréseink betartására, így a kiírt tudásbázisaikat a moderátoroknak kell kijavítania.


Ha odatennénk egy első hozzászólás dobozt, akkor ezt a helyzetet tovább fokoznánk, azt sugallva, hogy a rövid mezőbe elég egy rövid címet megadni, holott nem. A tudásbázis nem fórum, a lényege pont az lenne, hogy a címe már tartalmazza a konkrét kérdést.

18. c2f8e79cdf (válaszként erre: 17. - Féknyom)
2009. júl. 1. 08:36
Jó sokáig fenn voltál tegnap/ma/.Én éppen cigileszokóban vagyok,tegnap nem tudtam aludni.Ma meg olyan álmos vagyok...Aprópopó :melyik az a fórum ahol jót lehet dumcsizni? Nem feltétlenül tartalmasat,csak éppen szórakoztatót?
17. féknyom (válaszként erre: 16. - C2f8e79cdf)
2009. júl. 1. 00:12
Vagyunk páran múltszázadiak itt.:) Azokban a topikokban nem is az a cél,(hogy mi, passz) mármint a tartalmas eszmecsere. A "mit csináltál 8 órakor" és társai sem gyengék, de istenem, van aki arra kíváncsi.:) Na egy élmény volt, viszlát!
16. c2f8e79cdf (válaszként erre: 15. - Féknyom)
2009. jún. 30. 23:51

Tudod,amikor regisztráltam ,azt gondoltam,ha hozzászólok egy témához ,akkor majd jót beszégetünk. Azóta több topikba is benéztem. Valahogy nem értém az olyan topikokat,

mint :jellemezd magad egy szóval,vagy mit ettél reggelire...stb.Na,most erről hogy lehet már beszélgetni? Vagy én vagyok múltszázadi?

15. féknyom (válaszként erre: 13. - Roni24)
2009. jún. 30. 23:42
Hát ilyenek vagyunk mi emberek, beszólósak, rosszindulatúak, idegeskedősek...:) Mondjuk van amikor írja valaki, hogy: "Tudnátok segíteni?", aztán 10 perc mire elmondja miben is...ilyenkor meg már ugranak páran, piranhafeeling.:)
14. c2f8e79cdf (válaszként erre: 13. - Roni24)
2009. jún. 30. 23:37
Ha érdekeset akarsz olvasni,kukkants bele egy "Barátok közt" fórumba. /Azt hiszem ez a címe/Ott aztán nem kímélnek.Igaz nem most volt ,hogy benéztem,de gyorsan be is csuktam azt az ablakot.
13. Roni24 (válaszként erre: 10. - Féknyom)
2009. jún. 30. 23:35
Én ezt szoktam csinálni! De akkor is idegesít ez az emberi rosszindulat!
12. c2f8e79cdf (válaszként erre: 11. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 30. 23:34
Most látom a neved.Valahol már láttam egy hsz.-nál.Akkor néztem meg a profilodat.Most alkalmam van elmondani,irtó jó a szöveg.
11. c2f8e79cdf (válaszként erre: 10. - Féknyom)
2009. jún. 30. 23:31
Huhh!Ennyi mindent egyszerre? Nekem már az is komoly eredmény volt,hogy bepötyögtem a kérdésemet.
2009. jún. 30. 23:28

Üdv!

Meg kell írni az első hozzászólást valahol, be vágólapra, majd miután megnyitottad a fórumot, csak bemásolod...

9. c2f8e79cdf (válaszként erre: 7. - Mimmo33)
2009. jún. 30. 23:15
Amikor én írtam nekem belefért,csak kezdő lévén nem tudtam,hogy nem kell megmagyarázni.Azért jelent meg a kérdésem a válaszok után.
8. Roni24 (válaszként erre: 7. - Mimmo33)
2009. jún. 30. 23:14
Igen az lehet! :)
7. mimmo33 (válaszként erre: 6. - Roni24)
2009. jún. 30. 23:12

OK. Így már értem;)

Én is írtam tudásbázisba kérdést, de ezek szerint akkor nekem nem volt olyan hosszú, hogy ne fért volna bele;)

6. Roni24 (válaszként erre: 3. - Mimmo33)
2009. jún. 30. 23:04

Nem a fórumról beszélek, mert ott van hely egy címnek és egy első hozzászólásnak!


A tudásbázisnál csak a címnek van hely, és az sem a végtelenségig!

Szóval vannak olyan kérdések, amiket nem lehet egy mondatban feltenni, és magyarázat kell hozzá! Épp ezért az illető ad egy röpke címet a mondanivalójának, aminek a Mentésével már meg is van a téma! Aztán elkezdi beírni a részletes mondanivalóját, hogy valami értelmet adjon a címnek! Mire beírja, és Menti, addigra már ott virítanak ezek az aranyos beszólások!

5. era741211 (válaszként erre: 3. - Mimmo33)
2009. jún. 30. 23:02
De ez csak a tudásbázisnál van így!Fórumindításnál nem így megy....azt hiszem!
4. c2f8e79cdf (válaszként erre: 1. - Roni24)
2009. jún. 30. 23:00
Szia! ugyanígy jártam a múltkor.Beírtam a címet,és mire bepötyogtem a kérdést is,már hárman válaszoltak is.Az én kérdésem meg megjelent negyedikként.
3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Roni24)
2009. jún. 30. 22:59

Csak saját magukat minősítik;)


(Mondjuk azt nem értem, hogy miért van szükség két hozzászólásra valakinek, ahhoz, hogy kiírja a fórum témát...?!)

2. era741211 (válaszként erre: 1. - Roni24)
2009. jún. 30. 22:58

Teljesen egyetértek Veled!

Én pl.....ha nem érdekel a téma,vagy nem tudok hozzászólni.....bezárom az ablakot,és kész!

Csak azért nem fogok hozzászólni,hogy írjak valamit.....!!!!

2009. jún. 30. 22:56

Sziasztok!


Egyre többet találkozom ezzel, pedig nem sok időm van Hoxázni, naponta talán ha 4-5 új témába nézek bele, de ehhez viszonyítva sok!

És egyre inkább idegesít!


Arról beszélek, hogy amikor valaki kiír egy tudásbázis kérdést, az első 3-5 hozzászólás – ami többnyire EGYBEESIK A CÍM KIÍRÁSÁNAK PERCÉVEL, vagy netán egy-két perccel későbbi - általában sürgető, türelmetlenkedő, néhány esetben bunkó, gúnyolódó hozzászólás, pl.: „mi a fenének nyit témát, ha nem írja le mi a gondja???” !

Mindez csak azért, mert ezek az emberek bele se gondolnak, hogy míg ők ezeket a "kedves", kötözködést sejtető hsz-okat írogatják, nagy valószínűséggel a téma indítója az első hozzászólást, a címre utaló bevezetőjét pötyögi a gépbe! Ha épp nem gyors és gépíró (de mégha az is), mire beírja, kap jó pár ilyen kedves hsz-t!

Ezt tetézi, amikor még esetleg hozzájárulnak egyéb megjegyzések is, a téma indítójának írástudásáról, vagyis tudatlanságáról!


Nem tudom felfogni, hogy miért vannak ilyen emberek??


Nem azért szólnak bele egy-egy fórumba mert esetleg érintettek a kérdésben/témában, vagy mert segíteni akarnak, vagy mert érdekli őket amit a kiíró tudni szeretne, hanem azért mert végre akad valami amibe beleköthetnek!


Csak én vagyok erre érzékeny???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook