Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családállításról mit tudtok? fórum

Családállításról mit tudtok? (beszélgetős fórum)

19. Tikka (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2009. jún. 27. 23:01
Azért biztos nagyon klassz dolog.Érdekel továbbra is. Nekem is van elég sok testi és lelki nyavalyám,gondolom hasznos lenne.Vannak feldolgozatlan dolgok is bennem./ Pl apu és anyu is tök váratlanul halt meg...még most,évek múltán sem tudtam feldolgozni.Aztán az első terhességem 5 hónaposan vetéléssel ért véget...szóval van min rágódnom!/
18. Zizisicc (válaszként erre: 17. - Tikka)
2009. jún. 27. 22:37
Én már voltam párszor, segítőként - azaz "családtagként", de fantasztikus megtapasztalás volt mindannyiszor ..... és a legjobb az, hogy ott közben nem csak annak az illetőnek oldódtak blokkjai, akinek állítottunk, hanem a segítőknél is előfordult ...
17. Tikka (válaszként erre: 9. - Zizisicc)
2009. jún. 27. 22:28
Igen,elolvastam, persze és köszi.Most már zsong a fejem a sok infótól! Szeretném élőben megtapasztalni az egészet,de most már kicsit tartok is tőle.Kissé bizonytalan lettem...Még foglalkozom a kérdéssel!
16. Klimpírozi (válaszként erre: 15. - Wmiki)
2009. jún. 27. 21:02
szerintem is:)
15. wmiki
2009. jún. 27. 20:41
szerintem jó
2009. jún. 27. 20:33

egy Soma cikk a naplómból...


A családállításon nincs szemfesték!


A Hellinger családállítás során olyanok is megtalálják gondjaik forrását, akik eddig nem is sejtették, milyen múltbéli - olykor születésük előtti - esemény táplálja problémáikat.


Aki nem vett még részt Hellinger-féle családállításon, annak szinte hihetetlennek tűnik, milyen energiák is dolgoznak ezekben a körökben. Nem csoda, hogy arról számolnak be akik már voltak ilyen csoportban, hogy egy-két nap alatt nagyon megszerették a többi tagot. Hiszen itt a legféltettebb titkok is napvilágra kerülnek.



Hellinger három alaptörvénye


Hellinger a családdal kapcsolatban megfigyelt három alaptörvényt. Az első az, hogy mindenkinek joga van családban élni. A második szerint az előbb érkezőnek mindig több joga és kötelezettsége van, mint a később csatlakozóknak. A harmadik arról szól, hogy az előbb érkező ad a később érkezőnek. Ez az adás és kapás törvénye. Tehát az idősebb testvérnek kell adni a fiatalabbnak, illetve a szülőnek kell adni a gyermeknek. Ezeket a törvényeket Hellinger a családállítások során tapasztalta meg. Ha megbomlik egyensúlyuk, az komoly problémákat okozhat a családban.


Soma három helyett teljesít


A családállításon nincs szemfesték!Soma Mamagésa ugyan pszichológiát tanul, de nem itt találkozott először a Hellinger terápiával. Írásaiban, nyilatkozataiban gyakran hivatkozik a módszerre, amelyről igen nagy tudással rendelkezik. Egy ismerőse vitte el három évvel ezelőtt egy csoportba, és azóta már számtalanszor vett részt családállításon. Segítőként is, ám az ő múltjából is előtűntek a sötét árnyak, amelyeket a módszer segítségével sikerült feldolgoznia. Úgy gondolja, ma már egy gyógyító talán nem is létezhet e módszer nélkül.


„Én a kis létszámú csoportokra esküszöm, úgy gondolom, itt sokkal koncentráltabb az energia - meséli Soma. - Előfordult, hogy egy nyolcfős csapatba kerültem, és bizony egy-egy állítás után úgy éreztem, hogy megmozdulni sem tudok, nemhogy tovább dolgozni. Érzed a fájdalmat, a nyomást, a lelki bajokat."


Soma maga is volt állító, azaz az ő problémájának is megtalálták a gyökerét.


„Az egyik állításomon meglepő titokra derült fény - avat be minket Soma. - Én egy hármasiker magzat középső gyermeke vagyok, de a testvéreim nem születtek meg. Ez a magyarázat az űzött életemre, arra, hogy mindig számtalan dologba fogok, és hogy több nevet is adtam már magamnak. Még két ember helyett próbálok teljesíteni, három lakást takarítok, tartok fenn."


Egy családállítás bizony igen megterhelő lehet lelkileg, mind az állítónak, mind a segítőknek. Hellinger úgy találja, egy-egy állítás hatásai úgy csendesednek el, mint amikor a tóba dobunk egy követ, amely a part felé fodrozza a vizet, majd eltűnnek a hullámok. Éppen ezért azt javasolják, saját állításunk csak évente egy legyen, hogy át tudjuk gondolni a tapasztaltakat.


„Hellinger családállítás előtt nem használok szempillafestéket, ott bizony nem ritka a sírás. Fél éve volt az utolsó állításom, de úgy gondolom, az ott tapasztaltakat már feldolgoztam. Az új évvel új szokásom lett: minden nap, egy adott pillanatot kimerevítek és csak élvezem, hogy milyen fantasztikus az életem!"



Őseink terheit tehetjük le


Faragó Melinda asztrológus nemrégiben szerezte meg pszichológusi diplomáját. Ő az egyetemen találkozott a Hellinger terápiával, ma pedig már ő is tanulja a különleges módszert, amely nyolcvanöt százalékban sikert hoz. Nemrégiben jelent meg Melinda könyve Szenvedélyek forró ketrece címmel, amelyben többek között párkapcsolati problémáiról is vall. Ezek feloldásában is segített a Hellinger terápia.


„A Hellinger terápiával olyan kérdésekre is választ kaphatunk, minthogy „Miért nem sikerül teherbe esnem?", „Miért vagyok sikertelen a munkámban?", vagy éppen „Miért nem tudok hosszútávú párkapcsolatot kialakítani?" - meséli Melinda. - Én az egyik állításomon arra kerestem a választ, hogy miért nem képviselem magam jól a párkapcsolatomban. Hamar kiderült, amit valójában legbelül tudtam, az, hogy a páromtól mindig azt a szeretet és elismerést várom, amit az apámtól soha nem kaptam meg. De hihetetlenül jó érzés volt az apámat megszemélyesítő segítőtől megkapni azt az ölelést, amire mindig is vágytam az édesapámtól, és megkönnyebbülés volt kimondani a páromat „alakító" csoporttársamnak, hogy tudom, lehetetlent várok tőle."

A családállításon nincs szemfesték!


Melinda bevallotta, kezdetben, amíg csak nézőként ült a csoportban, voltak kételyei. Nem hitte, hogy valóban olyan erősen élik át az érzelmeket a segítők, ahogyan azt mutatják, hiszen volt, aki sikított, zokogott, összeesett. Aztán ő maga is megtapasztalhatta, hogy ezek valódi élmények.


„A klasszikus Hellinger családállításban a résztvevők elmondják, mi mindent éreznek. Hihetetlen titkokra derül fény, súlyos, meghökkentő dolgokat mondanak ki. Például a bennünk lévő blokkokat okozhatja egy abortált vagy kitagadott gyerek - akár ők is megjelenhetnek. Hihetetlen élmény, amikor mindenki egyszerre kezdi nézni a földet; ilyenkor teljesen egyértelmű, egy halott áll a gondok mögött. Sőt, előfordul, hogy a segítő pontosan megérzi, ő most egy elhunyt családtagot testesít meg, és lefekszik a földre."


A Hellinger családállításban résztvevők arról számolnak be, hogy érzik azt a mezőt, amiben mozognak, „játszanak". Olyan, mintha egy élményfürdőben a hullámok vetnék őket ide-oda. A módszer olyan részébe nyúl az emberi tudatnak, amire eddig valószínűleg nem volt eszköze a pszichológiának. Az őseink hatását, a tőlük örökölt terheket tehetjük le általa.


Hogyan zajlik a Hellinger családállítás?


A Hellinger terápiát Bert Hellinger nevű, ma is élő családteraputa fejlesztette ki a hetvenes években. A módszer lényege, hogy az egymás számára idegen emberek, a vezető - azaz a tanult Hellinger terapeuta - segítségével egy ember - az állító - családját „eljátsszák", és ezáltal felszínre kerül, miben gyökereznek a problémái. Az állító kiválasztja, a „szereplőket", a csoport többi tagja körbeül, és létrejön egyfajta energiamező, amelyben ott vannak azok az információk, amelyek az adott családról szólnak. Szinte hihetetlen módon a szereplők - mindenféle előzetes elmondás nélkül -, elkezdenek úgy viselkedni, ahogyan az adott családtagok. Megjelenik az erőszakos apa, a boldogtalan nagymama, a szerető testvér, sőt, van, aki egy-egy érzést testesít meg. És ezáltal megjelennek a gondok is. Ugyanakkor, egy családállítás során olyan szereplők is feltűnhetnek, akikről az állító eddig nem is tudott. Fény derülhet arra, hogy a „főszereplő" magányát, boldogtalan párkapcsolatait az apja eltitkolt szeretője vagy egy régen meghalt dédnagymama magánya, boldogtalansága okozza. Hellinger abszolút hisz a „hetediziglen" öröklődő problémákban, azaz akár hét generációval korábbi gondok is éreztethetik hatásukat a mi életünkben.

A családállításon nincs szemfesték!


A családállítás módszere folyamatosan fejlődik: az utóbbi két-három évben is igen nagyot változott. Míg korábban az állító legtöbbször elmondta problémáját az egész csoport előtt, és ezután kezdődött el a családállítás, addig ma már inkább az a jellemző, hogy csak a vezetőnek mondja el négyszemközt, és a segítők úgy vesznek részt az állításban, hogy fogalmuk nincs, mi az adott probléma, amire keresik a választ.



hellinger.lap.hu


- www.hellingerintezet.hu


- csaladfelallitas.lap.hu


- anyulurege.hu


- Bertold Ulsamer: Gyökerek nélkül nem lehet repülni


- Wilfried Nelles: A gyógyító valós

13. Klimpírozi (válaszként erre: 4. - Tappancsmama)
2009. jún. 27. 20:27

Lovretics Gerti cikkét olvasd, és a jelölt fórumot böngészve látod, olyanok szólnak, akik többé-kevésbé tapasztaltak..

de nézz utána Soma írásai között is, nagy Hellinger hívő..nézd meg a hellingerintezet.hu, carlagalli.hu, az nlc.hu..ot is vab szakértő terapeuta..

12. Klimpírozi (válaszként erre: 11. - Klimpírozi)
2009. jún. 27. 20:24
Google
11. Klimpírozi (válaszként erre: 4. - Tappancsmama)
2009. jún. 27. 20:24

senki, semmi ostobaságról nem beszélt, az internbet adta lehetőségek viszont kimeríthetetlenek a téma vonatkozásában is..Goggle, jó barátunk!

de nézd:

hellinger.lap.hu

10. Klimpírozi (válaszként erre: 3. - Tikka)
2009. jún. 27. 20:20

így van.. a "mező" története belső ügy, köt a titoktartás, a szereplők megélése nem köztéma..

egy idő után- 21 nap - ki, ki hol tart a feldolgozásban vagy megosztja, vagy nem..

9. Zizisicc (válaszként erre: 8. - Tikka)
2009. jún. 27. 20:19
Elolvastad azt a cikket, amit linkeltem, vagy olvastál vmit egyáltalán a témáról? :o))
8. Tikka (válaszként erre: 6. - Rozália)
2009. jún. 27. 20:15
Ne aggódjatok, én sem értem...Én mostanában sokat hallok erről,de egyszerűen nem értem mi sül ki ebből!Valami betegségekről,meg családi problémákról kapnak választ állítólag.De hogyan?
2009. jún. 27. 20:08

[link]

és a hozzátartozó fórum .....

6. Rozália (válaszként erre: 4. - Tappancsmama)
2009. jún. 27. 20:07
Ne aggódj, még én sem hallottam ilyesmiről...
2009. jún. 27. 20:07
2009. jún. 27. 20:01
Sziasztok!Ne nézzetek teljesen ostobának de ez egyáltalán micsoda?Hol?Milyen szövegkörnyezetben lehet ilyenről hallani?
2009. jún. 27. 20:00
Oké! Köszi! Néztem ám már több helyen is,de engem inkább a személyesen résztvevők tapasztalatai érdekelnének! Bár olyat is hallottam,hogy nem szabad elmondani.Igaz ez?
2009. jún. 27. 19:50

Fórum - Családfelállítás, avagy a hellinger-módszerről

errefelé nézgelődj..

:)

2009. jún. 27. 19:44
Mostanában sokat hallok erről a dologról.Próbáltam utánaolvasni,de még így sem nagyon értem hogy is megy ez.Van valakinek személyes tapasztalata? Erre felénk még nem hallottam,hogy lett volna ilyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook