Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire jo vedekezesi modszer a spiral?Kb mennyibe kerul?Es milyen markaju? fórum

Mennyire jo vedekezesi modszer a spiral?Kb mennyibe kerul?Es milyen markaju? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
129. b598e4912b (válaszként erre: 128. - Fiona1987)
2017. jún. 29. 11:18

nekem hormonmentes van, és kezdek aggódni!

7 hónapja rakta fel a doki, azóta 6-7 napig tart a vérzés és sok is, ebben a hónapban meg csak pecsételő vérzésem volt.

Nem tudom, hogy mi lehet az oka, talán végre én is érzem a spirál menstruációt kiiktató hatását, vagy elmozdult és terhes vagyok...

Holnap reggel csinálok tesztet!

2017. jún. 29. 11:06
Sziasztok.Valaki ha olvassa akkor írjon.A hormon tartalmú fogamzásgátlóktól rengeteget fájt a fejem,a nőgyógyász a hurkot javasolta.Hormonmenteset szeretnék,kinek mi a tapasztalata?Mennyibe kerül?
127. zizzi 13 (válaszként erre: 124. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 20. 21:58
Én most vetettem le pár napja. 5 éve volt fent és semmi problémám nem volt vele. Előtte majdnem 2x5 évig, akkor is minden ok volt. Azthiszem ezüstöm volt, de már nem is nagyon emlékszem, kb 5000-6000 ft.
126. 65a50256f6 (válaszként erre: 124. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 18. 14:34

Szia! Ha lehet én a helyedben hormonmentes spirált valasztanek. Nekem 3 évig volt, egyszer felvételkor került 10ezer ftba. Nem fáj. Viszont jó nőgyógyász kell mert enyém alig bírták kiugyeskedni, rövidre vágták a cernat, már paraztattak h műteni kell.

Funkcióját betöltötte csak én nem bírtam h 21 naponta egy hétig kétóránként kell cserélni a legnagyobb tampont, rám ilyen hatással volt.

2016. nov. 18. 13:47

Èdesanyám spirált használ màr 20 éve.

3-szor esett teherbe gyógyszer mellett,szóval ez bevàllt neki :)

2016. nov. 17. 20:40
az orvos szerint nagyon jó, ezt javasolja de én azért kíváncsi lennék a döntés előtt, hogy milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban illetve melyik jó márka és melyik amit jobb elkerülni.
123. zsu0427 (válaszként erre: 120. - Ff920fcc3b)
2013. okt. 15. 20:11
Szia. Nekem Multiload Cu375-ös spirálom van, hormonmentes. Lassan 2,5 éve van fent, teljesen meg vagyok vele elégedve. Nekem vizsgálóban tették fel, pár percet vett csak igénybe. Évente ellenőriztetem. :)
122. piciri
2013. szept. 27. 14:25
Telefonról írok, bocsánat az elirasokert.
121. piciri (válaszként erre: 120. - Ff920fcc3b)
2013. szept. 27. 14:23

Hát ez érdekes, egy sima nőgyógyászati magánrendelőben tette fel a dokim és minden rendben volt. Én még ilyet nem is hallottam. Szerintem teljesen általános. Hogy nőgyógyászati rendelőben teszik fel! És 10 perc az egész műveletq semmi extra. Pici görcs volt közben és kesz. Előtte és utána uh öt csinált de azt is ott.

Nekem lassan egy éve vannak fenn hormonmentes és minden ok. Pregna márkájú mert goldlilyt nem lehetett kapni. Az első mensim brutális volt utána de aztán már a többi normális. Én nagyon örülökw hogy ezt választottam

2013. júl. 16. 15:52
Sziasztok!Látom régen nem ír senki ide de azért felteszem a kérdésem hátha benéz valaki.Hormonmentes spirált szeretnék feltetetni,de a nőgyógyászom azt mondta hogy azt így nem lehet feltetetni nőgyógyászati rendelésen,hanem a szülészetre kell mennem.Ebben kérném a segítségeteket aki esetleg tudja hogy Pécsen az édesanyák útján hova kell menni az épületen belül vagy egy számot ahol érdeklődhetnék,mert a neten még számot se találtam,és a védőnőt is hiába kérdeztem nem tudta.
119. piaggio (válaszként erre: 116. - Rencs20)
2013. jan. 26. 22:23
Szia, fel lehet rakni szoptatas alatt. Ami nekem van az ~8e ft volt. A hormonokat ugyebar nem befolyasolja, tehat megjonni ettol nem fog, de esetleg lehet tole verzes, mert bekerul oda valami ami addig nem volt ott. De az nem menstruacio. A doki mondjuk biztosan tobbet tud errol mondani.
118. rencs20
2013. jan. 26. 20:31
Köszi a választ!
117. bd55e3f068 (válaszként erre: 116. - Rencs20)
2013. jan. 26. 16:52
Lehet felrakni spirált, hormonmenteset biztosan. Azok 10-15ezer körül mozognak. Mivel a hormonháztartásod állapota miatt nem menstruálsz, ezért attól sem fogsz, hogy felhelyeznek egy mechanikus eszközt.
116. rencs20
2013. jan. 26. 15:45
Sziasztok! nekem az lenne a kérdésem,hogy szoptatás alatt fel lehet-e rakatni spirált? Milyen árban mozognak,és ha felrakatom akkor vérezni fogok-e? Mert 9 hónapja szültem,szoptatok még és még nem jött meg a havi menzesz. Előre is köszi a válaszokat.
115. piaggio
2013. jan. 15. 22:43

A jelzőszál nem zavar. Engem sem és a páromat sem. Nem lehet észrevenni, hogy ott van. Nem szúr, nem bökdös :)

Na, eldugulok :)

114. piaggio
2013. jan. 15. 22:38
Még valami: én tartok magamnál NO SPA-t és a görcsölősebb napokon be is veszem. Mert a szervezetünk alapvetően azon dolgozik , hogy ami idegen az kikerüljön onnan. Aztán majd megszokja, hogy ott van. Nagyon nem szeretném, ha kilökődne. A nőgyógyász nekem nem mondta a NO SPA t, de a neten olvastam, hogy az első időszakban érdemes lehet szedni. Végülis logikusnak tűnik...
113. piaggio (válaszként erre: 111. - Jaszjany)
2013. jan. 15. 22:30

Orulok, hogy tul vagy rajta. En holnap megyek uh kontrollra, remelem minden ok lesz es jo helyen van tovabbra is. Kozben megjott, az elso napokban mar kezdtem azt gondolni, hogy nekem nem fog bosegesebb verzest eredmenyezni. Hat, ma... az brutal volt! Eros es darabos verzes. Sokszor azt hittem, hogy ki fog jonni a spiral is egyuttal...

Mondjuk nekem elotte is eleg eros volt. Most, estere mar jobb, sokat enyhult.

112. jaszjany (válaszként erre: 108. - Bd55e3f068)
2013. jan. 14. 15:45

köszi a biztató szavaidat!Meglátjuk nálam hogy reagál a szervezetem.Igaz sokan a panaszkodok írnak be.

A doki azt mondta,jól tette fel.remélem így is van. :-)

111. jaszjany (válaszként erre: 110. - Piaggio)
2013. jan. 14. 15:44

Köszönöm a biztató szavaidat! Túl is vagyok a felhelyezésen.Kicsit görcsölgetek..de semmi.Furcsa volt,hogy nem kaptam tájékoztatót,de gondolom azt gondolták,hogy mindent tudok.

Ellenőriztetni fogom.Jobb figyelni erre,ha már egy mesterséges dolog került a szervezetembe.

Eszembe sem volt,hogy bevegyek valami fájdalomcsillapítót.

110. piaggio
2013. jan. 12. 16:38
Még annyit, hogy mikor felrakták, előtte bevettem azért egy Cataflamot, mert féltem én is, hogy fájni fog.
109. piaggio (válaszként erre: 107. - Jaszjany)
2013. jan. 11. 23:13

Szia! Nekem most lesz egy honapja, hogy feltettek, ugyanezt a tipust. Kicsit visszabb irtam a felrakasrol. Csak ezt lehet kapni most... meg valami Helent. De a Goldlilyt nem lehet sehol sem. Jovo heten megyek uh kontrollra, hogy minden ok e, jo helyen van e. Nekem ez az elso honap eleg jol telt, bar a masodik feletol kicsit verezgettem, neha picit gorcsolt a hasam. Most kell megjonnie, remelem nem fog sokaig tartani. Ha ez a resze rendben lesz, akkor en semmi rosszat nem tudok mondani.

szerintem ne felj, a neten van minden. Es mivel foleg azok irnak, akiknek gondjuk van, igy becsapos a dolog, mert ugy tunik, hogy sok a problema. Amerikaban ez a Pregna ParaGard neven fut es rengetegen hasznaljak. Meg mindenhol a vilagon. Szoval szerintem jo lesz ez. Elvileg mensi idoszakon kivul is fel lehet rakni, szoval nyilvan azt is tulelik. Tehat a nyolcadik nappal sem lesz gondod szerintem.

108. bd55e3f068 (válaszként erre: 107. - Jaszjany)
2013. jan. 11. 13:49

Aki elégedett, az nem "ragad tollat" (legalább is ritkábban). A jó dolgoknak kisebb a hírértéke.

Előfordulnak hibák, de ha megnézed mellé, hogy milyen gyakorisággal, akkor rájössz, kicsi az esélye, hogy veled is megessen.

2013. jan. 11. 13:41

sziasztok!

spirál felhelyezése előtt állok. Annyi rosszat írtak itt,hogy most kicsit beparáztam.Rűadűsul a DE Klinikán a 8.napon tennék fel,amikor záródik a méhszájam.

Pregna Safe Load-ot tudtunk venni csak :-(

Valaki győzzön meg,hogy jól cselekszem..mert most nagyon félek.

Egy doki honlapján azt olvastam,hogy a méhet át is szúrhatja,ha rosszul teszik fel.

Köszi a tanácsokat!!!!!

2012. dec. 18. 10:32
Anyukám és anyósom is terhes maradt mellette.
105. piaggio
2012. dec. 18. 09:51

Sziasztok,

Nekem tegnap tették fel a spirált, nem hormonos. Goldlilyt akartam, de azt nem lehet kapni, így pregna márkájú lett. Pregna copper T 380 safe load.

Nekem nem fájt a felhelyezése. Nagyon izgultam, de csak annyit éreztem, mintha egy kicsit görcsölne a hasam, egyáltalán nem vészesen. Még aznap mintha egy kicsit éreztem volna délután kisebb görcsöket, de tényleg alig. Ma már nem érzek semmit.

A vérzés nem tudom, hogy fog alakulni, remélem, nem lesz vele sok bajom. Most nem kezdtem tőle erősebben vérezni.

Előtte és utána is csinált UH-ot a doki. Előtte megmérte, hogy mekkora a hely, ahová kerül :), utána megnézte, hogy jó helyre került-e.

104. Feri_
2012. dec. 2. 16:08

Sziasztok, nem akarok senkit elrettenteni De arra buzdítani igen, hogy tájékozódjatok spirál "mellék" hatásairól is mielőtt bármilyen döntést meghoztok!

Csak "saját" vagyis feleségem példáját szeretném leírni tanulságként... előrebocsátom... ha tudtam volna hogy az alábbi következményekkel jár a spirál használata én beszéltem volna le elsőként...


Szóval a különböző fogamzásgátlási módszerek keresgélése közben mi is ráakadtunk a spirálra, igen jó megoldásnak tűnt... nincs gumi... többször is lehet egymás után.. és nem kell vigyázni... nagyon csábító! A feleségem tartott tőle és halogatta is, de engedve nyomásomnak rászánta magát.... sajnos a felhelyezésnél be is igazolódott a félelme - ekkora fájdalmat még nem élt át korábban! A nőgyógyász abba is akarta hagyni közben de mégis sikerült felhelyezni. Több hetes!!! fájdalmakkal teli lábadozás után "teszteltük" - Az első kellemetlen élmény az a bizonyos jelzőszál -amelynek segítségével majd leszedik - közösülés közben igen kellemetlenül folyton hozzáért a hímvesszőmhöz... hát erre nem számítottam.. persze a jelzőszálat rövidebbre lehet vágni.. de természetesen a feleségem hallani sem akar róla... nem hibáztatom és nem is várom el tőle!

A második dolog ami igencsak ellene szól.. a menstruációs fájások durván fokozódtak, és a vérzés mennyisége 5-6 szorosára növekedett!!!! Végül a legdurvább hogy jó esetben egy hónapból kb 10 nap maradt amikor nincs vérzés ... szóval az egyébként sem rövid ciklusa a dupla annyi ideig tart mint korábban... (ez 9 hónap már "javult" 2.5 hétre)

szóval ezek után ha engem kérdeztek... csak akkor használjatok spirált ha nincs más megoldás és tisztában vagytok a fenti következmények eshetőségével is!

103. 31c1daa9fa (válaszként erre: 100. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 9. 11:50

Az első három hónapban nekem is nagyon erős volt a vérzésem, de én győzködtem magam, és vártam még. Visszaállt a régire. Úgy ggondolom, megérte, mert én idegenkedek a bevitt hormonoktól.

Másik félelmem, hogy bár szinte lehetetlen, de ha mégis teherbe esnék, ha nincs menstruációm, hogy veszem észre, ha gáz van. Normális nő ettől nyilván nem parázik, de én ennél túlzósabb vagyok :)

102. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 101. - Izgulós)
2011. jún. 8. 23:36

nem olyan. a klimaxnál a hormonális változás miatt nincs mensi, itt pedig azért, mert a spirál hormontartalma elsimítja azokat az endometrikus sejteket, amik a méhfalon vannak, és mensinél leválnak róla, amitől vérzünk. És ezért is nem lesz gyerek, mert nem tud megtapadni rajta a megtermékenyített pete.

És igen, visszaáll, sőt, már ahogy ürül a hormon, több a mensi a semminél, és mikor letelik az öt év, minden visszaáll normálisra. A barátnőmnek is ilyen volt, és mikor levetette, két hónapon belül terhes is volt :)

101. izgulós (válaszként erre: 100. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 8. 23:18
épp azon gondolkoztam, hogy ha teljesen elmúlasztja a mensit, akkor az nem olyan, mintha klimaxolna az ember? meg vajon utána, ha leveszik, simán visszaáll a ciklus, és lehet terhes újból az ember lánya?
100. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 99. - Izgulós)
2011. jún. 8. 23:13
nekem most hormonos van, régen sima volt. A simán kb három hónap után levetettem, mert annyira véreztem tőle, mint kb 3 ló. Utáltam. A hormonossal semmi gondom, ez lesz legközelebb is, le nem cserélném másra. Nincs menszesz, vagy nagyon kevés, és nem tudom, milyen mellékhatása lehet, én semmit nem vettem észre, hogy lenne. Annyira pici a hormontartalma, és csak helyileg hat. Szóval nem tudom. Nekem tuti nem lesz soha más. Ja, és klimax közelieknek is ajánlják, mert csökkenti a klimax tüneteit.
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook