Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség fórum

Antidepresszánsok, gyógyszerfüggőség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
396. Dzsudu (válaszként erre: 395. - Attilap)
2023. jan. 4. 20:32
Hetekkel ezelőtt abbahagytam teljesen, és azóta jól vagyok. Igyekszem nem felidegesíteni magam. Egy doboz Frontin van a táskámban azóta is, de nem volt rá szükségem, és szerintem nem is lesz. Elhatároztam, hogy nem élek ezentúl ezekkel, és szeretném tartani is magam az elhatározásomhoz.
395. attilap (válaszként erre: 390. - Dzsudu)
2022. dec. 24. 11:13

Ami az adagolást illeti, ajánlatos nagyon lassan, kb. fél szemenként csökkenteni a dózist, és hagynod kell elegendő időt (legalább három-négy napot) arra, hogy a tested átálljon az új adagra.


Mindenképpen igyál sok vizet és tisztító teát ebben az időszakban. Jót tesz a rendszeres sport, meditáció is. kellemes és hatékony megoldás az, ha hangterápián veszel részt, ahol hangtálak és solfeggio frekvenciák által tisztulhatsz. :)

394. attilap
2022. dec. 24. 11:08

Éveken át szedtem egy antidepresszánst, azután erőt vettem magamon és a saját módszeremmel, kb. három hét alatt megszabadultam tőle.


Nem igazán voltak elvonási tüneteim, csak egy kicsit álmos voltam a folyamat alatt. Őszintén szólva, én inkább az ellenkezőjére számítottam, vagyis arra, hogy feszült, ideges leszek majd... :)

2022. dec. 24. 07:36
Ugyan ki, hogy van azóta?
392. Józsibirka (válaszként erre: 391. - B4e66e8444)
2022. dec. 24. 07:35
Hogy?
2022. dec. 23. 19:37
Én már érzem a gyógyszer toleranciát.
390. Dzsudu
2022. szept. 18. 20:58

Sziasztok!


Kb. 3-4 éve napi 1 Escitilt szedek, és le akarok állni róla. 2-3 hete próbálom néha kihagyni, ma muszáj volt bevegyem, éreztem, hogy szükségem van rá. Tudtok tanácsot adni, hogy a leszokási tüneteket hogy lehet enyhíteni? A pszichiáterem elment nyugdíjba, máshová már nem akarok menni, és abba akarom hagyni. Ma annyira fájt a fejem, hogy semmi nem enyhítette, bevettem egy Escitilt, és fél óra múlva elfújták a fejfájást. Nem akarok tovább gyógyszerfüggő lenni. Tudtok esetleg valahol segítséget ilyen ügyben?

389. Józsibirka (válaszként erre: 388. - Csontsovány)
2022. aug. 5. 19:58
😃
388. csontsovány (válaszként erre: 385. - Józsibirka)
2022. aug. 5. 19:53
Mindjárt felhívom :-)
387. csontsovány (válaszként erre: 386. - Csontsovány)
2022. aug. 5. 19:52
2016 os bocsi
386. csontsovány (válaszként erre: 384. - Syl02)
2022. aug. 5. 19:52
1916 os hozzászólás
385. Józsibirka (válaszként erre: 384. - Syl02)
2022. aug. 5. 19:50
A 379. Beszélt vele valaki?
384. Syl02 (válaszként erre: 383. - Józsibirka)
2022. aug. 5. 19:48
Mi volt komoly?☺
383. Józsibirka (válaszként erre: 379. - ExtraReka)
2022. aug. 5. 19:41
Ez komoly volt?, volt műsor?😆
382. Syl02 (válaszként erre: 379. - ExtraReka)
2022. aug. 5. 19:37
En antipszihotikumot szedek az is jo?
381. Syl02
2022. aug. 5. 19:35

Sziasztok!

En mar abilify maintevat szedek 10 eve volt egy idoszak mikor le kellett alnom rola mert mar nem vedett meg .

a panikbetegsegre a gyogyszert levettek egy idoben anelkul eltem es mindig rosszul voltam most visszalitottak agyogyszereimet abilifyt es 0.5 rivotrilt most mar 1 eve jol vagyok.

Csak szeretnem tudni meddig lehetek tunetmentes. Jo volna tudni.

380. Syl02
2022. aug. 2. 07:41
Sziasztok a paranoid skizofreniarol kerdeznek.meddig lehet elni ezzel a betegseggel
2016. dec. 19. 11:08

Sziasztok,


Kovásznai Réka vagyok a Tények Extra riportere és egy anyagot készítek a magyarországi antidepresszáns használatról. Szeretnék egy beteget megszólaltatni a témában, természetesen arc nélkül, hogy mik a tapasztalatai.

Vállalná valaki?


Várom a visszajelzéseket!

E-mail: reka.kovasznai@tv2.hu

Mobil: +36-30-367-2094

2015. júl. 16. 08:18
Sziasztok!Nekem egy doki a dulseviát irta fel.Hallotta már valaki erről a gyógyszerről.vagy szedett már ilyet valaki
377. 099c0bed40 (válaszként erre: 376. - Grizus)
2013. ápr. 20. 14:03

Szia,őszintén szólva vegyes.

Sok ismerősönek kiválóan bevált, nekem pedig egyáltalán semennyire nem használt.

Azt gondolom nagyon sok minden befolyásolja hogy kinél mennyire hat, és ezeknél a szereknél különösen fontos tényező az hogy minden ember szervezete abszolút mértékben egyedi.

376. grizus
2013. ápr. 18. 06:25
A citapramról mi a véleményetek?
375. 099c0bed40 (válaszként erre: 374. - 099c0bed40)
2013. márc. 28. 22:02
Az általad baromi viccesnek talált privát "poénjaidra" se várd hogy reagáljak, nekem ez a stílus abszolút nem jön be. :(
374. 099c0bed40 (válaszként erre: 370. - Xanderbor)
2013. márc. 27. 07:14

Szia xanderbor!


Amit és amilyen stílusban írsz az elég rendesen összefüggő és emiatt kicsit nehezen értelmezhető, ennek ellenére megpróbálom Neked pontról pontra megválaszolni amiket kérdezel, nehogy azt hidd hogy titkolózom vagy bújdoklok, eszemben sincsen.


Nos: látom Magad is kellően jártas vagy a feszültségoldók kiszerelési formáit illetően, abban igazad van, hogy ennyi xanaxot egyetlen orvos sem ír fel, és nem is vagyok gyógyszertárban dolgozó, aki elemeli magának.

Miért gondolod hogy nem merem megírni honnan jutottam hozzá, mindössze azért nem írtam eddig mert senki se kérdezte.

Meg merem írni ( bár senkinek semmi köze hozzá): a netről rendeltem egy emberkétől,( remélem az illető pontos nevére meg címére nem vagy kíváncsi, hacsak nem Te is rendelni szeretnél) úgyhogy nyugodt lehetsz a korrupt orvosokkal kapcsolatban írt felvetéseiddel kapcsolatban, nem, nem Ők írták fel.


Az hogy Te nem hiszed el hogy én végig tudtam csinálni a leszokást és mára csak altató kell ahhoz hogy aludjak, azt nem tudom de nem is nagyon akarom Neked bizonygatni hogy igaz.

Az ilyen típusú emberek mint Te úgysem hiszik el bármit is írnék, a másik meg az, belekötni mindenbe és mindenkibe lehet ha ez a célod, úgyogy édesmindegy, de azért megnyugtatlak afelől is hogy semmi más szerrel "nem kell kiváltanom" a xanaxot, mert nagyon jól alszom nélküle is.

Nem baj ha ezt sem hiszed, akkor is így van.:)


Kérdezed még hogy milyen altatót szedek: Sanvalt, ami egy nem bzd alapú altató, ebből is mindösszesen egy darabot, de van olyan este, mikor egyet sem. ( ezt sem kötelező elhinni!)


Azért arról engedd meg hogy tájékoztassalak, a xanax egyáltalán nem "veszélytelen szer" ahogy Te írod, ellenben a mai modern altatók sokkal gyengébb és kevésbé addiktív szerek, javaslom olvass egy kicsit utána a neten mielőtt valótlanságokat állítasz.


Innentől Tiéd a pálya, lehet látatlanban, az ismerelenség homályába burkolózva megcáfolni az általam írottakat, belémkötni, bujtogatni, bármit tenni--- abszolút nem zavar,írhatsz bármit ami csak jólesik a lelkednek, de már előre szólok: arra számíts hogy bármit is reagálsz, részemről ennyi volt a Veled való kommunikáció.


Kérdéseidet becsülettel megválaszoltam, értelmetlen vádaskodásokba/bizonyatgatásokba pedig nem látom értelmét belemenni.


Szép napot: Eszter (látod,én még a keresztnevemet is le merem írni).

373. xanderbor (válaszként erre: 360. - Zsana0)
2013. márc. 26. 06:20
a rivotril hatoanyaga mar nem az alprazolam hanem a clonazepam. ha szurul a mellkasod tole vagy mas hasonlo kellemetlen tunetet erzel, nem ajanlatos, mert nem baratkozik meg vele, es nem is fog majd a szervezeted. szerintem abbakene hagynod. a medazepam,megint csak az ugynevezett benzodiazepin mi szinten szorongas csokento keszitmeny, de mint mar irtam valamely hozzaszolasomban,minden ember szervezete mas. nem azt ajanlom,hogy probald ki az osszes benzodiazepanumba tartozo osszes antidepresszans gyogyszert,mert ez tul veszlyes lenne szamodra :) hanem keress fel egy jobb szakembert, ki majd nem rajtad fog kiserletezni mindenfele mereggel(hatha majd az egyik jolessz) :) olyan orvos kell,ki felismeri az igazi beteseged, es pontosan jar majd el az arra valo gyogyszer felirasban
2013. márc. 26. 05:45
ez a forum az antidepresszans gyogyszerfuggosegrol szol s megint csak visszakell ternem az egyik forumozo tarsunk hozzaszolasara, ki a xanaxrol ir, mi az alprazolam csaladba tartozik. 10mg is mar szedett, kenytelen volt. na de ez mar baj! es hogy 10 het utan ujra kiprobalta es ugy kiutotte hogy csak no. ez megint csak nem koser:) ugyanis a xanax nem arra valo hogy kiusson, pont az a lenyege,hogy felismerje a szervezeted es befogadja. sokan elkovetik azt hibat,hogy alvaszavarok ellen vagy akar migren fogfajas ellen is xanaxal probalkoznak. a xanax lenyege nem az hogy kiusson,vagy fajdalom csillapitokent hasson, hanem, hogy a depressziot, panik betegseget, nehany esetben akar az idult alkolista allapot utan felepheto delirium tremens elereseben megakadalyozzon. pont az lenyeg hogy ne aludj mar el tole, es ne usson ki, hanem hogy batrabban szallj fel abuszba es menj emberek koze akar. a kezdeti stadiumban alszol el tole ,vagyis almossagot erzel, ez csak a mellek hatasa. nem ajanlatos ugyan volan moge ulni,meg annak sem ki mar honapok ota szedi orvosi kezeles alatt akar, de nyugodtan tudja vegezni az egyszeru munkakoret. itt ertem ugy,hogy nem asztaloskent korfuresz elott,vagy nem egy kamionsoforkent :) hanem csak valami adminisztracios munka stb, mi nem igenyel akkora oszpontositast es eberseget
2013. márc. 26. 05:07
tehat roviden osszefoglalva, bzd rol irtok,vagyis benzodiazepanumokrol,nem eppen pontos a meghatarozas. mert ebbe a nagy gyogyszer csaladba tartoznak sajna a barbituratumok is,mik mar nem eppen,csak (alprazolam)antidepresszans gyogyszerek.
2013. márc. 25. 16:04
igen jelen esetben az oregneneozikeje nick rol van szo :) irja,hogy volt ugy ohgy mar eljutott arra szintre ,hogy napi akar 10mg is kenytelen volt szedni, akkor itt valami szamomra nem tiszta:) a xanaxbol letezik 0,25 0,5 es 1mg kiszereles,letezik ugyan a 2mg is, de ez mar ritka a gyogyszertarakban es meg inkabb ritka, hogy egy diplomazott orvos ezt felirja, de meg a 2mg mal sem koser az egesz szamomra. ugyanis ha te 10mg szedtel, gondolom az 1mg mos bol, akkor az napi tiz tabletta, egy csomagban harom level van, 10 esevel, tehat 30 tabletta, akkor ez neked szamitasaim szerint csak 3 napig volt eleg,ugye? mi volt a tobbi nappal? en tudom hogy rengeteg a korrupt orvos meg a gyogyszertaros, de ez akkor is hatalmas mennyiseg, hasak nem te magad vagy gyogyszertaros :) de gondolom nem,mert akkor megtalaltad volna az erosebbet is a xanaxnal,mi rogvest kiutott volna. persze elarulni nem arulhatod,mely orvos irta ezen tomenytelen mennyisegu gyogyszert fel neked, de akkor is, barki legyen is az. nemvalo az orovosi hivatas gyakorlasara. foleg irod ,hogy csaladod is van es anya vagy, megis hogy gondoltal bele ebbe az egeszbe? itt irhatod nekuk ,hogy abbahagytad meg mi egymas, de nekem nem :) en biztos vagyok benne ,hogy szedsz valami mast mi felvaltja a veszelytelen xanaxot, relative veszelytelen nah, valami hatekonyabb ugye? irod hogy medardkor ugydontottel vegeg leteszed, de ott van a szovegedben,mondandodban,hogy csak alvas zavaraid voltak,es ezt altatokkal probaltad kompenzalni, milyen altatok voltak? mely hypnotikum fajtak? tehat ezekbol osszevetve ,megsem csak ugy egyszeribe letetel rola, marmint a xanaxrol. mert helyettesitetted valami massal,valami meg veselyesebbel
2013. márc. 25. 15:34
mellesleg eleg erdekesnek talalom,hogy a benzadiazepanumot csupan BZD nek hivjatok mar, raadasul nagybetuvel :) a nagybetu a fontossag szerepet tolti be ugye, a hit Istenben, O is fontos szamunkra es az O nevet is nagybetuvel irjuk. a bzd nem erdemel meg ennyi tiszteletet, es nem fog megharagudni , ha siman siman,csak kisbetus szerepet kap az eletetekben . meritsetek peldat nemecsek ernobol :P
2013. márc. 25. 14:49
a kanavit az mas amugy, az vitamin inkabb ,mi esetleg majjad vedi a tomenytelen gyogyszertol, legyen az akar antibiotikum vagy akar az alprazolam :)
2013. márc. 25. 14:34
a rivotrilal meg a kanavittal, meg a tobbi alprazolamot tartalmazo gyogyszerrel meg el lehet jatszadozni es valami mod atugrani oket egykis trukkel, abba lehet hagyni,akar eros akarattal is,vagy pedig orvosi kezelesre ajanlott csokkentett adagokkal s vegleg leszokni akar. de a dormiphenrol mar nemtudna senki pl. pedig meg nem is ez a legerosebb, hanem az amobarbital. na ezzekkel mar nem szabad jatszani, ugyanis ezek mar az igazi kabittoszerek koze vannak sorolva
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook