Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első baba fórum

Első baba (beszélgetős fórum)


9. d550c57e19 (válaszként erre: 1. - Grösl Panni)
2009. júl. 13. 10:17
Neked milyenek ezek a hetek?
2009. júl. 13. 10:17

Sziasztok!

Nekünk is húzós ez az időszak.4 napot volt itthon párom, amikor aludt a yerek mi is aludtunk, de nem volt túl alvós .Most 8 hetes most sem az ,csak rajtam alszik, éjszaka tudjuk ágyba rakni(21.00-6-ig,két-háromszori ébredéssel).Most néha már elvabn egyedül 10-15 perceket egyébként társasági lény kell neki a közelségem. Irigylem a nyugodt alvó babák anyukáit.Nálunk babakocsiban-autóban sincs alvás .Mindenkinek kitartást az első hetekhez!!!:))

2009. jún. 30. 13:43

Csatlakozom Tanchee-hez, meg a többiekhez.

Az első pár hét-hónap csak akkor marad meg emléknek, ha leírod a nap eseményeit.

Különben később semmire nem fogsz emlékezni.

Szinte egybefolynak a szopik, büfik, alvások,takarítgatások . mindig mindenhova rohantam sosem értem utol magam.


Előszedtem az első gyerekem születésekor írt sorokat és akkor döbbentem meg, hogy uaz történik velem másodjára is.

Kb. 2-2,5 hónapos volt a kicsi, mikor már élveztem, úgy igazán a napokat.

2009. jún. 30. 12:58

Mi az első két hetet a kórházban töltöttük. A fürdetésen kívül mindent nekem kellett csinálnom éjjel-nappal az első pillanattól kezdve. Bár a szoptatásban próbáltak a csecsemősök segíteni, de magunktól kellett rájönnünk a nyitjára. Az a két hét nagyon hosszú és fárasztó volt. 2szer 2 órát aludtam naponta.


Amikor hazajöttünk a párom 1,5 hétig itthon volt, ő segített. Aztán egyedül babáztam napközben. A házimunkában a férjem segített és anyukám főzött pár hétig.

A lányom eleinte nem akart aludni napközben. Az nagyon kimerítő időszak volt. Úgy éreztem mást sem csinálok csak szoptatok, büfiztetek, fejek és kezdődik elölről. nagyon vártam, hogy a férjem hazaérjen és legalább a büfiztetést átvegye.

2009. jún. 30. 11:57

Szia!

Nagyon nehezek voltak az első hetek.Sokat szenvedtem a sebem miatt,a fejem is fájt,műtét közben elpárolgott az agyvizem,ennek következtében hetekig magamról is alig tudtam gondoskodni,a babáról meg csak alig.Párommal külön élünk és szenvedtem,hogy nincs mellettem,érzelmileg padlón voltam,de a baba gondozását a fájdalmammal leszámítva el tudtam látni,hisz hasonló volt a munkaköröm,csak idősebbek voltak.Jó volt az első 6 hétben a segítség.Nekem a szoptatással és a kialvatlansággal voltak problémáim!

De mára megoldódtak.Hozzászoktam a korai keléshez meg a többihez!6 hónapos múlt a fiam,de életem legjobb döntése volt!

2009. jún. 30. 11:46

Szia!

Nekem az első hetekbe olyan érzelmi túltengésem volt hogy nem hittem volna ..... bármin eltudtam pityeredni.........ha néztem a kicsilányom csak potyogtak a könnyeim,közben a szopizás véget nem érő körforgása ,az aggodalom hogy legyen soksok tejcim .Az éjszakai szopiztatás akkor még naközbe főzz moss takaríts...........nagyon kemény,de aztán ahogy múltak a hetek úgy kezd belerázódni az ember.Bár bevallom őszitén én azt hittem ennek sosem lesz vége ,de jó pár hét elteltével rájöttem hogy napi 4-5 óra alvással is életben lehet maradni:0)) szóval kitarás minden kismamának.

2009. jún. 30. 11:44
Szia. Az első hetekben úgy tűnt, mintha álmodnék...Ági egész nap aludt, kivéve amikor másfél óránként szopott :) Én közben meg mást sem csináltam, csak lestem, hogy minden rendben van-e vele és vártam, hogy felébredjen. Érdekes, hogy mégsem volt időm semmire, esténként alig jutottam oda, hogy letusoljak. Most Ági egyéves és sokkal több időm van, vagyis inkább már rutinosan belejöttem a feladatokba :)
2009. jún. 30. 11:43
Én teljesen kivoltam... egyedül maradtam a babával ,mert páromnak el kellett mennie messzire dolgozni és már nem nagyon tudott segíteni, anyukám egy kicsit velünk volt, de neki is dolgoznia kellett! Nehéz volt, de kibírtam!
2009. jún. 30. 11:38
Hogy telnek az első napok hetek???Kimerültség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook