Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Örökbefogadás, menhelyek fórum

Örökbefogadás, menhelyek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. aug. 22. 08:18
2010. aug. 18. 10:23

Sziasztok!

Tudna valki abban segítni, hogy hol találok olyan helyet ahol macskákat tudnak fogadni? Kértem segítséget már állatmentőktől, állatvédőktől, de mindenhol azt a választ kaptam, hogy macska ügyben nem tudnak segíteni. (a macska nem állat???????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!)...

2010. jún. 19. 00:07
magyarvizslasos.hu
2010. jún. 18. 23:33
vizslamentők,szólj nekik
2010. jún. 15. 11:34

Sziasztok!!!!

9-10hó körüli vizsla kutyust ma leakarnak altatni,annyira szép és értelmes kis feje van,de a tulaj elakarja altatni mert hülye:a kutya felugrál,és ugat!!!De nincs vele törődve,egy szerető gazdi kéne neki.Nem teljesen vizsla oylan kicsivel nagyobb testű mint a vizsla és aszinezete nem oylan sárga inkább világosabb,de egyébként ugyanolyan!!!Képet tudok küldeni.Minden segitséget szivesen veszek!Én már fogadtam be két kutyust nem tudom hova tenni.

2010. jún. 7. 19:55

"05-hó 18-án egy XXI. kerületi csepeli házból elvittek az Illatos úti állattelepre 13 felnőtt és 6 kiskutyát. 06. 02-án elvihetők, de innentől számítva 14 nap után elaltatják őket, ha nem találnak befogadót vagy gazdit nekik. Nagy tisztelettel kérlek benneteket, hogy segítsetek ha lehet! Nézzétek meg a képeket. Előre is köszönöm a segítségeteket.



[link]



[link]



[link]


Azóta az Illatos út lecserélte a képeket, hogy ne lássák milyen brutális módon vitték el őket. Van egy kutyus az utolsó számsorban, akinek a lábába még mindig benne van egy légpuska lövedék. Már csak egy pár nap van. Most néztem hogy 2 kutyus hiányzik és a sánta kutyust sem találom. Állítólag gazdira találtak. Ezt mondta a telep állatorvosa telefonon. A kis puli is nagyon aranyos, ha rajtam múlna mindet megmenteném. Minél többen linkeljétek be ezt az üzenetet, hogy mindenki elolvashassa. Nagyon köszönöm!"

2010. jún. 4. 13:46

Ki tud segíteni? SOS! Az Esztergomi Bogáncs kutyaotthont perceken

belül elönti a víz, aki tud segítsen! 88 kutya vár ideiglenes

befogadásra! Csak ideiglenesen, amíg ez az állapot tart. Elérhetőség:

Dr. Kovács Éva 06-30/228-3001

2010. máj. 28. 15:19

Felnőtt skót juhász kan kutyus gazdit keres!

Képeim közt megtekinthető!

59. 223cf40dc0 (válaszként erre: 58. - 223cf40dc0)
2010. máj. 21. 14:43
képeket a linken lehet látni :(((
2010. máj. 21. 14:42

FONTOS!!


[link]


"A zempléni kutyaotthont 2010. 05.17.-én elöntötte az árvíz. Mára már jócskán apadt, de gumicsizmával lehet cask közlekedni. A kutyákat próbálták elhelyezni , ám sokuknak vízben kell töltenie a napjaikat. Még most is aktuális, hogy akár örökbefogadással, de egy-két kutya ideiglenes befogadásával is nagyon sokat segítenének rajtuk.Aki csak teheti küldjön, élelmet, kutyaólat, anyagi támogatást. Várnak továbbá kétkezi segítséget, fuvart a mentéshez, üzemanyagot,..."


gazditkeresek.hu

2010. márc. 24. 14:42
Sziasztok, egy mentett kiskutya szállításában tudna valaki segíteni? Kiskunlacházáról Győrbe költözhetne a hétvégén, de max. Bp-ig tudunk érte menni!
2010. febr. 25. 12:41

ELVITTÉÉÉÉK:)


jaj de boldog vagyok:) jaj de nagyon:) én is nagyon szerettem volna, de nem lehetett:(

De anak írtózatosan örülök, hogy valaki elvitte a menhelyről:)

2010. febr. 25. 09:07

sziasztok!


az illatos úti menhelyen van egy fiatal beagle. megszakad a szívem érte, én nagyon nagyon ki szeretném hozni, de nincs lehetőségem rá! :(:(:(

nézzétek meg a képet róla, eszméletlenül édes pofa, és ha valaki teheti, akkor fogadja örökbe...

remélem nem altatják el:(

2009. júl. 15. 16:47

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Van 3 felnőtt cicánk, akiktől most sajnos meg kell válnunk. A pici fiunk már 9 hónapos, azt hittük nem lesz gond, de az ő kis bőre nagyon érzékeny mindenre, így a cicákra is. Nagyon szép, kedves állatok, szobatiszták. Aki tud segíteni kérem ide írjon: tgabi80@gmail.com Előre is köszsönöm!

53. 54246605c4 (válaszként erre: 52. - Cb82b220ce)
2009. jún. 30. 14:53
pár száz forint, és pl Fresssssssnapffffban is lehet kapni:)
2009. jún. 30. 13:55
Sziasztok!Tudom nem erről szól a fórum de tudna vki segíteni abban h kb mennyibe kerül egy kullancs csipesz?és hol lehet kapni?Előre is köszi!
2009. jún. 30. 13:44
2009. jún. 29. 21:28

De hogy ne csak offoljak, akkor bemásolok egy üzenetet, amit az egyik ismerősöm tett fel az iwiw-re:


"ÁLLATMENHELYEK FIGYELEM! Pesterzsébeten egy baromfi feldolgozó cég NAPONTA 100 kg. csirkemell csontot és lábszár csontot tudna adni. Ha valakit érdekel: 06/30/638-9663 számon érdeklődjön.


Segítsetek,hogy ne a kukában végződjön ez a mennyiség,ha már kerülhet olyan helyre is akinek-akiknek tényleg szüksége lehet rá!!!!!!!!"



Talán tudtam segíteni! :-)

49. 18ba5935e0 (válaszként erre: 48. - Tixtina)
2009. jún. 29. 21:21
Szívből kívánom, hogy egymásra találjatok a kutyusotokkal! :-)
48. tixtina (válaszként erre: 45. - 18ba5935e0)
2009. jún. 29. 21:17

Most beszéltem aférjemmel,aki nyelvész.

Neked adott igazat.

Azt mondta,az állatokat befogadjuk,magunkhoz vesszük,de nem örökbefogadjuk.

Nekem viszont mindegy.Elhozok egy kutyust a menhelyről.Ezentúl így mondom.

Ha tehetném,gyermekeket is fogadnék örökbe,mert sajnálom a sok elesett gyermeket-akiket intézetbe adnak-kidobnak,stb.Szívem szakad meg.

Sajnos nem tehetem,mert idős a férjem:)Már nem tudnánk együtt felnevelni.

47. 18ba5935e0 (válaszként erre: 46. - 54246605c4)
2009. jún. 29. 21:17
Persze, úgy hívjátok, ahogy akarjátok és mivel valóban szólásszabadság van, én is leírhatom a szóhasználatotokkal kapcsolatos véleményemet.
2009. jún. 29. 21:12

De ha egyszer ez állatos topic, mi úgy hívjuk, ahogy akarjuk (szólásszabadság) és engem akkor sem fogsz tudni meggyőzni az ellenkezőjéről, ha nekem sem lesz gyermekem.

Egyszerűen nevezd máshogy. Ezért vagyunk különbözőek...

45. 18ba5935e0 (válaszként erre: 43. - Tixtina)
2009. jún. 29. 21:08

Ezt most nem értem!


Írtam én valahol, hogy nem nyílt topik ez vagy hogy nem állatokról van szó ebben a topikban?

2009. jún. 29. 21:07
Itt nem kutyákat hasonlítunk az emberekhez,hanem konkrétan a kutyák örökbefogadásáról beszélünk.
43. tixtina (válaszként erre: 41. - 18ba5935e0)
2009. jún. 29. 21:05

Nem a gyermeked örökbefogadásáról beszélünk,és egyáltalán nem a gyermekek örökbefogadásáról.

ITT AZ ÁLLATOKRÓL VAN SZÓ,EZÉRT NYÍLT EZ A FÓRUM.

42. 18ba5935e0 (válaszként erre: 39. - 54246605c4)
2009. jún. 29. 21:01

Azért tudsz hasonlítani egy kutyát egy gyerekhez, mert nincs még gyereked.


Ezzel nem megbántani akarlak, téged főleg nem, hiszen egy cipőben járunk/jártunk.

Mögöttem több, mint 7 év hiábavaló próbálkozás áll és végül tavaly lehettem édesanya, tavaly fogadtuk örökbe az ikerlányainkat.

Amíg nekem sem volt gyerekem, én sem értettem csomó dolgot, összefüggést, amik csak mostanában kezdenek megvilágosodni számomra.



Szívből kívánom, hogy mihamarabb édesanya lehess és addig is teljen örömöd a kuttyokban! :-)

41. 18ba5935e0 (válaszként erre: 38. - Tixtina)
2009. jún. 29. 20:57

Mint írtam, én nem minősítettem itt senki érzéseit, gondolatait a kutyáival kapcsolatban, akkor gondolom egy kulturált vitához hozzátartozik, hogy te se tituláld nevetségesnek az én véleményemet, gondolataimat.


Neked nevetséges, nekem viszont nem esik jól, hogy egyesek szerint az én gyerekeim örökbefogadása minden szempontból ugyanolyan, mint amikor a menhelyről hoznak el egy állatot.



Mindenki annak hívja, aminek akarja.

Én csak egy másik, nagyon fontos szempontra hívtam fel a figyelmeteket. Vagy elgondolkodtok rajta, ha elmúlik a sértettségetek és meglátjátok az igazságot benne vagy nem. Ezen én nem tudok segíteni, mindenkinek más a belátási képessége.


Mindesetre jó kutyázást, legyen nagyon szép életetek a kutyáitokkal! :-)

2009. jún. 29. 20:17
Népes cicacsapatom egyik tagja menhelyről való.Semmit nem kellet aláírnom,semmit nem kérdeztek csak egyszerűen a kezembe nyomták.Ő macskahercegnő lett,de vajon mi lehet a többiekkel akiket szintén csak úgy odavágtak valakihez?Bele sem merek gondolni.:((
2009. jún. 29. 20:06

Nézd, más az álláspontod, ezért különbözőek az emberek. Egy kutyát igenis ÖRÖKBE FOGADSZ, hiszen ugyanúgy élete / életed végéig tart, mint egy gyerek.

Igenis hasonlítok egy kutyát egy gyerekhez. Nincs gyerekem. Valamiért nem jön össze. A kutyám mindenért kárpótol, de ettől függetlenül ha nem lenne még 5 évig gyerkőc, fogadnék örökbe. És ugyanúgy örökbe fogadnám utána is a kutyát, ahogy örökbe fogadtam a gyereket...

Egy szó ---> több jelentés...

38. tixtina (válaszként erre: 37. - 18ba5935e0)
2009. jún. 29. 15:50

A gyerekemnek -a mindene,a szerető édesanyja,gyámja stb vagyok-ez így igaz.

Például én a páromat úgy szólítóm-apa.

ezen is felháborodtak már.

Na és,úgy hívom,ahogy akarom,ahogy nekem tetszik.

Kutyát pedig továbbra is örökbe fogadok,ha lesz rá lehetőségem-meg cicát is.

Igaz,én nem fogadtam örökbe gyermeket,de megtettem volna,mert meddőnek nyilvánítottak-aztán mégsem lett igazuk.

Neked más az álláspontod,másoknak is más.

Kérdezz meg egy nyelvészt,mi a véleménye erről a kérdésről.

Az meg,hogy a gyerekemnek az anyja vagyok,és a kutyának nem vagyok az anyja,a gazdája-nem értem mi köze ennek az örökbefogadás fogalmához.Nevetséges-már ne is haragudj:D)

Ha neked nem tetszik ez a szó,használj másikat.

Attól még emberek milliói-így fogják emlegetni-ebbe bele kell törődni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook