Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1263. Csaba-2 (válaszként erre: 1261. - Bala2)
tegnap 20:11
Ez már elég veszélyes dolog, mert ha pl. éjszaka (önkéntelenül is) megdörzsölöd a szemed, akár oda is átviheted a vírust. Ha a kezeiden is vannak hólyagok, feltétlenül tapaszd le éjszakára.
1262. Csaba-2 (válaszként erre: 1258. - Brenda26)
tegnap 19:49

Kedves Brenda!


Bocs' hogy csak most reagálok, nagyon elfoglalt voltam/vagyok.


Az Ian Frazer vakcina tényleg megfeneklett, de vannak helyette ígéretesebbek és hatékonyabbak. Ilyen pl. a G103 (fázis 1-2), az AgD-2 (preklinikai fázis), a d15-29 (fázis 1-2) és a BNT-163 (fázis-1). Léteznek még mesterséges antitestek is (HDIT-101), (UB-621) fázis 2-ben.


A kipróbáláshoz fázis 4 kell.


Az egyetlen forgalomban levő vakcina a Vitagerpavac, amiből sikerült beszereznem két dobozzal, de még nem próbáltam ki.


Nekem privátban is írhatsz. További javulást kívánok minden szinten!

1261. bala2 (válaszként erre: 1257. - Csaba-2)
ápr. 9. 10:06
Közben szétterjedt ez a vacak rajtam, már a kezeimen is ott van, így még jobban megnehezedett az életem. :( A sok kézmosástól kisebesedett a kezem, gondolom ez miatt terjedt át. Más járt így? Írtó ragályos ez a vírus, dolgozni se merek így bemenni.
1260. bala2
ápr. 9. 09:57

Én úgy látom a Fraser féle vakcinakutatást leállították.


Az mRNA vakcinákban reménykedhetünk, de ha sikeres is lesz a fejlesztés, akkor is még jópár év mire elérhető lesz.


Új gyógyszer lehet talán hamarabb, pritelivir néven fut.

1259. Brenda26
ápr. 8. 19:48
Ja és szedek probiotikumot is meg B vitamin komplexet. Most még az ezüstkolloidon gondolkodom, de már így is egy vagyon, amit minden hónapban a gyógyszertárban hagyok.
1258. Brenda26
ápr. 8. 19:43

Sziasztok!

Nemrég találtam rá erre a fórumra. Elolvstam minden hozzászólást, ahogy előtte pedig minden létező cikket a genitális herpeszről. Én 1.5éve szenvedek ezzel és nagyon megkeseríti az életem. 7-8 évig, míg a férjemmel éltem, akinek sokszor volt a száján herpesz, nem volt soha bajom. Aztán jött sok év egyedüllét, ez alatt senkivel nem voltam. Majd 2021-ben megismertem valakit, akivel már 1éve voltam, mikor kijött rajtam a HSV2. Azaz 2022 szeptemberében. Az első iszonyú volt és kb.4hétig tartott. Nőgyógyásznal voltam, ő nagy dózisban szedetett velem aciclovir tartalmú gyógyszert meg Telviran krémet használtam. De amint abbahagytam a gyógyszert újra és újra előjött. Újra meglátogattam,de nem tudott semmi okosat javasolni. Soha nem vagyok beteg, influenzás, még a Covidot is megúsztam, DE 2021-ben elkezdtem fogyni (a mai napig nem tudni mitől volt) és voltak egyéb tünetek is. Rengeteg orvosnál jártam és rengeteg vizsgálaton, de senki nem tudott választ adni, higy mi ez. Aztán rátaláltam egy gyógynövény italra, az rakott rendbe. Még mindig hiányzik pár kg., de sokkal jobban érzem magam (ilyen téren). Viszont azóta is küzdök a herpesszel. Én tavaly április óta szedem az aciclovirt, eddig napi 2-t, most napi egyet. Aki megfertőzött, azzal befejeztem a kapcsolatot tavaly szeptemberben. Azóta kevesebbet jött elő, azaz kb.2havonta. (Előtte havonta) Megoróbáltam 4hete, hogy mi lesz, ha abbahagyom az aciclivirt, pár nap múlva már elő is jött, úgyhogy újra elkezdtem szedni. Viszont azóta 3.alkalommal jött ki 4hét alatt és a 2.-nál duplán.

Szedek Lizint (ha előjön a herpesz, akkor 5-6g-ra emelem), de ezt nemrég kezdtem szedni. Meg C, D vitaminokat, cinket is és mellé még iszom Echinacea-t vagy grapefruit magot. Minden nap eszem gyümölcsöt, zöldségeket, hetente többször sportolok, egészségesen táplálkozom. Már így is megterhelő az a sok teendő, ami ezzel jár, nem beszélve a fájdalomról és kellemetlenségről, amit okoz. Én már nagyon el vagyok keseredve ez miatt és félek, hogy, ha lesz újra kapcsolatom, akkor fertőzni fogok. Nem vagyok már olyan fiatal, de idős sem, így közepkorúként még vágynék normális életre.

Sajnos sok a stressz az életemben és eléggé terhelem is magam fizikálisan és mentálisan, így gondolom mind a gyomorprobléma, mind a herpesz ez miatt van. Nem egyszerű a mai világban stresszmentessé tenni az életem.



Kedves Csaba, hozzád a kérdésem az lenne, hogy van-e valami hír Ian Frazer HSV2 elleni vakcinájáról?

1257. Csaba-2 (válaszként erre: 1256. - Bala2)
ápr. 1. 22:36
Lehet. Ha nem a szádon van, és nincsenek tüneteid.
1256. bala2
ápr. 1. 17:43

Sziasztok!


A tüneteim alapján úgy néz ki én is csatlakozom a klubotokhoz. Azt szeretném megkérdezni, hogy HSV-2 vírusfertőzöttként lehet puszit adni az egészséges családtagjaimnak?

1255. Panna5 (válaszként erre: 1251. - Mmara13)
márc. 23. 15:53

Szia Mara!


Biztosan nem tudom, hogy van-e időkorlátja, én egy adagot szedek mindennap, reggel.

Előfordul, hogy kimarad egy hét, mert nem gondoskodtam időben utánpótlásról.

A tájékoztatón azt írja, hogy lehet hosszabb ideig szedni.

De majd megkérdezem a nőgyógyászt. Illetve Te is rákérdezhetsz a sajátodnál.


Jobbulást mindenkinek!

1254. Csaba-2 (válaszként erre: 1253. - Mia96)
márc. 15. 14:30

Igen, itt van: [link]


Keith azt írta, itt más egyéb, hasonló tanulmányok zajlanak, ő majd később hirdeti meg a saját kísérleteit.

1253. Mia96 (válaszként erre: 1252. - Csaba-2)
márc. 14. 22:45

Kedves Csaba!


Ezt a jelentkezési lapot esetleg el tudod küldeni nekem is? :)

1252. Csaba-2
márc. 13. 21:53

Pár napja írtam dr. Keith Jerome-nak. Ő az a kutató biológus, akinek elsőként sikerült a herpeszvírust génterápiával eltávolítani. Ezáltal a betegség teljesen eltűnt az egereknél és a tengerimalacoknál.


Dr. Jerome néhány éven belül megkezdi az emberkísérleteket. Ezekre elsőként fogok jelentkezni. Kaptam tőle egy hivatkozást, ahol ki lehet tölteni a jelentkezési lapot.

1251. mmara13 (válaszként erre: 1248. - Panna5)
márc. 10. 23:14

Szia Panna5!


Köszönöm az infókat, azért remélem, hogy ez a probiotikumos dolog valamit javít a helyzeten!

Én is elkezdtem szedni, mindent kipróbálok, hátha valami tartós javulást hoz.

Még annyit kérdeznék, hogy Te tudod-e, hogy a probiotikum szedésének van időkorlátja?

Próbáltam a neten utánaolvasni, de nem találtam érdemi választ.


Köszi előre is, és szurkolok a javulásért!

1250. Wendy64 (válaszként erre: 1245. - Csaba-2)
márc. 9. 21:26

Szia Csabi! Okos gondolat keresünk itt társat, de vajon honnan tudod ki hány éves, mert mint ahogy már megbeszéltük én idén leszek 60 éves. Te viszont jóval fiatalabb vagy, de persze a nevedből ez nem derül ki.

Szóval az ötlet jó lenne. :-)

1249. ppp999
márc. 4. 13:08
Sziasztok. A sok keresgélés alatt találtam 1 olyan magán bőrgyógyászt, aki föleg ilyen jellegű betegségekre specializálódott. Van egy olyan weboldala, ami hasonlít a Facebook - hoz, csak ezen a betegek cseveghetnek. Ezt csak a prémium tagok érhetik el. Ez havi 3000 Ft. Én nem hozzá járok, nem vagyok nála előfizető stb, tehát nem reklámnak szántam. Valaki hallott már róla? Dr. Tamási Béla Béta Klinika.
1248. Panna5 (válaszként erre: 1244. - Mmara13)
febr. 26. 16:50

Kedves Mara!


Elnézést, nem jártam itt régóta, el voltam havazva.

Igen, az intimflóra erősítésére szedtem, ami direkt erre lett kifejlesztve.

A másik egy általános. Mivel ajakherpeszre utaló tüneteim rég nem voltak, úgy gondoltam lehet összefüggés a probiotikum szedése és a tünetmentesség között. Amiben Csaba meg is erősített.

Bár én az intimflóra erősítésére kezdtem el szedni, a speciálisan arra kifejleszetett lactobacilusokat, sokáig nem volt nemi tájékon sem tünetem. Ezért is hozakodtam vele elő, mert arra gondoltam, ha működik a tünetmentesség az ajkakon, akkor lehet, hogy működik a hüvelyben is.

Nos, sajnos megdőlni látszik az elméletem, mert hosszú tünetmentesség után, újból lettek tüneteim, szerencsére továbbra is enyhék.

Az ajkakon azóta sincs semmi tünet.

De folytatom továbbra is a kúrát, abban reménykedve, hogy megint lesz egy hosszú tünetmentes időszak.

Omni Biotic Flora plus- ezt szedem, hüvelyerősítésre.


Jobbulást mindenkinek!

u.i. Az akupunktúra érdekesnek tűnik.

1247. Csaba-2 (válaszként erre: 1246. - Tengerlany1987)
febr. 21. 21:46
Igen. (Egyébként én is ugyanígy jártam annak idején). Amikor a tünetek megjelentek, a partnernőm teljesen herpeszmentes volt, és előtte sem volt senkivel kapcsolata.
febr. 20. 09:17

Sziasztok.


Sajnos en is hasonló cipoben jarok,mint ti:(( A mostani párom 5 éve van meg, nem csaltuk meg egymáyt és előtte egyikunknek sem volt herpesze. Letezhet hogy 5 évig lappangjon az emberben? Ezt sem értem hogy akkor jon elo, ha az inmunrendszer gyenge...en pont azelott voltam vervetelen miutan az elso holyag megjelent es minden ertekem tokeletes volt...akkor hogy van ez? Nekem sajnos a telviran gyogyszer, kenocs max annyiban segit,hogy megallitja, vagy meg annyira sem. Nekem a sos ulo furdo ert eddig a legtobbet, mert elmulasztja a duzzanatot, viszketest. CSaba! Az ezustkolloid inekcioval kapcsolatban rad irhatok? Koszonom.

1245. Csaba-2
febr. 17. 21:07

Észrevettem, hogy sok női sorstársunk rettegésben él a következő kapcsolata miatt. Vajon elfogadja-e őt az új partnere...?


Közben sajnos nem gondolnak arra, hogy itt, ezen a fórumon számos férfi van (többek között én is), akik örömmel vennének egy üzenetet, kiváló társak/akár házastársak is lennének, és még csak félni sem kellene, hogy megfertőznek valakit.


Szóval ideje lenne itt is keresgélnetek...

1244. mmara13 (válaszként erre: 1220. - Panna5)
febr. 12. 23:38

Kedves Panna!


A szájon át szedett probiotikumot is az intim flóra erősítésére szedted, vagy egy általános, immunrendszert támogató probiotikum volt a második vonal?

Esetleg megadnád, hogy melyik típus, mert lehet, hogy valamilyen módon egyik segíti a másik hatásfokát.


Köszönöm!

1243. ppp999
febr. 8. 08:51

Sziasztok. Van valakinek hosszú távú aciclovir szedéssel kapcsolatos tapasztalata, tanácsa?


Úgy vettem észre, hogy a betegség belobban nálam sűrűn, de már sokkal elviselhetőbben, viszont ha nem szedek folyamatosan gyógyszert kis mennyiségben, akkor a bizsergés állandó és nagyon zavaró.

1242. Csaba-2 (válaszként erre: 1240. - Britta5)
jan. 8. 19:19

Kedves Britta!


Nekem nem volt ilyen tünetem, nem is hallottam róla, de elképzelhetőnek tartom az összefüggést. A herpesz az idegdúcokba fészkeli be magát, és az idegpályákon halad.


Javaslom, tegyél meg mindent a vírus ellen (pl. ezüstkolloid, a szervezet kitisztítása) és a jobb alvás érdekében. (Gyógynövények, melatonin, teanin stb).

1241. Csaba-2 (válaszként erre: 1239. - Ppp999)
jan. 8. 19:16

Szia!


Nagyon sajnálom a történteket, és természetesen szívesen segítek neked. Írj bátran privátban!

1240. Britta5
jan. 5. 21:48

Sziasztok!

Régen nem jártam itt, de visszaolvastam mindent, én azt szeretném kérdezni, senkinél nem láttam, de nálam az álmatlanság egy folyamatos tünet, amióta először fellángolt a nemi herpesem. Előtte ajak herpeszem volt, annál semmi problémám nem volt az alvással, viszont egy éve jött elő először a nemi, és azóta sokkal nehezebben alszom el, van hogy hajnalig fent vagyok. Másnak is van ilyen tünete, vagy csak én vagyok ilyen szerencsés 😄

1239. ppp999
jan. 5. 09:36

Sziasztok! Lenne pár kérdésem, de előtte röviden: október végén találkoztam a vírussal. Rossz közérzet, ízületi, végtagfájdalom, fáradtság, nyirokcsomóduzzanat, majd 5 napra rá kb. 25 hólyag odalent. Persze hosszú hétvége, így az első tünetek után a 10. napra jutottam gyógyszerhez. Online találtam egy remek bőrgyógyászt (sok pénzért), aki azóta is segít. Aciklovír + gyógyszertári kevert kenőcs. Így 3 hetes borzalom után majdnem teljesen jól lettem, csak 1 helyen szúrt az egyik gyógyult hólyag helye. 2 hétig tűrtem, néha a közérzetem is rossz volt, de bekentem Aciklovir kenőccsel (a hólyag helyét, nem a közérzetem) és attól jobb lett. Megint doki - Telviran + másik gyógyszertári kenőcs. Már majdnem teljesen jól voltam (az érintett területre szilikonos heggkezelőt is kentem) 2 hét múlva az utolsó gyógyszer beszedése után elindult a bizsergető érzés napi 24 órában. Ezt újabb 1,5 hétig bírtam (majdnem becsavarodtam), szilveszter előtt 3 nappal megint majdnem leszakadt a jobb lábam deréktól bokáig és fájt a fejem. 2 napra rá 1 hólyag, aztán minden nap 1 új. Megint hosszú hétvége, de volt otthon dugi Aciklovir, abból 4 napig szedtem. Megvártam 01.02-őt, nehogy már az újévet rögtön a bőrgyógyásszal kezdjem. Ez alatt a pár nap alatt a tüneteim az első kitöréshez képest kb. 30%-ra erősödtek, összesen 5 hólyag jött ki, amit aciklovír kenőccsel kentem + ecseteltem teafaolaj + só + ezüst kolloid kombóval. Egyik sem lett gennyes 1,5 nap alatt fel is szívódtak. Így kb 6 -7 nap kellett a teljes gyógyuláshoz. Abban maradtunk, hogy váltsunk szupresszív kezelésre 1 évig, havi kontrollal. Aciklovir + homeopátiás bogyók + gyógyszertári mosdókrém + gyógyszertári kevert kenőcs. Közben csináltattam labort is, amit úgy értelmeztem, hogy antitest se HVS1 se 2 re nics, ellenben friss fertőzés van. Összefoglalva: lassan 3 hónapja nem volt 1 tünetmentes napom sem, viszont 1 nagy és 1 kisebb kitörés igen. A doki által felírt gyógszerek mellett szedek: Lizint, C-vitamint, cinket (sokat), mindenfajta vitamint, ezüst kolloidot stb. Hát persze, hogy ki vagyok borulva és persze, h tudom, hogy ezektől nem gyógyulok meg. 48 éves vagyok, hosszabb kihagyás után most pár éve próbálkoztam komolyan párkereséssel, nem sok sikerrel. (na ezután meg pláne) Egyik páromról (nem volt sok) sem tudom, hogy lett volna herpesze (ki kellett volna derülnie). Nagyon nehéz 1,5 éven vagyok túl érzelmileg és egészségügyileg is. Nagyon várom az oltást :) Addig minden létező okosságot kipróbálok majd persze...

Kérdés

1: jól értelmezem a leletet (majd a doki is megnézi): HSV 1,2 IgG 0,77 negatív, HSV 1,2 IgM 2,40 pozitív, HSV 2 IgG <0,50 negatív (itt ennek: < van jelentősége, mert a többi értéknél nem szerepelt)


2: Kedves Csaba: az ezüst kolloiddal kapcsolatban majd kereshetlek privátban?


( Bocs, h hosszú és zavaros.) Jobbulást mindenkinek!

1238. Csaba-2 (válaszként erre: 1237. - Mmara13)
dec. 23. 10:19

Kedves Mmara!


Rengeteg hatékony alternatív kezelés létezik. Ha elolvasod az eddigi hozzászólásaimat az elmúlt kb. 5 év alatt, Te is meríthetsz belőlük.


Sokszor említettem, hogy nálam a legjobban bevált módszer az ezüstkolloid injekció. Ezt eddig még semmi sem múlta felül.

1237. mmara13 (válaszként erre: 1234. - Anna_oOo)
dec. 20. 23:36

Szia!


Köszönöm, hogy megosztottad!

Érdekelne a folytatás is, ha lesz rá lehetőséged oszd meg légy szíves a tapasztalatokat is!

Nagyon érdekelne, hogy a későbbiekben milyen hatásfokot mutat a kezelés, milyen gyakran ismétlődnek a kiütések, mivel eddig nem sok olyan módszert sikerült felderíteni, ami jelen pillanatban is működő képes, és nem függ a gyógyszergyárak kutatásainak ütemétől.

Nagyon bízom benne, hogy lesz végre valami alternatív megoldás is a gyógyszeres kezelések mellett.


Köszike!

1236. Csaba-2 (válaszként erre: 1234. - Anna_oOo)
dec. 12. 18:37

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat és örülök, hogy ilyen jól bevált az akupunktúra.


A holisztikus módszerekről itt már rengeteget írtam, és valóban: Ezek jelenleg a legeredményesebbek.

1235. Boboka3
dec. 10. 07:34
Szia Anna! Koszi szepen,hogy megosztottad velunk a tapasztalataid! Erdekes az akupunktura meg talan nem is merult fel itt...
1234. Anna_oOo
dec. 8. 21:53

Sziasztok! Brutál pár héten vagyok túl, életem első genitális herpesz fertőzése. Nálam, illetve nálunk a családban soha nem fordult még elő herpesz, az elején azt sem tudtam, hogy ez az. Rengeteg mindent kipróbáltam, hogy enyhítsem a néha elviselhetetlennek tűnő fájdalmat, itt a csoportban is több száz hozzászólást elolvastam. A nőgyógyász Aciclovir tablettát és kenőcsöt írt fel, majd együttérzően utamra bocsájtott. Voltak napok, amikor csak Lidocain kenőccsel tudtam létezni, ugyanis se ülni, se állni, se menni nem tudtam, csak a hátamon feküdni. Nem segített se a gyógyszer, se az illóolajak (teafa és tásai), se a lizin. Fújtam aloe vera és ezüst kolloid spray-vel, azok sem használtak, az Aciclovir krémtől pedig még erősebben fájt.


Azért regisztráltam, mert két dolgot szeretnék megosztani, hátha másoknak is hasznos lesz. A második hét vége felé szereztem be a Panarom zöld esszenciáját, ez volt az első keverék, ami kívülről enyhítette a fájdalmat. A Panarom FB oldalán találtam rá, genitális herpeszre kifejezetten ajánlják, hígítatlanul kell használni.


Az igazi áttörést viszont az akupunktúra hozta el. Angol nyelvű oldalakon több sikeres kezelésről olvastam, így kértem időpontot a lakhelyemhez legközelebbi kínai orvoshoz. Másnap már a kezelőágyon feküdtem. A doktornő először bekente a herpeszes területet egy indigó színű gyulladáscsökkentő keverékkel, majd jöttek a tűk és 40 perc pihenés. Kaptam egy gyulladáscsökkentő kínai gyógynövényes kenőcsöt otthonra és B2 vitamin szedését ajánlotta még. Rá két napra újra kezelés történt, aznap este már alig volt fájdalmam. A harmadik kezelés volt az utolsó, addigra teljesen elmúlt minden fájdalom, a kiütések (amiből egyébként rengeteg volt) elkezdtek leszáradni és eltűnni.


Ha esetleg valaki kipróbálná az akupunktúrát is herpeszre, abszolút tudom ajánlani.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook