Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Harcban a narancsbőrrel fórum

Harcban a narancsbőrrel (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
307. bogancs71 (válaszként erre: 306. - Volpertinger)
2011. júl. 12. 18:34
Szerintem mindez együtt hozta meg az eredményt, na meg persze a kitartásod. :)
2011. júl. 11. 16:51

Helló!

Bakker már sokkal enyhébb a narancs-ültetvény!!

Ezt nem hittem volna.

Hétvégén rendszeresen elmulasztom a tornát, úgyis takarítok, az is torna felkiáltással:))) És mégis :)

Ez az infraszauna nagyon hatásos. Nem tudom, hogy annak a krémnek mekkora szerepe van, reggel mindig felkenem.

Egész vállalható már a látvány :)


Valakinek valami tapasztalat?

2011. jún. 30. 10:00

Na nyomom a tornát, heti 1 infraszauna (ennyit bírok benyomorítani), pont tegnap voltam, iszonyat jó volt. Már kemény vagyok, 55 fokon nyomtam :) Utána a zuhanyzást jéghideg vízzel fejeztem be. Hát elsőre nem kellemes, de utána nagyon jó érzés volt. Plusz a recepciós lány ajánlott egy ilyen zselés krémet, Dr Kelen anticellulit izé. Az összetételére pontosan nem emlékszem, de van benne fahéjolaj, gyömbér, narancsolaj, kicsit büdös a gyömbértől. Felkenni, hamar beszívódik, nem csíp, csak jó forró érzés 1-2 percig. Nem kell lemosni, tehát úgy lehet használni, mint egy testápolót. A csaj mondta, hogy szauna előtt kenjem fel, meg nyugodtan este reggel is, zuhanyzás után. Ő is ezt használja, a cellulit+zsírégető kombináltat, azt mondja, pár hét után látott változást.

Én tegnap kezdtem használni, szóval még semmiről nem tudok beszámolni. De hátha.

Nem vészesen drága, a szoliban 1800 Ft volt, gondolom dm-ben párszázzal olcsóbb.

Annyi mindent csinálok, hogy nem fogom tudni, mi hatékony igazán: torna, szauna, ez a krém, váltott vizes zuhany, rengeteg víz, napi max 2 kávé... Valószínűleg ez így mind, egyszerre kell, hogy történjen valami.

304. Volpertinger (válaszként erre: 303. - Bogancs71)
2011. jún. 28. 10:32

Ha a jelenlegi tempóban fejlődöm, akkor kb decemberben tudom végignyomni :)

Bár december nincs is olyan messze.

303. bogancs71 (válaszként erre: 301. - Volpertinger)
2011. jún. 24. 23:11
Ha kitartó vagy, pár hónap múlva Te is bírni fogod. :)
302. bogancs71 (válaszként erre: 300. - Volpertinger)
2011. jún. 24. 23:09
Hű! Most aztán tényleg felkeltetted az érdeklődésemet az infraszaunára. :) Köszönöm az infót. Ekcémával 17 éves korom óta küzdök, hol jobb, hol rosszabb, de mindig kijön. Szerencsére jó fél éve ha előjön, nagyon enyhe formában. Lehet az életmódváltástól.
301. Volpertinger (válaszként erre: 299. - Bogancs71)
2011. jún. 24. 13:55

Bakker, hogy bírod???

Én a napi összesen 20 perc Rékától egész héten gyakorlatilag mozgásképtelen vagyok. Úgy mászom föl a buszra, mint egy 80 éves :)

300. Volpertinger (válaszként erre: 299. - Bogancs71)
2011. jún. 24. 13:53

Én annyit tudtam róla, hogy alacsonyabb hőfokon is jobban hat, mert nem "sima" hő, ami kívülről befelé melegít, hanem infrasugár, ami belülről kifelé melegít.

Ezt találtam még:


Csökkenti a reumatikus panaszokat, nyak-vállfájdalmakat, izommerevséget, isiászt, artriszt. Fájdalomcsillapító, nyugtató hatása van. Csökkenti az álmatlanságot és a depressziós tüneteket. Rendezi a vérnyomást.


A krónikus középfülgyulladást, orvérzést, fejfájást, gyomorfájdalmat enyhíti. Elősegíti a fogyást, mérsékli a cellulitiszt; simább, feszesebb lesz tőle a bőr. Javítja a menstruációs és menopauzás tüneteket. Első helyen áll a bőrgyógyászati kezelésben: akné, ekcéma, psoriásis, bőrkeményedés, csalánkiütés. Eltávolítja az elhalt hám-sejteket, serkenti a bőr regenerálódását.


Égés, duzzanatok, szövetbetegségek gyógyítására ajánlott. Az izmok rugalmassága 50 %- kal nő, sportolóknak, sportsérüléssel küzdőknek nagy segítség.


Javítja a memóriát, és fontos szerepet játszik a szervezet méregtelenítésében.


Az infraszaunában vagy infrakabinban elektromos fűtőszálak, vagy elektromos fűtőlapok bocsátják ki az infrasugarakat, amelyeknek sugárzási tartománya megegyezik a nap sugárzásnak bizonyos fénytartományával. Ennek a fénytartománynak hatására izzadunk és méregtelenítődik a szervezetünk.


Az infraszauna hatékonysága egyenes arányban függ az infrasugárzók felületétől, ezért az elsődleges cél, hogy az adott infrakabinban a lehető legnagyobb felületen legyenek infrasugárzók.

299. bogancs71 (válaszként erre: 298. - Volpertinger)
2011. jún. 23. 21:52

Még soha nem voltam infraszaunában, csak hagyományos szaunában. Mi a lényeges különbség?

A sok folyadék kell, méregtelenít - mondják is az okosok, hogy fogyni csak úgy lehet, ha megvan a napi min. 2-3 liter (elsősorban víz).

Tegnap délután még lenyomtam egy 90 perces Rékát, szakadt rólam a víz, de jó volt. :)

2011. jún. 23. 16:38

Na voltam infraszaunában, tegnap. 40 perc 55 fokon. Amennyire paráztam, hogy nem fogom bírni, annyira marha jó volt. Nagyon fura érzés, ahogy az orromról csöpög az izzadtság :))))

Azért jó volt kijönni, és szippantani egy kis oxigént:) Hazáig (nem lakom messze a helytől) két éjjel-nappaliba mentem be vízért, és összesen 1 liter vizet megittam :)

297. bogancs71 (válaszként erre: 295. - Volpertinger)
2011. jún. 22. 12:16
Ez jó! :)
2011. jún. 22. 11:53
Remélem, ez nem reklám, nem vágnak ki a hoxáról :(
2011. jún. 22. 11:52

Azért vettem meg a dvd-t, mert a youtube-on az egyik fölrakott kis pár perces rész alatt a hozzászólások között volt ez:


"HAJRÁ RÉKA!!! Utálom az ízlésedet, az ízléstelen ruhatáradat, az ápdét férjedet, a magamutogató életmódotokat, azt az idegesítő, rángatózó, kövér PG-t ott a háttérben, de IMÁDOM a tornáidat!!! A VILÁG LEGJOBB, LEGHATÁSOSABB TORNÁI!!! Ma is végigszenvedtem 40 percet!!! Szuper a tornád!!! :D"


Annyira röhögtem rajta, olyan aranyos, hogy megvettem :)

2011. jún. 22. 10:51
Egyébként ami Norbinak volt, a Duci tréning, az sem volt semmi ám. Kezdésnek nem rossz, ha valaki bele akar rázódni.
2011. jún. 22. 10:40
Durva a 90 perces, ez tény, de kivitelezhető, csak rá kell készülni agyilag és persze fizikailag. (Engem pl. motivál, hogy látom a DVD-n nálam sokkal ducibbak végig tudják csinálni, akkor nekem is meg kell tudni csinálni.)Tényleg nem szabad nekiugrani a 40 és 90 percesnek, csak ha már a 20 percesek jól mennek. Ha napi torna van, váltogatni kell, mikor melyik izomcsoportra dolgozol, tudjon pihenni. Én heti 2-3 alkalommal (jó esetben) csinálom. Általában 2x20percet.
292. Kalomoira (válaszként erre: 288. - Volpertinger)
2011. jún. 22. 09:58

Én azt ajánlom, a 40 és 90 perces tornának így az elején akkor ugorj neki ha tartasz előtte 1-2 pihi napot....én szinte minden nap edzek Réka dvd-re de ha nemvagyok kipihent sőt izomlázas vagyok akkor a 40 perces is eléggé keservesen megy.

Viszont a 20 perceseket letolom egybe. (már mint egyszerre egyet :-D)

291. Volpertinger (válaszként erre: 290. - Bogancs71)
2011. jún. 22. 09:52

90 percet végignyomni???? Leborulok előtted!

nekem egyrészt fizikailag is kihívás a 20 perc, pláne a 2*20 perc az lenne, plusz magát a 90 perc szabadidőt is nehezen tudnám megoldani.

De remélem, majd rákapok - igazából abban reménykedem, hogy gyorsan rá tudok kattanni mindenre, ami rendszerességet jelent, meg bírom a monotóniát, ugyanazt ismételgetni.

290. bogancs71 (válaszként erre: 288. - Volpertinger)
2011. jún. 21. 22:17
Senki nem tudja elsőre végig csinálni, aki nincs kondiban. Én 3-4 hónapja tornázom Rékára és a 90 perces még mindig kihívás. :) Azt mondják Réka szadista, lehet, néha én is így látom, de tény: nagyon hatásos, nálam bizonyított.
289. Veronika27 (válaszként erre: 288. - Volpertinger)
2011. jún. 21. 10:43
Én sem bírtam elsőre végigcsinálni, sőt többedjére sem :) De fokozatosan hozzászoksz majd.
288. Volpertinger (válaszként erre: 287. - Bogancs71)
2011. jún. 21. 09:35

Na elkezdtem. A Rubint Rékát természetesen nem bírtam elsőre végigcsinálni, jól föl is kúrtam magam, hogy ilyen puding vagyok. De mindegy, majd fokozatosan egyre tovább bírom, nem hagyom magam :)

Mindenesetre már utálom a csajt :)

Ma megyek az első infraszauna - szeánszra.

287. bogancs71 (válaszként erre: 283. - Volpertinger)
2011. jún. 21. 08:26
Ha a tervedet követi a kivitelezés, akkor tutira búcsút inthetsz a narancsbőrnek. Kitartást kívánok hozzá! :)
286. Veronika27 (válaszként erre: 285. - Volpertinger)
2011. jún. 20. 20:45
Fő a fokozatosság:) De az biztos, hogy annál hatásosabb és gyorsabban eléred a célt:)
285. Volpertinger (válaszként erre: 284. - Veronika27)
2011. jún. 20. 14:25

Kipróbálom, de szerintem az haladó mazochistáknak való :)

Bár lehet, hogy az egyik kín elvonja a figyelmemet a másik kínról, a csípés/égés a tornáról...

284. Veronika27 (válaszként erre: 283. - Volpertinger)
2011. jún. 20. 12:41
Legjobb, ha a kenceket felkened, kicsit bemasszirozod, majd foliaval tekercseles es igy nyomod a tornat.
2011. jún. 20. 12:38

Na végigolvastam mindent, ezt a fórumot, 20 más fórumot, mindent tudok:)

Az alábbi tervem van:

- infraszauna hetente 2x

- Rubint Réka 20 perces comb-popsi torna minden reggel (hétvégén nem :))

- 2-3 liter víz naponta

- otthon magamnak masszázs (fahéjolajat és paprikás masszírozókrémet is vettem) amikor időm és kedvem lesz - szerintem max hetente 2x


Eddig a RRéka-torna és a vízivás már megvolt, meg időnként a masszír is, de most rákapcsolok, és tervszerűen nyomom.


Ha két hónapon belül nem történik változás, akkor bekaphatja a narancsbőr, és maradhat :)

282. reni79 (válaszként erre: 281. - Veronika27)
2011. jún. 16. 08:28
Köszi az infot:)
281. Veronika27 (válaszként erre: 279. - Reni79)
2011. jún. 15. 10:03
Azért, mert a fólia szigetel, nem engedi levegőzni a bőrt, így a meleg miatt a pórusok kitágulnak, a hatóanyag pedig könnyebben felszívódik, mintha csak fólia nélkül használnád. Ezért találták ki:)
280. Veronika27 (válaszként erre: 278. - Volpertinger)
2011. jún. 15. 10:01
Pl. allergiás reakciót vált ki és ezen nem a pirosságot értem, hiszen ezek vérbőségfokozó szerek. Lehet pl. csalánkiütés, apró hólyagocskák...
279. reni79 (válaszként erre: 276. - Reni79)
2011. jún. 15. 08:15
Amikor csak simán kenem be esténként, nincsen semmi gondom,tűrhetően csip.Csak ha tekercselés előtt kenem akkor ilyen borzalmas.
278. Volpertinger (válaszként erre: 277. - Veronika27)
2011. jún. 14. 20:19
A bőrpróbán pontosan mit értesz? Ezektől piros lesz és csíp, fáj. Aztán lemosás után elmúlik a pirosság és a fájdalom is. Mi kell, hogy történjen a bőrpróba során, hogy azt mondhasd, ezt inkább nem használom?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook