Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Önállóan játszó csecsemők fórum

Önállóan játszó csecsemők (beszélgetős fórum)


30. 1eb84e4bad (válaszként erre: 23. - Ee50b7c391)
2009. júl. 2. 22:51

Egy jógamester állított meg minap a sétálóutcán, látván hogy a gyerek a földön fekszik, és az eget csodálva tekereg.

Azt mondta, a gyerek tudja mia jó, a leglazítóbb jógagyakorlatot műveli tudattalanul, csak úgy, mint a macskák!

Van macskánk is, lehet, hogy től etanulta.

Én agoym, hisz baja nem lesz tőle, hogy az eget nézni, és jól érzi magát közben.

29. Caryna (válaszként erre: 28. - Ee50b7c391)
2009. júl. 2. 19:00

Nálunk is hasonló a helyzet, a kúszás egy az egyben kimaradt, mostanában mászogat, napról napra tökéletesítve a technikát!:-)

S a mai nap pedig felállt! Belém kapaszkodva, addig erölködött, míg állásba nyomta magát többször is, viszont látom rajta, hogy még nem elég erős, megtartani nem tudná magát! Ami fura még, hogy nem ül, bár ma mintha oldalfekvésből, könyöktámaszból kinyomta volna magát, de az is olyan bizonytalan volt!

Amikor felállt a kislámnyod, utána a visszaüléssel sem volt gondja? Mert hallottam hogy ilyen is előfordul!

28. ee50b7c391 (válaszként erre: 27. - Caryna)
2009. júl. 2. 16:25

kúszásnak ugye az a lényege hogy alkaron tartja magát a kezével.A mászás amikor kinyomja magát a kezével.

Ha ezt nézzük akkor semmikor nem kuszott, mert 2 hósan kiemelte magát és utána már nem tartotta másképp magát mint a kezét egyenesen kiemelve magát. Ugyogy nem kúszott egy percet sem. Mászni is csak 1 max 2 hétig de utána felállt inkább és az izgibb volt.

27. Caryna (válaszként erre: 24. - Ee50b7c391)
2009. júl. 2. 11:19
És mikor kúszott a kicsi lányod? csinálta, vagy egyből mászott esetleg ő is, majd felállt?
2009. júl. 1. 22:08
kricat klassz hogy nme csak én nevelem ilyen szellemben a gyereket, ez tetszik!!
25. ee50b7c391 (válaszként erre: 20. - 1eb84e4bad)
2009. júl. 1. 22:05

Ja és a homokos dolog :-) ez szép lehetett, szegény gyerek!

Én imádok vele homokozni énis őis nyakig homokosak szoktunk lenni, szőt miután párszor megkóstolta rájött nem is jó, de ha nem ahgytam volna neki akkor a mai napig próbálgatná,igy meg belenyugodott hogy nem finom és kész:-)

24. ee50b7c391 (válaszként erre: 19. - Caryna)
2009. júl. 1. 22:03

Azt hiszem 5 hós lehetett amikor mászkált egy kicsit , mindig hátrafelé, de utána hamar abbahagyta mert inkább felállt:-)


Az én gyerekem pl utálta a bébikompot mert borzasztóan korlátozta és nem szerette. De még jó, mert én ugy vettem észre hogy a kompozó babaák sokkal tunyábbak mert nincs is késztetés hogy önállóan járjon hisz tartja a fenekét a komp és csak lábbal kell kiscit rádolgozni.

23. ee50b7c391 (válaszként erre: 20. - 1eb84e4bad)
2009. júl. 1. 22:00

Az én gyerekem még sose feküdt le az utcán a földre, szerencsére. De nem is hiszem, hogy ez hozzátartozik ahhoz hogy hagyjuk önállosodni :-)

Nagyon is tudja mi az hogy nem szabad , ha olyat csinál rászólok és abbahagyja, pl imád(na9 kukázni itthon de nem szadab ugye és ujra meg ujra próbálkozik.De olyat amiket te leirtál még sose csinált, értem ezalatt az utcán fökdre fekvést. Amugy gondolom mire gondolsz, láttam már ilyet boltban ...stb hogy a gyereknem nem engednek vmit és ledobja magát a földr. De ez nagyon nem az mint amiről mi itt beszlétünk.

22. Caryna (válaszként erre: 21. - 1eb84e4bad)
2009. júl. 1. 17:02

Igen, épp most olvastam egy cikket, hogy nem jó a bébikomp, rugóshinta, járóka, sz utóbbi azért, mert nincs elég szbad tere a mozgáshoz - kúszáshoz, mászáshoz - s ez a túl korai felállásra késztetheti őket!

s azt is most olvastam, hogy először "kell" ülnie a babának mint kúsznia, másznia! Nálunk úgy néz ki, a kúszás kimaradt, viszont egy hete egyre ügyesebben mászik a kislányunk, azonban még nem ül!:-(

2009. júl. 1. 13:14

Habár nem engem kérdeztél, de azért hátha hasznos:-)

Luca nálunk csak 7 hósan ült fel, és 7 hósan tudott csak stabuilan 4kézláb mászni is. 9 hósan tudott egyedül felállni.Járni is csak 13 hósan tanult meg, viszont 1 hét sm kellett ahhoz, hogy a 2 lépésből már rohanjon:-)

Nem érdemes hasonlítgatni tényleg, mert eg ismerősünk babája már 10 hónaposan járt, de nek vagy 2 hónap kellett, mire stabilan sikerült neki.

Visznt az ágyról simán letolat és simán felmászik már vagy 10 hós kora óta, a szopmszéd baba pedig a mai napig nem tud lejönni.

Nem egyformák:-)


Az sem jó, ha túl korán csinál bizonyos dologkat, illetve ha kimarad pl a mászás. Később ezek problémához vezetnek.

20. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - Ee50b7c391)
2009. júl. 1. 13:06

Ha tud egyedül lenni a gyerek, akkor semmmji probléma. De erre is meg kell tanítani, időt kell neki hagyni arra, hogy tudja, egyedül is jó, nem csak anya nyakán.


Az irmányod elejével teljesen egyetértek! én is hagyom esnki.kelni a gyereket, hagyom hogy lefeküdjön az utcán 5méterenként, hagoym a pocsolyába nyúlkáljon, hogy a hmokot a fejére szórja stb. Így tapasztal.

Legutóbbi játszóteres alkalommal egy anyuka majdnem idegbajt kapott mikor a picúrkája a saját nyakába szórta a homokot. Nyávogott az anyuka, és már porolta is a gyerek kezét... Hiba volt!

19. Caryna (válaszként erre: 18. - Ee50b7c391)
2009. júl. 1. 11:46

Azt megkérdezhetem még, hogy a kislányod mennyi idősen kezdett el kúszni illetve mászni? Bár tudom nem szerencsés az összehasonlítgatás - pláne egy olyan babával, mint a tietek, aki mindnet nagyon korán csinált - de mégis kíváncsi lennék rá, mivel nálunkmost épp ezek a mozgásformák vannak napirenden!


Köszönöm a válaszodat!!

18. ee50b7c391 (válaszként erre: 17. - Caryna)
2009. jún. 30. 20:46

Na vagyok csak közben fürödtünk meg lefektettem meg mi is megvacsiztunk:-)

Szóval a járókát 4 hós kora körül kezdtük használni amikor már tudott egyedül ülni, igazából a fenti dolgok érdekelték mindig ezért akasztottam neki fel játékokat meg van egy plüss fotelja ami olyan combmagasságig ér neki és arra próbált mindig felmászni és arról elérni a fenti játékokat. A kiságyba nem tettem be nappal sose hogy ha eljön az este tudja hogy az az alvós hely. Sose alszik és aludt velünk, ha eljött az este tudta az az ő helye. Az eleén ha sirt persze odamentem d enem vettem ki adtam neki valami érdekeset, pl egy játéktalafont vagy egy üres keményebb anyagból lévő zacskót, a mikuláscsomagok zacsiját imádta azzal elvolt sokáig.ha nem a járókában volt akkor a szoba - lakás különböző részén alakitottam ki neki játszósarkot(persze ez csak addig működött mig fel nem állt) és igy meg akarta mindig ismeri mi van körülötte.Az üléstől a felállásig igazából mindig fel akart kapaszkodni ott ami közel volt hozzá, és ha pl odatettem egy papucsot vagy zoknit nagyon örült ha elérte és utána hosszu ideig elvolt a megszerzett zsákmánnyal. Ilyenkor én mindig tudtam csináli a dolgom a lakáson belül.Ha pl tanultam, egyetemre járok, odaültem a járóka mellé és akár egy órát is elvolt bent. Naponta max kétszer volt huzamosabb ideig a járókában a többi ébren töltött óráiban mindig vele voltam pl betettem egy dvd-t lefeküdtünk az ágyra és mig én néztem a filmet ő a hasamon keresztül mászkálva "kergette" a kezemet vagy bármit ami nálam volt. Sokat beszéltem hozzá de nme hülyeségeket hanem rendes dolgokat , és iszonyuan figyelt mindig.

Pl a játszószőnyegre is ráakasztottam oda totál nem való dolgokat, pl egy bezsgőtablettás flakont babbal töltve és imádta. Amikor még nem tudott állni és nem aludt de pihi volt, ha pl tanultam vagy olvastam hangosan tettem és ugy figyelt mintha a lottószámokat mondanám :)

Szerintem mivel hagytam,hogy maga fedezze fel akörnyezetét és a testét, a tudását az erejét, ezért egyre kiváncsibbá vált mert egyre többet akart a "világ"ból. Amikor 6 hósan felállt utána a járóka még egy ideig jól szuperált, kapaszkodva lépegetett benne oldalazva, na azzal is elvolt jó sokáig.Ha nem volt benne csináltam neki akadálypályát, pl az ágyunkhoz közel tettem a játéktartó ládáját, attól kicsit távolabb egy széket, dohányzóasztalt ...sbt és leültem a szoba másik végében és ő meg szépen elindult kapaszkodva az ágytól a székik ,és iyg tovább, közben ugye talált ezt azt amazt és nézegette dobálta. És szépen egyik napról a másikra 9 hósan elindult egyedül járni de mint aki már évek óta jár ugy. Onnantól kezdve le se lehet lőni, jött a felfelé és a befelé:ágyra fel szekránybe be. Pakolt, minden szekrényt becsuktam hogy ne tudja kinyitni, kivéve egyet, de mindig másik volt az az egy, mire kisilabizálta melyik az amiből ki tud pakolni na az is idő, de egyem meg a szivét imád bakolni és amig meg nem találta a nyerőt addig ment. A játékai:rengeteg játéka van de mindig csak pár van elől a többi el van téve és 2-3 naponta cserélem neki és igy nem unja meg.

Érdekes mert ahoz képest hogy hamar járt, sose esett maradandót, ezt most ugy értem, hogy ismerősök gyerekei aik még most is kapaszkodnak akkorákat esnek, pedig azért 9 és 11-12 hónapos gyerek között van különbség, mégis.Maga tapasztalta ki az állás és a járá mikéntjét, nem volt eröltetve sose fogtam a kezét hogy lépegessen velem.

Nem tudom igazából tök nevetségesnek érzem hogy ezt most leirtam mert nincs ebbe semmi különös.

Pohárból elkezdtem itatni asszem fél évesen minden nap délelőtt egyszer pohárból ittunk már most egyedül fogja a rendes üvegpoharat és iszik csak ha kész el kell kapni a apoharat mert elengedni :-)

Például lépcsözni is tud fel és le is, odatettem a korláthoz kb 2- hónapja az egyik kezét rátettem a korlátra és a lábait raktam neki fel ő meg huzta fel magát, 2 napig nem csináltuk majd egyeül odament és feljött a lépcsön, ugyan ez van lefelé is csak akkor a felhoz megy oda és azt fogja.

Nem tudom, szerintem a figyelmet is koncentrálja ha egyedül van néha mert addig saját tapasztalatokat gyüjt utána meg mikor odamész és vele vagy rád figyel majd ha megunja a veled való játékot próbálgatja amit egyedül tapasztalt.

Nem tudom másnak is beválna e ez a séma, de az tuti ha pl elesik, mert azért van ilyen ha pl fáradt vagy előtte kikapcslta a cipőjét, akkor sose rohanok hozzá hogy jajj és kapom fel, hanem nevetve mondom nkei hogy nincs semmi baj és ha érzi hogy nem vagyok megilyedve alább hagy a sirás kb 1 mp alatt és már pattan is fel és jön oda vigyorogva.

Mindezek mellett nagyon anyás:) Viszont imádja anyuékat, sose volt egy hangja se ha ott aludt pedig asszem 6hós korában már jó párszor alud a mamájáéknál!Ugyan ugy alszik mint itthon átalussza az éjszakát. Szerintem ehhez a jó alvás dolgohoz nagyban hozzájárul a nappalok maximális fizikai és mentális kihasználtsága. Mivel ugye mozgákony fizikailag elfárad de ha pl nem dumálok nkei eleget nappal este tuti virgonccabb. Szóval ha lefoglalom nappal minden értelemben olyat alszik , hogy én is szeretnék olyat aludni :-)

Pl a tapsolást azt pici korától kezdve tudja, 4 hósan beteg lett vagyis akkor deült ki hogy tejérzékeny és intenzivel voltunk vele, na akkor bizony nem aludt és tapsiztam nkei ő meg megfogta a kezem és abből lett az önálló tapsolás. Most pl megtanult táncolni, meg ugy csinálni mint egy kismajom ha mondom hogy tánci táncol ha mondom hogy kismajom akkor fel le urgál és pnt olyan hangot ad mint egy kis majom. Ez ugy tanultuk meh hogy amikor ajárókából ki akart jönni fogta a rácsot és udjált egyhelyben én meg modntam nkei hogy kismajom és nem vettem ki csak ha csinálta :)

Ugy érzem segiteni nem tudtam csak leirni milyenek a napjaink avgy milyenek voltak. Következetesnek kell nekii, ha valamit szabad azt lehessen mindig ha valamit nem akkor sose, sirásba még egy gyerek sem halt bele és ha nem hagyjuk a fejünkre nőni őket nem is fognak sirósak lenni. Én imádom a lányom, ő a szerelmeme, az életem de nem tűröm a nyafkaságok és a bőgést és nem is sir sose. Épp ezért amikor mégis előfordul tudja ha tutujgatom akkor tényleg baj van és szinte mintha ő akarna engem nyugtatni hamar abbahagyja mutatván hogy nincs is nagy baj anya.

A csecsemők okosak, mindenkit olyanra használnak amire lehet, simán hülyének tud nézni egy pár hós gyerek is egy felnőttet mert érzi hogy ezt vele lehet akkor miért ne csináljam?Majd bőgök ő idejön és kész. De ettől nem alakul ki szorosabb kötődés a gyeremekben a szülő felé!

Egy szónak is száz a vége, egy gyermek az kincs, legyen az fiú avgy lány kicsi avgy nagy.

17. Caryna (válaszként erre: 16. - Ee50b7c391)
2009. jún. 30. 18:06
Hűha! :-) Akkor szaladj! Én meg várok...
16. ee50b7c391 (válaszként erre: 14. - Caryna)
2009. jún. 30. 16:50
Igérem fogok válaszolni a prividre és erre is de elkezdett szakadni az eső ahogy ide leültem és a kocsin le van huzva az ablak és kint van az összes ruha.
2009. jún. 30. 09:19
A fórumkérdésre válaszolva: kitartással és következetességgel. :) Én mindig kicsit tovább hagytam egyedül... Nem mondom, hogy bevált, de nem lóg egyfolytában a nyakamban, és ez elég... :) Ha már jár vagy mászik, úgyis utánad megy, ha hiányol. :)
14. Caryna (válaszként erre: 13. - Ee50b7c391)
2009. jún. 30. 08:45

Húú, hát ez nagyon klassz! De jó, hogy hallani ilyen példákat is! Igen, valami ilyesmire gondoltam én is! Hisz természetesen én is imádok vele lenni, ha alszik alig várom már, mikor ébred, hogy újra a megpuszilgathassam stb!

Amit te is írtál, hogy tanulja meg viszonylag korán az önállóságot, hogy ha ne unja el magát hamar, hanem legyen kreatív, önálló, találja meg önmaga szórakoztatásának, a világ felfedezésének módját - persze, amennyire ez tőle telik - s ne az legyen, hogy csak akkor jó neki, ha én vagy az apa ott van vele!

Köszönöm!!

13. ee50b7c391 (válaszként erre: 8. - Kathlee)
2009. jún. 29. 20:18

Szerintem itt senki nem arra gondolt, hogy ott klel hagyni sirni ha elesik vagy beüti magát, de igenis tudja, hogy nem az van hogy sirok és anya rohan.

Egyébként bedig mint a fizikális mind a mentális fejlősét fejleszti az önálló játék, a saját maga felfedező "körútjai2 játék vagy mozgás terén.

Ha állandóan a kezedben lóg vagy oda ülteted ahol te vagy sose vagy legalábbis nagyon soká lesz önálló.

Igen mindanniyan azrt vagyunk itthon a kisbabánkkal mert vele a legjobb lenni a világon de a tulzott féltés semmi jóhoz nem vezet.

Az én lányom pl 9 hósan önállóan járt, 6 hósan felállt és 4 hósan felült, és indez annak köszönhető, hogy nem loholtam állandóan a nykában.

Ismerősök gyerekei még jelenleg is kapaszkodva lépkednek pedig velünk együtt születtek most leszünk egy évesek, és mindez azért van mert pl sose hagyják elesni a gyereket.

Nem azt mondom , hogy lökd fel direkt, de mi baja lesz ha elesik? Sose tanulja meg a dologkat ha nem hagyjuk neki, és mind az egyensulyt mind sok más dolgot csak maga találhatja meg de ha nem hagyod mert indig kézben van és rohansz ha elkezd sirni na akkor jó soká fog bekövetkezni!

Soha egy könyvet el nem olvastam se a terhesség alatt sem a szülés után, ugyhogy nem tudom, hogy őskori modszer vagy modern, de azt tudom, hogy a gyerekem egyedül tud inni pohárból, hellyel kösszel tud szépen enni egyedül, 3 hónapja jár, és most 11 hós. Ugyhogy azt hiszem maximálisan bevált a saját módszerem.

Imádja a társaságot, nem fél az idegenektől, mindenkivel barátságos, állandóan jókedvű, jó az étvégya, soseincs vele baj,3 hetes kora óta átalussza az éjszakát!

Szerinted akor van olyan ami nem megfelelő a napi dolgainkban?

Csak mert a védőnőtől kevdeve a gyerekorvosig és a sokgyerekes anyukák is ámulattal nézik a gyerekemet.

Nem muszáj elhinni hogy jó ha tud a agyerek egyedül lenni, de itt az élő példa!

Kb egyszer mondok el neki valamit és már csinálja is.

12. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4. - Caryna)
2009. jún. 28. 21:59
ez normális! Azért vagy otthon, hogy vele foglalkozz, tőled tanul, téged másol.
2009. jún. 28. 20:55

szerintem ez is egyedi. az én fiam már egész kicsin eljátszott egyedül és most is 16 hósan szépen játszik, ha úgy adódik.

imádom és sokat foglalkozom vele, de amikor látja, hogy dolgom van és megmondom neki, hogy most nem tudunk játszani, szépen elfogadja mostmár(persze eleinte nem tetszett neki) és egyedül is eljátszik, akár órákig...most hogy már tud járni, most ez a mindene, hogy menjen, persze megértem, most ez a nagy felfedezése...:o)

10. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Caryna)
2009. jún. 28. 20:44
Majd amikor 1,5-3 éves lesz, akkor fogja leginkább egyfolytában igényelni, hogy vele légy...Ez még semmi!!!
2009. jún. 28. 20:01
Miért kéne egyedül el lennie? Nem is értem. Az értelmi fejlődésük is pont ellentmond ennek, hiszen pont most fog abba a "korszakba" érni, hogy még nagyobb szüksége van az anyjára.
2009. jún. 28. 19:54

Szia!


Az én lányom 19 hónapos, de 15 percél soha nem játszik/játszott el többet. Igényli, hogy mellette legyünk, vele foglalkozzunk. Így a házimunka marad estére, vagy akkorra, ha Apuka, vagy nagymama leviszi a játszóra.


Én egyáltalán nem gondolom azt, hogy hosszútávon előnyükre válik a gyerekeknek, ha hagyják őket sírni. Nekem ez inkább olyan "középkori" módszernek tűnik. Mert ugye 20-25 évvel ezelőtt más volt... Nem volt automata mosógép, nadrágpelenka stb. Sokkalnagyobb teher volt az anyukák vállán. Azért most már könnyebb.

7 hónaposan van már elég "nagy", hogy "bevond" a házi munkába. Gondolom már mászik, elücsörög az etetőszékben.

2009. jún. 28. 19:12

Szia!

Egyetértek az előttem szólóval! Mi kicsi garzonban lakunk tehát ha magára hagytam is ott voltam töle nem messzire, de meg kell tanulni neked szülőnek otthagyni, sirni hagyni, stb.

Amugy szetm erről már lekéstél!!! És innentől csak méginkább orditani fog utánad mert nem hagytad eddig se önálloan mert ha sirt gondolom azonnal rohantál.

Nem irigyellek, mert egy igazi kis utánfutó vagy hátizsák vagy minek nevezzem a dologt ami ezután rád vár.

Én is hagytam had sirjon, mert minél hamarab kezded annál könnyebb és annál kevesebbet sir hisztizik.

Nálam a lányom pl sose sirt csak ha pl beteg volt, amugy volt hogy napokig hangját se hallottuk, de mikor betettem 3-4 hósan a járeókűába ment ahiszti aztán csend és játék, pedig aktiv gyerek mert 4 hósan egyeül ült.

Nem tudom mit csinálj, sztem tett le had sirjon és ha van elég ideged akkor ugyis abbhagyja és szépen játszik majd.

6. ee50b7c391 (válaszként erre: 4. - Caryna)
2009. jún. 28. 19:06

Hát ha hár 7 hós akkor ennél csak többet fogja igényelni a társaságod, 1 éves kor körül próbálgatja az akaratát, és ha eddig nem tudott egyedül lenni mostmár nehéz lesz.

4- hósan kb be kellett volna tennia járókába a játékaival és tisztes távolból ahonnan te látod de ő nem figyelni, szépen abbamaradt vlna a sirás és 1 órát simán el lenne egyeül, pl mig te főtöl stb.

Nálunk legalább is gy van, 4 hósan betettem a járókába és hagytam had sirjon kicsit majd siri csönd és olyan átszellemült játék, hgy öröm volt nézni!

5. Roni24 (válaszként erre: 4. - Caryna)
2009. jún. 28. 18:42

Szió!


Ne hari! De még csak most fogja igazán igényelni a társaságot, és hogy minél többet foglalkozzanak vele, hiszen az értelme, egyre inkább csak kinyílik! Nem lehet bezárni a játékai közé! :)

Az én kislányom is most lesz 8 hónapos, és amint kiteszem a lábam a szobából - ha éppen nem foglalja le magát valamivel -, rögtön kiabál utánam! Ha nem rá figyelek azonnal felhívja magára a figyelmet a hangjával! Nagyon el tud játszani egyedül is, de most már egyre inkább azt igényli, hogy társasága legyen!

Esetleg próbálkozz új játékokat a kezébe adni! Nem vadonásúj, márkás, drága játékokat, hanem olyat, ami őt leköti! Pl. színees, mintás műanyag poharak!

Én épp most szedtem elő a kisfiam babakori játékait, és azokat próbálom bevetni, mert tény, hogy a sajátjait unja már, újat venni meg nem mindig tud az ember! A legegyszerűbb dolgok képesek lekötni a kicsik figyelmét, akár órákra is, csak meg kell találni!

Az is jó - ha van helyetek - ha leterítesz egy nagy pokrócot a földre, leteszed a gyereket, és körberakod játékokkal!

2009. jún. 28. 17:54
7 hónapos a kislányunk s szinte egyfolytában igényli, hogy vele legyek, nehezen marad meg egyedül a játékaival sajnos!
2009. jún. 28. 17:50
Mit értessz azon, hogy kisbaba?
2009. jún. 28. 17:45
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan lehet elérni azt, hogy a kisbaba minél hosszabb ideig tudjon egyedül is játszani, ne kelljen, az állandó "jelenlét" mellette!
2009. jún. 28. 17:43
Önállóan játszó csecsemők

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook