Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek veseköve, mik a főbb tünetei? fórum

Volt már valakinek veseköve, mik a főbb tünetei? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 29. 19:59
sargarepakura?meg van?ket hetig csak azt napi 2dl semmi egyeb se kaja se pia....feloldodik es megtisztulsz no prsze ha kibirod...en kiproszaltam es fogom is ha ujbol gz lesz...hajra
2013. dec. 29. 19:57
gorcsok de neeem akarmilyek
2013. dec. 28. 18:37

sziasztok, nekem kb 2 éve vesekővem van, 2, 5 cm - es.

valamikor hónapokig semmi gondom vele, valamikor egyik napról a másikra olyan vesegörcsöm van , hogy azonnal ügyeletet kel hivni, olyankor a szuri használ.

de még napokig görcsölök, és a hasamba is sugároz, az is nagyon fáj.

vizeletem sokszor véres, van, hogy 1-hétig is, sokszor voltam vele dokinál, mindig azt a választ kapom, hogy nem kel vele foglalkozni, amig nem okoz problémát.

most karácsony másnapján megint begörcsöltem, orvost kelett hivni, most eldöntöttem, hogy elég volt ebből és zuzást fogok kérni, és utána jobb lesz ha nem lesz kövem.

kérdezném , hogy akinek már zuztak össze meddig tart, és hány zuzás alatt törik össze, mert azt halottam, hogy többször kell menni, mire mind összetörik.

nagyon fáj -e a zuzás ?

előre is köszönöm.

18. mamuci (válaszként erre: 16. - Petka)
2011. febr. 26. 18:28
Ez így igaz, nagyon tud görcsölni. Nekem elakadt a vesecsatornába, majdnem a vesém is leállt miatta.
2010. ápr. 10. 14:27

Sziasztok!Nekem a bal oldalam fáj a bordáim alatt

+a derekam de csak tompán,és hányingerem is van.Gyakran kell pisilnem,tudok is viszont rettenetesen fáj:(Mintha kötőtűvel böködnének:'(Komolyan mondom már félek wcre menni:(Voltam orvosnál nézett vizeletet tele fehérjével meg gennyel meg nitrittel.Ez lehet vesekő?(még nem voltam Uh-n)

16. petka
2009. júl. 8. 18:36
Nekem volt. Eszre lehet venni, ugyanis a vesegorcs felveszi a versenyt a szulesi fajdalommal.
15. Kriszti0711 (válaszként erre: 13. - Ubucs)
2009. júl. 8. 18:27
Az igazság az, hogy én is jóval többet iszom, mint ezelőtt. Most nem fáj a vesém, csak néha. Viszont azt érzem, hogy hiába pisilek, ahogy felállok újra jön az inger:( Bocs!:)
2009. júl. 4. 20:51

A vesekő tulajdonképpen nem más, mint a vizeletben felgyülemlett szerves - húgysav - és szervetlen - kalcium, foszfát - anyagok feltorlódása és kicsapódása. Az így kővé kicsapódott anyagok jóval több, mint fele kalciumkő.

Mitől lehet veseköved?

A leggyakoribb ok a túlzott kalciumürítés. Ezt pedig a legtöbb esetben a pajzsmirigy túlműködése, vesebetegség, D-vitamin túladagolás vagy hosszan tartó fekvés okozza.

Hozzájárulhat a súlyfelesleg,

a helytelen táplálkozás

és a mozgáshiány.

Komoly befolyásoló tényező a folyadékmennyiség is, melyet egy nap elfogyasztasz. Minél többet iszol, annál könnyebben tisztulnak ki a szerves és szervetlen anyagok vizeletürítési rendszeredből.

Milyen tüneteket okoz?


A vesekő, amíg nem mozdul meg, addig akár teljesen tünetmentes maradhat. Ha azonban megmozdul, borzalmas kínokat okoz. A fájdalom deréktájról indul, szétterjed az egész medencére, a nemi szervekre, majd a comb felső része felé sugárzik. Járhat vele hányinger, hányás, hidegrázás, magas láz és véres vizelet is.

Ha már volt veseköved, fontos, hogy megfelelő időközönként járj kontrollra. Ha a vesekő kalciumból csapódott ki, akkor figyelned kell a kalciumfogyasztásodra. Nők esetében a kevés kalcium viszont csontritkuláshoz vezethet, ezért fontos, hogy étrendedet egyeztesd orvossal.

A folyadékfogyasztás sokat segít a tisztulásban, ezzel igen hatékonyan előzheted meg a vesekő kialakulását. Valamint a mozgás is kiváló ellenszere a vesekőnek.

13. ubucs (válaszként erre: 12. - Kriszti0711)
2009. júl. 4. 20:04
Ha úgy gondolod most is van köved v. homok ( mindkettő tud iszonyú görcsöket okozni) igyál 3-4 liter folyadékot naponta, (én már a sok folyadéktól éreztem úgy, hogy hánynom kell) de muszáj erőltetni. Ha homok kimosod a vesédből, ha kő ki tudod mozdítani lépcsőn ugrálással, buszon rázkódással. Ha nem javulsz menj dokihoz, UH-vizsgálat megmutatja mi és mekkora.
2009. jún. 28. 15:50
Nekem is fájt eléggé, főleg az első egy hétben. De, szerintem most is van:(
2009. jún. 28. 15:45
Férfiakat is próbára tevő fájdalommal jár.
2009. jún. 28. 15:44
Igen, tudom. Nekem is az van, volt.
9. c8012ab2c6 (válaszként erre: 8. - Kriszti0711)
2009. jún. 28. 15:18
Sooook folyadék!!Kevés tejtermék,meg ásványvíz!!--abban is van kalcium,és az emberek 90%-ának kalcium.oxalát köve van!!!!
2009. jún. 28. 14:43
Na,remélem, akkor nekem marad a homok, habár az se kéne nagyon.
2009. jún. 28. 14:39
Igen,ezt mind átéltem én is..Mikor beszorul a húgycsőbe,és nem tudsz pisilni,pedig egyfolytában kínzóan érzed,hogy kell..Sok folyadék hatására nálam is kilökődött.Csak a tavalyi nem..Az 1.3×1.8 cn!!-es volt..Úgyhogy vesekőrobbantásra kellett mennem!Hát!!azt sem kívánom senkinek...8db-ra tört szét,minden darabot úgy "szültem"meg...
2009. jún. 28. 13:33

Szia.....én már kipisiltam itthon egyszer és a követkzö megindult magától amikor nőgyógyműtétem volt..

A tünetei..még mielött kipisilnéd ha kitudod,hogy úgy érzed mindig,hogy pisilni kell,és amikor elmész a vécére akkor csak egy-két csepp megy és ez olyan fájdalmasan,hogy a könnyed jön...de ez olyan 10 percenként rád jön ezek csak ingerek....... utána elkezd görcsölni a jobb vagy a bal olgalad de rettenetesen...hozzám dokit kellett hivni és kaptam szurit...rengeteg folyagékot kell inni és ha szerencséd van akkor kipisilod 2 nap múlva...ha nem akkor műtét..

2009. jún. 28. 13:32
Iszonyú fájdalom,lent, hátul, de sugározhat lefelé, felfelé, oldalt, derékba, annyira, hogy nem tudsz beszélni sem. A szülés gyerekjáték volt hozzá képest. Hányinger, hányás, valakinek még hasmenés is és leginkább négykézláb közlekedés. No-spa, Algopyrinnel, vagy Cataflam, nekem már mindegy, csak múljon el. Rengeteg folyadékot kell inni, egyrészt a rosszullét miatt és hogy mielőbb kimosd a követ, vagy legalább elmozdítsd. Van, hogy csak karcolgatja a kő a simaizmokat és mivel azok, nem tudjuk befolyásolni, az egyből összerándul és az okoz fájdalmat. Mindenképpen orvoshoz kellene menni. Ja, még csípős, esetleg véres vizelet.
2009. jún. 28. 13:31
Nekem még csak homokom van, de az is borzasztó tud lenni!:(((
2009. jún. 28. 13:28
Amíg a kő nem mozdul,szinte semmi,vagy csak tompa vesetáji fájdalom!De ha elindul...Iszonyatosan fájdalmas görcsök,végig a háttól a hasba,le a combtőhöz!!Soha ne érezd meg!! Én tele voltam gyógyszerekkel,injekcióval,és csak mászkáltam fel alá,színte önkívületi állapotban..
2009. jún. 28. 13:24
Hajjaj!!!Volt!!Már négyszer!!
2009. jún. 28. 13:23
Volt már valakinek veseköve, mik a főbb tünetei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook