Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom lassan 1 éves lesz, kíváncsi lennék, kinél mikor és hogyan indult meg az önálló beszéd / járás? fórum

Kislányom lassan 1 éves lesz, kíváncsi lennék, kinél mikor és hogyan indult meg az önálló beszéd / járás? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 9. 10:29
De jó ezt hallani, ezek szerint nem vagyok ezzel egyedül. Az én kislányom is egyszer utánam mondta, hogy "hoppá-hoppá". Sajnos mivel utána soha többet nem mondta ki, szerintem el sem hiszik nekem. Egyébként rengeteg fajta szótagot mond már, ba-ba, ga-ga, de-de, fff, nem-nem, mem-mem. Jelentést csak ez utóbbihoz köt, akkor mondogatja ha valami nem tetszik neki, panaszkodik, esetleg követelődzik. Mivel sokat hallhatta tőlünk, hogy nem-nem, nem szabad, a negatív dolgokhoz társította.
2009. júl. 9. 09:39
11 hós a kisfiam és már kimondta hogy anya, zsolti jocó kukucs, de minden szót csak egyszer, azóta nem mondta többet őket, ez csak véletlen lehetett, de olyan aranyos volt:)
28. OlíviaAnna (válaszként erre: 27. - 78826dc958)
2009. júl. 1. 21:24
9 hónaposan már beszélt?? WOW! Ez igen! Van nagytesó a családban vagy mitől indult be ilyen gyorsan?
2009. jún. 30. 17:15
Az én fiamat 9 hónapos korától nem lehet lelőni!!:))))Dumálni már akkor kezdett,viszont menni lusta volt.15 hónapos volt mire elindult!
26. emf2007 (válaszként erre: 24. - 656f03db60)
2009. jún. 30. 17:11
eszembe jutott,hogy a reggeliben lattam ezt a riportot,szerintem keress ra ennek a csatornanak az oldalan
25. emf2007 (válaszként erre: 24. - 656f03db60)
2009. jún. 30. 17:08
miert ellenezne apuka?
24. 656f03db60 (válaszként erre: 23. - Emf2007)
2009. jún. 30. 16:32

Hmmm, érdekes. Szívem szerint kipróbálnám majd, de nem hiszem, hogy a gyerek apja bele menne. :(

Az ilyen nyelvtanulás azért is jó, mivel a mai oktatásban a diákok nem biztos, hogy megtudnak rendesen tanulni egy-egy nyelvet, és nem feltétlen a Tanár hibájából.

23. emf2007 (válaszként erre: 22. - 656f03db60)
2009. jún. 30. 14:20

nalunk nem zavart be egyaltalan,bar olvastam olyan cikket regebben,hogy a gyerekeknel dadogas jelentkezhet...ilyennel meg nem talalkoztam.

Ha belegondolsz,leteznek mar tobb nyelvu bolcsodek es ovodak is,sot,nemreg volt a tv-ben,hogy van valamilyen magyar modszer,hogy a gyerekekkel napi 10-15 percet foglalkoznak(nyelvtanulas).Abban a riportban egy anyuka valami ot nyelven nezetett meset a gyarekekkel vagy beszelt hozzajuk....o sem panaszkodott arrol,hogy megzavarta volna oket a fejlodesben.

22. 656f03db60 (válaszként erre: 19. - Emf2007)
2009. jún. 30. 11:38
Értem, ez egyáltalán nem zavarja meg a kicsit a fejlődésben?
21. mongi
2009. jún. 30. 11:32
A fiam 1 évesen kezdett járni,és 3 évesen rendesen beszélni-előtte csak én értettem
20. 656f03db60 (válaszként erre: 16. - Hereng jozsef)
2009. jún. 30. 11:31

Felőlem ha két nap múlva válaszolnak az is rendben, ugyanis van a Hoxán kívül is élet. :) Nem kell feltétlen fél órán belül vissza írni. :)


És köszönöm a választ! :)

19. emf2007 (válaszként erre: 14. - 656f03db60)
2009. jún. 29. 21:08

szia,bocsi kozben csak a lanyt furdettem,stb...

hat nalunk az a helyzet,hogy lanyom mar angliaban szuetett,apuka angol igy eleve szuletesetol kezdve igy beszelt hozza en beszeltem hozza magyarul is,de meg kell mondjam sokszor mondatom elkezdodott magyarul es angolul ert veget.

szerintem mikor a picik mar erdeklodve figyelik a konyvet vagy meseket,akkor konnybben meg lehet oket nyelvre tanitani.Masfel eves korban en mar elkezdenek mas nyelven beszelni hozza

2009. jún. 29. 20:50
Csak akkor fontos hogy a gyerek ebben korban elsajátítsa mind a két szulo nyelvét ,hogy ha kulfoldon fog iskolába járni .Hogy tudja az anya nyelvet megaztán a másik nyelvet ahol iskolába jár. A fiam magyar alapiskolába járt de a szlovák kozép iskolát választott és most már három éretségije van szlovák nyelven . és most fent rózsahegyen él vegyes házasságban a szlovákok kozt nem is veszik észre hogy o magyar anyanyelvu.
17. OlíviaAnna (válaszként erre: 15. - Kathlee)
2009. jún. 29. 20:30
Persze, nem verseny ez. Nem is ezért tettem fel a kérdést. Csak szívesen elolvasnám mások erről a fejlődési szakaszról szóló saját tapasztalatát, történetét.
16. hereng jozsef (válaszként erre: 14. - 656f03db60)
2009. jún. 29. 20:28
úgy látom nemnagyon akarnak válaszolni. én úgy tudom hogy 5-6-éves korig a legfogékonyabbak a gyerekek a nyelvekre , és nyugodtan lehet egyszerre kétnyelven tanítani az egyik szulo az egyik nyelvet a másik a másik nyelvet . mink szlovákiában a gyerekeket így tanítotuk. mire mentek iskolába tudták mind a két nyelvet.
2009. jún. 29. 20:24

Az mi lányunk kb. 7 hónaposan kezdte a "beszélgetést", baba, pá-pá, meg hasonlók. Ma már 19 hónapos és 4-5 szavas mondatokban beszél. Ezen kívül elég sok verset, éneket elmond már.

Járni 10 és fél hónaposan kezdett.


Én is úgy gondolom, hogy minden gyerek más. Ki ebben, ki abban ügyesebb. Annyira nincs jelentőssége! Hisz 3-4 év múlva már senki sem kérdezgeti, na mikor kezdett járni, beszélni? Ez csak ebben az időszakban érdekes.

14. 656f03db60 (válaszként erre: 13. - Emf2007)
2009. jún. 29. 20:06
Szia. Egy kérdésem lenne. :) Mikor érdemes más nyelvet is tanítani a gyerkőcnek, hány hónapos korától? Amikor már tényleg megjegyez egy-két szót.
13. emf2007 (válaszként erre: 9. - OlíviaAnna)
2009. jún. 29. 19:36

nem keveredett meg,megerti ha angolul beszelunk hozza meg persze azt is,ha en magyarul beszelek hozza.Ellievel hazajottem magyarorszagra,es mivel anyuek csak igy beszelnek,ezert Ellie most inkabb a magyart hasznalja,de ket het es visszamegyunk(angliaba),apukaval akkor termeszetesen majd angolul fog beszelni.

Nagyon ugyesek ezek a kis gyerekek,konnyen tanulnak es nem felejtenek.

Pici lanyoddal csak magyarul beszelgettek? O is konnyen megtanulja majd a masik nyelvet,hiszen ahogy lattam Brusszelben eltek...

12. hereng jozsef (válaszként erre: 11. - OlíviaAnna)
2009. jún. 29. 19:29
Olívia nagyon szép név nagyon jól választottatok . Hamár kimondott valami szót akkor a tobbi is fogja kovetni . Beszélgetni kell neki o majd elkezdi és abba sem fogja hagyni ha kéritek rá akkor sem.
2009. jún. 29. 19:20
Olívia a múlt héten kimondta, hogy "hoppá-hoppá" (amit gyakran hall tőlünk), de nem hinném, hogy jelentést társított volna hozzá...
10. hereng jozsef (válaszként erre: 8. - OlíviaAnna)
2009. jún. 29. 19:19
Hát igen ez pontosan a Gaudi stílus jól mondtad . ugyanis voltunk barcelónában és ámulatba ejtett a stílusa muszáj volt egy pár képet haza hozni . amúgy nagyon szép 8 unokám van a legidosebb 20- éves a legkissebb 8-éves .
9. OlíviaAnna (válaszként erre: 6. - Emf2007)
2009. jún. 29. 19:18
Hogy boldogultok a több nyelvvel? (feltételezem, hogy kétnyelvű családba született Ellie May) Nem keverte meg a lányod beszédfejlődését, hogy több nyelven szóltatok hozzá?
8. OlíviaAnna (válaszként erre: 7. - Hereng jozsef)
2009. jún. 29. 19:15
:-) Nagyon köszönöm kislányom nevében is a kedves szavakat! Mennyei boldogság ő az életünkben. Mindent szeretnék megadni neki, ő a legnagyobb kincsem. Én is megnéztem a képeid, nagyon különlegesek, Gaudi stílusára emlékeztetnek...
7. hereng jozsef (válaszként erre: 1. - OlíviaAnna)
2009. jún. 29. 18:57
Olyan szép az a baba hogy ez még repulni is megfog tanulni . Gratulálok hozzá .
2009. jún. 29. 18:47

az en kislanyom 10honaposan kezdett el jarni,folyamatosan beszelni pedig 1.5-2evesen,be nem all a szaja:))))

elso szava a mum(mummy)volt.

9honaposan probalkozott meg a jarassal,par lepest tett csak meg(karacsonykor),aztan 10honaposan egyszer csak szepen megindult.Azota csak szalad:))))

2009. jún. 29. 18:45
mindenkinél máskor még két testvérnél se azonos...sőt van ki kéásöbb kezd beszélni és még is lehagyja azt ki hamarabb beszélt jóval... egy év körül járhat és beszélni is kezdhet... de ez sokkal késöbb is kezdödhet.../tapazósztalat otthonról/
4. hereng jozsef (válaszként erre: 3. - Panka78)
2009. jún. 29. 18:36
kérdés hogy beszélni vagy szavakat kimondani .mert a szó kimondástól az értelmes beszédig elmegy egy év vagy még tobb.
2009. jún. 29. 18:33
11 hónaposan kezdett el önállóan járni, beszélni közel 2 évesen..
2009. jún. 29. 18:27
én nagyapa vagyok három gyermeket felneveltem és buszkén mondhatom hogy a fiam 9-hópos korában kimondta az elso szót hogy traktor nem apa és nem anya .egy idoben el is indult. a két lányom csak egy hónappal késobb de azok is egy éves korukban már tobb szavat is kitudtak mondani. de ehhez nagyon fontos hogy sokat beszélgessunk nekik . és amikor már jól beszélgetnek nem szabad okt allandóan kijavítgatni az nem jó.
2009. jún. 29. 18:21
Várom a történeteket az első szavakról, lépésekről...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook