Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Harcban a narancsbőrrel fórum

Harcban a narancsbőrrel (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
337. Veronika27 (válaszként erre: 335. - Ebe747bfaf)
2011. aug. 23. 13:53

Mint írtam, lehet genetikailag vagy ilyen...

Esetleg párod vedd rá, hogy masszírozzon. Mondanám a nyirokmasszázst, de azt is csak szakember tudja csinálni.

336. ivi79 (válaszként erre: 335. - Ebe747bfaf)
2011. aug. 23. 13:13

eszel vmi hormontartalmú gyógyszert?


amúgy ami elég jó és az én reménytelen börömre is úgy néz ki h hat:

régi paprikaolajos edénybe: szőlőmagolaj+ sok fahéjolaj, sok csilipaprikapor, sok kvzacc, boróka és rozmaringolaj. ezt kb 1hétig hagyom oldódni..

magamra kenem, befóliázom, rá fogyinaci+tréning. ezzel elvagyok 2-3órát teszem a dolgom.éget nagyon, de én jól birom..

lemosásnál elöször langyos vizzel mert nagyon fog égetni, utána lehet szappan, melegviz. vigyázz kezeddel sehova ne nyúlj, mert szétcsíp:D

335. ebe747bfaf (válaszként erre: 334. - Veronika27)
2011. aug. 23. 11:52

Szia, akkor Én még mit tegyek? Megiszom min összesen 3-4l: vizet, zöld teát ízesítés nélkül, méregtelenítő puridrent folyadékot, semmi cukor és szénsavas! imádom a zöldséget,gyümit,főzelékeket és leveseket ,nem járom csak 2-3 havonta a két gyors étkezdébe(na nem egyszerre).

Már minden krémet kipróbáltam és bújom az erről szóló fórumokat hátha valaki valami jót mond,de semmi!A bőröm nem annyira csúnya, a párom azt mondja, hülye vagyok,de Én látom, és meg szeretném az elején állítani és semmi nem hat, ja és sportolni is szoktam most éppen futok!Mit lehet tenni?Nincs a puccos szalonokra pénzem:-(ezért valahogy otthon kell megoldani.

334. Veronika27 (válaszként erre: 333. - Mmmmmmm)
2011. aug. 23. 11:10
Ez lehet alkati dolog is, tehát genetikailag is lehet narancsbőröd. Egyébként pedig a mozgásszegény életmód, kevés folyadékfogyasztás és a nem megfelelő táplálkozás is okozhatja. Ha ezeken változtatsz, akkor már sokat tettél az ügy érdekében. Olvass vissza, már sok praktikát írtunk.
333. mmmmmmm
2011. aug. 23. 11:03
Sziasztok! én egy tök vékony de tényleg iszonyat vékony lány vagyok és nekem is van és még csak 19 éves vagyok! Mi az oka? Mit tudok vele kezdeni? Valami természetes házilag készített receptettek van esetleg?
2011. aug. 22. 13:26
jó lenne egy tuti krém!És az a gonoszság,hogy már a fiatal pipik lába is olyan:-(régen csak a nagyanyáink voltak narancs bőrösek!
331. ebe747bfaf (válaszként erre: 328. - Trinitas)
2011. aug. 22. 13:20
:-)
330. Trinitas (válaszként erre: 327. - Petipanni)
2011. aug. 22. 13:08

étrendváltoztatás: egy ismerősöm candida diétával csodaszép porcelánt bőrt ért el. neki muszáj volt, de mellékesen eltűnt a narancsbőr is.


A másik jó módja a cellulit masszázs, elég kellemetlen, de széttrancsírozza a zsírréteget amit aztán kiürít a szervezt. És igen: sok folyadék.


A narancsbőr ettől a rengeteg adalékanyagtól, műkajától van.

2011. aug. 22. 13:07
Jó kis masszázzsal is eredményes lehetsz!Szakemberre bízd!
328. Trinitas (válaszként erre: 326. - Petipanni)
2011. aug. 22. 13:05
igen, photoshoppal :))
2011. aug. 22. 13:00
Mivel? Hogyan? Mozgok, diétázom, sok folyadékot iszom. Van-e valakinek valami jó krém tippje? Vagy bármi, ami tényleg bevált És eltűnt. Teljesen.
2011. aug. 22. 12:59
Sikerült eltünteni a narancsbőröd?
325. demmi
2011. júl. 24. 14:23
és még a legfontosabbat elfelejtettem a nikotinsav, másnéven niacin, vagy niacinamid nagyon nagy segítség a narancsbőr megszüntetéséhez. csak óvatosan bánjatok vele, mert az én bőröm is kipirosodik néha tőlle egy kis időre, de aztán elmúlik.
324. demmi (válaszként erre: 323. - Vendy31)
2011. júl. 22. 21:00

sziasztok

igen ez a hivatalos neve a dolognak. de lehet köpölyözni otthon is ha elég fakír vagy a neten tudsz hozzá cuccot venni egy kis befektetéssel.

én is most ugrok neki a dolognak mert a párom is már szóvátette, hogy naribőrös a combom.

2 éve már egyszer sikerült úrrá lennem rajta, nem volt könnyű valóban sok kitartás és türelem kell hozzá. én holnaptól 10 napig nem eszek szilárd kaját, csak iszom, masszázy köpölyözés, infra szauna, hideg víz, és kutyulok valami olaj keveréket magamnak a masszázshoz. van egy műanyag kézi masszírozóm kis gumik állnak ki belőle, azzal dörzsöm a combjaimat, és futás minden nap, és bízom a sikerben.

323. Vendy31 (válaszként erre: 323. - Volpertinger)
2011. júl. 17. 17:02
Köszönöm a tanácsot, mindenképpen ki fogom próbálni. Más már nem maradt nekem, minthogy valami kozmetikai eszközt bevessek, mert én magam ennél többet már nem tehetek. Ez a köpölyözés hivatalos neve az SPM vákummasszázs, ugye? (csakhogy nehogy más kezelés alá vessem magam :))
322. Vendy31 (válaszként erre: 321. - Veronika27)
2011. júl. 15. 13:27

Szoktam néha 1-3 napos léböjt (frissen facsart bio gyümölcsből) kúrát tartani, többet nem merek, mert így is túl vékony vagyok. Kúraszerűen iszom néha méregtelenítő teakeverékeket (pl. Naturland), sok zöldteát, vagy pl. lúgosító teát.

Ja és mindent magam csinálok meg (szószok, krémek), nagy ívben próbálom kerülni a mesterséges adalékanyagokat. És természetesen nem dohányzom, nem drogozom, nem iszom (na jó, azt ritkán igen :)).

Vagy esetleg vmi hatásosabb méregtelenítés kellene?

Gondolkodtam még a masszázson, vagy a köpölyözésen is, csak hát nem olcsók és nincs kedvem a semmire 40-50ezreket kiadni.

321. Veronika27 (válaszként erre: 320. - Vendy31)
2011. júl. 15. 13:04
Meregtelenites?
320. Vendy31
2011. júl. 15. 12:56

Sziasztok!

31 éves vagyok és sajnos 3 éve engem is "megtámadott" a narancsbőr. Azóta küzdök ellene, sajnos nem sok sikerrel. Egyébként 173cm magas vagyok, 55kg, izmos, szálkás testalkatú, nincs rajtam 1g zsír sem. Kisebb-nagyobb "bűnözéses" időszakoktól eltekintve 2-3 éve megreformáltam az étrendemet, rendszeresen sportolni kezdtem (előtte is sportoltam, csak nem rendszeresen). Ez azt jelenti, hogy majd egy éve nem eszem finomított cukrot, sem mesterséges édesítőszereket (helyette mézet, xilitet, fruktózt). Nem eszem fehér lisztet, csak teljes kiőrlésű tönkölyt. Napi 5ször étkezem, este 8 után már semmit. Napi 3l folyadékot iszom. Rendszeresen sportolok (heti 3-4), félmaratoni távokat futok, edzőterembe járok, szaunázom. Nem végzek ülőmunkát sem.

Kipróbáltam már a narancsbőr elleni krémek közül a Niveát, a Garniert, a Kelent, valami extra égetős Cosmedics-et (vagy mit). Tekercseltem magam itthon illóolajos saját cuccal, jártam ilyen ultrahangos v hasonló kezelésre. Minden este zuhanyzásnál luffaszivaccsal dörzsölöm át a problémás területet és hideg-meleg zuhannyal (hideggel a végén) fejezem be.

És mégis makacsul rajtam van!!!!! Nem vagyok még olyan öreg, hogy ne szabadulhassak meg ettől, ugye??? De akkor hogyan??? Mit kéne még tennem???

El sem tudom mondani, mennyire szörnyű látvány, hogy a láthatóan izmos combomat narancsbőrös kültakaró borítja...

2011. júl. 14. 19:41
Ja! Arra vigyázzatok, hogy ha valakinek hajszáleres vagy visszeres a bőre, az ne használjon semmilyen melegítő, vérbőségfokozó krémet!!
318. Veronika27 (válaszként erre: 317. - Volpertinger)
2011. júl. 14. 19:40
Ha kibírod, akkor nyugodtan fent lehet hagyni. Sőt, én pl. csináltam az aromaterápiás fáslizást (tekercselést) és ott fahéj meg mindenféle aromaolaj volt és kimondottan azt ajánlották, hogy kezelés után pár óráig ne fürödjön az illető, hogy dolgozzanak még az olajok.
317. Volpertinger (válaszként erre: 316. - Veronika27)
2011. júl. 14. 15:23

Jaj de jó, egy szakértő!

Ezek szerint a paprikás krémet is fent lehet hagyni, akár egész nap?

Én biztos voltam benne, hogy a paprikásat, fahéjasat nem szabad, hanem csak fél-egy óráig, a tekercselés vagy masszírozás idejére.

316. Veronika27 (válaszként erre: 315. - Hcs2)
2011. júl. 14. 11:21

Mindig nézd meg az összetételét (jó, gondolom nem sokat mond), de minál előrébb vannak a sorban a latin növénynevek, annál több van belőlük benne.

Minél hátrább helyezkednek el, annál gyérebb a krém...

315. hcs2 (válaszként erre: 314. - Veronika27)
2011. júl. 14. 11:16

Köszi :DDD

Tekercselést még nem csinálta, ezért nem volt világos. Meg én reggel+este is kenem magam, és akkor majd torna előtt is fogom:)

Mégsem a dr kelent vettem, mert a dm-ben nincs, Hanem Baleás ez 999Ft egy 200ml-es és egéz jó is.

314. Veronika27 (válaszként erre: 311. - Hcs2)
2011. júl. 14. 09:32
Csajszi, a krém az kell, illetve az utána is hat folyamatosan. Gondolom nem bírod ki, hogy ne fürödj torna után, de utána is kend be vele magad, ezeket magadon hagyhatod, azért készülnek a lakosságnak.
2011. júl. 13. 14:37
Szerintem amúgy a tekercslés akkor is hatékony lehet valamennyire, ha nem kensz alá semmit. Eleve dunsztot csinálsz, és jól kiizad a combod. Tehát az mindenféle kence nélkül is segít, csak kisebb mértékben, mint krémmel.
312. Volpertinger (válaszként erre: 311. - Hcs2)
2011. júl. 13. 14:36

Ugyanarról a krémről beszélünk? Dr Kelen cellulitisz elleni zselé. Nyomi kis flakonban borostyánszínű zselé.

Egész nap be lehetsz kenve vele. Tekercselés alatt, és utána is. Én ezért választottam ezt, mert kevesebbet kell így foglalkozni vele. Fölkened, oszt jónapot a köv zuhanyzásig :)

311. hcs2 (válaszként erre: 310. - Volpertinger)
2011. júl. 13. 14:06

köszi,

most dm-es krémem van, de olyat akarok venni, mint ami neked is van, sok jót hallottam róla.

Sokan írják, hogy betekercselve tornáznak, és ezt nem tudom, hoy akkor utána is be kell kenni? Tornázni csak most fogok kezdeni, de kenegetni kb 1hónapja kezdtem magam, az étkezést viszont január óta megreformáltam :)

310. Volpertinger (válaszként erre: 309. - Hcs2)
2011. júl. 13. 13:21

Nekem szól a kérdés?

Én nem tekercselem magam.

Ez a krém maradhat a bőrön egyébként, kb mint egy testápoló.

Én úgy használom, h reggel zuhany után fölkenem, és egész nap marad. Ha meg szaunázni megyek, akkor szauna előtt zuhany, és fölkenem. Szauna után is zuhany, és akkor megint kenem:)

Amennyire én tudom, a fahéjas meg a paprikás krémet nem lehet így fönt hagyni, azokat csak a tekercselés, sportolás vagy masszázs idejére szokták fölkenni, aztán lemossák.

De ebben nem vagyok teljesen biztos, mert ezeket nem használtam - fahéjasat egyszer, de 2 perc után sikítva mostam le, annyira csípett :)

309. hcs2
2011. júl. 13. 13:13
ha tekercselés előtt bekened magad és úgy tornázol, gondolom utána fürdessz, olyankor fürdés után is bekened magad?
308. Volpertinger (válaszként erre: 307. - Bogancs71)
2011. júl. 12. 21:32

Néha már nagyon unom a tornát :(

Pláne most, amikor már reggel hőség van:(

A héten szerintem szaunába sem bírok menni, képtelen vagyok rávenni magam, hogy a 35 fokból bemenjek az 55 fokba.

Bár lehet, hogy kéne, és amikor kijövök, hűvösnek érzem a nyári hőséget? :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook