Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszélyeztetett terhes vagy? Vagy csak van róla véleményed? Beszélgessünk. fórum

Veszélyeztetett terhes vagy? Vagy csak van róla véleményed? Beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


2009. aug. 13. 21:51

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

17. 51cb72b771 (válaszként erre: 16. - B.Timke)
2009. júl. 16. 15:07

Igen, a vérzéseseknél nagyobb a vetélés lehetősége, én is attól féltem, mert nekem már ment el egy baba. De ha úgy látod, hogy abbamarad, akkor valószínűleg nincs probléma. :) Nyugodj meg, az orvos csak mint lehetőséget mondta azt a dolgot, jobb ha felkészít rá, ha mégis úgy alakulna, miért titkolja el, hogy fenn áll ez a lehetőség is. De mondom, nyugi, no para. :) Sok sikert a vizsgádhoz, én ma vizsgáztam rutinból, átmentünk Pöttömkével, sőt nagyon szépen vezettünk kivételesen. :)

Kitartás, és írj, hogy mi történik veletek...

2009. júl. 16. 11:40
voltam kedden a saját orvosomnál (akkor rendelt leghamarabb) kaptam ultrogestant, azt mondta, fel kell készülni arra is, hogy lehet nem marad meg a baba, de nem akar riogatni, egyáltalán nem biztos a vetélés. Csak a vérzéseseknél elő szokott fordulni. már 2. napja használom a gyógyszert, de úgy látszik elmúlik a vérzés. már csak halvány barna foltok vannak. Én is jobban érzem magam. Pillanatnyilag a vizsgám miatt vagyok egy kicsit feszült, hétfőn lesz az utolsó, de alíg bírok tanulni. csak lennék tul rajta.
15. 51cb72b771 (válaszként erre: 14. - B.Timke)
2009. júl. 14. 11:02

Hát én isa kaptam duphastont, amitől elméletileg megtapad a baba. Nem tudoom, nekem anno azt mondta a doki, amikor megkérdeztem, milyen okai lehetnek ennek, hogy nagyon sokféle oka lehet, de általában valami baj előjele a vérzés. Ilyenkor meg a babával van probléma valószínűleg, amin sztem a vitamin nem segít. Mondjuk nem értek hozzá, csak tudom, hogy én is heteken át szedtem a gyógyszert és hál' Istennek azóta minden rendben. Mondjuk azt is hozzátette, hogy 1-2 napon belül abba kell hagyja a barnázás, különben baj van...és szép lassan abbamaradt. Csak ne stresszelj, mert érzi a baba, tudom, hogy ilyenkor hiába mond ilyeneket az ember, de hidd el, jót akarok!

És várom a fejleményeket...

14. B.Timke (válaszként erre: 13. - 51cb72b771)
2009. júl. 13. 14:14
na, tegnap óta vérzek is, voltunk ügyeleten, a baba jól van, holnap mennem kell a saját orvosomhoz. Annyi mindenkinél olvastam , hogy kapnak kúpot meg gyógyszert, nekem semmit nem adott, csak szedjem a magne B6-ot, és feküdjek... na majd holnap meglátom.
13. 51cb72b771 (válaszként erre: 12. - B.Timke)
2009. júl. 11. 13:27
Szerintem nem is nagyon fogod, csak a kritikus 12. hétig...bár sajnos hallottunk már olyat, hogy még utána is nagyon fenn áll a veszély a baba elvesztésére...
2009. júl. 11. 13:10
én a 6. héttől vagyok veszélyeztetett, ez a múlt héten volt, egy hete ágyban, látom előre, hogy nehéz lesz. nekem barna folyásom van, bár azt mondta a doki, a babának nincs baja, a méhszájam vérzik. Nem szeretném a maradék 34 hetet ágyban tölteni....
2009. jún. 30. 16:45

Én már az 5. héttől veszélyeztetett kismama vagyok.Elsőként barnáztam majd véreztem és begörcsöltem.Ez teljesen a 26. hétig tartott.Az elejétől tilos volt a séta, fürdő, szex, emelés és minden egyéb.Kb. a 30. héttől voltak fájásaim, de úgy a 34. hét körül megengedték hogy nagyobb sétákat tegyek és lassan már hanyagoltam az ágyat.

Most már elértem a 40+2 hetet.Vagyis már túlhordom a kislányomat.Már szabad mindent csinálnom:-)))))

2009. jún. 29. 07:54

Szerencsére egyik lányommal sem voltam veszélyeztetett terhes, de a családban már több rokonomnál is előfordult, legtöbbször a nyitott méhszáj, illetve a bevérzés.:(

Sajnos a legtöbben az utolsó pár hónapot kórházban töltötték, vagy a 37. hét előtt született meg a baba. Viszont mára már mindegyik csemete egészséges, sem szellemileg, sem fizikai erőnlétben nem marad el időre született kortársaitól.:)

Neked is és mindenkinek, aki hasonló helyzetben van, kitartást kívánok és sok örömet a leendő csöppségben!:)

9. Cepheus (válaszként erre: 1. - 51cb72b771)
2009. jún. 29. 02:54
Szia! Mi a kérdésed?
8. 51cb72b771 (válaszként erre: 4. - Betti0501)
2009. jún. 28. 17:20
Nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat! Remélem én is, hogy minden rendben lesz, csak vannak dolgok, amik nem hagynak nyugodni a veszélyeztetettség miatt...
2009. jún. 28. 15:46
Remélem, hogy így lesz, csak most még fel kellene dolgoznom az egészet... nem volt egyszerű, ahogy megtörtént. Ha azt mondták volna, hogy nem fejlődik, elfogadom, de fejlődött, 10 hetesen szopta az ujjacskáját és jól érezte magát. De megtartó kezelés helyett kaptam napi 4 seduxent, ami izomgyengeséget okoz, így levált a méhlepény... a kezemben halt meg.
6. Betti0501 (válaszként erre: 5. - Szitaszivárvány)
2009. jún. 28. 15:43
Sajnálom ami veled történt de biztos sikerül legközelebb....Kitartást és sok erőt kivánok nektek.
2009. jún. 28. 15:31

Sziasztok!

Nekem van egy kislányom, aki 4 éves és 6 hetesen bevéreztem vele, a teresség alatti folyamatos görcsök miatt megtartókezelésre kellett járnom, így 35 hétig húztuk és 1550 grammal született. 1 hónapot voltunk a koraszülött osztályon. Az apjával elváltak útjaink, így most egy jól működő kapcsolatba szeretnénk babát, de természetes úton nem lehet, ezért a Kaáliba mentünk. Sikerült is teherbe esnem, 13 hetesen vesztettük el a picit vélhetően orvosi hiba miatt.

2009. jún. 28. 15:27
Látom te már 20-hetes körüli vagy mostmár biztos minden rendben lesz nagyon édes a babyd gratula hozzá jó egészséget nektek:D
3. 51cb72b771 (válaszként erre: 2. - Betti0501)
2009. jún. 28. 15:15
Szia! Köszi és gratulálok a kicsikhez,nagyon édesek! Kibírok mindent, én is bevéreztem most 9 hetesen, a kettő együtt hozta a veszélyeztettséget, de hál' istennek megmaradt Petrus, és nagyon erős. Minden eredményünk nagyon jó...
2009. jún. 28. 15:10

Szia!

Én is az voltam.Az első terhességemmel nem volt semmi próbléma.Aztán a második babánál 6-hetesen bevéreztem és elvetéltem.Ezért a harmadik terhességemmel veszélyeztetett terhes lettem.Hála semmi próbléma nem volt egészséges kisfiút szültem.Sokkal jobban kellett vigyáznom magamra többet jártam dokihoz és védőnőhöz.Aztán lett mégegy kisfiam ő vele is bevéreztem a 13-héten.De erős volt és megmarad.Így lettem én 3-gyerekes anyuka.

Egy babáért sok mindent kíbír az ember.Kitartás!

Vigyázz magadra és semmi baj nem lesz.

2009. jún. 28. 14:45

Kedves leendő fórumozó!


Manapság egyre több veszélyeztetett terhes van a világon sajnos. Vélt vagy valós veszélyekkel körülvéve. Célja a fórumnak a tapasztalatok, veszélyek, pozitívumok megosztása egymással.


Én is veszélyeztetett terhes vagyok egy korábbi vetélés miatt. Kicsit sok megvonást kaptam, semmi szex, semmi fürdés...


Oszd meg velem véleményed Te is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook