Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek, ha a 3 hónapos kisfiam szopizza rendszeresen az ujjait, illetve az öklét, az normális dolog? fórum

Szerintetek, ha a 3 hónapos kisfiam szopizza rendszeresen az ujjait, illetve az öklét, az normális dolog? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 28. 06:01
Az öklét az enyém is rágta,kb 3 hónapos kortól egészen addig ameddig ki nem búj alul a 2 fogacskája,utána meg mint amit elvágtak, úgy le is szokott róla.
2009. jún. 27. 22:02
Köszi a válaszokat, és az ötleteket!!!! :) :)
2009. jún. 27. 21:53

A nagyobbik lányom akkor rágta az öklét, ha éhes volt, ő a mai napig (2,5 éves) szopja az ujját. Cumizni nálunk egyik gyerkőcöm sem cumizott.

Valami rágókát keress neki, ha elfogadja.

2009. jún. 27. 21:45

Teljesen normális.Az első lányomnak hagytam szopja az ujját ha az jó neki.Ennél megbántabb dolgom nem volt vele kapcsolatban.

A másik kettőnek a cumi volt az első amit megvettem a védőnőnk tiltakozása ellenére.Ők szépen elhagyták a cumit,de a legnagyobb még beveszi az újját ha nem látják.

2009. jún. 27. 21:41
Ha esetleg gondolod én vettem a kislányomnak tanuló fogkefét,ami 3 fogkeféből áll.Ő most volt nemrég 2 éves,de még mindig szereti a rágókáját és nem a kezét meg az öklét rágja.Nekünk nagyon bejött,ha gondolod próbáld ki.Tudja vele masszírozni az ínyét.
2009. jún. 27. 21:39
Természetesnek és ösztönösnek tűnik a dolog, főleg akkor, ha az ember hallja az önfeledt cuppogást is. Másfél, két hónap múlva már valószínűsíthető, hogy beindul a fogzási folyamat és azért is "csócsálhatja" az öklét. Minden gyermek másként szórakoztatja önmagát.
2009. jún. 27. 21:36
csatlakozom az elottem szolokhoz. Teljesen normalis ne is probald leszoktatni, majd elhagyja magatol.
2009. jún. 27. 21:32
Nyugi, az én kislányom lassan 2.5 éves, és szopja az ujját és még mindig mindent bekap!
2009. jún. 27. 21:32

Szia!


Nekem egy éves múlt a kisfiam és még mindig rágja az öklét illetve szopizza az ujját. Nekünk azt mondta a védőnő a fogzás miatt van, így vakarja az ínyét. Szerintem ne aggódj emiatt.

2009. jún. 27. 21:30
Szerintem igen,habár az én kislányom nem nagyon szopta az ujját,de ez minden gyereknél más szerintem.
2009. jún. 27. 21:29
Szerintetek, ha a 3 hónapos kisfiam szopizza rendszeresen az ujjait, illetve az öklét, az normális dolog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook