Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányunk két éves! Most költözik külön szobába! Szerinted (is) előbb kellett volna? fórum

Kislányunk két éves! Most költözik külön szobába! Szerinted (is) előbb kellett volna? (tudásbázis kérdés)


23. e83ed59672 (válaszként erre: 6. - Dorka29)
2013. aug. 27. 14:48
mit jelent az hogy igényelte az 5 hónapos lányod?? hogyan jelezte, hogy már saját külön szobában akarja eltölteni az éjszakát???? az ilyenektől falnak megyek!! inkább te nem birtad tovább hogy veletek aludjon..vagy tévedek??
2009. jún. 30. 15:38
Nekünk is jobban bejött a 3 hónap. Semmi gond nem volt vele.Ráadásul kell, hogy az anyuka és apuka is tudjanak egy kicsit összebújni. (nem feltétlenül a szexről beszélek) Az kettesbenlévős, összebújós pillanatok sokat pótolnak az egyébként is nehezebb hétköznapokból.
21. Kedit
2009. jún. 30. 15:17

mi 3 hónaposan költöztettük át, és sokkal jobbakat alszik azóta. (nem kell neki a férjem horkolását hallgatni:))

Szóval szerintem későn, de egyrészt mindegy hogy én mit gondolok, másrészt lehet hogy nincs igazam. :)

20. kadee
2009. jún. 30. 14:58
Egyébként meg kérdezd meg a sok okos (lehetőleg az idősebb korosztályhoz tartozó) rokont, hogy a szüleik, nagyszüleik közül hánynak volt születésétől fogva gyerekszobája... Ha netán akad köztük olyan akinek "véletlenül" nem volt, nézz utána annak, menyire lett degenerált, elfuserált felnőtt belőle. Szerintem a világ tele van olyan emberekkel, akiknek sosem volt gyerekszobájuk, de a pszihiátriák mégsem velük vannak tele.
19. Lexike
2009. jún. 30. 14:57
Nekem a 26 hónapos fiam velünk alszik. Nem akar a saját ágyában egyedül aludni. Elrontottam? Lehet. De szeretem,hogy ott van mellettem.Én így nyugodtabb vagyok és szerintem ő is. Én megkaptam, hogy elkényeztetem. Biztos. De remélem nem ártok vele. Sajnos külön szobát nem tudom neki megoldani ( a másik szoba fala nagyon penészesedik). Majd ha át akar költözni a saját ágyába mehet:( Szerintem mindennek eljön az ideje.
18. kadee
2009. jún. 30. 14:50
Ha valóban az vagy, akkor szuper szeretettel és gondoskodással felnevelsz egy csodás szupergyermeket és olyan boldog lesz amilyen ember csak lehet. Mert a szív nem hazudik!, de az ész ha elkezd okoskodni, abból sok jó nem sül ki...
17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 14. - Jéghegy)
2009. jún. 30. 14:48

Meddig aludjon a gyerek egy szobában a szüleivel?

A játszószobába (máshogy nem tudom nevezni) beraktam egy hatalmas matracot. Napközben szívesen heverészgetnek rajta, de csak a mi ágyunkon alszanak el. Ha átviszem, felébred.

16. Jéghegy (válaszként erre: 15. - Kadee)
2009. jún. 30. 14:46
Mondom én naponta 100x, de ugye én vagyok a 21.századi szupernova-anya:)))))))
15. kadee
2009. jún. 30. 14:42
A sok rokonnak mond meg, hogy tartsa meg a jótanácsát magának, Te pedig neveld úgy a lányod, ahogy a szíved diktálja. Az anyai szeretet sokkal jobb, bölcsebb mérce, mint a kívülállók okos beleszólása. Ő a Te gyermeked, olyan felnőtt lesz amilyennek Te neveled. Szeretettel, törődéssel, néha kényeztetéssel, néha szigorral... a felnőtt életében is ilyen lesz majd. Kap majd ilyet is, olyat is.
14. Jéghegy (válaszként erre: 13. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 30. 14:41

Fórum címe?:)

Igazából azért akarom a külön szobát, mert szegénykémnek még nincs! A hálóban alszik, a nappaliban játszik. Olyan kis "hontalan" szegényke. Meg az igazság az, hogy ott (hálóból lett gyerekszoba)legalább egy helyen lesznek a játékok!

13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2009. jún. 30. 14:36

Pár héttel ezelőtt ezzel a témával kapcsolatban indítottam én is egy fórumot. Ott a legtöbben azt mondták, hogy korábban kellett volna. Erről lemaradtam.:)

A nagyobbik lányom 2,5 éves, a kicsi másfél és még velünk alszanak egy szobában. Minket nem zavar, ők nem igénylik a külön szobát, pedig készen van, de csak játszanak ott.:)

2009. jún. 30. 14:33

Az Én kislányom 2 és fél éves,velünk alszik egy szobában.Pontposabban az ágyunk melleti kiságyban.Minket nem zavar,hogy ott van,akkor költöztetem át,ha majd Ő is igényli.

Szerintem jól csináltad,ne is aggódj ezen.

2009. jún. 30. 14:31
Sziasztok!Szerintem az a legjobb,ha kezdettöl külön szobában van...nálunk mindkét gyerköc külön volt születésüktöl fogva,én laktam ott mig szopiztak,illetve mig éjszaka felkeltek...utána visszaköltöztem a régi ágyamban és csodásan érzik magukat:))
2009. jún. 30. 14:30

Gyereke válogatja,mi kezdettől fogva külön tettük,és nagyon bevált.

Egy rokonom kisfia most költözött külön,28 hónapos.Gond nélkül vette az akadályt,bár féltek tőle,hogy hisztik lesznek.Eddig hiába próbálták,nem sikerült,mert nem aludt semmit.

Nem minden gyereket lehet azonnal külön tenni.Tényleg gyereke válogatja.De jobb későn,mint soha.

9. mimmo33 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2009. jún. 30. 14:30

Mi 1 évesen költöztünk külön a gyerektől.

Gyereke válogatja, hogy mikortól érett meg arra, hogy külön szobába költözzön.

Szerintem semmivel nem késtek el!

2009. jún. 30. 14:30
Pont azért akarom külön tenni, mert eddig velem aludt. Ez már így egyikünknek sem jó. Illetve nagyon jó, összebújni, csak egyikünk sem alszik valami pihentetően. ..ha én mozdulok Ő ébred, és fordítva!
2009. jún. 30. 14:28
Szerintem nem.Mindenki akkor költözteti amikor jónak látja a saját és gyermeke szemszögéböl is.
2009. jún. 30. 14:27

Szia!


Kissé nehéz válaszolni, mert furcsán tetted fel a kérdést.:)


Szerintem ezt nem lehet megjósolni előre, mindegy, hogy mennyi idős egy gyerek. Meg ha azt válaszoljátk, hogy előbb kellett volna, akkor sem tudsz már mit csinálni..


A lányomat 5 hónaposan költöztettük át, mert Ő igényelte.

2009. jún. 30. 14:27
elobb-utobb meg fogja szokni.Eleinte lehet majd ott kell lenned mellette mikor elalszik...
2009. jún. 30. 14:26

Szerintem teljesen jó!

Az, hogy melyik gyerek mikor kerül külön szobába, gyereke válogatja.

Nálatok most jött el az idő!

2009. jún. 30. 14:25
Bocsi, de már nem mindegy? Így csináltátok és kész!
2009. jún. 30. 14:25
Kapunk hideget-meleget, sok rokon szerint ez már túl késő! Nem fog egyedül ott megmaradni esténként stb. stb.
2009. jún. 30. 14:24
Kislányunk két éves! Most költözik külön szobába! Szerinted (is) előbb kellett volna?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook