Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két év körüli Gyerkőcöt(még szopizik) rábízhatok 1 éjszaka erejéig a Nagyira? fórum

Két év körüli Gyerkőcöt(még szopizik) rábízhatok 1 éjszaka erejéig a Nagyira? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. ápr. 22. 07:56
miert ne?en ennel kisebb gyerekemet biztam ra anyukamra.
48. Rozália (válaszként erre: 46. - Ubucs)
2014. ápr. 22. 06:17

Az én kisunokám 16 hónapos volt, amikor a kistesója született. Nem vitték be az anyucihoz, mert az jobban felzaklatta volna, mint hogy azon a pár napon velem volt. Minden gond nélkül átvészeltük. Apucija vele volt, amennyit egyébként. Semmi különösebb cécót nem csináltunk a dologból.

A kistesója azóta már 4 hónapos, nagyon szereti, kiegyensúlyozott, boldog kisgyerek.

2009. júl. 13. 16:43
Szerintem már simán rábíthatod.Fejsz le annyit tejet,hogy elég legyen...
46. ubucs (válaszként erre: 42. - Panka13)
2009. júl. 12. 21:59

én nem erőltetném még ilyen hamar a következő altatást:-) A rossz élmény feldolgozásához idő kell.Amikor kislányom 2 éves 2 hó-s múlt, akkor született a tesó. Tehát kórházban voltam, és hiába bejöttek apával meglátogatni a 2. napon a lányom azzal büntetett, hogy oda se jött hozzám, meg sem ölelhettem! A sírás fojtogatott, annyira rossz érzés volt. Aztán hetek múlva, lassan engedett nekem, valahol úgy érezhette, hogy elhagytam őt:-(

A pici lányod is hamar felnő, ha nem muszáj, ne erőltesd még az elválást!

45. syria (válaszként erre: 38. - Panka13)
2009. júl. 8. 16:19

De helyes ez az ellenőrzés!


Ezek szerint, nem véletlenül apad el a teje sokunknak 1 éves kor körül.

2009. júl. 7. 20:42

A nagyobbik lányom 18, a kicsi 5 hónapos volt, amikor egy hétre külföldre kellett utaznunk, így anyósoméknál voltak. Minden gond nélkül. A kisebbik lányom egyébként anyunál is töltött 3 éjszakát, 2 hónaposan, amikor a nagyobbal kórházban voltam.

Ne aggódj, már meg tudod beszélni vele, nem lesz gond!

2009. júl. 7. 19:59
Az egyik ismerősöm az 1 hónapos gyerekét hagyta a nagyira.Lefejte a tejet,aztán csókolom..
42. Panka13 (válaszként erre: 41. - Szemmelver)
2009. júl. 7. 08:16

Anyum is ugyanezt mondta:)

Csak annyira rossz volt, mert a férjemmel elutaztunk, (370km-t) este meg mikor a gyerek nagy nehezen elszenvedte magát, anyum felhívott. (legszívesebben rohantam volna haza)-még jó, hogy az éjszakai műsorról csak akkor számolt be, mikor hazaértünk:)

41. szemmelver (válaszként erre: 40. - Panka13)
2009. júl. 7. 08:12
legközelebbi hétvégén próbáld újra!:)tudom,hogy nem kellemes,de a gyerek és a te érdeked is ez!
2009. júl. 7. 08:08
Jó lett volna, de nagyi másnap ment dolgozni, és mivel több mint 50km-re lakunk egymástól, reggel nem tudtam volna csak úgy átugrani érte:)
39. szemmelver (válaszként erre: 34. - Panka13)
2009. júl. 7. 08:07
na most ezt ki kellett volna használni és nem hazavinni!megszokta volna!
2009. júl. 7. 08:04

Pedig hidd el, hogy nagyon sokat beszélgettem erről Vele, meg a nagyi is. Tudom, hogy értette, mondta is, hogy ott alszik.

Aztán szegényt mégis megviselte:((( Ennek ellenére nem bánom, mert legalább erősödik a kis lelke. (azóta ellenőrzi mindig a cicit, és monjda, hogy van cici babának:) )

Sokszor én is arra gondolok, hogy már rég el kellett volna választani, mert ez csak egyre rosszabb lesz, de nincs szívem elvenni Tőle.

37. syria (válaszként erre: 34. - Panka13)
2009. júl. 7. 07:55

Pedig éppen a történtek miatt kellene a nagyinál aludnia, de úgy, hogy előtte felkészíted, megbeszéled vele, megpróbálod a rossz élményeket valahogyan feledtetni.


Lehet, hogy az ilyen hisztik megelőzésére tanácsolják sokan az 1 éves kor előtti elválasztást, amikor még nincs annyira tudatos akarata a gyerkőcnek? Nem tudom, én akkor is a minél további szoptatás híve voltam és vagyok.

36. syria (válaszként erre: 33. - Szemmelver)
2009. júl. 7. 07:48
Akkor nekem miért apadt el a tejem 10 ill. 12 hónap után, amikor még fejtem is?
2009. júl. 6. 18:29
Sehol senki?:((((
2009. júl. 6. 13:55

Sziasztok!

Nem ment minden simán, de túlélte a leányzó!

Reggel vittük a nagyihoz. Napközben jól elvolt cici nélkül, nem is keresett. Du. szó nélkül elaludt.

Este: 1/2 10 körül szokott aludni, mamának 1/2 11-kor sikerült elaltania. Addig ment, hogy: anya! anya! anya! cici! cici! cici! Sírás-rívás!

Hajnal 1-kor felébredt, nem talált csak a mamát! Ismét ment, hogy :anya, cici! (Anyukám azt mondja, hogy hányásig hergelte magát, úgy kellett megmosni az arcát a nagy ordítás közepette) Aztán hajnal 2-kor elaludt. Négykor ismét sírdogált, majd 1/2 7-kor végleg felkelt. Reggel beszéltem vele telfonon, így még du. mentünk érte szó nélkül elvolt.

Igazából nem tudom, hogy most mi hiányzott Neki jobban, én vagy a cici, mert mindkettőt nagyon emlegette. A lényeg: azóta teljesen rám nőtt:)

Sajnálom/-tam szegényt, de ilyen is kell néha, mert soha nem szokja meg nélkülem. Egy biztos: nem mostanában fog a nagyinál ism. aludni:) Igaz, tegn. az éjszakai élmények ellenére sem akart hazajönni. Azt mondta ott alszik:)

33. szemmelver (válaszként erre: 32. - Syria)
2009. júl. 6. 11:13
a gyerek nem dönti el és nem apad el a tej,ha folyamatosan szoptat
32. syria (válaszként erre: 31. - Ubucs)
2009. júl. 6. 10:51

Amíg van tejed, ne törődj a negatív megjegyzésekkel. A gyerek jobban tudja, milyen kajára van szüksége! Ráérsz elválasztani, ha már nem lesz tejed.

Nem is értem az orvosokat, védőnőket, akik már 10-11 hónapos korban elválaszttatnák a csecsemőket, mikor az anyának még bőven van teje.

31. ubucs (válaszként erre: 29. - Panka13)
2009. júl. 5. 11:58

kíváncsiak vagyunk, mi volt a babával?

Az én fiam lassan 3 éves, ovis lesz ősztől, és még reggel cicizik:-) Mindenkitől csak negatív dolgot kapok emiatt, de nem érdekel! A fiamnak így jó és kész. Először 2,5 évesen a déli alvásnál kértem nagyit, hogy altasson helyettem, 2 nap sírt picit, de elfogadta, hogy este kap csak (meg reggel).Miután ezt a déli dolgot megszokta, következett az esti,apával. Én dolgozni megyek, reggel jövök, mikor világos lesz kapsz cicit. (volt hogy éjjel keresett, és én elbújtam a konyhába, de nem sírt, apa jelenléte elég volt neki) Pár hét alatt már átaludja az éjszakát cici nélkül, már csak reggel kér. (ehhez még ragaszkodik) Cicitéma nem gond az oviba,nem kéri itthon se nappal) annyira más szitu lesz, eleinte ebéd után hazahozzuk és mama altatja itthon. HA nincs nagyitok, akkor is fokozatosan kell leszoktatni!!!

30. syria (válaszként erre: 29. - Panka13)
2009. júl. 5. 11:32
Kérjük a beszámolót!
2009. júl. 3. 18:40
Holnap lesz a nagy nap..szorítsatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. jún. 30. 11:03
hamarosan nekem is szükségem lesz, hogy a nagyinál maradjon a kicsi szopós fiam, de hogy mi lesz vele éjszaka azt nem tudom, mert nagyon üvölt a ciciért, próbáltam már szoktatni de eredménytelenül, pedig egy éjszakát nekem is a mamára kell hagynom hamarosan, már félek előre
27. syria (válaszként erre: 23. - Panka13)
2009. jún. 30. 10:56

Jó ötlet a lefejt tejet vinni a nagyihoz. Ha igényli, akkor kaphat egy kis „mamaszerűséget”, ugyanakkor tanulhatja, hogy nincs mindig kéznél az anyuka.

Örülj, hogy még mindig van tejed. (Nekem sajnos csak 10 ill. 12 hónapig volt, pedig fejtem ész nélkül, mert nem bántam volna, ha „hozza a sámlit”.)

Nem fog megőrülni az oviban, mert meg fogja tanulni, mikor van anyu és mikor nincs. Főleg, ha ilyen nagyis akciókat csináltok.

A "kórházba kerülök v. bármi, mikor nem lehetek/tudok vele lenni" gondolatoknak meg HESS a nevük.

26. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Ekka)
2009. jún. 29. 22:22
Persze, hogy szopizhat. Miért ne? Nekem 2-szer kelt éjjel 2 évesen szopni.
2009. jún. 29. 20:14
szerintem is nyugodtan rábízhatod anyukádra.
2009. jún. 29. 18:34
Egy próbát megér, ha nagyon nem megy a dolog, max. másnap nagyon fáradt lesz a NAgyi-és az Unoka is;)
23. Panka13 (válaszként erre: 21. - OlíviaAnna)
2009. jún. 29. 18:18
Az igaz, hogy lassan tanítani, tanulnia kell , hogy nincs ott anya mindig, mert különben meg fog őrülni az oviba.. meg mi van, ha kórházba kerülök v. bármi, mikor nem lehetek/tudok vele lenni..
2009. jún. 29. 18:17
65km-re lakunk nagyitól.. nem olyan könnyű ugrándozni:D
2009. jún. 29. 18:15
Fogd fel úgy, hogy ez egy tanulási folyamat egy lépcsője. Lehet, hogy nem fog tetszeni neki, az meg biztos, hogy hiányozni fogsz neki, csakhogy ilyen "kihívásokról" szól az élet :-D
20. 91d4989ab9 (válaszként erre: 19. - Hkati2)
2009. jún. 29. 18:10
:))))) ez érdekes, és egyszerre is irtuk?:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook